Dawne MMO w których wybierało się Imperia, między innymi polskie

Cześć!
Od dłuższego czasu nie daje mi spokoju MMO, w które grałem lata temu. Konkretnie była to gra w której wybieraliśmy do jakiego rodu czy imperium chcielibyśmy przynależeć, były tam jakieś anglosaskie, francuskie, rzymskie i nawet polskie, tylko trochę pozmieniane były nazwy, w tej chwili mi coś świta Polania czy jakoś tak. Oczywiście mmo 3d. Może ktoś skojarzy tą grę, bo jestem ciekaw czy nadal jest ona aktywna, chciałbym do niej wrócić i zobaczyć jak to wygląda na przestrzeni lat. Dzięki za pomoc.

voyage century? Chociaż nie jestem pewnien, albo może coś w tych klimatach. Na pewno w naval action da się wygrać Polskę ale to nie jest dawna gra. Kojarzę też takie MMO o samolotach

king of kings 3

1lajk

3d z kreatorem na różne nacje to trochę mało pod research :smiley:
a) Kiedy w to grałeś ostatnio (przedział, jeśli nie pamiętasz konkretnie)
b) To było 3d z obracaniem kamery czy bez? (jak bez to bedzie 2,5d)
c) Co pamiętasz z rozgrywki? System monetarny, system progresu czy statystyki postaci?
d) Czy w trakcie gry Twoja postać chodziła sama, czy miałeś jakieś summony/familiary/sidekicki/mercenary? (pomagiery)
e) Czy to było w Uniwersum Średniowiecznym, czy bliżej na osi czasu?

nie istnieje takie MMO. Mowisz o przegladarkowych?

Polania kojarzy mi się z iron harvest ale to jest gra single strategia.

Nie toksycznie, ale tak czysto z ciekawości. Dlaczego grafika z zblokowana kamera od góry to 2,5d? Jak dla mnie 3d to 3d, a takie 2,5d to może gdy używa się plainow 2d w świecie 3d , tzn np napis nad głową postaci może być 2,5d albo jakieś impostery. Więc gra zrobiona w 3d ale korzystająca tylko, lub w większości z plainow 2d nazwał bym 2,5d

W sensie może ktoś to tak sklasyfikował tak jak piszesz i się mylę, dlatego pytam.

To gdy kamera jest ustawiona od góry to się nazywa np. rzut izometryczny a grafika w takiej grze może być zarówno 3d jak i 2,5d.
Natomiast grafika 2,5d to grafika 2d próbująca imitować 3d. Dokładniej jest to gra która wykorzystuje rzut izometryczny i dwuwymiarowe obrazki rastowe tak zwane sprite, które są odpowiednia “narysowane” tak aby wyglądały jak np. sześcian narysowany na kartce. W takich grach nie da się obracać kamerą, bo obrazki 2d z góry określają perspektywę. Trzeba jednak nadmienić, że w niektórych grach 3d z rzutem izometrycznym też nie da się obracać kamerą, ale raczej ze względów gameplayowych. Najczęściej 2,5d spotkać można w starych strategiach.

Tibia - 2d
Diablo 2 - 2,5d
Runescape - 3d

po jakiego grzyba wy tu wymieniacie jakieś gry, które nawet nie są zbliżone opisem do tego co opowiada autor posta? xDDDD

Jedyna gra, która się z zgadza z opisem juz została podana - chodzi o king of kings 3. gra została zamknięta jakieś 6 lat temu.

Możecie sie rozejść

(a chłop tam podaje Iron harvest - no faktycznie STARE MMO 3D)

Tzn W sumie tak jak przypuszczałem, tzn kamera od góry nie definiuje 2,5d (np mu online ma full 3d, są mody na obrót kamery).
Ale jednocześnie kamera od góry też nie jest rzutem izometrycznym, również podam tutaj mu online jako przykład które ma rzut perspektywistyczny, mimo kamery od góry. W sumie dawno nie widziałem gry izometrycznej

Nie było mnie przez chwilkę bo pracowałem, to było średniowiecze i chyba faktycznie to będzie King of Kings 3, dzięki za pomoc. No szkoda, że ta gra została zamknięta. Wiem, że nie podałem za dużo szczegółów, pamiętałem tylko że wybierało się w pewnym momencie imperia i tam właśnie były takie ala angielskie, francuskie, rzymskie no i słowiańskie :wink: No ale myślę, że raczej temat już zamknięty :slight_smile: