Czy na horyzoncie jest jakieś ciekawe MMO?

Witam. Można się spodziewać jakiegoś dobrego MMORPG w tym roku? Widziałem zapowiedzi Ashes of Creation ale to co jest teraz do pobrania to nawet nie jest beta tej gry, Lost Ark Online też raczej za szybko się u nas nie pojawi i dlatego zastanawiam się czy jest sens czekać na jakąś ciekawą produkcję czy jednak lepiej zainteresować się Guild Wars 2 lub Black Desert Online? Swego czasu dużo grało w pierwszego Guild Warsa i Tibię ale to było kilka lat temu bo od dobrych 2-3 lat pogrywałem raczej w FPS’y teraz jednak chciałem sobie wrócić do MMORPG stąd moje pytanie czy szykuje się jakaś ciekawa premiera w tym roku czy mam wrócić do ogrywania w Tibie :smiley:

Ashes of Creation jest obiecujące, ale to trzeba miec i tak duży dystans do premiery.
Jeżeli nie przeszkadza ci kiczowato/anime grafika to w Kwietniu ma zadebiutować Kutzpel, możesz sprawdzić lecz nie jest to typowy open-world a sekwencje.

Proponuję wrócić do Tibii. Według mnie na ten moment wciąż jeden z najlepszych tytułów. Zanim cokolwiek innego (naprawdę dobrego) pojawi się na rynku, to jeszcze minie dużo czasu.

Żeby pograć w full GW2 to trzeba kupić te dwa dodatki HoT i PoF czy coś jeszcze będzie potrzebne?

Nie, ale dodatki możesz kupić dopiero jak wbijesz 80 lvl, bo one dodają end-game content tylko.