Czy warto w to grać

Witam , rozmyślam nad pograniem w Runes of Magic lecz nie wiem czy warto. Jeśli ktoś mógłby mi powiedzieć jak z populacją na serwerach , czy twórcy zajmują sie tą grą czy mają wyjebane. Są jakieś ciekawe eventy , oraz jakie są wasze przemyślenia na temat tej gry .Z góry dziękuje za odpowiedź <3

Witaj. szczerze to gra nie ma już takiej populacji jak kiedyś...ale nadal ludzie do gry są...teraz są już 2 polskie serwy cath i vesna..co do tworców niby coś robią i eventy pojawiają się dość często, tak samo jak co jakiś czas nowy content ( mapy, insty )....Gram w tą gre już pare lat, i kieydś było lepiej, ale teraz też nie jest tak tragicznie. Osobiście polecam samemu sprawdzić i zobaczyć jak to teraz wygląda...bo dużo część osob pisze o tej grze a od 2-3 lat nawet nie do niej nie logowali.

Jeśli chciałbyś wrócić do gry i tęsknisz za starymi instancjami.

To firma Stary3D ma 2 serwery, na jedenym z nich jest aktualnie Chapter 2.

Level cap to 55. Najlepsze instancje to DL i ZS.

link do strony: https://playernetgames.com/games/runesofmagic-legacy/web/

Gram tam od kilku miesięcy i tutaj w przeciwieństwie do Gameforga troszczą się o grę i graczy. RoMa na Perunie rzuciłem właśnie przez ich wszędobylskie bugi i boty, z którymi GF albo nie chciał albo nie potrafił sobie poradzić.

Tutaj bardzo słuchają graczy i sporo zmian jest wprowadzonych do gry bo gracze sugerowali, że taka zmiana jest dobra i korzystna.

Jak na przykład sugestie co do skilli czy tego co gracze chcialiby zobaczyć w IS.

Zupełnie inna gra niż to co oferuje Gameforge.

Dodali strefe treningową z kukłami do bicia, coś co GF przez tyle lat nie zrobił.

A tu możesz się przejść i dokładnie przetrenować swoje combo na kukle jest ich kilka, z różna ilością obrony fizycznej i magicznej, więc można sprawdzić kiedy lepszym wyborem jest jedzenia na obrażenia, a kiedy na atak. No i śmiało można trenować wbijanie skilli broni na tych kukłach.

Jedyne do czego można się przyczepić to może liczba graczy. Online wieczorami tak po 100+ osób tylko.

Chociaż pomimo niby tej małej liczby gracz jest kilak gildi, są też mniejsze lub większe dramy między gildiami na świecie ale w sumie atmosfera bardzo przyjazna. Może właśnie dlatego, że mało graczy jest.

Ale mają licznik graczy i się tego nie wstydzą nie tak jak GF, gdzie tylko można spekulować ile ludzi gra aktualnie.

edit:

A jeszcze mi się przypomniało. Pomimo, że jest to chapter 2. To nie jest to to samo co było kiedyś.

Sam klient gry jest zaktualizowany i chodzą na nim aktualne addony normalnie z serwerów GF.

Jest na przykład garderoba, której nie było przez 3-4 pierwszych patczy i temu podobne rzeczy.

Są diamenty na normalnie na AH.

Nie ma za to pokojówek, petów i drużyn honorowych.

W sumie chyba nawet lepiej. Bo nie ma biegania po KSie zbugowanej honorówce i farmienia niebotycznych sum golda.

Nie ma farmienia złotych jajek na botach i masowego produkowania ziół, drewna i rudy przez pety.

Sam instancje też są trochę pozmieniane, kilka taktyk na bosach jest trochę innych. Bosy mają więcej HP, żeby nie było taktyk full DPS i do przodu, naprawiono też kilka rzeczy które powodowały nadużycia na oficjalnych.

Nie ma na przykład wysyłania łotra na ukryciu do bosa aby zagrować go i aby przyciągnął resztę drużyny omijając tym samym trash po drodze, bo się okaże, że po drodze jest brama którą trzeba zbić a pilnują jej moby i tym podobne rzeczy.

Nikt nie lata na modelach ani nie boci. Już widziałem 2 przypadki jak ktoś próbował i skończyło się tygodniowymi banami jako pierwsze przewinienie i odebraniem golda, który w ten sposób zarobili.

Sam chetnie sprawdze ten serwer. osobiscie mam slabosc do pierwszych dwoch chapterow, a ROMek do dzisiaj jest dla mnie najlepszym darmowym MMO. Szkoda, ze zostal tak zniszczony, a przez graczy opustoszaly.

Śmiało wbijaj i przekonaj się sam.

Ja sam w sumie w RoMa zacząłem w Ch3 jak cap był chyba 62, ale tan na dobre to w sumie z wejściem ch4, ale mimo to dużą frajdę sprawia granie na Insomni.

Jeszcze do niedawna jak nie było DLa i ZSa. To ludzie latali po rożnych instancjach aby itemki zbierać.

Gestero i Wodny smok na set jubilerki plus ewentualne staty.

HoS normal bronie i sety + ewentualnie set jubilerki + staty

HoS easy - staty

Origin - Itemki + staty

HotO - staty

Teraz raczej wszyscy DL, ZS i smoki aby jeszcze brakujące części jubilerki zdobyć.

Ale DL w sumie dopiero od tygodnia jest więc ubieranie w te sety i bronie dopiero się rozpoczyna.

Odkąd zacząłem grać tam od początku lipca doszły Gestero, ZS i DL. Ale sporo się nabiegałem po Ori i HoSie aby itemki zdobyć. :)

Potem był szał na Gestero i wodnego smoka. A teraz przyszła kolej na DLa i ZSa.

Trochę mało ludzi jak na RoM nie lepiej na offce?

Jeżeli chodzi Ci tylko i wyłacznie o ilośc osób na serwerze zawsze możesz wybrać ich drugi serwer - Paradise, tam gra więcej niż na serwerach Gameforge.

Ale tak naprawdę, grając jakiś czas u Stary3D zaczniesz zauważać że to tak naprawdę nie tlumy się liczą a to jak gra jest zarządzana i jaka jest z niej przyjemność.

Pozwolę sobie zacytować mój starszy post, może znajdziesz tam jakieś ciekawe informacje.

Na Arcadii od Stary3D właśnie stuknęły dwa lata i śmiało mogę napisać, że to najlepsze dwa lata spędzone w tej grze.

Postaram się trochę przybliżyć sytuację, bo widzę sporo dezinformacji w temacie.

Stary3D jest legalnie działającą firmą zarejestrowaną w Holandii, i wydaje w tej chwili trzy (wcześniej cztery gry): Runes of Magic Arcadia, Runes of Magic Legacy i Minecrafta.

Klient gry, launcher, wsparcie techniczne, i strona (prawy dolny róg) - wszystko dostępne jest w języku polskim.

Postaram się wymienić kilka punktów które wyłapałem przez ten okres, i które mnie tutaj trzymają (gram na obu serwerach na raz), i jakieś linki na potwierdzenie:

- bardzo dobre i rzetelne wsparcie techniczne (byłem zaskoczony również wsparciem w naszym ojczystym języku)

- bardzo szybkie (czasem nawet 15 minut) konserwacje serwerów (przykład)

- regularne patche i bugfixy, oparte w dużym stopniu również na sugestiach graczy (przykład)

- WŁASNY CONTENT - questy, bossy, przedmioty, tytuły, karty, skille, statystyki, runy, instancje, strefy, i masa unikatowych rozwiązań których zawsze u GF brakowało i nie chciał ich on wprowadzić

- aktywni GM w grze

- przejrzysta, zawsze aktualna i multijęzykowa platforma i lau

- system antycheat - można zapomnieć o spotkaniu bota, kogoś latającego na flyhacku, speedhacku itd.

 

Pozostałe rzeczy zależą już bardziej od konkretnego serwera, na Arcadii (serwer Paradise) jest zwiększony EXP/PT, lvlcap 102 (w aktualnym evencie otrzymujesz 80 LVL + EQ odrazu) i meeega dużo custom stuffu (kilka instancji i stref których nie ma na serwerach GF), Insomnia to serwer który wystartował z poziomem 50 (pierwsza endgame insta to krasnouludy) i sukcesywnie w odpowiednim tempie wprowadzany jest nowy content poprawiając wszystkie nieudolne błędy GF.

 

Swego czasu rozsyłali mailing, jeśli coś pominąłem to więcej info można znaleźć tutaj:

https://playernetgames.com/games/runesofmagic-arcadia/web/invite_pl

 

Jak ktoś ma jakieś pytania można pisać w temacie lub na PM.

Strona główna platformy .PlayerNet: https://playernetgames.com/overview

Runes of Magic Arcadia: https://playernetgames.com/games/runesofmagic-arcadia/web/

Runes of Magic Legacy: https://playernetgames.com/games/runesofmagic-legacy/web/

Forum Arcadia: https://playernetgames.com/games/runesofmagic/forum/

Forum Legacy: https://playernetgames.com/games/arcadia-legacy/forum/

No ok ale 130 os online? Serio na offku gra mniej ludzi ? To gdzie tu człon mmo ? :)

Ekard....zapytam z ciekawości... czy na tym serwie są skile pozmieniane tak jak na officialu? Bo np r/k aż do którego z CH chyba 3 mógł spamować rozbrojeniem ( skill od rycka) a jeżeli zrobiło się elite na 15 to niestety postaci sie nie nadawała do gry bo elitka ta wprowadzała c.d 3s na ten skill ( chodzi mi to że kiedyś nawet jak robiłem ta elite na 15 ona nie psuła postaci, nie nakładała C.D na ten skill, bo potem dopiero GF pomieszal coś w skilu i postac poszła się walić.)............drugie pytanie czy r.m jest dobry tak jak na oficjalnym serwie dzięki rzutom i podwójnym....bo zakładam ze tanca ostrza iluzji ( elity a 70) to nie ma która jest op. Bo w sumie dopiero od tego levela tą postacią się opłaca grac.......z tego co pamietam z CH1-CH2 z rogali to jedynie własnie r/k i r/s mozna było coś zrobić ( reszta nie była zbyt grywalna)

P.S czy żeby zagrać na tym prywatnym serwie musze od nowa roma ściągać czy na tym oficjalnym da rade jakoś by poszło.

No i własnie na którym Ty grasz na arcadii czy legacy?

Bo szczerze to sam bm wrócił do Tych czasów, gram aktualnie cały czas na Cath od początku jego istnienia ( z krótkim epizodem na perunie i własnie z niego Cie kojarzę, grałeś w Impach chyba albo elizjum w sumie sam też w tej gildii potem grałem) i powiem że pierwsza 2 chaptery były najlepsze, najbardziej klimatyczne..i w sumie zobaczyłbym jak to teraz wygląda.

Ekard....zapytam z ciekawości... czy na tym serwie są skile pozmieniane tak jak na officialu? Bo np r/k aż do którego z CH chyba 3 mógł spamować rozbrojeniem ( skill od rycka) a jeżeli zrobiło się elite na 15 to niestety postaci sie nie nadawała do gry bo elitka ta wprowadzała c.d 3s na ten skill ( chodzi mi to że kiedyś nawet jak robiłem ta elite na 15 ona nie psuła postaci, nie nakładała C.D na ten skill, bo potem dopiero GF pomieszal coś w skilu i postac poszła się walić.)............drugie pytanie czy r.m jest dobry tak jak na oficjalnym serwie dzięki rzutom i podwójnym....bo zakładam ze tanca ostrza iluzji ( elity a 70) to nie ma która jest op.  Bo w sumie dopiero od tego levela tą postacią się opłaca grac.......z tego co pamietam z CH1-CH2 z rogali  to jedynie własnie r/k i r/s mozna było coś zrobić ( reszta nie była zbyt grywalna)

P.S czy żeby zagrać na tym prywatnym serwie musze od nowa roma ściągać czy na tym oficjalnym da rade jakoś by poszło.

 No i własnie na którym Ty grasz na arcadii czy legacy?

 

Bo szczerze to sam bm wrócił do Tych czasów, gram aktualnie cały czas na Cath od początku jego istnienia ( z krótkim epizodem na perunie i własnie z niego Cie kojarzę, grałeś w Impach chyba albo elizjum w sumie sam też w tej gildii  potem grałem) i powiem że pierwsza 2 chaptery były najlepsze, najbardziej klimatyczne..i w sumie zobaczyłbym jak to teraz wygląda.

Generalnie skille są takie jak w chapterze 2. Możliwe, że są jakieś drobne wariacje z tym co było oryginalnie w Ch2, bo balansują tutaj i zmieniają po swojemu jeśli jest taka potrzeba.

R/K nie ma CD na Rozbrojeniu i jest naprawdę dobrym dpsem, no i może czasem coś przytankować też. Jedyna osoba która zrobiła na przykład 1wszego na Ori solo to właśnie R/K. Chociaż możliwe, że R/S przy odrobinie szczęścia tez dałby robić ale teraz jest już broń z DLa, a jak R/K zrobił 1wszego to jeszcze nie było DLa.

No i R/M ma skille jak w Ch2 więc nie ma rzutów tylko pułapki.

Ale jak pisałem kilka różnic na pewno jest nie jest to idealna kopia tego co było w Ch2 za czasów Frogstera.

Zbufowali trochę Strażników i Druidów oraz dość znacznie Magów, bo magowie strasznie odstawali z dpsem na bosach. Teraz jest ok.

Nie ma petów, pokojówek oraz instrumentów.

Kilka taktyk na bosach jest lekko zmienionych, a bosy na instancjach zbufowane, aby nie było full dps, ale faktycznie trzeba robić taktyki.

Nie ma modeli, botów, flyhacków itd...

Chcesz zrobić DLa? Musisz pobawić się z alarmami. :)

Było za łatwe dojście z przed ostatniego bosa na DLu do ostatniego, bo ludzie omijali trash na potce niewidzialności?

Bum dodali więcej mobów i nie ma opcji aby je ominąć. :)

Sporo bugów pousuwanych.

Naprawdę biorą pod uwagę to o co proszą gracze.

Gdyby tak Gameforge przejmowałby się graczami to RoM nie byłby jakąś tam starą zapomnianą przez czas grą.

Pobieram i wytestuje.Online trochę mały ale przynajmniej nie będzie gimbusów. Ach te czas romka na pvp serwie... piękne 3lata życia :)

EDIT: Wytestowałem serwer Insomnia. Coś pięknego... Gdyby tylko twórcy serwera trochę się rozreklamowali i online skoczył 3-4 krotni to GF zamknął by oficiale ^^

Witam , rozmyślam nad pograniem w Runes of Magic lecz nie wiem czy warto. Jeśli ktoś mógłby mi powiedzieć jak z populacją na serwerach , czy twórcy zajmują sie tą grą czy mają wyjebane. Są jakieś ciekawe eventy , oraz jakie są wasze przemyślenia na temat tej gry .Z góry dziękuje za odpowiedź <3

Czy warto zaczynać grę teraz?

Ja przenioslem sie na serwer paradise niedawno fajnie sie gra, warto zaczynac moim zdaniem