Czy opłaca się grać w Genshin Impact jako F2P?

Hej,

tak jak w temacie - czy opłaca się grać w Genshin Impact jako 100% Free2Play? Nie bardzo mam ochotę wydawać kasy na tę grę a wygląda dosyć spoko.

Czy jacyś gracze ,którzy długo w to grają, mogą się wypowiedzieć?

Pytanie po co chcesz w nią grać?

  • jeśli dla ogarnięcia fabuły, poznania świata i robienia dungeonów (domen) to pewnie warto. Gra jest całkowicie PVE więc nie będziesz przegrywać z ludźmi którzy płacą. Eventy i wyzwania są tak zrobione żeby dało się ukończyć je postaciami które dostaje się za free. Do tego ilość losowań i waluty premium którą się dostaje grając jest na tyle duża aby upolować kilka postaci.
  • jeśli chcesz grać aby zbierać kolekcje słodkich postaci to jako F2P odpada, przy losowaniach które dostaniesz za free praktycznie nie jesteś w stanie losować i każdej wychodzącej nowej postaci i jej trafić na pewniaka, chyba, że masz szczęście jak wygrana w lotto ;d

Zbieranie postaci aż tak mnie nie obchodzi bo wiem że to akurat płatne. Oki rozumiem że za darmo mogę sobie normalnie pograć i osiągnąć to co inni gracze którzy płacą.

Tak, nie ma żadnej zawartości zablokowanej mikropłatnościami.

Nie opłaca bo nikt ci za to nie zapłaci. Gra jest darmowa, wypróbuj i zdecyduj czy dobrze się bawisz czy też nie.

2lajki

Gram od pół roku , ogólnie można śmiało w to grać na F2P ale zwyczajnie rotacja bohaterów jest za mała i nudzi się. Według mnie najlepiej kupować tylko i wyłącznie pakiet za 5 $ raz na miesiąc + daily + eventy i w ten sposób jesteś w stanie w ciągu pół roku zebrać większość postaci. (Większość/wszystkie 4 gwiazdkowe i kilka 5 - oczywiście w zależności od szczęścia).
Pro tip , jeżeli jeszcze dużo czasu w grze nie spędziłeś to rób gamble (czy jak to się nazywa) - w zależności od szczęścia siada między 5-20 kontem i przynajmniej od początku masz postać 5 gwiazdkową .Jedyna wada ogólnie ta gra nie licząc patcha 1.6 i 1.7, który dopiero będzie wychodził jest po prostu turbo casual i jak wszystko w niej zrobisz (tzn. mapy na 100% i eventy) to dziennie jest na 20-30 minut max ale mi to osobiście wystarcza i bardzo odpręża.

Natomiast jeżeli tobie nie przeszkadza ciągłe używanie tych samych postaci i reakcji to nic wydawać nie musisz, w zasadzie każda postać poza Amber jest dobra na swój sposób i ma plusy jak i minusy ale bez problemu idzie wszystko w grze osiągnąć będąc F2P.

dzieci nie rozumieją stwierdzenia “opłacać się” i zadają takie durne pytania :smiley: mając (chyba) na myśli, “czy da się grać F2p”
dobrze, że ktoś tutaj w komentarzach rozumie jak głupie to pytanie było…

Co do odpowiedzi, to jest gra F2p w systemie “Gacha”, da się w nią grać w ten sam sposób jak w tysiące innych gier tego typu

3lajki
  1. “Nie opłaca się ale warto”
  2. “Opłaca się ale nie warto”

W twoim przypadku będzie “Nie opłaca się i nie warto”.
Jak wcześniej napisali, ta gra posiada system zwany “gachapon” (w skrócie, po prostu gacha), który można porównać do klasycznych maszyn, które po połknięciu monety mogą ale nie muszą wypluć coś wartościowego. Ale jak to z maszynami bywa, w końcu muszą wypluć coś dobrego bo zanim ktoś wpadnie i napełni ją ponownie, możesz zdążyć ją opróżnić.
Prawie wszystko w tej grze ma jakąś rzadkość, która sygnowana jest ilością gwiazdek.
To samo tyczy się broni i postaci, które można wylosować z tej gachy. Rzadkość jest przypisana na stałe i nie można ulepszyć przedmiotu do lepszej jakości.
Jeśli broń czy postać mają posiada przypisane cztery gwiazdki (4*) to pozostanie taka na zawsze.
Benery, w których losujesz postacie i bronie są podzielone na Standard Banner, Event Character i Event Weapon.
Event Weapon/Character Banner zmieniają się co 3 tygodnie i zazwyczaj mają w sobie nowe postacie i bronie (postacie 5* powtarzają się co kilka miesięcy, 4* wracają częściej). Nie chcę przytaczać wszystkich zasad, jakimi rządzi się gacha w tej grze, ale najważniejsze to:
Jak masz pecha to 5* postać z eventowego baneru dostaniesz po maksymalnie 90 losach (taki gwarant).
Jak masz podwójnego pecha to dostaniesz postać, która pochodzi ze standardowego baneru (obecnie znajduje się tam pięć postaci). Masz na to 50-procentową szansę.
Ale tutaj wkracza druga zasada - jeśli postać z eventowego baneru nie była eventowa, następna na pewno będzie eventowa. Gracze wykorzystują tę zasadę by losować w banerach z postaciami, na których najbardziej im zależy.
Proste przykłady: W poprzednim banerze była Eula (5*) ale jej nie wylosowałem i trafiłem np. Jean (5*). To daje mi gwarancję, że następna postać jaką trafie na pewno będzie ta widoczna na banerze. Np. mógłbym to sobie odłożyć na później i próbować losować Ayakę, na którą jestem wpatrzony jak ksiądz w nowego ministranta.
Ale, rzeczywistość jest bardziej brutalna i tak na prawdę w poprzednim banerze wylosowałem 2x Eulę a więc zasada 50/50 wciąż działa i pierwsza “piątka” jaką trafię nie musi być eventowa (czyli muszę liczyć się wtedy z tym, że trzeba odłożyć więcej losów aby mieć jakąkolwiek gwarancję na ulubioną postać).

A teraz pora na część, w której postaram się w krótki sposób wytłumaczyć:
Czemu nie warto oraz czemu nie opłaca się jak grasz f2p.
Liczba postaci jakie masz za darmo jest dosyć skromna i może ci nie starczyć na skomponowanie drużyny na Spiral Abyss (taki dungeon, gdzie możesz zdobyć troszkę waluty do losowania w banerach, ledwo kilka losów miesięcznie).
Jeśli uwzględnimy daily, Spiral Abyss i eventy - miesięcznie możesz zdobyć ledwo 30 losów, które raczej nie starczą na losowanie twojej wymarzonej postaci.
Jedni pierdolą, że może jednak ci się uda i dostaniesz 5* postać po kilku losach.
Niestety, jak wcześniej wspomniałem, gdy masz pecha to postać dostaniesz po 90 losach, czyli po 90 dniach odkładania losów a więc w tym czasie miną cztery różne banery i już piąty będzie w trakcie trwania.

Ale… Skoro chcesz grać f2p, przynajmniej zainstaluj i przetestuj, daj tej grze kilka tygodni jeśli spodoba ci się system gry. Dopiero później stwierdzisz, czy masz cierpliwość do gachy.

1lajk

To jest gra singleplayer bez żadnej rywalizacji. xD CO to za durne pytanie.

1lajk

I robiąc ta analize wpadłeś w to co chca producenci czyli spirale losowania Gatcha.

Wystarczy olać spirall Abyss zatrzymać sie na 5 World ranku i jesteś w stanie zrobić całą resztę contentu na podstawowych postaciach za calkowita darmoszkę.

To co opisujesz to jest właśnie pulling loop na którym mihoyo trzepie kasę i chce żeby tak ludzie ta grę postrzegali.

Cała reszta contentu czyli Story i eksploracja jest bardzo fajna i warto ją robić bo sprawia mnóstwo fun’u.

W grę gram od początku października i nie byłoby dnia w którym nie wszedłbym zrobić przynajmniej daily questów. Na grę nie wydałem ani grosza, a w sumie mam wszystko na czym mi zależy tzn. wszystkie czterogwiazdkowe postacie oraz większość pięciogwiazdkowych postaci, które chciałem mieć. Polecam mocno wypróbować gierkę chociażby ze względu na samą fabułę, która w głównych questach jest naprawdę dobra. System walki też mi się bardzo podoba, nigdy wcześniej nie spotkałem się z czymś takim, a najważniejsze jest to, że jest on (przynajmniej dla mnie) mega przyjemny oraz sprawia satysfakcję.

Niestety, jak wcześniej wspomniałem, gdy masz pecha to postać dostaniesz po 90 losach, czyli po 90 dniach odkładania losów

to widać że nie grasz albo jesteś tak głupi że nie wiesz że są takie rzeczy w tej grze jak eventy które są często i dostaje się z nich więcej primogemów niż z dziennych misji + kody i spiral abyss i co baner mam 5 gwiazdkową postać grając za free

Pięciogwiazdkowa =/= event banner i o to chodziło Happymanowi


A co do samego Genshina…
Średnio co dwa dni dostajesz większy zastrzyk primogemów z eventu, jeżeli chodzi o osiągnięcia - 4 gwiazdkowe postaci są w stanie radzić sobie równie dobrze, a po wbiciu konstelacji (czyli powtórek) nawet lepiej niż 5 gwiazdkowa postać bez takowych. Jako F2P powinieneś raczej skupić się na zdobyciu dobrych artefaktów i dobrze skomponowany team. Rerolling (tworzenie nowego konta do pierwszych 10 losowań i powtarzanie, aż do momentu uzyskania czegoś dobrego) może być dobrym pomysłem jeżeli bardzo zależy ci na 5* postaci, i możesz wtedy pod tą postać robić drużynę. Wbrew temu co ludzie wmawiają na każdym kroku, lepiej się skupić na 5* postaci ze standardowego banera, bo skoro ich rotacja się nie zmienia, masz największą szansę na zdobycie na nich konstelacji prędzej czy później. Inną opcją jest całkowite zignorowanie gachy i skupieni się na rozwijaniu 7 postaci które dostajesz bez nich (Traveler, Lisa, Kenya, Amber, Barbara i Xiangling), po to żeby zaoszczędzić i po dłuższym okresie grania rzucić wszystko żeby zdobyć kilka konstelacji na eventowej postaci.

Ogółem inwestycja w Welkin Wish (20zł/msc) czy Battle passa (40zł co 6 tygodni) jest na pewno bardziej opłacalna niż kupowanie bezpośrednio pulli, ale jak raz to zrobisz to raczej ciężko się wyrwać, a na to liczy Mihoyo :smiley:

z tyloma błędami?? poza tym jak wpłacisz kasę i ci tego nie zaliczy to jej nie odzyskasz… Ta gra nie ma żadnego wsparcia technicznego, wiem z doświadczenia… po za tym błędy gry teraz przeważają nad zabawą

Podpinam się do stwierdzenia, że wsparcie techniczne nie istnieje.
Jakiś czas temu ktoś mi się włamał na konto - 1-2 tyg przed wprowadzeniem ich dziwnego systemu zabezpieczeń. Straciłem wtedy kilka artefaktów, wiele z nich została poprzestawiana i poszedł jeden los w Scam Banerze.
Napisałem do supportu a oni odpisali, że nie mogą nic z tym zrobić bo nie mają opcji rollbacka i w inny sposób też nie mogą przywrócić utraconych przedmiotów.
Chrzanić tego jednego wisha, ale na niektóre artefakty poluje się nawet po 2 miesiące…

Widać gówno czytałeś…
Jak będzie grał totalnie f2p to z daily dostaje się ledwo 60 primosów.
Po 8 dniach masz 3 pełne losy więc po miesiącu masz ich ledwo 12.
Skąd mi się w takim razie wzięło 1 dzień - 1 los? I tutaj pojawia się coś co totalnie pominąłeś bo łatwiej jest przeczytać to co ci się nie podoba i mnie skompromitować.

Jeśli uwzględnimy daily, Spiral Abyss i eventy - miesięcznie możesz zdobyć ledwo 30 losów,

Wystarczyło kilka linijek w górę spojrzeć…
Ale wracając do tematu… Ta wartość może być nawet trochę większa, ale to chyba też zależy od eventu. Obecny jaki jest przyniósł całkiem sporą ilość losów więc można było zdobyć średnio 32-33 licząc ze Spiral Abyss i Daily (bez Welkin i BP bo przecież o to pytał autor tematu).