Czy opłaca się grać

Tak jak u góry, jaka jest populacja i gdzie grać.

Czy opłaca się? Tak - w sumie każdy powinien zagrać w jeden z najlepszym MMORPGów na rynku, bo jako jeden z nielicznych jest rzeczywiście RPGiem. Chcesz być zły - możesz być, gwałcić, kraść, zabijać, chcesz być dobry - proszę bardzo, każdy będzie prosił Cię o pomoc. Do tego 8 świetnych historii dla każdej z głównych klas (teraz każda z nich została podzielona już na starcie na 2, które wcześniej były subklasami), z różnymi drogami do tego samego celu. Do tego świetnie napisani towarzysze, których można równie mocno uwielbiać co nienawidzić - wciąż uwielbiam moment gdy zabijam Tanno. Pod tym względem Bioware odwaliło kawał dobrej roboty. Dodatki już nie są aż tak dobre, ale wciąż są fajne do przejścia, bo w odróżnieniu od innych gier nie przynoszą tylko nowy lvl cap, nowy tier przedmiotów, ale również fajną historię.

Jako MMO jest już bardziej typowo. Rajdy, dungeony, bg, world bossy. Jasne zaraz usłyszysz narzekanie, że od dłuższego czasu nie dodano niczego by wydłużyć/uatrakcyjnić endgame (który dla mnie jest najbardziej gówniany elementem we wszystkich nowych grach powielając te same schematy w kółko i ciągle), to jednak jako nowy gracz nie powinieneś tego odczuć. Graczy na niemal wszystkich serwerach jest od cholery, czekanie na party to kwestia kilku minut (a niekiedy sekund). Największą rodzimą populację znajdziesz na The Red Eclipse. Możesz poszukać kilku gildii po obu stronach mocy nawet tutaj na forum.

No to wkraczam to świata gry, i dziękuje za długą i przydatną odpowiedź.

A i jeszcze jedno co daje Premium?

W sumie całkiem sporo. Później coraz mniej, bo rzeczy premium możesz odblokować na stałe za Cartel Coins lub za Kredyty z AH.

  • Po pierwsze daje szybszy exp - dzięki czemu możesz robiąc tylko class quest i planet quest (unikalne questy dla każdej mapy) wbić 50. Inaczej trzeba robić zadania poboczne, czasem posiłkować się dungeonem. Nie jest to takie problematyczne przy pierwszej postaci po każdej ze stron to z czasem może nieco uprzykrzyć "doznanie".
  • Więcej slotów na postacie (tak masz tylko 2, więc trzeba będzie kasować, jeśli chcesz poznać wszystkie historie).
  • Ograniczona ilość kredytów do 200k - czyli dość mało, gdy przedmioty chodzą po setki tysięcy. Do tego wyższe ceny w sklepach i niższe ceny gdy sprzedajesz.
  • Brak możliwości używania przedmiotów klasy artefakt (czyli jedne z silniejszych) - można oczywiście zastąpić to modami, ale większość przedmiotów przypisanych do konta, a nie postaci, jest tej klasy.
  • Kosmetyczne duperelki jak dodatkowe sloty na ubrania, możliwość zmiany wyglądy towarzyszy, zabawa kolorkami, tytułami, nazwiskiem.
  • Mniej slotów na Crew Skills - czyli crafting.

Ogólnie 30zł miesięcznie nie jest to jakiś spory wydatek w porównaniu z grami p2p. Sam aktywuję subkę tylko gdy pojawiają się nowe dodatki 1-2 razy do roku. Bo resztę mam już odblokowaną na stałe.

EDIT:

Pełną listę rzeczy masz tutaj:

https://www.reddit.com/r/swtor/wiki/f2p

Oficjalną listę usunęli (nie mam pojęcia czemu)

To na razie nie kupuje zobaczę czy mi się w ogóle spodoba gra ale jako wielki fan star warsów to na pewno mi się spodoba a i tak nie mam w co grać

Tak jak u góry, jaka jest populacja i gdzie grać.