Czy Rzut izometryczny jest jeszcze seksi?

Hej!

Kto inny miałby mi pomóc jak nie Wy. Otóż poszukuję tytułu MMO, w którym musi znaleźć się kilka podstawowych cech, który wymieniłem poniżej. Mam nadzieję, że ktoś będzie potrafił mi pomóc.

*Lecimy:

  • Grafika. Nie ukrywam, że poszukuję tytułów tylko i wyłącznie z widokiem z rzutem izometrycznym. Jestem zakochany w oprawie graficznej rodem z gier takich jak Divinity: Original Sin czy Heroes of the Storm.

  • Tytuł NIE MUSI być darmowy. Może to być produkcja B2P lub P2P. Nie ma to dla mnie znaczenia jeśli tylko będzie tego warta. Byle model płatności był racjonalny.

  • Zależy mi na polskiej, jak najbardziej zaangażowanej w grę społeczności. Sama produkcja może oczywiście może być po angielsku, bo nie jest to dla mnie żadna przeszkoda, ale zawsze lubiłem spędzać czas w wirtualnym świecie, w którym polska społeczność to coś więcej niż trzy osoby rozsiane po różnych lokacjach. Także będę wdzięczny za uwzględnienie tego. Może na tym forum są osoby które poszukują nowych graczy do jakiejś gildii itd.

  • Nie chciałbym, aby był to tytuł stary. Zależy mi na produkcjach z ostatnich lat. Czym nowszy, tym lepszy.

  • Podobnie sprawa ma się z jego popularnością. Czym większy tytuł tym lepiej dla mnie. Nie potrzeba mi produkcji która za pół roku zakończy swój żywot, albo raz na rok będzie dodawać jakieś marne aktualizacje.

  • Być może dla wielu będzie podpowiedzią, że przez wiele lat zagrywałem się w MU Online. Ostatnio próbowałem także Drakensang, ale odbiłem się od tego tytułu po dwóch dniach.

  • Odpadają wszelakie serwery prywatne itd. Zależy mi tylko i wyłącznie na oficjalnych dystrybutorach.

  • Gra nie może być szczególnie czasochłonna. Jestem typem gracza który może poświęcić na grę maksymalnie kilka godzin tygodniowo. Powiedzmy, że znacznie częściej będą okresy, że będę mógł zalogowany dwa dni w tygodniu niż pięć.

Od razu też zaznaczę, że od kilku dni zastanawiam się nad wyborem Albion Online:wink:. Może jest tu jakaś grupa grająca w tę produkcję i może mi powiedzieć o niej kilka słów więcej? Czy pasuje ona do moich wytycznych? Jak tam z populacją i polską społecznością? Może macie lepsze propozycję?

Będę wdzięczny za każdą pomoc. Prosiłbym tylko, aby odpowiedzi zawierały w sobie coś więcej niż samą nazwę gry, a więc również krótkie uzasadnienie czemu powinienem zakupić / zainwestować swój czas akurat w tę produkcję. Czy w ogóle istnieje coś takiego aktualnie na rynku? :face_with_raised_eyebrow:

Powiem Ci, że ostatnio miałem wielki dylemat, czy kupić Albiona z racji tego, że bardzo często gram solo. No ale kupiłem go i przez pierwsze momenty tzn. poznawanie gry i wbicie 5 tieru (o ile wiesz o co kaman xd) bawiłem się bardzo, bardzo dobrze. Od momentu, gdy musisz przemierzać mapki z pvp jesteś gankowany przez większe grupy graczy, tracisz wszystko co masz i to drażni mocno. Kolejnym problemem jest to, że premium trzeba mieć w gierce, żeby normalnie móc zarabiać i nabywać umiejętności na drzewku. Cena też jak na moje jest całkiem wysoka (106zł najtańszy founder). Uważam, że nawet jak znajdziesz jakąś ekipę to ta gierka szybko się znudzi. (mój rekord to 14 dni gry xd) Moim skromnym zdaniem nie polecam. :slight_smile: A… Jakiś czas temu grałem w NosTale, gra jest z rzutem izometrycznym, ma ciekawą grafikę i mechanikę, osobiście grałem w nią aż ok. 6 lat. Może Ci się spodoba :smiley: Nie wiem jak wygląda sytuacja, ale polecam sprawdzić nasz PL i ewentualnie GB.

1lajk

Wielkie dzięki za odpowiedź. Zwłaszcza, za te kilka słów wrażeń z Albiona.:wink:

Poza tym od razu po niej zapoznałem się bliżej z NosTale (poczytałem o produkcji i obejrzałem kilka filmików). Stylistyka jednak dość mocno mnie odpycha no i fakt, że gra ma już 12 lat! Jeśli chodzi o taką długowieczność to wierzę tylko w WoWa I Runescape :wink::wink:. Cóż, pozostaje mi szukać dalej :wink: . Szkoda, że nowe MU jest dla mnie zupełnie niegrywalne względem oryginału bo nie miałbym tego problemu :wink:

Grałem jakiś czas temu w AO i pewnie wiele do tej pory się zmieniło jednak podstawy zostały te same. Jeżeli zechcesz grać w AO to troszkę czasu chcąc nie chcąc będziesz musiał jednak poświęcić zwłaszcza że jest to gra głównie przeznaczona pod PvP i co chwila możesz tracić eq jak nie będziesz ostrożny bo zabawa dopiero się zaczyna na czerwonych. Gra oferuje wiele i każdy może coś dla siebie znaleźć ale jedno jest pewne samemu nie zdziałasz tu wiele. Bez premium wszystko idzie strasznie wolno i bez niego nie bardzo opłaca się grać, jest jednak opcja do kupienia go za kasę zdobytą w grze więc to jakiś plus. Jeżeli masz jakieś pytania napisz PW postaram się na nie odpowiedzieć choć odpowiedzi mogą być troszkę nieaktualne ale zawsze to coś :stuck_out_tongue:

1lajk

Cóż generalnie jak znajdziesz to daj znać, też szukam…

Albion Online nie polecam - Ta gra jest tak spłycona że to powinno się nazywać mmomoba i generalnie nie polecam - do tieru5 ( takie jakby lvle sprzętu ) gra się nawet przyjemnie, potem zaczynają wychodzić jej wady no i generalnie później sprowadza się do biegania coraz większą ekipą albo wcale ( o solo graniu nie ma co mówić chociaż na czarnych mapach - taki teren z full pvp solo można się całkiem nieźle pobawić )

Gra jest dobra na moim zdaniem bardzo krótki czas lub jeżeli kręci Cię bieganie w 50 osób zergiem, dodaj do tego 5 mobów na krzyż no i ogółem ja się zawiodłem bardzo.

Może spróbuj Tree of Savior? Duchowy następca Ragnarok Online, na początku było z nią dużo problemów ale ostatnio słyszałem wiele dobrego o niej.

Jak gracz Ultimy Online mam podobny problem co Ty - też uwielbiam izometryki i większość na rynku przejrzałem i na chwilę obecną to jest moim zdaniem jedyny godny polecenia izometryk z mmorpgów, są Polskie prywatne servery ale niestety społeczność UO w Polsce podupada.

Jedyny moim zdaniem izometryk obecnie warty grania na rynku ale niestety nie mmorpg to Path of Exile, także jak coś Ci wpadnie w ręcę to pisz bo też to jest mój ulubiony rzut kamery w grach :slight_smile:

Od siebie jedyne co Ci mogę zasugerować tak na dłiuższą metę to jest Black Desert ( chociaż to nie izometryk, wiem ) - Jak olejesz te wszystkie komentarze i w ogóle cały ten szajs to jest moim zdaniem obecnie jednen z niewielu obecnie na rynku mmorpgów godnych polecenia a grałem w naprawdę sporo.

Możesz też przyjrzeć się Legends of Aria - Ma to być następca Ultimy Online ale pracę nad nim idą coś powoli i ciężko powiedzieć co z tego finalnie wyjdzie.

Pozdro!

1lajk

Kiedyś tam ma startować Torchlight Online, będziesz musiał poczekać. Jeśli nie masz czasu to chyba zostaje Guardians of Ember, ale to raczej nuuuuudny tytuł. Chyba, że poczekasz do pierwszego października, startuje wtedy (o ile dobrze pamiętam) obt MappleStory 2

1lajk

RuneScape!

1lajk

Łał :smiley: Ile odpowiedzi. Dzięki @guru za podpięcie tego tematu :slight_smile: i wam za chwilę uwagi. :wink:

Chyba najbardziej z tego wszystkiego zainteresowała mnie Legends of Aria. Wczesny dostęp ma być na STEAM już w październiku, więc zapewne poczekam do tego czasu i zobaczymy jakie będą pierwsze oceny. Na pewno dopisałem do swojej listy bo nie wiedziałem wcześniej nic o tym tytule :wink: .

To ja się pochwalę moim reflinkiem bo gra zapowiada się zacnie:

Cóż, każda zazwyczaj się zapowiada zacnie ale w której to gierce MMO jeszcze przed startem gry oficjalnie możemy klepać levelki? Taaak właśnie, klepanie levelków już tam jest pomimo, że gry jeszcze nie ma.
Za różne aktywności np. na forum dostajemy expa, za każde 200 expa mamy level, co każde 5 leveli dostajemy różne fanty do odebrania w dniu premiery gry czyli np. jakieś customicy, tytuły, mounty, skórki itp itd.

Alpha zapowiedziana na koniec tego roku, open beta w przyszłym bodajże.
Tak czy siak jeśli ktoś lubi h&s i widok izometryczny to powinien przynajmniej spróbować tę produkcję.

1lajk

Zdecydowanie Runescape. Jest stary ale regularnie aktualizowany, co oznacza że wygląda dobrze i ma milion questów do wykonania. Przy okazji jak lubisz rpgi pokroju divinity, to gierka ma faktycznie rpgowe questy. Musisz rozmawiać z npcami, czytać co mówią i myśleć jak rozwiązać ich problemy.

Alternatywą jest jeszcze Neverwinter Nights Enchanced Edition, które ostatnio wydał Beamdog. Jest to odnowiona odsłona starej gry pokroju właśnie Divinity. Grafiką nie grzeszy, kańciasta dosyć. Rozgrywka za to jest symulatorem dungeons and dragons. Poza solidnym i dłuuugim singlem dostajesz dostęp do multiplayera który ma miejsce na połączonych ze sobą serwerach, tworząc w ten sposób coś na wzór mmorpga.

2lajki

a może spróbuj MU Legend, graficznie wysoki poziom, kupa questów, ludzi też trochę gra, generalnie nie jest to jakiś super hicior, ale całkiem przyjemny tytuł

Albion Online jest fajną gierką, ale z Twoją ilością czasu będzie ciężko. Wraz z czasem zwiększą poziom optymalnego gearu. Czyli jak na początku gry wszyscy latali w tier 4 bo jak stracisz coś wyżej to strasznie zaboli, to teraz bez problemu ludzie już są na tyle bogaci, by pozwolić sobie na bieganie w tier 6. Koniecznie trzeba grać w gildii (pomimo że budynki crafterskie na wyspie gildyjnej są nieopłacalne - dziwny system jak na grę, która wymaga od gracza bycie w gildii).

Może nie MMO ale z ostatnich nowości to sprawdź Wolcen. Gierka jest jeszcze w produkcji. Jeszcze nie ma trybu coop czy multiplayer, ale pracują nad tym. Gierka ma super mechaniki (combo elementów - przeciwnik stoi w wodzie to jak go strzelisz błyskawica to dostaje shocka). Graficznie gierka wygląda pięknie, chociaż animacje trochę są jeszcze sztywne. Uroki alphy :wink:

Kolejne jest PoE. O jej żywotność nie masz się co martwić, bo co parę miesięcy masz ligi (jak sezony w diablo) + eventy flashback - wszystkie poprzednie ligi na raz, za które dostajemy nagrody za wbicie poziomów. Niestety musisz się nastawić na ciągłe lvlowanie przez ten sam content co parę miesięcy. Ogólnie polecam, ale po dłuższym czasie robi się nudna.

Gry izometryczne są głównie uwielbiane przez starszych graczy (którzy zjedli zęby na BG, Planescape, Icewind itp.). Dla nas grafika nie ma takiego znaczenia, jak dobra fabuła, oryginalne postaci i epicka muzyka. Młodsze pokolenia preferują 3D z super uber detalami graficznymi. Niestety nowych i dobrych tego typu tytułów na rynku jest jak na lekarstwo (ostatni faktycznie dobry to Original Sin 2).

To może: https://store.steampowered.com/app/527430/Warhammer_40000_Inquisitor__Martyr/

Nie grałem ale sam jestem zainteresowany tą produkcją tylko, że na xboxa.

Cena Inquisitora jest strasznie zabójczą biorąc pod uwagę stopień dopracowania gry. Najbardziej wkurzająca jest praca kamery w grze. Najgorzej działająca kamera w grze z rzutem izometrycznym, zwłaszcza że większość gry dzieje się w bardzo ciasnych i zamkniętych pomieszczeniach.