Czy warto kupić Guild Wars 2 - dyskusja ogólna

....A to, że ktoś może sobie pooglądać filmiki i streamy... No proszę Cię. Rzeczywiście, świetna opcja, aby sprawdzić, czy gra nam pasuje. Innym faktem jest to, że każda gra Buy/Pay to Play oferuje triala. A GW2 nie. Przypadek?

Rzeczywiście każda gra buy/pay to play oferuje triala. Widzę masz sprawdzone informacje. Dwóch gigantów świata MMORPG... czyli GW2 i TESO nie mają żadnego triala.

To czy ktos kupi samą podstawkę albo pre wersje HoT to jego indywidualna sprawa. Tak wiele ludzi zapomina o tym, że to dopiero PREORDER, nikt nie zna prawdziwej ceny samego dodatku. Nie wiemy czy dalej będzie darmowa podstawka czy też dali to tylko jako gratis do preordera.

Co do newsów na tym portalu to jak już ktoś zauważył... totalna porażka :P redaktor potrafi dać newsa o jakimś syfie, a nie publikuje newsów związanych między innymi ze specjalizacjami w GW2. Guild Wars 2 to druga najpopularniejsza gra MMORPG w wyszukiwarce google i bodajże numer na tym forum? Lepiej wrzucać informacje o homoseksualnych związkach z nikomu nieznanych gier lol. Haters gonna hate!

Jest to pre-purchase, cena sie nie zmieni i zawsze będzie zawierać darmowy dodatek, każde kolejne dodatki będą zawierały podstawkę i poprzednie dodatki za darmo.

In the future, if we release further Guild Wars 2 expansions, we plan to offer all of the prior expansions, the core game, and the latest expansion for one single purchase price.

https://www.guildwars2.com/en/news/pre-purchase-community-address/

Ogólnie jest dużo ludzi, ale populacja w WvW zmalała przez te 3 lata drastycznie, a to ze względu na brak zainteresowania Anet tym trybem, brakiem naprawienia głownych problemów (o które gracze proszą przez 3 lata), brak dużych updatów w WvW. Jest to ostatnia szansa dla Anet by to zmienić w dodatku, sama nowa mapa nie naprawi wszystkich problemów, a w produkcji sa już 2 mmo nastawione na RvR, więc moga stracić jeszcze więcej graczy.

a tutaj taki blog post sprzed 2 lat, nic nie zostało wprowadzone/zmienione, puste słowa.

https://www.guildwars2.com/en/news/devon-carver-on-the-future-of-world-vs-world/

GW2 i TESO nie mają żadnego triala.

Anet okazjnalnie włączali trial, a to często wiązało się z jakimiś problemami, bo testujący mieli dostęp do tej samej wersji co gracze pełnoprawni.

Powinni stworzyć jakąś wersję demo i problem z głowy.

W ogóle strasznie często na mapach spotykam RPiących ludzi. To w zasadzie ciekawe, że 3 lata po premierze gry ten tryb jest nadal tak popularny :o

Xar, ja rozumiem, że chcesz reklamować GW2 i w ogóle jako to fajna gra, że po 3 latach ktoś jeszcze na WvW lata, ale doskonale wiesz, że gildie RP są wrzucane na serwer z innymi gildiami RP. Gildie na TR były traktowane jako gildie RP i są wrzucane na te same serwery. Nie wiem, jak ANet sprawdza, która gildia to RP (jeśli np. członkowie piszą po polsku), ale gildia RP będzie wrzucana na ten sam serwer, co inna gildia RP.

Bardziej jestem zdziwiony tym, że mimo wielokrotnych prób zniszczenia społeczności RP przez ANet - ta wciąż istnieje. Dziwi mnie również to, że ludzie wciąż biegają w sPvP. Ta gra powinna nazywać się Condi Wars 2. Rozumiem, że w drużynowym PvP wyższego tieru spamowanie przypadłościami nie istnieje, bo dzięki zgraniu drużyny szybko się go pozbywa, to jednak w solo PvP ciągłe ściąganie przypadłości może być irytujące. Tym bardziej, że build musi opierać się na tym ściąganiu, a to ogranicza nasze polo do popisu w sprawie innych buildów.

Wciąż nie rozumiem, kto był taki mądry i mechanikę walki z GW1 zamienił na tą z GW2. W GW2 nie przypominam sobie, żebym na Random Arena czy Alliance Battles musiał męczyć się z przypadłościami. Tak, był taki necro, która wrzucał Weaken Knees, czy mesmera, który kochał patrzyć jak noob assassin zabija się Empathy, ale wszystko opierało się na obrażeniach. I nie takich jak w GW2, gdzie jedna postać może zmasakrować cię tylko przez zaskoczenie. W GW1, żeby pozbyć się gracza, do akcji musiała wkroczyć cała drużyna. Na TS-ie odliczało się do 3 i wtedy cała drużyna atakowała pojedynczego gracza.

Wiem, że im wyższy tier, tym gra staje się bardziej taktyczna, ale chodzi mi o to, że w GW1 nie było wybuchów na cały ekran, nie było spamowania AoE (na WvW ja tylko kółka na widzę, większość to chyba od ele i necro), nie było spamowania przypadłościami, a mimo to, gra była taktyczna i, moim zdaniem, wybaczała mniej osobom, które bezmyślnie używały skilli.

Po prostu mam doświadczenia z innych gier i w nich niestety po tak długim czasie RP zawsze umierało :/ To specyficzny tryb. Za to w GW2 jest inaczej, ewidentnie widać, ze ta gra ma dobry "klimat" do tego typu rozgrywki. A powód jest prosty - nie ma tu hardcore PvE, które zawsze zabijało w grze wszystko inne, bo ostatecznie gra sprowadzała się do nudnej farmy raidów.

ale doskonale wiesz, że gildie RP są wrzucane na serwer z innymi gildiami RP.

Łoo stary, chyba Cię wyobraźnia ostro poniosła. Niby skąd gra miałaby wiedzieć, że jakaś gildia jest nastawiona na RP?

JAK? :o Nie ma takiego systemu. Grupując ludzi na MegaSerwerze są brane pod uwagę całkiem inne czynniki.

Oczywiście, że system nie rozróżnia, czy oni bawią się w RP, czy nie.

To maximize your odds of running into other RP players more often, you’ll want to make sure you’re on the same world (generally TC and Piken are viewed as the RP worlds), and in guilds with other RP members also on that same world. For example, everyone from TC currently will be set to high priority to sort together, same thing goes with people who are all a part of the same guild (so guild up RP folks!)

Najwyraźniej pochodzisz z serwera, gdzie były gildie RP, a najpierw wrzucani są ludzie z tego samego serwera.

@Might Tay

Zawsze można było go spowolnić, czy okulawić. No ale fakt, jak już dobiegł, to można było tylko patrzyć jak giną. Chyba, że było się monkiem albo rytualistą, ale nawet wtedy dawało się uratować góra 2 NPC-ów, a zazwyczaj, to jednego. Przynajmniej ja tak miałem. Nigdy nie stałem na kopalni, tylko latałem z żółwikami.

W GW1 nie było wybuchów na cały ekran, nie było spamowania AoE
Był Necro Bomber. Irytująca rzecz.

Nigdy nie grałem JQ pod Bombera, zawsze pod SS ;] Mieliśmy setup HA Speedo Bombardo, w którym biegaliśmy z 3 Bomberami.

Za to w GW2 jest inaczej, ewidentnie widać, ze ta gra ma dobry "klimat" do tego typu rozgrywki. A powód jest prosty - nie ma tu hardcore PvE, które zawsze zabijało w grze wszystko inne, bo ostatecznie gra sprowadzała się do nudnej farmy raidów.
Wciąż twierdzę, że powodem tego jest słaba fabuła gry i brak contentu. Ale pewnie się mylę.
Najwyraźniej pochodzisz z serwera, gdzie były gildie RP,

Ale ja nie pochodzę z takiego serwera '- '

Nie jest jakąś tajemnicą że Gw2 ma najmocniejsze community roleplay jeśli mowa o grach mmorpg.

http://www.guildwars2roleplayers.com/home

Swoją drogą co sądzicie o zmianie skalowania się poziomu? Nie zwróciłem na to zbytniej uwagi dopóki nie zacząłem odkrywać mapki na Mesmerze. Można by powiedzieć, że mając pełny ekwipunek na mapce 15-25 gdy skaluje się postać jest niewiele łatwiej jak w Orr. Na Thiefie też to odczułem, akurat kończyłem mapki po patchu, ale nie zwróciłem chyba na to zbytniej uwagi, myślałem że to patch tak Thiefa wydupczył(co częściowo jest prawdą). Z kolei na Warku i Necro idzie jak szło - faceroll.

Ale ja nie pochodzę z takiego serwera '- '

Pochodzisz z serwera RP! Haha! i koniec tematu :P

A co do tego skalowania, o którym Simeous wspominasz to nie zauważyłem większej różnicy ;)

Może dlatego, że gram trochę w kratę, ale faktycznie jest tak trudniej?

Pochodzisz z serwera RP! Haha! i koniec tematu

Pff :P Właśnie nie. W EU na serwer RP został wybrany Piken Square, ale nie był ani nie jest to mój domowy - chociaż oczywiście najbliżej mi do niego ze względu na RP - po prostu zwykle sobie tam guestowałem :)

Pochodzisz z serwera RP! Haha! i koniec tematu A co do tego skalowania, o którym Simeonus wspominasz to nie zauważyłem większej różnicy Może dlatego, że gram trochę w kratę, ale faktycznie jest tak trudniej?

Powiedzmy, że przed aktualizacją, tą która zmieniła traity mapki 1-15 oraz 15-25 moby mogłeś na strzała zabić mając pełny ekwipunek na 80. Sam późno to zauważyłem, bo wtedy na Thiefie myślałem, że to kwestia nowych traitów. W każdym razie obecnie większe gruby musisz w grupie zabijać, bo padniesz. Do tego już Veterani sprawiają trudności, a co dopiero większa ich grupa. Samym AA daleko możesz nie zajechać, a nie ma też mowy o biciu Elitek solo. No tzn. możesz jak chcesz się męczyć 5 minut :> To samo z 'obozami' - każda, większa grupa mobów spokojnie może Cię zajechać, a nie daj Boże żeby z dystansu waliły i kondycje nakładały.

Niby wszystko fajnie, no bo nikt nie chce żeby było za łatwo, ale kurde jeśli wbiłem ten 80 i pomęczyłem się trochę żeby zdobyć ekwipunek to chciałbym, aby mapki na 1-15 nie sprawiały mi 'żadnych' trudności.

Skoro temat ogólny to zapytam tutaj :)

Wczoraj wróciłem dać GW2 następną szansę ponieważ nigdy nie zaszedłem daleko w tej grze. Mam Thiefa na 21 poziomie. Tutaj mam parę pytań.

1. Jak zaczynałem poprzednio to wszędzie pisali aby grać dagger/pistol + bow, czy coś się zmieniło? Pamiętam, że grało mi się świetnie a teraz dwa moby na mój poziom umieją mnie zaorać.

2. Jak to jest z Traitami? Można je dowolnie resetować czy jak to wygląda?

3. Znacie jakąś stronę/strony z aktualnymi i dobrymi poradnikami oraz buildami?

Zmienili skalowanie, poza tym wszyscy dostali bonusowe obrażenia oraz zmieniono kondycje. Niestety najgorzej to się właśnie przełożyło na Thiefie. Jest w stanie zadać największe obrażenia pojedynczym przeciwnikom ze wszystkich klas, ale niestety defensywa kuleje. Obecnie najlepszym i właściwie jedynym używanym zestawem broni jest d/p + sb, ewentualnie d/d + sb jeśli mowa o dungeonach.

Musisz często używać daze(p4) i blind(p5) z pistola, a na większe gruby shortbow, innej rady nie ma. Niewidzialność niewiele pomaga w walce, a jest to główny atut thiefa - przydatna do raczej jej unikania. Sam przyznam, że ze wszystkich klas które grałem Thief jest najgorszy, mały błąd, źle zrobiony unik i padasz.

Traity możesz dowolnie zmieniać w każdej chwili, poza walką oczywiście. Na 80 lvl masz wystarczającą ilość Hero Point, aby odblokować wszystkie umiejętności i traity obecnie dostępne.

Jeśli chodzi o strony to polecam metabattle.com oraz intothemists.com. Możesz też zajrzeć na reddit /r/gw2, bądź oficjalne fora.

O, wrzucają prezentacje najlepszych graczy PvP na stronę główną :)

Ogólnie szykuje się ciekawy turniej. Finał 8 sierpnia.

Są jakieś statystyki, ile osób średnio jest online na raz?

Są jakieś statystyki, ile osób średnio jest online na raz?

Nie ma, na mapie masz graczy z wszystkich serwerów, nie tylko z Twojego, to takie mydlenie oczu, w rzeczywistości wcale dużo graczy w gw2 nie gra

Już już, spokojnie, zluzuj ;p Megaserwery wprowadzili jakoś niedawno w sumie przecież