Czy jestem na tyle wybredny - czy gry online zeszły na psy?

AA dla casuala nie jest piękne, bo:

  • nie zawsze może robić to na co ma ochote, bo strefa questowa jest czerwona itp
  • jak juz wejdzie na czerwonke, to zapewne dostanie baty, bo bedzie mocno odstawac gearem i pewnie bedzie solo i enemy w party
    No i nie bedzie miec “funu” z gry, tylko gorycz… AA JEST dla hardkorów a nie dla casuali, no chyba ze komus wystarczy latanie po domku, czy tam zajmowanie sie farmą

Nadto jest arenka, sparingi 1v1, PvE, crafting najbardziej rozbudowany ze wszystkich MMOrpg, housing. A nie przesadzajmy pokój w krainach pojawia się cyklicznie więc problemu tu niema. Wtedy dajemy raid (SHIFT-R) i grupa robi hurtem questy. No i specjalizujemy się w rzemiośle i robimy questy tygodniowe i eventy. Czas jest wypchany na maxa jak ktoś ogarnia grę. Ja należę do graczy casualowych i bawię się wyśmienicie w ArcheAge ponad 3 lata. Mam ochotę na grę to gram, nie mam na nią czasu to nie gram. Małpa mi na karku nie siedzi.

A teraz w AAU masz wszytko prawie jakbyś miał abonament w AA. Jak poznasz AAU to dorobisz się wszystkiego co tylko zapragniesz. Tylko poświęcisz więcej czasu.

Dam Ci lajka, bo w sumie masz rację, z jednym zastrzeżeniem; Fabuła w FF XIV nie jest “nieprzejrzysta, oklepana, nudna, zagmatwana” i piszac o niej w ten sposób, wykazujesz się ignorancja. Mimo, że sama nie miałam styczności z poprzednimi częściami FF i sam content gry był mi obcy, fabuła w FF XIV wyrwała mnie z kapci nie raz.

O AAU można rozprawiać i rozprawiać, ma tyle plusów co minusów. Dla mnie była grą idealną, teraz jest dailyagem, czego nie znoszę w grach, więc raczej odpuszczę pomimo dobrych chęci. Jeśli komuś to i open pvp pasuje to prędzej czy później zdobędzie gear i będzie się bawił z innymi koxami w napieprzanie. I tyle według mnie, nie ma sensu pisać w tym temacie o aa więcej, bo to nie temat o aa.

Sam mam problem z obecną generacją gier. No kurde jak byłem mały (lub po prostu młodszy) to jakiej gry nie chwyciłem, to mi się podobała. Nie wiem czy to z przesycenia, racji wieku, słabych gier, czy wszystkiego na raz, czy jeszcze czegoś innego, ale obecnie niewiele gier mi się podoba… I są to głównie coopy (lub coś pod coop). GTA5, StarCraft 2, MHW, LoL, Civ6, Grim Dawn, Hunt Showdown, PoE, Dota Underlords… Żadnego z tych tytułów nie można nazwać tak na prawdę MMO. Jak ktoś z mojego lub podobnego wieku narzeka (co się często zdarza na forum) na obecne gry; szuka “tego czegoś” i nie może znaleźć; pograł we wszystko co dostępne i nic nie chwyciło jego uwagi; to za każdym razem mam ochotę napisać to samo. Spróbuj coopów. Moim zdaniem, jest kilka rozwiązań, które by mogły coś dla nas zmienić:
Zorganizować grupę ludzi w naszym wieku (dajmy na to 25+), którzy pamiętają dawne czasy, jak to kiedyś wyglądało, którzy potrafili spędzać cały dzień i noc przy ulubionej grze… Takich, którzy obecnie nie mają czasu na takie maniaczenie - praca, rodzina, obowiązki. Takich którzy nadal lubią tą formę rozrywki i próbować razem w coś grać. Nie spodoba się, to następne. Stać nas teraz żeby wybrzydzać (tak przynajmniej przypuszczam) i próbować.
Może rozwiązaniem nie jest jedna gra, tylko kilka. Lub ich zmienianie.
Może rozwiązaniem jest aby po prostu grać razem, wtedy gra nie będzie miała znaczenia. Obecnie cholernie trudno z kimś wejść w kontakt, w świecie gier. To kolejny problem i może z niego to też wynika, że żadna gra nas nie trzyma przy sobie. Za starych czasów poznawałem masę ludzi. Do tej pory jeden z moich aż dwóch najlepszych przyjaciół to koleś poznany w LoLu. Do tej pory pogrywam czasem w coś z ziomkiem poznanym za młodziaka w MU. Czasem popieprze głupoty z innym poznanym w MU. Jak miałem 15 czy 16 lat… Zapytam was, czy od czasu młodziaka poznaliście kogoś nowego w grach? Szczerze wątpię. Coś się mocno spieprzyło w gatunku, że mamy taki stan jaki mamy. Próbowałem się ‘integrować’ w grach online. Mało kto się w ogóle odzywa, a jeśli już się odezwie, to po to by cie spierdolić za coś, albo każe się zamknąć :wink:

ło skurw… się rozpisałem, jeśli ktoś to przeczytał, to gratulacje i ma ode mnie nagrodę w postaci uśmiechu i poklepania po pleckach :slight_smile: :hugs:

4lajki

Zgodzę się @Silas, teraz mam ekipkę kilku osób z którymi gramy sobie sporadycznie w Diablo 3 (znamy się z reala). Mimo, że gra nie jest idealna i samemu w nią bym nie grał to jednak tylko dzięki temu, że siadamy w 4 na discordzie, gadamy o głupotach, przy okazji grając to czas mija szybko jak za dawnych lat i chce się do tego wracać. Jednocześnie szukamy czegoś z fajnym pvp, ale niewymagającego zbyt wiele czasu, każdy ma prace, rodzinę, obowiązki, itp.

Ja po prostu zwolniłem tempo. Wyjeb… na to by być w top, gra to nie praca (chociaż znam takiego co to połączył i jeszcze mówi, że ciężko pracuje). Gram obecnie w AAU przeszedłem na nowy server straciłem niby tydzień i co z tego, a w du… to mam. Planuje sobie ogarnąć ludzi, wybudować działki, sadzić różne rośliny, łowić ryby itd. co będę w danej chwili chciał. Bo po ostatnich całodniowych enchantach w BDO i robieniu kasy na markecie powiedziałem sobie dość mam wyjeb… na takie granie. Teraz gra mi się spokojnie i naprawdę przyjemnie. Zwolnijcie tępo i patrzcie podziwiajcie co się dzieje dookoła, nie biegnijcie w tym maratonie, który nie wiadomo gdzie prowadzi i gdzie jego koniec. To tyczy się też zwykłego życia btw. :).

Zmiana podejścia czasami pozwala całkowicie inaczej spojrzeć na grę. Tak jak napisałem wcześniej. Ja przez dłuższy czas patrzyłem na to jak mi się gra, napierdzielając często solo, wbijając któryś tam lvl grając samemu aż w końcu miałem dosyć i przeskakiwałem na następny tytuł. Teraz szukam fajnej ekipy i dopiero zacznę grać. Na AAU mam chęć, również na Astellia Online, ale wiem że jak wskoczę solo w ten świat to szybko z niego ucieknę. Także, jak macie fajne ekipki do gry to chętnie wpadnę pogadać, może akurat coś z tego będzie :slight_smile:

Osobiście uważam, że granie w gry MMO solo mija się z celem. Te gry są stworzone do wspólnej zabawy i gra solo z czasem zaczyna nużyć.

Powiem ci że mam ten sam problem tyle że jeszcze trzymam się PoE. Polecam poczekać na lost ark eu powinno być w sam raz dla nas. Poza tym rok 2020/21 lub 22 szykuje się pod znakiem dużej ilości nowych dobrych MMO conajmniej średniaków, więc jest nadzieja nie to co ostatnie lata gdzie z wyjątkiem Black desert, archeage czy 2innych MMO nic nie było.

Z tego co czytałem to jest tu kilku graczy Astellia Online, ostatnio wpadło sporo 14 dniowych kluczy, udało mi się jeden skubnąć. Jest jakiś serwer Discrod dla polskiej społeczności?

Skontaktuj się z kimś z gildii OUTLAWS i złóż podanie :wink: Mamy TSa i chętnie pomagamy nowym graczom. Ostatnio jest ich całkiem sporo swoją drogą ^^

A jak się z wami skontaktować? :slight_smile: Może na razie nie chciałbym składać podania, mam kod na 14 dni, wolałbym pograć te kilka dni, pogadać na ts a później zdecydować o ewentualnym zakupie i dołączeniu do was na stałe.


:point_up_2::point_up_2::point_up_2:

Polecam, jestem w OUTLAWS i chłopaki wielokrotnie pomagali mi z elitkami do Q, których nie da rady zrobić solo. Dobra, pomocna ekipa :wink:

czytając każdy news guru na tej stronie człowiek ma wrażenie że cały świat zszedł na psy

1lajk