Diablo 4 i co powiecie

Witam zagram dopiero 28 czerwca w d4 może podzielicie sie w tym czasie swoimi wrażeniami z gry. Pozdro!

Zależy czy chcesz grać 1 czy 2 poziom trudności jak 2 to łotr, mag i necro ale nie na sumony, jak 1 poziom to barba i druid bo te klasy na 2 mają ciężki start do 20 poziomu zwłaszcza druid i cały 1 akt przegrałem z randomami w party druidem potem akt 2 i 3 już solo jechałem do końca kampani teraz mam 60 i poziom świata 3 fabuła świetna jest dungi też zbieranie aspektów też jak chesz na szybko build zrobić. a 28 będziesz mieć sezon 1 który ma dać nowe itemy i mechaniki.

warto wydac 320zl ?

Ja nie grałem jeszcze, ale myślę że 300 zł za kilkaset a nawet kilkadziesiąt godzin rozgrywki to dobra cena. Czasami to w 1 weekend idzie tyle na głupie pizze i piwo w restauracji :smiley:

Fajna zabawa była przez tydzień.

Tak juz zupelnie szczerze, mnie pasuje. Dobilem dopiero 50 - a gre mialem od 2 czerwca. Nie dalem rady jeszcze pokonac fabuly - jestem dopiero w 3 akcie. Ogolnie przegralem poki co jakies 30h. Fabuly zostalo mi pewnie z 10, moze 15, potem droga do 100 lvla i walka o prawdziwy gear. Na koncu wejscie sezonu w lipcu i zabawa od nowa.

Poki co gra warta kazdych pieniedzy. Jezeli znasz jezyk angielski to polecam https://www.youtube.com/watch?v=9UVl6i2SW8M - ladne podsumowanie od veterana HnS. W skrocie, Blizzard poszedl troche mniej w robienie laski hardcorom i udostepnil D4 dla szerszej grupy. To gra, w ktorej mozesz spedzic 20h non stop ale rownie dobrze podniesc ja na 30 minut, upuscic i wrocic za 2 dni.

Ja sam mam ponad 30 dychy na karku, prace, rodzine itd wiec mi to bardzo pasuje. Nie wiem jednak czego Ty od gry oczekujesz.

oglądałem opinie graczy mniej więcej gra jest spoko tylko endgame może być nużący dlatego wbije na hc i tam bede grał

1lajk

Mi się dobrze gra, aktywności na początku wydaje się, że jest dużo, ale wiele rzeczy jest account-wide czyli robi się je tylko raz, co dla mnie osobiście jest sporą zaletą, ale pewnie niektórzy uznają to za wadę.

Mimo to mam kilka objekcji co do tej gry:

  • Dungeony są bardzo powtarzalne, chodzi mi tu o sam ich układ, a nie fakt, że zawsze ułożenie maja identyczne, bo nie ma w tej grze generowanych losowo. Na przykład są jaskinie i lochy, które właściwie niczym się nie różnią tylko typem potworków i ewentualnie stylistyką (np. jedne jaskinie są bardziej suche, a drugie zalane)

  • Samych rodzajów potworów nie ma zbyt wiele. Głównie bijemy się cały czas z duchami, kozłoludźmi i demonami/szkieletami. Same “podrodzaje” danego typu też są mało różnorodne przez co odczuwa się znużenie kiedy w kółko napotyka sie to samo, zwłaszcza, że niektóre z tych potworów same z siebie mają irytujące zdolności, którymi chce się rzygać.

  • Fabuła ogólnie mi się podobała, jest bardziej stonowana i pozbawiona przesadzonego heroizmu (no dobra z pewnymi wyjątkami, ale bez spoilerów), ale z drugiej strony nie za bardzo zapada w pamięć, zwłaszcza bosowie z jakimi trzeba się mierzyć. Jakby ktoś mnie teraz zapytał który z tych bossów sprawił mi największą trudność, albo najbardziej mi się podobał to miałbym pustkę w głowie, bo żadnego jakoś nie zapamiętałem (no oprócz finalnego, wiadomo :wink: )

Zobaczymy co dodadzą wraz ze startem sezonu. Mam nadzieję, że to serio będzie coś fajnego, a nie sezony jak z D3 bo wszystkich nieźle nabiją w butelkę. Mam też obawy co do przyszłości IS w grze, bo teraz to może te skiny są przeciętne, ale pewnie z czasem będą dodawać tam kosmiczne kosmetyki niczym z PoE przez co wszyscy będą się świecić jak choinki i psuć immersje tego brudnego świata.

Mam jakoś powyżej 100 godzin przegrane (mogłem sobie liczyć ale trudno)
Dla casualowego gracza albo osoby co nie lubi arpgów odradzam.

Ale dla mnie jest to aktualnie bardzo dobra gra, z jakieś 8/10 mogę spokojnie dać, jest wiele rzeczy do poprawy ale liczę na to że będzie jak z poe, z roku na rok coraz lepiej (aż zwalą sprawę i zrobią z gry gówno po 8-10 latach).

Jak się okaże że blizzard będzie mieć graczy w dupie za miesiąc to szkoda, bo gra ma potencjał, ale jak dla mnie na tyle godzin zabawy było warto wydać ten hajs, a jeszcze na pewno pogram drugie tyle.

1lajk

Ja bardziej z klanem się nastawiamy połowę lipca jak sezon wejdzie bo wtedy będzie seson pass i nowa fabuła już coś słyszałem że niby mają być sety clasowe narazie po jednym klasę i mają dropić od 3 poziomu trudności. co do stetów mają być widełki 75,95 i 100. gdzie na 100 bedą najelepsze przeliczniki np 1000% na odsłoniętych.

Dodatkowo ludzie, ktorzy datamining uprawiaja znalezli informacje o kolejnym poziomie trudnosci i chyba 2 lub 3 kolejnych upgrade’ach gemow.