Czy warto w to grać?

Witam
Od jakiegoś czasu gram w aiona EU na servie Deyla . Gra ogólnie mi się podoba jest odskocznią od wowa ( brak kasy ) . Problem w tym że wbiłem 55 lvl rangerem i 50 lvl assa i nadal nie spotkałem ani jednego elyosa . Moje pytanie brzmi czy ta gra jest aż tak martwa czy po prostu trzeba wbić lategame żeby coś się zaczeło dziać? Nie wiem czy opłaca się grać dalej i wbić lvl czy spróbować wow lordaeron :slight_smile:

Na “End-Game” spotkasz Elyosów dopiero. Na tą chwilę gra jest tak skonstruowana, że do 65 lvl grasz praktycznie sam. Ktoś może Ci pomóc w Questach na Instancjach. Ale najlepiej i najszybciej się wbija na “Ciemno-niebieskich” Questach i Kampanii (Złotych)
Na End-Game masz:

  • Siege codziennie (Rasa VS Rasa)
  • Neviwind Canyon 24 vs 24 (otwarte cały czas) dużo ludzi chodzi.
  • Areny 1v1 / 3vs3 / 6vs6 / Chaos 8vs8 free-for-all
  • SWB PvP 24vs24
  • Kamar Battlefield 12vs12
  • BMR 6vs6
  • Runa 6vs6
  • W każdą sobotę turnieje
  • W niedziele - Pangea Server VS Server VS Server (300 osób)
  • Open World PVP (na End Game’owych mapach)

czyli ludzie sa?
i bedzie zabawa pozniej? ponoc po patchu 6.0 ludzie wrocą to prawda?

Sam zamierzam wrócić na 6.0. Aktualnie loguję się tylko po to, żeby zdobyc AP na siege

U nas będzie od razu 6.2 czyli Patch po “Balansie” Moim zdaniem warto zawsze jest co robić. Aion ma tyle Contentu że czasami ciężko to przerobić wszystko :slight_smile:

@juras1223 przejdź na zintegrowany serwer jeśli jesteś na głównym, oraz sprawdź inne kanały jeśli robisz q na mapie. Powinno być tam więcej osób do 65lvl i leci podobno więcej expa.

Z drugiej strony ludzie przestali już expić w ten sposób, wolą alta expić na lunie i wbijają 65lvl przez miesiąc albo troszkę dłużej, cały czas praktycznie afcząc na instancjach które robią się same :slight_smile:

Między 20-22 na Deyla jest serwer zapełniony w 40% wg http://aioninfo.com/online/ co daje między 2000-2200 graczy w sumie.

Ja to czekam na update 6.2 wrócę zobaczę, może zostanę na dłużej. Pożyjemy zobaczymy.

@duszek1991 ja się ciągle zastanawiam, jak odstawiłem Aiona w styczniu/lutym tak szukam “swojego” mmo, pograłem w bdo, zrobiłem kolejne podejścia do tery, bns, nawet gw2… Liczyłem na Bless. No ale nic nie znalazłem :slight_smile: śledzę nadal jak to wygląda w Aionie, na 75% zagram w 6.2, ale na pewno z innym podejściem niż do tej pory.

@Slevin to masz podobnie jak ja :stuck_out_tongue: nawet kupiłem Blessa ale po 2 godzinach dałem sobie spokój ^^" lubię sobie po pracy trochę pogrindować trochę powalczyć pvp i to puki co daje mi BDO tylko ze względu na brak gearu to jeszcze nie jest super przyjemne na razie nie widzę innej alternatywy dla BDO :stuck_out_tongue:

Też szukam obecnie (zmęczony po grze w bns od premiery) jakiegoś innego tytułu. Niestety na horyzoncie póki co nowości nie widać, a to co mamy niekoniecznie spełnia oczekiwania. Moim zdaniem:

  • BDO - gra ciekawa, ma fajny system walki i craftingu, ale wymaga ogromnej ilości czasu, a wielogodzinny grind na spotach potrafi doprowadzić do przewlekłego zmęczenia psychicznego.
  • ESO, GW2 - bardzo interesujące gry z dobrym systemem walki, ale opierają się (poza fabułą) na zbieraniu skinów zamiast ulepszania ekwipunku (max można bardzo szybko wydropić). Zdecydowanie nie dla mnie.
  • Aion - pograłem, było nawet fajnie, ale szybko mi się znudził (i populacja też nie zachęca, ale to normalne w końcu gra ma swoje lata). Poza tym system fortepianowy a’la WoW nie jest dla mnie.
  • FF14 - jako wieloletni fan tej serii uważam, że gra ma potencjał, ale system walki bardziej pasuje do gier single niż MMO, poza tym nie gram w gry z abonamentem. Początek tragicznie nudny!
  • WoW - nie mój kilmat+abonament
  • Bless - porażka (wątpię by go naprawili)
  • Tera - najlepszy system walki non-target ever (po 4 latach gry nie potrafię przyzwyczaić się do innego systemu-heal w tej grze był cudowny!), niestety gra już praktycznie jest martwa.
  • Neverwinter - grałem pół roku i odpuściłem. Poza tym kolejkowanie jako DPS to była tragedia.

Nadzieją na lepsze jutro jest w tej chwili AIR oraz Ashes of Creation, ale co z tego wyniknie, to zobaczymy.

1lajk

Ja nie wiem co wy chcecie od Bless’a.

Od razu na wstępie powiem, że zgadzam się, że przed grą jeszcze daleka droga, ale “Devsi” słuchają graczy, jest z nimi kontakt i widać, że się starają.

No, ale nie dziwne skoro “pograłem dwie godziny i odinstalowałem” to takie typowe…czego oczekiwaliście? Że dostaniecie wszystko na starcie? Czy co, bo bez kitu nie czaje.
Jak widzę ten płacz na Redditcie czy forach, że z Dungu na 43-45 lvl nic nie leci to normalnie nie mogę. Moim zdaniem bardzo dobrze, że drop rate jest taki jaki jest im ciężej tym lepiej trzeba długo farmić Dungi żeby coś wyfarmić. Gdyby leciało wszystko każdemu to po tygodniu wszyscy by mieli wszystko i byłby płacz, że nie ma co robić i nudno jest. A tak chociaż jest mega zajawka i banan na twarzy kiedy Dropnie się coś np. Heroicznego i masz tą świadomość, że jesteś pierwszy na serwerze który to dropną. No, ale każdemu nie dogodzisz.

Imo dla graczy PvP to po L2 i Aion’ie najlepszy wybór.

Jeżeli ktoś szuka tam PvE “wysokich lotów” to niestety ta gra nie jest dla niego, ale każdy kto chociaż trochę się interesował od początku tym tytułem powinien wiedzieć, że End-Game będzie się skupiał bardziej na PvP. Walki o World Bossy, Open PvP za które dostaje się punkty które można wydać w IS, Siege, Areny, BG itd. Ja tego oczekiwałem i to dostałem, może dlatego nie jestem zawiedziony. Dodam, że gram Berkiem czyli najbardziej “hate’owaną” klasą pod PvP i na BG radzę sobię zarąbiście. Zgodzę się, że lekki Balans jest jeszcze potrzebny, ale cały czas zmieniają ustawienia “klas i skilli”
Ludzie płaczą, że Berk 1vs1 ssie no ok tutaj się trochę zgodzę, ale w Mass PvP robi robotę. Po prostu trzeba wyjść z innych założeń. Ja wyszedłem z takim założeniem, że to taki trochę Glad z Aion’a AoE PvP DPS taka “przeszkadzajka” w PvP i gra mi się dobrze, bo nie oczekiwałem, że będę rozpierdalał każdego 1vs1 xD
Zresztą mówię gusta są różne jednemu się spodoba innemu nie, ale żeby od razu “hate’ować” co z wami ludzie? (nie mówię tutaj o uczestnikach tej dyskusji tylko ogólnie) Do pewnych rzeczy trzeba po prostu dojrzeć. Pozdro

Rozumiem, że stwierdzenie “Ja nie wiem co wy chcecie od Bless’a.” jest kierowane do mnie :stuck_out_tongue:
To ja bym chciał aby tak jak w innych grach gra chodziła przynajmniej w 60 fps-ach.
A nie przy bieganiu potrafią być 1 sekundowe zamrożenia ekranu.
Spodziewałem się dynamicznej walki a ten system “combo” to jakaś porażka.
Co do gladiatora w Aionie to on był tylko pokrzywdzony przeciwko SM-owi z resztą klas sobie bez problemu radził jako dps pve ustępował tylko Assasinowi i male sorcowi

Czego chcemy od Blessa?

  1. Dopracowanego silnika, który nie dławi się co chwilę przy większej ilości ludzi/detali i braku freezów przy otwieraniu okienek (Widziałem materiały z YT przy masowych walkach PvP - ilość FPS oscylowała w granicach 3-6…)
  2. Obiecanego dynamicznego systemu walki (nie tylko dla 1 klasy… - co to w ogóle za cyrk? 1 raz widzę taką wtopę w MMO)
  3. Poprawnego tłumaczenia (zwłaszcza samouczka)
  4. End game (i nie, Bless nie jest grą PvP tylko mixem. Finalna ilość dungeonów i rajdów w innych wersjach gry jest tego dowodem). Do tego dodali itemek dla osób, których PvP nie interesuje - gdyby to była gra stricte PvP to taki item nie miałby racji bytu.

Reszta z czasem wraz z rozwojem gry. Problem jest jednak taki, że jak tak dalej pójdzie, to twórcy będą te poprawki robić dla samych siebie. Tłumaczenie się EA, przy 3 już wersji gry jest po prostu słabe. Można zrozumieć lagi i problemy z logowaniem, ale już takiej wtopy jaką zaliczył silnik i inne wymienione wcześniej rzeczy nie można odpuścić.

Narazie wbije ten 75 lvl i zobaczymy …
Wow nie ma raczej sensu bo znam to na pamięć a aion to chociaż coś nowego .Najwyżej stracę tydzień ale może po tym patchu będzie się coś działo . martwi mnie tylko p2w w tej grze jak z tym jest ?

p2w w Aion jest straszne, wszystko praktycznie kupisz w sklepie, wszystkie eventy są dla ludzi z kasą… ale na pocieszenie dodam, że można też osiągnąć wszystko grając. Ja w sklepie Aiona nie dość, że nie wydałem ani 1zł to jeszcze zarabiałem miesięcznie około 300-400zł przy ciągłym progresowaniu eq, lvl, ect. Można było więcej ale to tylko była zabawa.

A ludzie biegająrr po end gamowych mapach ? Zależy mi głównie na lvl dlatego się boję że nie będzie kogo lać :slight_smile:

Jak grałem do stycznia/lutego to nie było kogo bić w open pvp, ale spokojnie w 6.2+ będzie można się pobawić na 1 wspólnej mapie na której trzeba grać :slight_smile:

wbilem sorca do 55lvla i widać coraz więcej ludzi .
Chyba się szykuja na 6.0 bo czat wszyscy gp kupic chca i wgl ludzie na mapach są :slight_smile:

Może ktoś powiedzieć jak to będzie z nowym patchem, jakie klasy zyskają jakie straca? Jest gdzieś jakieś info o poczególnych klasach?