Czy warto kupować i zaczynać Diablo 3 + ROS [2017]

Blizzard w D3 ma wyjebane na graczy, szarpać  kase na klasie to juz P2W wcześniej było gorzej płatny AH.  Druga sprawa wielki blizzard i kopiuje end game RIfty czyli odpowiednik map w Poe do tego gowniany liniowe buildy. Od kiedy D3 jest najlepszym h&s ?? Dla ślepego fana może i jest ale dla fana z rozumem i myslacego to porażka serii!!!! Czytajac wyżej komentarze jedyny plus to animacja postaci nic wiecej

O nie, ktoś każe mi płacić za kontent w grze? Rozbiór w biały dzień - ktoś wkłada czas w pracę i jeszcze chce za to pieniędzy. Wszystko powinno być darmowe! Wybacz, ale diablo jest tytułem, które model płatności opiera się na takich pojedynczych płatnościach, nie możesz dokupować niczego jak w poe. Inny model biznesu. Reszty nie skomentuje, bo nie ma to sensu. Kiedy brak argumentów i nie umie się przedstawić swojego punktu widzenia, to najłatwiej zacząć obrażać i najeżdżać będąc pasywno agresywnym.

Witaj, tak opłaca się jeżeli jeszcze nie grałeś w Diablo + ROS. Diablo jest cały czas bardzo dobrą grą tylko, że nie dodają do niej żadnych nowości(od nowych setów po gameplay), po prostu Diablo w tym momencie stoi w miejscu. Aktualnie w nowym sezonie wprowadzą mały update w celu ułatwienia rozgrywki, który jest bardzo dobrym pomysłem tylko, że one są sporadyczne, bo co 3msc, więc trochę słabo jak na Blizzarda. Co 3msc powinni robić dużo więcej niż to co robią teraz, więc jeśli jeszcze nie grałeś to polecam bo na pewno będziesz się dobrze bawił, szybka sprawna gierka, latające trupy, miliony stworów do upierdzielenia taki ma być hns :). Teraz akurat nie warto zaczynać ponieważ gra niewielu graczy, poczekaj na nowy sezon który zaczyna się 31 marca, wtedy będzie dużo więcej osób i łatwiej znajdziesz grupę do wspólnej gry.

I tutaj przejdziemy do PoE, gdzie GGG(Grinding Gear Games) co 3msc wprowadza do gry nowe ligi, które są świetnie bo każda liga jest kompletnie inna, teraz jest dobra okazja do gry, bo jest tzn. "Leagacy League", która łączy wszystkie poprzednie ligi z czego możesz mieć aktywne tylko 3 w danym momencie. GGG zasługuje tutaj na wielki plus, że dbają o grę i chcą coraz więcej graczy, co działa na ich korzyść. Path of Exile również ci polecam, jest darmowa więc możesz ją pobrać teraz i grać.

Można by opowiadać dużo więcej, ale mi się za bardzo nie chce :P, ogólnie rzecz biorąc to Diablo jest dużo łatwiejszą grą niż Path of Exile. W pierwszą grasz pod dany set i umiejętności, a w drugą możesz grać jak chcesz, nie obowiązuje ciebie żaden specyficzny unikalny przedmiot(możesz grać cała grę na żółtych) jedynie co musisz wybrać to jaką postacią chcesz grać (w zwarciu, na odległość lub pod totemy, miniony), możliwości jest naprawdę mnogość :).

Co do sianka to Diablo3 + ROS dostaniesz teraz pewnie za ok. 100zł, jeżeli chciałbyś tą stówkę przeznaczyć na PoE to polecam ci kupić zakładkę na Currency(waluta w grze, bardzo potrzebna, zwłaszcza w 'late game' zaoszczędza miejsce po prostu), resztę punktów to zależy od ciebie na co wydasz.

Co jednak pierwsze? Sprawdź najpierw Path of Exile, jak ci się spodoba to zostań i graj, a jak nie to za mniej więcej 3 tygodnie zaczyna się nowy sezon w Diablo, wtedy będzie okazja do gry, trochę smutne to, ale co zrobić :P

@Edit

No popatrz nie przeczytałem do końca i oto efekt xd kasować tego nie będę,może komuś się przyda. Ujmując krótko: warto wydać sianko, jeżeli będzie to twój pierwszy raz, grałem od sezonu 1 bodajże więc wiem co mówię ;]

Siema, jestem fanboyem POE.

Polecam kupić i przejść D3 chociaż raz ze względu, że jest to kontynuacja znakomitej serii i warto to zrobić dla samej fabuły. Osobiście jednak poczekałbym na jakąś promocję lub przecenę, co pewnie niedługo nastąpi.

Ogólnie jeśli masz kasę to sobie kup jak nie masz to graj w PoE W diablo wbijasz capa 70 to dopiero zaczyna się hardkorowy grid bo musisz farmić przygode by mieć lepsze EQ i bić te paragony możesz to robić normalnie czyli rosną ci paragony zwiększasz poziom trudności i lepsze eq zdobywasz albo na sępa wbijasz na jakieś publiczne gry i latasz za kolesiami i ci paragon rośnie tylko musisz nie padać :P Dungeonów czy jakiś Raidów jeszcze nie dodali jedynie coś tam kiedyś było ale osobiście nie miałem przyjemności a wróć są ubery ale to musisz zbierać klucze nafarmisz się ich i idziesz na suber-uber bossy tylko by wykrafcić jakieś perścionki czy amulety (dają ci 1 losowy skill passywny dodatkowo czyli masz 4+1 za każdy pierścień) Na dłuższą metę diabełek się nudzi bo ciągle to samo nie ma nowego kontentu trzeba wierzyć w Diablo MMORPG że nadejdzie kiedyś ...

Powiem jako osoba, która lubi i grała w jedną i drugą grę, wybierz PoE. Jest to gra bardziej rozbudowana i ma wielki potencjał na dalszy rozwój.

To całkiem różne gry.

1. Diablo jest "casualowe" - można grać na luzie, pomijając sezony, bez spinki. Jest świetnie zoptymalizowane, graficznie na bardzo wysokim poziomie. Świetna gra, jeśli chcesz się odstresować. Nie ma co przejmować się gadaniem o ściganiu ludzi z paragonami po 700+. Gra jest świetna.

2. W PoE gram od 25-02-2011 roku. Świetna alternatywa dla D3 ale zdecydowanie nie dla każdego.

Path of Exile to nie jest gra "casualowa". PoE nie wybacza błędów. Czym dłużej grasz, czym bardziej znasz grę tym więcej wymaga od Ciebie skupienia i planowania.

To nie jest gra dla nerwowych nastolatków - tacy zagrają godzinę czy dwie i znikają...

PoE ma zdecydowanie dojrzalsze community. Rozwój gry wydaje się też bardziej przemyślany i bardziej stabilny.

W PoE widzę zasadniczo jeden minus: stromą krzywą nauki gry z wysokim progiem wejścia. PoE jest zdecydowanie bardziej złożone, tak pod względem mechaniki i skilli jak i handlu (brak waluty jako takiej).

I gra coraz bardziej się rozbudowuje (dochodzą wciąż nowe elementy: nowe skille, nowe drzewko (dodatkowe), nowe mechaniki związane z mapami itp itd. Mam wrażenie, że coraz trudniej będzie nowym graczom ogarnąć grę.

Niemniej jednak - polecam i PoE i D3 - to są dwie bardzo fajne gry. Bardzo różne gry :)

Grałem w obie produkcje, ale zdecydowanie wole Diablo, fabuła, klasy, dubbing itd. Podrzucam link do filmu, który popełniłem na rzecz tego co Blizzard na proponuje w tym roku. PoE wydaje mi się mocno przekombinowane.

W obie gry grałem kilka lat i muszę powiedzieć że diablo 3 ma znacznie lepsze levelowanie - fajna fabuła i misje... ale do end gamu dojdziesz poniżej 12h solo bez niczego, potem będziesz miał frajdę z kompletowania setów z 1-2 tygodnie, następnie może spróbujesz kolejną klasę.. i gdzieś po miesiącu zacznie ci się nudzić monotonia, bo PoE ma znacznie lepszy end-game... więc wszystko zależy jak odpowiesz na pytanie, czy warto kupić D3 dla miesiąca zabawy.

Szczerze. Teraz cena diablo jest bardzo niska, i warto kupić. Aczkolwiek jako grę którą przejdziesz pograsz chwile i odstawisz. Jeśli chcesz grę która zostanie z tobą na dłużej to zabieraj się za poe. Diablo nie ma startu do contentu który jest w poe. Noo przy okazji gra nie jest stricte casualowa jak d3 :P Żeby nie było, mam 1000h w diablo i około 200 w poe. Tak że nie ma fanbojowania :P

Dzięki za wszystkie podpowiedzi, myślę że pogram jeszcze trochę w POE i może namówie kolegę żeby wrócił do diablo na dłużej to wtedy kupię :D

Sprzedam za grosze. Najbardziej nietrafiony zakup w życiu.

poe zaczyna sie po 70lvlu jak skonczysz merca, ogarniesz 135 ele ressa I zaczniesz robic end game.

Diablo zaczyna sie od pierwszego lvla, lecisz przez super lvling, fanbule I cutscenki I koniec

Warto dodać, ze 70 lvl to około 13h gry.
Jedynym minusem PoE jest to, ze trzeba ponad 2 razy przechodzić grę. W dodatku jak chcemy sobie np. po 2 tygodniach zrobić kolejną postać to znowu to samo. Po siedmiu już brzydnie :D

Witam

Proste pytanie: czy warto kupować i zaczynać grę Diablo 3 z dodatkiem w 2017 roku oraz czy lepiej nie wydawać kasy i pozostać przy Path of Exile?

Proszę o poważne podpowiedzi oraz jakieś za i przeciw od doświadczonych graczy a nie funboyów PoE albo D3.

Pozdrawiam