Destiny vs DB xenoverse

Witam, tak jak w temacie. Zastanawiam się między tymi dwie grami. Posiadam ps4. Prosiłbym o jakieś plusy i minusy pve/pvp. Może ktoś z was gra w te gry na ps4.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi

Wstęp: Na temad Destiny jako tako się nie wypowiem, bo nie grałem. Słyszałem jednak BARDZO wiele negatywnych opinii na temat tej gry, więc uważałbym z jej kupnem, z Dragon Ballem jest znowu odwrotnie, zdecydowana większość opinii jest pozytywna i prawie każdy przyrównuje nową część Dragon Ball'a do najlepszej gry z tej serii "Budokai Tenkaichi 3" więc coś w tym jest.

Destiny: Jak już pisałem, nie grałem, więc się nie wypowiadam, może kto inny przytoczy Ci pozytywne i negatywne aspekty.

Dragon Ball:

+ Uniwersum Dragon Ball'a

+ Grafika jest cudowna

+ Kreator postaci

+ Fabuła ku mojemu zdziwienia jest bardzo ciekawa

+ Ta gra to nie tylko bijatyka, ale w dużej mierze RPG!

+ Multum ataków i możliwości budowania swojej postaci zarówno w PvE jak i PvP

+ System dodawania statystyk

+ Bardzo duża ilość ekwipunku i kostiumów

+ Genialnie gra się w multiplayer

+ 5 grywalnych ras, gdzie każda ma swoje unikalne cechy

+ Wciąga jak cholera, nie mogę się od niej oderwać, dodatkowo (to można uznać zarówno za plus jak i minus, moim zdaniem jest to plus) drop rate co rzadszych przedmiotów jest kolosalnie niski i z odrobiną szczęścia mogą Ci one wypaść za pierwszym razem, a w innym wypadku możesz ich nie mieć i po 50 przejściach danego PQ (Zadania), ale jest to motywacja do kontynuowania gry, wbijania lvli, tworzenia nowych postaci i testowania build'ów!

- Serwery to porażka, prawie cały czas trzeba grać offline żeby Cię nie wywalało (ale grać ze znajomymi możesz i w trybie offline, więc luz)

- Kreator postaci... mimo, że jest to mogli dać trochę większy wybór wszystkiego

- Fabuła jak już wspominałem jest świetna, ale są niewyjaśnione wątki, które powinny być w tej grze, a będą prawdopodobnie dopiero w DLC (era DLC mnie dobija...)

- Duża ilość ekwipunku, ale w większości będziesz tylko chodził po mieście, bo do PvE/PvP będziesz zakładał te z najlepszymi pod Twój build statystykami

- Czasami w PvP trafiają się żałośni spamerzy, dla których cała walka polega na używaniu jednego ataku i uciekaniu aż przeciwnik umrze, na szczęście nie jest to częste zjawisko (dlatego lepiej się duelować ze znajomymi)

- (MOIM ZDANIEM) Wielki fail ze strony twórców, że gra dopiero wyszła, a już jest zapowiedziane pierwsze DLC na marzec, jakby nie mogli dać tego contentu w grze, która już i tak bardzo dużo kosztuje

- (Zdaniem większości) Zbyt duża cena (Ale warto! ^^)

Myślę, że jeszcze kilka + i - bym znalazł, ale póki co nic sobie nie przypominam. Enjoy~

Zakończenie: Generalnie nie wiem jak jest z Destiny, ale Dragon Ball'a mogę Ci jak najbardziej polecić, genialna gra, która wciągnie na długie godziny, ze znalezieniem ludzi do gry też nie ma problemu, bo forum dyskusyjne na steam pęcznieje od tematów ludzi, szukających kolegów do gry.

Właśnie już dziś rano miałem mieć DB, ale żona kupiła na PS3 xD musiałem iść oddać, a w żadnym z 5 sklepów nie mieli na ps4(nie wiem co się stało, jeszcze tydzień temu półki były zapchane). Pytam też, bo oglądając twitcha, widać sporą róznicę w ilości osób oglądających/streamujących te obie gry(Destiny jest bardzo wysoko w porównaniu do DB). Właśnie, spamowanie. Strasznie mnie to odstrasza, oglądając parę filmików/streamów ludzie często spamującymi jeden skill i tyle. Nie wiem gdzie tu fun przy takim stylu gry.

Na steam dużo tematów ludzi szukających kogoś do gry, ale pewnie na PC, jak już pisałem gram na ps4. Dziękuję bardzo za twoją odpowiedź ;)

Witam, tak jak w temacie. Zastanawiam się między tymi dwie grami. Posiadam ps4. Prosiłbym o jakieś plusy i minusy pve/pvp. Może ktoś z was gra w te gry na ps4.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi