Destiny 2 czy może ktoś wyjaśnić?

Chciałem zobaczyć te całe Destiny 2 no i powiem samouczek jest ciekawy pisze o tych pierwszych 10 minutach. Później jestem na jakiejś innej planecie no i …? No właśnie głos się urywa jakieś dziwne questy itd.? Czuje się, że gra rzuca od razu w głęboką wodę i grom wie co robić dalej?
Jest jakiś poradnik lub coś podobnego co powinienem robić dalej itd?
Z góry dziękuję

Po skończeniu samouczka wybierz “planetę” Wieża. I w wieży znajdź amandę, główną mechanik, powinna być po prawej stronie od dziedzińca, w hangarze. U niej odbierasz questy fabularne, polecam odebrać wszystkie 3 dostępne (by potem nie musieć do niej biegać, samo odebranie u niej questa nie aktywuje żadnego filmiku ani dialogu więc nie ma ryzyka że spoiler), ale wykonywać questy zaczął bym od Czerwonej Wojny, jest to kampania z podstawowego Destiny 2, całkiem fajna i długa, dobrze ci przedstawi świat, oraz wyjaśni co i jak.

Planety odblokowujesz na dwa sposoby : albo za expa na koncie (lub postaci, juz nie pamietam), albo przez story. Druga metoda jest szybsza i zalecana dla nowych :slight_smile:. Natomiast jesli kiedyś cię najdzie ochota by sprawdzić planety z dodatków (bo bez dodatków nie masz kampanii, ale masz już dostęp do planet z nich) to u głównego NPC danej lokacji dostaniesz questa "odkryj " i ten quest odblokowuje ci wszystkie aktywności na danej planecie.

Oprócz story jest jeszcze seria questów na wieży “nowe światło/new light”. Warto je wykonać, są to questy specjalnie dla nowych graczy, przedstawiają ci (i odblokowują dostęp) między innymi do czarnej zbrojowni, gambitu, szturmów (dungeonów), najazdów (raidów). Ale te questy wymagają tylko pogadania z NPC, więc są krótkie, łatwe i przyjemne.

A po skończeniu całego story… cóż, szybko to nie nastąpi, ale tss… gonisz za tym co ci się podoba. Jedni wolą eksplorować mapę, inni będą się jarać raidami i dungeonami, a kolejni nawalać PvP. A jeszcze inni (tak jak ja) będą gonić za egzotykami całe swoje życie. Tu już ci nie pomogę zbytnio, podpowiedzieć mogę tylko że warto odbierać questy, gadać z NPC i na bieżąco sprawdzać questy (otwierasz menu mapy naciskając TAB, i przełączasz się A-D lub myszką na zakładkę “zadania” i tam możesz sobie je poczytać)

1lajk