Czy te podzespoły będą ok pod gry mmorpg?

Cześć, wczoraj wieczorem wpadłem na świetny pomysł wydania wszystkich moich zaoszczędzonych pieniędzy. Aktualnie posiadam komputer który co jakiś czas zawiesza się i ma nieco archaiczne podzespoły tj. ram ddr3 1333mhz, procesor xeon 5687, ogólnie płyta główna wiekowa i nic lepszego nie mogłem dać, w starym komputerze mam zamiar zostawić tylko zasilanie, obudowę i chłodzenie, podzespoły które sobie wybrałem nie bardzo znając się na rzeczy to: https://www.x-kom.pl/lista/em3vpl6ml

Mam także pytania: Czy te podzespoły będą ze sobą działać? Są ok czy coś byście wymienili? Czym się różni i5 10400f od i5 10400? (Bardzo mnie to ciekawi). Liczę na waszą opinię, rady i wiedzę :slight_smile:
Pozdrawiam.

F ma zintegrowaną grafikę. Poza tym nie polecam tej parodii forum do takich pytań, poszukaj na YT kanałów technologicznych pokroju Liptonów, na pewno mają tam discordy (czy inne metody kontaktu) i biegli w temacie ludzie Ci pomogą. Raczej do wszystkich gier w 1080p się to nada co złożyłeś. Rekomendowałbym cierpliwość do momentu aż nie skonsultujesz swoich możliwości finansowych z osobami, które są w temacie i wiedzą co jest najbardziej cena:jakość. Rozumiem, ze między innymi przez kopanie BTC ceny kart rosną, ale żeby 1660S kosztował 50% więcej po roku? Niestety ja się nie znam, gdyż preferuje sprzęt mobilny, ale życzę powodzenia i polecam szukać pomocy u osób, które wiedzą co jest 5.

jw. kolega napisał warto wejrzeć na yt na ziemniaka,liptona czy innych ludzi co robią i siedzą w tym na codzień ,za 4k idzie poskładać już dość fajną maszynę ,ja składałem dwa lata temu ponad komputer w podobnym przedziale cenowym i oprócz grafiki którą muszę w tym roku wypierdolić i zmienić na coś świeższego nie narzekam. Myślę też ,ktoś mnie może poprawić ,bo nie jestem informatykiem ,bardziej hobbystą ,że 1660 nvidii szłoby zamienić z konkurencyjną 5600 XT można zaoszczędzić prawie 900zł a karta jest wydajniejsza , podeślę Ci na pv coś na czym mógłbyś się wzorować i myślę ,że to dobry wybór ,jak nie potrzebujesz rtxów i innych bajerów :smiley:

Rowniez tu zajrzyj


Pomoc techniczna pure pc

Cena tej 1660 super jest absolutnie obrzydliwa. Kilka miesięcy temu kosztowała 1200zl i wtedy to nawet było za drogo w stosunku cena jakość. Skończyło się że kupiłem używanego 1070 ti za 600zl i śmiga jak na razie. Nie kupuj teraz pc sytuacja na rynku to dramat posłuchasz o tym więcej na kanale wyżej wymienionego Liptona na yt. Jak koniecznie musisz pogiercować kup konsole, znudzi ci sie to sprzedasz a ich cena nie spadnie przez kilka lat.

1lajk

Napisz jeszcze jaki masz zasilacz, żeby wystarczył na ten build. Dobrze by było jakby miał certyfikat 80 Plus, najlepiej gold, ale silver czy bronze też jest ok, tak 500-600W w zupełności wystarczy na to.
Jeśli będziesz planował kupić kartę z rodziny 3000 to będziesz musiał mieć zasilacz ok 700W
Dysk, który wybrałeś nie będzie współpracował z kartą, którą wybrałeś, dysk jest Nvme a na płycie masz M.2
Zobacz listę, którą dla ciebie zrobiłem:


Do tego sprawdziłem Allegro i znajdziesz tam 2060 za tą cenę 1660

Za taką cenę grafiki to opłaca się bardziej rtx 2060s

stary , niestety musimy się przyzwyczaić do tego ,że rynek elektroniczny idzie w górę dla mnie też jest chore ,że za stosunkowo średnią kartę człowiek musi wybulić przeszło 2 tysiące ,oglądałem ostatnio bo posiadam 1050 Ti to już wgl całkiem staruszek ,ale na moje mi starczy do ligi,csa i nowych gier na srednich,wysokich idzie pohulać 1050 poszła w górę też kilka stówek , myślę ,że to średni czas na składanie czy kupowanie pcta ,szczerze myślę ,że tak jak kolega napisał ,w tych czasach znacznie łatwiej zaopatrzyć się w konsolę i nie martwić się o to czy dana gra nam będzie smigać czy nie sam składałem komputer ponad dwa lata temu wcale mało kasy nie wybuliłem i już musiałbym pozmieniać kilka rzeczy bo powoli się dusi… a zważając na to ,że w miarę dobra karta graficzna stoi w cenie miejskiego pomykacza to raczej średnio mi się to widzi…Myślę ,że też dobrą opcją ,jest przejrzeć Olxa ,bo czasem ludzie nie wiedzą co sprzedawają i części czy całego pcta z w miarę dobrymi podzespołami da się kupić za śmieszne pieniądze ,wiadomo najlepiej poblisku ,żeby samemu sobie sprawdzić

1lajk