Czy warto zaczynać w BDO

Cześć
Chciałbym Was zapytać czy warto zagrać w black desert? Można usłyszeć wiele dobrego na temat tego tytułu. Ale co mnie interesuje to to czy można normalnie sobie pograć bez nastawiania gry na automatyczne jeżdżenie wozem od wsi do wsi i ciągle osiągać jakieś zadowalające efekty. Nie powiem, jestem casualowym graczem i się z tym nie chowam, chcę gry gdzie można sobie fajnie potworki pobić i pójść na jakąś instancję, a nie żeby gra się sama grała w czasie gdy ja śpię.

Jest 7 dniowy trial. Jak chcesz odezwij się na Discord: Argonside#9128

Nie ma instancji w BDO. Casualowo możesz jak najbardziej pogrywać i robić wiele rzeczy, przy czym tylko musisz pamiętać, że bardzo często mogą Cię inni ludzi wygonić ze swojego spota :wink: To co wymieniłeś to malutka część gry. Jeżeli będziesz chciał grać casualowo i starać się jakoś walczyć z innymi graczami to jednak będziesz chciał zostawiać kompa na noc :slight_smile:

Jeśli lubisz grać w totolotka, masz za dużo pieniędzy do wydania i jesteś w stanie grać po 10 godzin dziennie, to bdo będzie super.

To, że “gra się gra sama” to element samej gry a dokładniej crafting’u a co za tym idzie jeden ze sposobów zarabiania kasy. Ten cały element jest bardziej rozbudowany niż niejedna gra w całości więc warto się zagłębić, znam ludzi co tylko craftują i handlują bo im się to podoba.

Tutaj nie ma instancji więc nie pograsz casualowo. Musisz walczyć o spota więc licz się z tym że w okolicach 60lvl będą Cię wyganiać zewsząd. (szybciej wbijasz lvl niż potrzebny do rywalizacji gear).

Ogólnie gra nie jest casual friendly. Na Twoim miejscu spróbowałbym drewnESO lub Gram Weekendami 2 (gw2) albo cokolwiek co ma instancje i rajdy. Wtedy wbijasz max lvl, Gear w 2 tygodnie i robisz rajd logi 3x w tygodniu. Poziom instancjonowanych mmorpg jest aktualnie tak niski, że nie ma tam nic co powinno sprawiać większe problemy. Ostatnio podbijałem do końcowych triali i rajdów w kilku grach i ogólnie, żenada. Kilka prób i kill na zdecydowanej większości. A największy żart to mythic dungi w Wowie.

Nie warto zaczynać, bo ta gra to zwykły crapiszon.

1lajk

Podpisuje się z tym co napisał kolega. Przy czym należy zwrócić uwagę, że robiąc casualowo crafting, horse breeding i farming, jesteś w stanie cieszyć się grą :wink: Wystarczy, że poszukasz gildii, która jest tylko na life skilling.

Poza tym, nie ma nic ciekawego na rynku MMO, także :wink:

Oj kolega nie musi szukać takiej gildii. Wystarczy przecież, iż dołączy do którejś ogłaszającej się bez wymogów uczestnictwa w pvp i będzie się dobrze bawić.
Poza tym zgadzam się z kolegą wyżej. Ja grając sobie od czasu do czasu przy każdym “pobycie” w grze robiłam coś innego aby sama gra mi się nie znudziła. Jak jeszcze do tego autor tematu znajdzie sobie grupę, z którą zacznie pływać i robić scrolle czy co tam to już wogóle.:slight_smile:

Ładna grafika. Jako casual to możesz grać w każde mmo… Po prostu kwestia spróbowania, powolnego odkrywania oraz nie przejmowania się innymi.
Jeśli zamierzasz podbijać server i być użyteczny w pvp/całkowitym end game to raczej w żadne mmo casualowo się grać nie da :P.

Ta gra nie jest dla casuali bo tutaj musisz walczyć o wszystko z innymi graczami, ta gra to taki Albion 3D tylko że na lvlu 50 możesz dostać PK na twarz po za miastem.
Co z tego jak większość tych Gildii na Life skilling to cioty ja sam osobiście nie mam problemu, z ubiciem 2 casuali na raz. Potem taki tylko jęczy że tacy gracze jak my lubią się dowartościowywać w grze.
A prawda jest taka że tacy gracze nie ćwiczą pvp i potem mają problem bo nie wiedzą jak się zachować podczas konfliktu.

Zapomnieliscie wspomnieć, o tym że musi zainwestować grubszy hajs żeby grać jakoś normalnie

Nie musi. Wystarczy, że będzie grał. Kakao od premiery dało za darmo prawie wszystko co można kupić w sklepie. Do tego na promocjach jak czarny piątek czy jakieś święta może zawsze sobie coś dokupić za grosze. Ja nie gram już z rok a na koncie mam absolutnie wszystko od petów, udźwigu po stroje i pokojówki. Wydałem dużo mniej, niż miałbym wydać na WoW’a, ESO czy GW2 by w ogóle twórcy pozwoliliby mi łaskawie zagrać. Te gry są dopiero drogie :smiley:

2lajki
  1. Zazwyczaj wszyscy uznają zasadę pierwszy = lepszy. Jak ktoś jest zdesperowany lub zwyczajnie jest chamem to może odpalić pk i cię zabić. A ty możesz wrócić na swojego spota 10 razy, aż typek będzie miał karmę zbitą do tego stopnia że nawet do miasta nie wejdzie, każdy NPC będzie go atakował i dodatkowo jeszcze będzie widoczny dla wszystkich graczy na mapie jako cel do zabicia. A gracze PRAWDZIWIE lubiący pvp to właśnie ci co polują na bandytów. Bo wtedy jest normalne pvp, a nie przyjście z 62 lvlem na spota lvl 56 i kozaczenie że zabijasz ludzi którzy tam expią jak pewien pan powyżej w tym wątku :stuck_out_tongue:. Dodatkowo za zabicie bandyty nie masz żadnych kar. I masa graczy jęczy że własnie nie opłaca się odpalać pk bo więcej tracisz niż na tym zyskujesz jak osoba zabijana postanowi wracać na spota :stuck_out_tongue:.

  2. duzo osob straszy inwestowaniem ogromnej ilości gotówki w grę… nieprawda, rozdają mase itemów za darmo, a resztę idzie dokupić na markecie. Szczególnie jak za niedługo ma wyjść aplikacja do obsługi rynku co ułatwi kupowanie itemów.

  3. to nie wyścig szczurów ala “wow”. Na tym polega odmienność tej gry. W wowie wbijasz max lvl, idziesz na pvp… i dostajesz solidne baty od ludzi z best eq nieważne co byś nie robił. Tutaj grasz swoim tempem i spotykasz ludzi w twoim przedziale levelowym. Że trafisz na ludzi z lepszym gearem? Happens. Mógłbyś grać całym dniami przez 5 lat a i tak znalazł by się ktoś kto miał lepszy drop, lepszy spot, grał więcej, czy setki innych powodów dla których miał lepsze eq/wyższy lvl. I to właśnie tego większość graczy nie jest w stanie pojąć i potem szukają wymówek. Bo przecież nie przyzna się jeden z drugim że przegrał pvp bo ktoś grał wiecej/lepiej/wydajniej, czy że tamten miał zwyczajnie farta który ustawił mu grę na długi czas, prościej to zgonić na p2w :slight_smile:

2lajki

O jakich ty spotach mówisz na 56 lvl chyba na tych na których g… zarobisz bo te na których lecą wartościowe itemy wiecznie spoty są zajęte. Ja dzisiaj uwaliłem właśnie takiego casuala, bo wbił mi się na spota to prosiłem o duel który koleś przerypał na 2 hity. Po czym noob wrócił i zaczął mi się drop nie zgadzać więc go ubiłem coś koło 150k karmy, poszło lulu dałem ostrzeżenie typowi na global czacie że wygrałem duel czyli spot jest mój (nazwa spota). Przylazł drugi raz wyszedłem z karmą trochę na plusie i 30 min byłem oznaczony że jestem pk playerem nikt podkreślam nikt nie przyszedł mnie zabić. Bo go ostrzegłem że dostał PK bo nie przestrzega zasad na BDO Polska pełno takich screenów jest na dziale dostępnym tylko dla Guild masterów, gdzie potem koleś jęczy że go z każdej gildii wywalają za nie przestrzeganie zasad.

Skończ. Czytanie tego co piszesz jest męką dla oczu i rozumu. Tacy jak Ty to tylko później wyzywają na normal chacie jak dostaną bęcki od lepszego :wink:
@LEGOL
Warto zacząć i spróbować pograć każdą klasą i wybrać tą, która Ci najbardziej odpowiada :slight_smile: Kase na gre dodatkową wydasz dopiero jak gra Cię wciągnie. Poza tym nie ma za bardzo gier na rynku MMORPG wartych uwagi :frowning:

Dziękuję wam za wszystkie odpowiedzi!
Zagram na pewno, wypróbuję sobie te life skille jak mówicie.

Gw2 drogie zeby dalo sie w ogole grac? Oo ciekawe bo podstawka jest za free a dodatki dwa to ok 100zl w promo ktore sa co ok 2-3 miesiace. Dlc sa za free jak grasz a jak nie grales to dokupujesz za gold z gry chyba ze ktos nieogar to ok 120zl za wszystkie sezony… Ale zeby grac wystarczy sciagnac gre… Mega drogo :wink:

Majki teraz 100zł w promo. Ale jak grałeś od początku to ile wydałeś? Sam HoT kosztował 45 euro. To więcej niż wydałem w BDO od premiery do momentu zaniechania gry. Później kupiłeś PoF’a a ja dalej grałem za darmo ;>
Jeśli chcesz pograć w coś dłużej to nie wolno sugerować się tym ile kosztuje sam start w grze ale ile kosztuje ciągłe granie.

Nom ok ale to bylo prawie 4 lata temu a chyba nikt nie bedzie sie cofal w czasie wiec @LEGOL by obejmowaly ceny obecne a obecne to praktycznie 100zl za 2x dodatek - to tak jakby brac pod ueage ze w wow kazdy dodatek kosztowal ponad 100zl… Nie biorac pod uwage ze teraz sa za free poza ostatnimi;) bo pof kosztowal juz ok 120zl. No i najwazniejszse w gw2 placisz tylko za dodatki reszta jest free lub mozliwa do zakupu za gold z gry.