Czy warto kupić Guild Wars 2 - dyskusja ogólna

Zgadzam się z vampirem, pvp w gw2 ssie. 1 tryb, upośledzony ranking i brak matchmakingu.

Zgadzam się z vampirem, pvp w gw2 ssie. 1 tryb, upośledzony ranking i brak matchmakingu.

Tylko pytanie jakie to ma znaczenie, skoro lada miesiąc wychodzi dodatek, który ma na 100% wprowadzić ligi, następny tryb itp?

Przecież obecnie to nawet rankingu NIE MA - ten który był kiedyś wyłączyli kilka tygodni temu, bo na co to komu w obecnej sytuacji (oczekiwaniu na hot)? Więc nie wiem o jakim rankingu w zasadzie tu piszesz :P

Ma i to dużo. Wszyscy są równi, a to że ktoś ma łeb na karku, to plus dla niego, ale wciąż jest równy.

Xar, od początku rozchodziło ci się o to, że w gw2 nie ma czegoś takiego jak pvp eq. Jeśli uważasz, że tylko w GW2 liczy się skill, to najwyraźniej w żadną inną grę nie grałeś.

Nie jest też tak, że wyjadacz ma przewagę nad newbem. Matchmaking nigdy by na to nie pozwolił.

Jasne, że nie tylko. To oczywiste, że w grach, które wymuszają na graczu expienie, czy farmienie kolejnych przedmiotów też trzeba sporo umieć - nie popadajmy w skrajności - no ale to nie zmienia faktu, że takimi tanimi zagrywkami ciągle odciągają ludzi od endgame, czyli PvP. Nie popieram w ogóle łączenia expienia, czy farmienia itemów z PvP, ale dobra... Jeżeli już to musi być, to dlaczego nie wystarczy, że raz wyexpią, raz wyfarmią i koniec - do końca gry nie muszą już nigdy tego robić żadną postacią i po prostu siedzą na tym endgame? I cisną PvP. A tak, ciągle dziwnie się wraca do punktu wyjścia i robi znowu to samo... Bez sensu. Oczywiście wiem po co to jest :P Tryb jest na tyle źle zrobiony, że nie zainteresowałby graczy - dlatego muszą w ten sposób sztucznie go przywracać do życia. To przestarzały system. Wtedy to tak działało.

Także poziom w takim GW2 będzie zawsze wyższy, bo tutaj ludzie cały czas ćwiczą PvP - nie tracą czasu na inne głupoty, a w tamtych grach siłą rzeczy nie mogą sobie na to pozwolić ;) Twórca gry wie lepiej od nich co chcą robić i wszystko jest im narzucane. Dlatego PvP w tych grach w ostatnich latach traci na popularności.

Z tego powodu PvP z GW2 mogłoby nawet mieć tylko jedną mapę, jeden tryb, brak rankingu, a i tak byłoby lepsze od tych, które działają tak jak opisałem to wyżej, bo najważniejsze są fundamenty. A tamte gry ich nie mają - są złe u podstaw, ale za to ładnie je opakowano, przez co przeciętny gracz, który nie ogarnia jak to wszystko działa, nie zobaczy problemu i będzie niby zadowolony. Porządnego PvP jednak nie gra się dla zwiedzania ładnych mapek itp.

Eee... ale ty wiesz, że sprzęt do PvP farmi się właśnie na PvP? Niby po co ci te wszystkie punkciki? :P

I spróbuj stać w tych innych grach i bezmyślnie używać macro.

PvP GW2 nie jest żadnym objawieniem e-sportu, czy nowatorskim podejściem ANet do tego trybu. PvP w GW2 jest tym, czym były kiedyś sieciowe strzelanki, czyli wchodzisz i grasz. Nie ma żadnych umiejętności (postaci, nie gracza), ekwipunku, czy innych pierdół związanych z progressem, których pełno w innych grach.

Nie zmienia to faktu, że gdyby ANet poważnie traktowałaby PvP, to byłyby już 2 tryby.

A e-sport sam się zrobi. Niech przestanie się tam pchać.

Wszyscy inni, każdy równy - tak można opisać pvp w gw2. Czym się tu zachwycać? Za cholerę nie mogę zrozumieć.

Wszyscy inni, każdy równy - tak można opisać pvp w gw2. Czym się tu zachwycać? Za cholerę nie mogę zrozumieć.

Tym,że ktoś z takim samym buildem jak twój jednak z większym ograniem skopie Ci tyłek w dosłownie chwilę :)

Jednak są różne buildy - na zasadzie kamień papier nożyce - ich wady i zalety

pierwszy lepszy przykład :

Thief < Medi guard Medi guard < DD ele DD ele < Thief Zakładając taki sam poziom umiejętności

To pokazuje dlaczego taki ważny jest dobór odpowiedniej rotacji klas w 5 os pvp

A co do ,,trybów,, pvp w gw2,to wystarczy odrobina dobrej woli by dowiedzieć się,że tryb proponowany przez grę to szczyt czubek góry lodowej,istnieje MASA

serwerów dedykowanych do 1v1 na których przeważnie grają naprawdę niezli gracze,cały czas organizowane są turnieje 1v1/2v2/5v5

jednym z bardziej znanych jest ESL (dzis trwa swoja droga turniej 2v2)

Nie rozumiem ludzi,którzy płaczą,że jest 1 tryb,często nie wiedząc o tym co napisałem powyżej,raz,że wymaga on myślenia,to po drugie,żeby naprawdę dobre grać trzeba mieć ogarniętą drużynę (nie mówie tu o żadnym hot join),esencją tej gry są zacięte 5v5 teamfighty gdzie niezabezpieczenie 1 stompa w odpowiednim czasie może skończyć się totalną anihilacją całej drużyny (wiem co mówie bo gram support guardem - zawsze jako pierwszy zabezpieczam stompa) ,tak zwany efekt lawiny.

Czynności w pvp jest masa tylko wystarczy znaleść swoją ,,niszę,, np ja mogę siedzieć cały dzień w deadmatchu i wciąż mam z tego fun,ktoś inny woli duele ? ok,więc idz na serwer dedykowany 1v1,słyszałem ktoś chce 2v2 - turnieje ESL,a jak nie to zawsze można zorganizować np w gildii,to,że gra nie podaje wam czegoś na tacy

z wielkim neonem z napisem ,,TUTAJ,, to nie znaczy,że tego niema,gw2 to specyficzna gra zarówno w aspekcie pve (którego osobiście w stanie obecnym nie trawie)

jak i pvp,

GW2 ma ten sam minut jak i plus. Jest wszystko nie ma nic. Odbierzcie to jak chcecie.

A ja nigdy nie zrozumiem ludzi pokroju Xara. Nowe tryby są niepotrzebne, bo ktoś tam zrobił sobie arenkę z 1vs1? No i co z tego? Na WvW też mam 1vs1, nie muszę się do mistów pchać. King of the Hill? Capture the flag? Free for all? Elimination? Invasion? Znasz takie tryby?

I co mnie obchodzi, że conquest wymaga myślenia? Każda walka z żywym przeciwnikiem wymaga myślenia.

Guild halls też są niepotrzebne, bo przecież możesz dołączyć do Xara z którym znajdziecie jakiś budynek i pobawicie się w domek.

Tak w ogóle, to ANet mogła zająć się robieniem GW3 zaraz po wydaniu GW2. Akurat w wydawaniu projektów, a później w porzucaniu ich, są mistrzami. Przecież content można sobie samemu wymyślić. Chcesz hard mode w dungeonach? Ok, zdejmij ubrania, biegaj nago. Trochę myślenia i GW2 ma endgame.

@EDIT:

Ah, i co mnie obchodzi ilość serwerów?

To czytaj ze zrozumieniem Vampir, a nie dopowiadasz sobie jakieś głupoty. Napisałem tylko, że nawet gdyby miało jeden tryb, to byłoby wciąż lepsze od tych pseudo PvP MMO.

Ot tyle. Jasne, że będzie spoko jak będą to PvP dalej rozwijać. Gdy pojawi się system lig na który czekam od dawna, czy kolejne tryby (a to wszystko już w dodatku). To jest potrzebne. No ale nie jakieś niezbędne, bo jak widać obecnie: nowego trybu brak, tabelki nie ma, a ludzie dalej grają PvP. Na rankingowe i nierankingowe wczoraj o 2 w nocy czekałem parę sekund. Poza tym cały czas grają ludzie na normalnych serwach (1v1) itp. A i na ESLu tydzień w tydzień jest kupa turniejów.

A tak ogólnie to Awen wszystko dobrze opisał.

http://mmorpg.org.pl/forum/topic/38811-czy-warto-kupic-guild-wars-2-dyskusja-ogolna/page-94#entry590787

Udało CI się mnie autentycznie rozbawić teraz :D

Kto mówi,że nowe tryby są niepotrzebne ? napewno nie ja... i tak znam takie tryby...

Zacznijmy od tego,że zle zrozumiałeś motyw mojej wypowiedzi,miałem na celu napisanie ,,co można robić w pvp,,

a nie ,,to co chce mieć,, ...

Pisze tak jak pisze bo GRA MA BRAKI w kilku kwestiach,te arenki powstają dlatego,że AN zbytnio skupiła się na conquest na moment obecny olali temat,niema dedykowanego 1v1/2v2/3v3 i to mnie boli autentycznie co nie raz to wytykałem kijem,jednakowo istnieją sposoby by sobie z tym w jakimś stopniu poradzić zakładają takie serwery,jak ktoś potrzebuje masy trybów to już nie mój problem,gram pvp dlatego,że poprostu mi się to podoba,prawdę mówiąc gdzieś mam w jakim trybie gram,mam wyznaczony cel - dobić 500 pkt,na mapie są często dodatkowe mechaniki,gram dla samej konfrontacji z przeciwnikiem,a jeszcze lepiej jak jest lepszy odemnie bo mam okazję się czegoś nauczyć...ale znając życie nikogo to nie obchodzi ^_^

,,Każda walka z żywy, przeciwnikiem wymaga myślenia,, niee...nawet się nie zakładaj w tej materii ze mną,na www przed nerfem ,,taffnesa,, latałem engiem pod bomb kit szczęsliwie biegnąc po przodu i nukując grupki pechowców którzy za mną biegli xD ale to nie jedyna sytuacja jaką mogę wymienić...

Ktoś zrobił arenke,co z tego ? to z tego,że można iść i grać,a o to chodzi w pvp,nie ?

Niewiem dlatego odnosisz się teraz do Xara,jak lubi bawić się w ,,domek,, i ma z tego przyjemność to nic mi do tego,gw2 ma niezłe warunki na RP i mówi to osoba która niema z tym typem zabawy nic wspólnego.

A co do hard mode bez itemków...myślisz,że nigdy tego nie robiłem :P ? Ale żeby było ciekawiej to skakaliśmy dodatkowo na jednej nodze przy okazji obracając się, recytując inwokację ,,Pana Tadeusza,, od tyłu podczas gdy graliśmy z zasłoniętymi oczami wyłącznie lewą ręką,w tym czasie jeden z nas odbierał poród...

Nierozumiem za to takich ludzi jak Ty,gra jest taka jaka jest ,tego nie zmienisz,po to co się napinasz ?

Ktoś gra,ma fun - ok,ale nie spinaj się tak,na przyszłość ok?

Dokładnie gra jest słaba, nudna w dodatku my wyimaginowany content. Ale tak już jest. Tego nie zmienimy.

Hmm,czy nudna,z pve się zgodzę w 100%,ale pvp to inna kwestia,jednakowo aby mieć prawdziwą przyjemność z gry pvp trzeba wyjść pierwsze z pewnego poziomu,pierwszy znaczący wzrost poziomu jest,a przynajmniej kiedyś był od +40 rank

EDIT: ludzie grają w dote II,lol'a i jakoś nie plują się,że prawie cały czas gra sie 5v5 na jednej mapie...

@Xar

Kotku, teraz to ty czytaj, bo to było do Awena, który pisze:

A co do ,,trybów,, pvp w gw2,to wystarczy odrobina dobrej woli by dowiedzieć się,że tryb proponowany przez grę to szczyt góry lodowej,
Nie rozumiem ludzi,którzy płaczą,że jest 1 tryb,często nie wiedząc o tym co napisałem powyżej

Tak, właśnie tutaj napisałeś, że nie rozumiesz płaczu, bo przecież w GW2 jest tyle trybów, że ten jeden od ANet to szczyt góry lodowej. Jakieś nawiązanie do Titanica? Uważaj, bo GW2 zatonie tak jak on.

Ja też ci napisałem, co można robić w GW2. Ludzie płaczą, że nie ma hard mode w PvE? To niech go sobie zrobią. No przecież to co oferuje ANet, a co można robić (wymyślając sobie samemu), to szczyt góry lodowej.

I skończcie z Xarem pisać "nie spinaj się". Robicie zamęt i to okropny. W GW2 jest tylko jeden tryb i czasami w rotacji unranked pojawia się deathmatch. TYLE. AŻ tyle po 3 latach istnienia GW2. 1vs1 czy 2vs2 na własnych arenach, to dla mnie żadne PvP. I to żaden "szczyt góry lodowej", chyba że farma glory, to dla ciebie też świetne PvP. Ty to pewnie ten, co nie skacze?

@Awen

Teraz mi z MOBA wyjeżdżasz? Co to ma do MMORPG? To tak jakbym płakał, że w Quake'u tylko się strzela.

Ja też ci napisałem, co można robić w GW2. Ludzie płaczą, że nie ma hard mode w PvE? To niech go sobie zrobią. No przecież to co oferuje ANet, a co można robić (wymyślając sobie samemu), to szczyt góry lodowej.

Jest jedna podstawowa różnica pomiędzy PvE, a PvP.

PvE trzeba się ciągle zajmować - twórcy muszą nonstop wszystko rozwijać, zeby utrzymać zainteresowanie graczy. Nie można zostawić tego trybu samego sobie.

Za to PvP jest na tyle interesujące, że twórcy gry nie muszą cały czas wokół niego skakać . Nawet czasem jest wtedy lepiej, bo łatwo przedobrzyć. Tak jak zauważył Awen - nie raz jest tak, że gra się na jednej mapie. A to dlatego, że zna się ją perfekcyjnie. Na poznanie kolejnych map i zgranie się na nich z drużyną trzeba bardzo dużo czasu ;)

GW2 jest tylko jeden tryb

Niektóre porządne gry PvP nie miały wcale trybów, a jakoś grało się tam PvP latami ;) I to był ich główny endgame. W przeciwieństwie do tych pseudo PvP, które sztucznie je ożywiają przez dodawanie kolejnych przedmiotów. Ludzie zamiast skupiać się na PvP, dają się wciągnąć w wyścig, bo nie chcą odstawać od reszty. A żyją głównie dzięki temu, że ciągle dodają nowy content PvE - bez tego nie miałyby racji bytu. Nikt by się tym ich PvP na dłuższą metę nie zainteresował. PvP tam nie jest tak dobre, żeby mogło stanąć o własnych nogach. Jego tam nie ma bez PvE. To jest ewidentnie połączone. Za to w GW2? Nie.

Teraz mi z MOBA wyjeżdżasz? Co to ma do MMORPG?

A no pewnie to, że gry MMORPG idą najwyraźniej do przodu i zauważają, że rywalizacja jaką oferują gry MOBA jest ciekawsza niż to pseudo PvP z WoWa i jego klonów.

Oczywiście można by powiedzieć, że w tym wypadku lepiej iść na gry MOBA, a nie czekać na MOBę w MMORPG - no ale widzisz... Niektórzy chcą mieć wszystko w jednym ;)

AŻ tyle po 3 latach istnienia GW2. 1vs1 czy 2vs2 na własnych arenach, to dla mnie żadne PvP

Zobacz sobie jak długo rozwijał się chociażby LoL - zanim coś osiągnął.

To nie jest takie hop. A pamiętajmy też, że GW2 jest duże - nie mają na głowie tylko PvP, także przed nimi dużo więcej pracy.

Plus dla GW2 jest taki, że obecnie nie ma żadnej konkurencji na scenie MMORPG, więc gracze zadowalają się samym tym, że twórcy oferują im PvP nastawione na esport. Tego nie ma obecnie w żadnej innej grze z tego gatunku.

@VAMPIRX4

odnośnie pierwszego cytatu miałem na myśli ,,czubek,, a powinieneś doskonale wiedzieć co oznacza ta metafora...napewno nic związanego z Titanic'em

a co do 2 to chodziło mi o:


,,istnieje MASA

serwerów dedykowanych do 1v1 na których przeważnie grają naprawdę niezli gracze,cały czas organizowane są turnieje 1v1/2v2/5v5

jednym z bardziej znanych jest ESL (dzis trwa swoja droga turniej 2v2),,

Ten jeden tryb mimo wszystko dobrze działa,wymaga wiedzy,i czegoś więcej niż ogarnięcia rotacji i znajomości klas,a co od MOBY to mnie się wydaję czy nadchodzący tryb się nią inspirował ...? - dlatego mam dobry powód aby przytoczyć taki argument

Każdy bardziej ogarnięty gracz wie,że jest dużo więcej możliwości gry niż dedykowane tryby, AN pozwoliła stawiać własne serwery dlatego,że mogli do końca nie wiedzieć jak skończy się wprowadzenie 1 trybu,ludzie zakładali je ale na innych zasadach,jaki problem zrobić serwer 2v2/3v3? żaden,jak ktoś nie chce to nie widzi i dalej psioczy na wszystko a osoba która chce normalnie pograć i pogodziła się z gra poprostu zagra...ludzie przestrzegają zasad w opisie serwera,masz narzędzia - użyj ich,w przeciwieństwie do Ciebie nie płacze,że ,,to dla mnie żadne pvp,,

tylko wchodzę na coś takiego i gram,pvp to pvp,stawiasz czoła przeciwnikowi na określonych zasadach,a czasami bez zasad (www - roaming) w określaniu zasad na prywatnych masz wolną rękę.

EDIT: gra się rozwiją,ale za wolno,po 3 latach spodziewałem się dużo więcej,naszczęscie zaraz wejda guild halle oraz ten nowy tryb,więc będziecie wtedy mogli płakać,że gra ma tylko 3 tryby...

Ciekwe co by było, gdyby wypuścili kilka z tych map :). Widać, że eksperymentowali.

Eee, ale dalej nie łapię po co ty mi o 1vs1 piszesz. To nie jest żaden tryb. To jest wielkość drużyny. Twoim zdaniem, jak drużynę do conquesta zmniejsze do 2 osób, to powstanie nowy tryb? A zasady są opierane o obecne. Nie mogę tworzyć własnych trybów.

To wejdz na taki serwer i zobacz osobiście jak to działa ... ludzie olewają zupełnie punkty,poboczne i skupiają się wyłącznie na duelach

EDIT: a pisze akurat o nich bo na takich gra najwięcej osób

Czy mi się tylko wydaje czy jakaś dziwna moda w mmo nastała. Ludzie domagają się w nich instancji na kilka osób, walk 1 na 1, fabuły. A gdzie aspekt "massively multiplayer"?