Czy warto kupić Guild Wars 2 - dyskusja ogólna

@Valgour nie ufam ludzią z internetu :P

W sumie wydałem ok 200 zł na 5 dni dobrej zabawy :D

Up@ Zero strachu, na mnie możesz polegać jak na harcerzu.Najuczciwszy człowiek w internecie ,oprócz Chucka Norrisa.Tanio kupie ,drożej sprzedam.A poza tym ,pomyśl ile ciężkiej pracy włożyli twórcy w tą gre.Ktoś musiał własnymi recyma wytłoczyć płytke i wyprodukować opakowanie w pocie czoła .A ty kupiłeś i nie grasz teraz ,a gra leży na półce i się kurzy.Dlatego myśle ,że jak mi ją odsprzedasz za pięć dych,gra się nie zmarnuje a ty przysłużysz sie dla dobra rynku gier mmo.Pamiętaj,karma zawsze wraca :D.

Skąd wiesz, że do niej nie wrócę :P? Grałem 5 dni, a jeszcze całe życie przede mną. Spokonie.

No cóż trudno .Wracam do Tibii ;)

Wiesz, pudełko z płytą moge Ci sprzedać, ale konto sobie sam musisz założyć :P

Może taki, trochę lekki offtop, ale słyszałem ze optymalizacje poprawili. Jak by mi gierka śmigała na mojej maszynie, bo przymierzam się do zakupu:

Nvidia GeForce 9600GT

Intel Core 2 Duo E8400 3GHz

2 GB RAM

Moze byc i prawie wszystko na low, ale cienie muszą być, przynajmniej lekkie.

Pojdzie ale cienie odpadaja .

A dołożenie 2GB RAM sporo by zmieniło?

Nom,dodatkowy ram napewno nie zaszkodzi.Myśle ,że przyda się w momencie gdy na monitorze będzie więcej akcji ,czytaj wielu graczy w jednej lokacji.WvW czy bicie jakiegoś RB,napewno 2 gb dodatkowego ramu zwiększy znacznie ilość klatek na sekunde w grze.

Proc+Grafa+Ram+HDD i to w takiej kolejności.. przy słabym procku i grafie dodatkowe 2gb Ci nie pomorze przy wyświetlaniu grafiki czy ładowaniu postaci/map, szczególnie na WvW. Ram jest ważny w zależności od windowsa jakiego posiadasz, po 4-5h gry GW2 zajmuje 1,3gb ramu i jest to głównie ładowanie map.

W moim kompie zaszła zmiana.. wymieniłem grafę z konieczności - stary poczciwy HD 4870 odmówił mi już posłuszeństwa -- tyle lat razem :( - po zmianie grafy jedyną rzeczą jaką zauważyłem to możliwość grania na totalnym ultra w każdej sytuacji bez spadku klatek poniżej 30, z moim HD4870 musiałem zapomnieć o bogatych cieniach czy wysokiej jakości shaderach. Całą reszta kompa się nie zmieniła.

Szybkość ładowania modeli postaci zależy od szybkości przetwarzania procka + szybkości HDD. Ja np. jestem opóźniony przez HDD i nie mam skoków FPSów ale walczę z duchami trochę dłużej niż np. kolega z dyskiem SD lub kolega z dyskiem normalnym ale o wiele lepszych parametrach niż mój -- czas na wymianę.

Optymalizacja GW2 bazowo była pchana na zjadanie proca, obecnie porozkładali to trochę na CPU i GPU, ale w dalszym ciągu jakość grafiki zależy od grafy, natomiast jej szybkość wyświetlania jak i płynność w czasie szybszych akcji, większej zadymie zależy w dużej mierze od CPU. Ram tutaj odgrywa rolę =miejsca do obróbki plików- całe GW2 opiera się na jednym wielkim pliku na którym pracuje cały komp i tutaj dochodzi właśnie element związany z dobrym HDD, bo gdy wszystko sobie radzi szybko a hdd nie nadąża z przetwarzaniem danych to pojawia się prosty konflikt :(.

Co uważacie o Wintersday? Dla mnie tak:

-Puzzle łatwiejsze od Mad King'a, ale wciąż, dla niektórych są wrzodem na d*pie.

-Dzwonki - za to ANet dostała ode mnie +10 punktów. Fajna sprawa, tylko jakiś filmowy tutorial by się przydał.

-Snowball Fight - niewypał. Ludzie w ogóle sobie nie pomagają, tylko czekają, żebyś spadł z prezentem, żeby sami mogli podnieść i zanieść w celu achiva.

-Dung - Na chwilę obecną taki sobie. Mam nadzieję, że dalej będzie lepiej.

-Puzzle - za łatwe, zrobiłem za 1 podejściem

-Dzwonki - taka fajna odskocznia

-Snowball - zrobiłem achi i nie zamierzam wracać.

-Dung - klimatyczny, ale bossa mogli troche zboostować.

Puzzle - ciekawe, nie są tak trudne jak mad king, ale ArenaNet wyciągnęła wnioski. Trzy pozycje startowe, żeby ludzie nie spinali się o to, że multum ludzi skacze na raz oraz jak się coś nie uda, można oglądać progress innych graczy z platformy, gdzie można też rzucać się śnieżkami jak się nudzi ;).

Dzwonki - nie trawię guitar hero, więc nie uczestniczyłem w tym długo, ale pozytyw dla ArenaNet, że dodali coś takiego, wielu osobom się podoba.

Snowball - tutaj mam takie same odczucia jak Might Tay.

Dungeon - Bardzo mi się podoba, można niszczyć domki itd. Trzeba pamiętać, że ten dung ma nie być mega trudny, niemożliwy do zrobienia, ale po prostu coś dla relaksu i funu.

Wrażenia wizualne - ArenaNet kolejny raz stanęła na wysokości zadania, LA wygląda bajecznie, to samo dungeon oraz jumping puzzle.

Klimat - Jest mega za***isty, tego chyba uzasadniać nie trzeba. ArenaNet zna się na tworzeniu klimatycznych eventów "sezonowych".

Ponownie ANet przeszło samego siebie :D.

Super poprzerabiane miasta, fajniutkie i przyjemne eventy.

Puzzle fakt, nie są za trudne ale i tak bardzo fajne :D.

Dzwonki, fajny dodatek, Zaliczyłem achiev ale brakuje mi nadal "czegoś - ( grając w 3 osoby na jednej platformie wychodził totalny bełkot w większości :P)" co by mogło przykuć moją uwagę na dłużej.

Snowball, dość fajnie zrobione, podoba mi się taki tryb ala "capture the flag". Z dość ogarniętą drużyną można się naprawdę fajnie bawić. Od czasu do czasu wchodzę :D.

Dungeon, ciekawy i klimatyczny, spodobało mi się niszczenie praktycznie wszystkiego dookoła, chętnie bym ujrzał więcej takich dungów gdzie można niszczyć otoczenie. Jest to bardziej one time dung, po paru rundkach zaczyna się nudzić.

Dzisiejszy dung był w porzo, już jest trochę trudniej.

Ciekawe, co będzie w LA na końcu....

bardzo mnie ciekawi co to będzie z Toypocalypsa :]

bo achiwy związane z przeżyciem 50 fal toypocalypsy na 1 poziom może być ciekawie :D:D

Masa morderczych zabawek atakuje :D To jest coś ! Ciekawe czy sam wygląd dungeona się zmieni ale puki co jest bardzo fajnie :)

Smash The Town ! < Przy tym to się ubawiłem z gildią ^^

Walka na śnieżki - mega. :D Toycapolypse - super! Kocham Tower Defense, a w połączeniu z moim ulubionym MMORPG tego roku - miodzio. Rozpływam się. :D

Właśnie kupiłem gw2, mam 11lvl z kolegami sobie 2 jumping puzzle zrobiłem jest bardzo spoko, społeczność bardzo fajna, pomocna ogólnie gameplay przyjemny a masa "smaczków" sprawia wiele ekscytacji gdy np. coś odkryjesz. (wejście do podziemi w jaskini za kępką krzaków. Walka jest dosyć fajna, naprawdę polecam. Dawno nie grałem w tak fajną grę. A jak ci się nudzi eksploracja zawsze warto wrócić do fabuły która jest naprawdę fajna. A oprawa audiowizualna naprawdę robi wrażenie. Ogromne miasta, fortece i muzyka. Warto wydać kasę szczególnie gdy mamy np. AC którego przejście nie zajmuje więcej niż pare dni a multi jest średni, za tą samą albo i większą cenę.

Tak :)