Dieta i dietetyk

Witam. Od roku chodzę systematycznie na siłownię. Efekty widzę, lecz postanowiłem zająć się czymś, co wielu uważa za najważniejsze w ćwiczeniach - dietę.

Z tej racji chciałem się poradzić jakiegoś dietetyka, by ten ułożył mi dietę. Jednakże, gdy tak szperam w internecie, widzę tam wiele niezrozumiałych dla mnie ofert. Ogólnie to chciałbym, by to była jednorazowa sprawa, czyli ktoś mi układa dietę i tyle. Spotkałem się z ofertami na ułożenie diety na 7 dni, ale też i na 14. Rozumiem, że ta druga jest lepsza?

Zdaję sobie również sprawę, że konieczne będą jakieś badania diagnostyczne (by zbadać zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie).

Na siłownię chodzę od 3 do 6 dni w tygodniu, zależnie od tego co się w moim życiu aktualnie dzieje.

Generalnie to chciałbym się poradzić tutaj osób, które już w temacie siedzą.

Witam. Od roku chodzę systematycznie na siłownię. Efekty widzę, lecz postanowiłem zająć się czymś, co wielu uważa za najważniejsze w ćwiczeniach - dietę.Z tej racji chciałem się poradzić jakiegoś dietetyka, by ten ułożył mi dietę. Jednakże, gdy tak szperam w internecie, widzę tam wiele niezrozumiałych dla mnie ofert. Ogólnie to chciałbym, by to była jednorazowa sprawa, czyli ktoś mi układa dietę i tyle. Spotkałem się z ofertami na ułożenie diety na 7 dni, ale też i na 14. Rozumiem, że ta druga jest lepsza?Zdaję sobie również sprawę, że konieczne będą jakieś badania diagnostyczne (by zbadać zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie).Na siłownię chodzę od 3 do 6 dni w tygodniu, zależnie od tego co się w moim życiu aktualnie dzieje.Generalnie to chciałbym się poradzić tutaj osób, które już w temacie siedzą.

Jezeli chodzis zna silownie napewno sa tam instruktorzy , ktorzy ulaza ci diete za freeko lub jakas niewielka oplata:)

Rozumiem, że trening w takiej ofercie za free bądź za opłatą jest u takiego Pana możliwy, ale dieta? W sumie nie wiem, czy taki instruktor jest jednocześnie dietetykiem.

Jak będę w stanie, to się dowiem.

Wielu trenerów ma kursy żywieniowe czy jakoś tak i jedynie co ci poradzą to kreatyna+140g białka+2800kcal jak sądzę.

Jeśli chcesz naprawdę czegoś porządnego to idź do dietetyka, ale takie porady wystarczą jak nie chcesz bić rekordów czy żyć siłownią.

Rozumiem, że trening w takiej ofercie za free bądź za opłatą jest u takiego Pana możliwy, ale dieta? W sumie nie wiem, czy taki instruktor jest jednocześnie dietetykiem.Jak będę w stanie, to się dowiem.

Na kazdej dobrej silowni masz osobe , ktora zajmuje sie dietetyka i uklada diety jak mu sie zaplaci jakies grosze ewentualnie poprosi to bez problemu ulozy ci diete .

Dietetyk to koszty conajmniej kilku miesiecy silowni....tak wiec sam sobie zadaj pytanie .

Karnet kilka miesiecy czy wizyta u dietetyka. ?

Ćwiczę od dwóch Lat i Jedyną Rzecz jaką poradził mi dietetyk jest rzuceniem wszelkich substancji chemicznych i cukrów : )

Gotowana Pierś z Kurczaka ryby itp rzeczy które mogę jeść lecz nie mam jeść smażonego .Po godzinie 16 również zakazał spożywania Owoców ^^(poczytaj o tym nie chce mi się tłumaczyć) Polecił bym ci także z racji tego,że do dziś mam kontakt z dietetykiem zawsze 40minut przed siłownią zjedz dwa Banany następnie po treningu także dwa banany ;) Pewnie zastanawiasz się dlaczego?po Pierwsze mają dużo węgli i białka także naturalnego cukru :) po za tym pomagają przy rzeźbie ciała xD tłumaczył mi to dietetyk lecz nie pamiętam już o co konkretnie chodziło Ryż,Kasza to rzeczy które powinieneś jeść zamiast ziemniaków ^^ unikać sosów i smażonego ^^ ja jadam tylko i wyłącznie do godziny 19.. :D zamiast głupich soków pij wodę: ) (jeśli ktoś mi napisze najpierw masa potem rzeźba jest głupi po co wam wielka muskulatura jak na starość wszystko przemieni się w tłuszcz<3)

Mam 174cm waga 72kg Lekkoatletyk : ) więc nwm czy ci pomogę xD bo moje ćwiczenia hm...są bardziej męczące i wymagają od człowieka ''Harmonii'' z ciałem :) ponieważ ćwiczę na swym ciężarze xD siłownia jest przereklamowana ...I proszę nie zapominaj o nogach..tam też są mięśnie...

I powiem ci tak ja ćwiczę od Poniedziałku do Soboty i nie wyobrażam sb opuszczenia treningu..bo coś się w mym życiu dzieje najważniejsza jest systematyczna praca:) Trochę się dziwie,że dopiero teraz wpadłeś na pomysł xD z dietą a tak przy okazji...Uderzanie 15kg Młotem w Oponę od Ciągnika daję większe efekty po 2 miesiącach (oczywiście uderzamy w oponę 5h dziennie) niż taka siłownia ; )

NAJWAŻNIEJSZE JEŚLI BIERZESZ JAKIEŚ UŻYWKI NIE RÓB TEGO BRAŁEM JE 4 MIESIĄCE i jedyne co zrobiłem^^ rozwaliłem sb prawię żołądek lepiej wybrać długą pracę i się męczyć świadomości,że coś się dla sb robi niż brać jakieś gó...a i 8 godzin snu nie mniej : ) jeśli tego nie przestrzegasz możesz równie dobrze nie ćwiczyć POWODZENIA! mam nadzieje,że pomogłem:)

YasuoTaste dalej wal dalej młotkiem o oponę....

Mylisz odżywki z używkami i taka sama kreatyna jest szkodliwa tylko i wyłącznie jak się ją dawkuje dziennie więcej niż 10g lub jesteś chory na nerki. Cukier jest bardziej zabójczy....

Jak napisałeś, że brałeś 4 miesiące to nic dziwnego skoro cykl to 4-8 tygodni.

I jeśli ktoś jest budowy lekkoatletycznej i to przede wszystkim skupiasz się na zwiększeniu liczby litrów tlenu w płucach, a nie tricepsie/bicepsie...

Samo ćwiczenie więcej niż 3-4 dni w tygodniu jest śmieszne i prowadzi do problemów ze stawami i licznych kontuzji. Nie mówiąc już o tym, że w poniedziałek bierzesz 50kg na klatę, a w piątek 20, bo mięśnie nie zdążył odpocząć.

Śmieszni ludzie piszą o czymś o czym nie mają pojęcia.....

Przed ułożeniem diety ważne jest, by postawić sobie cel do jakiego dążymy.

Jeśli celem jest budowa masy mięśniowej wtedy musimy tak wymanewrować kaloriami by wyjść poza nasze dzienne zapotrzebowanie(+/- 300kcal).

Jeśli celem jest redukcja tkanki tłuszczowej sprawa ma się odwrotnie-kalorie na - (+/- 200-300kcal),

Dalej...ogarnięcie swojego zapotrzebowania(google->kalkulator zapotrzebowania kalorycznego)- podajemy stopień aktywności, wiek, płeć, wzrost i bum- mamy punkt zaczepienia.

Takie rzeczy jak badanie poziomu tkanki tłuszczowej można ogarnąć w domu- w necie jest mnóstwo poradników.

To samo tyczy się diety. Nie spotkałem się z takim czymś, że ktoś układa dietę za przysłowiowe "fryty" (tak jak mówię ja się nie spotkałem, ale jeśli masz zaufane darmowe źródło to czemu nie...)

Z drugiej strony dieta to też sprawa do ogarnięcia w domu. Wystarczy popatrzeć na kilka przykładowych diet w internecie(nie mówię trzymać się sztywno podanych produktów),,niektóre produkty można zastąpić innymi. I następna sprawa...diety nie układa się na dany okres czasowy...pamiętaj...siłownia to mniej niż połowa sukcesu.

Sylwetkę budujemy w kuchni. Więc jeśli zakładasz, że będziesz ćwiczył systematycznie to dieta powinna iść z tym w parze.

I sprawa najważniejsza-lustro.... Dieta to tylko numerki...nigdy nie wyliczysz tego w 100%. Jeśli celem jest redukcja tkanki tłuszczowej lecz pomimo diety tyjemy, to staramy się obcinać kalorie póki waga nie zacznie spadać. Waga i lustro to od tej pory twoi nowi przyjaciele.

Powodzenia i sukcesów życzę. Nie jestem trenerem ale coś tam wiem, więc jeśli będziesz miał pytanie to priv a ja chętnie odpowiem.

Yo

Ja za ułożenie diety płaciłem 50zł u pewnego kulturysty, który mieszka niedaleko mnie. Możesz też sam ułożyć sobie dietę, polecam w tym celu skorzystać z forum sfd.pl na którym dowiesz się czego potrzebujesz i otrzymasz na pewno lepsze rady niż tutaj.

@yashotaste mam nadzieje, że to co piszesz to jakaś prowokacja(swoją drogą dość słaba)

Ja za ułożenie diety płaciłem 50zł u pewnego kulturysty, który mieszka niedaleko mnie. Możesz też sam ułożyć sobie dietę, polecam w tym celu skorzystać z forum sfd.pl na którym dowiesz się czego potrzebujesz i otrzymasz na pewno lepsze rady niż tutaj. @yashotaste mam nadzieje, że to co piszesz to jakaś prowokacja(swoją drogą dość słaba)
YasuoTaste dalej wal dalej młotkiem o oponę.... Mylisz odżywki z używkami i taka sama kreatyna jest szkodliwa tylko i wyłącznie jak się ją dawkuje dziennie więcej niż 10g lub jesteś chory na nerki. Cukier jest bardziej zabójczy....Jak napisałeś, że brałeś 4 miesiące to nic dziwnego skoro cykl to 4-8 tygodni. I jeśli ktoś jest budowy lekkoatletycznej i to przede wszystkim skupiasz się na zwiększeniu liczby litrów tlenu w płucach, a nie tricepsie/bicepsie... Samo ćwiczenie więcej niż 3-4 dni w tygodniu jest śmieszne i prowadzi do problemów ze stawami i licznych kontuzji. Nie mówiąc już o tym, że w poniedziałek bierzesz 50kg na klatę, a w piątek 20, bo mięśnie nie zdążył odpocząć. Śmieszni ludzie piszą o czymś o czym nie mają pojęcia.....

: ) Zobacz na początek na początek ile masz ćwiczeń które potrzebują tej opony i młota potem krytykuj. Zgadzam się,że ćwiczenie na siłowni jest hm..śmieszne? bo jest jak mówisz ''A ćwiczę już tydzień a kur*** mogę już o 20 kg brać więcej'' ^^ moim zdaniem ciężar powinno zwiększać się po dwóch miesiącach'' Ja jakoś...kontuzji nigdy nie miałem po prostu trzeba zrobić rozgrzewkę przed ćwiczeniami a nie..

Ps.https://www.youtube.com/watch?v=QJNFXa4AXdw No fakt słabe ćwiczenia...:__: chugon z tym,że wszyscy bokserzy je wykonują lecz co tam<..>

Toshikate forum o którym piszesz xD to stadu naciągaczy na swe śmieszne produkty kreatyny spalacze itp rzeczy które nic nie dają ^^ jeżeli kiedy zaczniesz to brać bądź bierzesz udaj się do lekarza i sprawdź jak zasyfiłeś swój organizm : )

warn_ico.png
Wulgaryzm ~ blaumro

Idziesz na siłownię, szukasz albo jakiegoś specjalisty, albo kogoś uprzejmego co z tej siłowni korzysta. Pytasz się o dietę i masz. Nie mniej normalnie to powinieneś jeść tak jak normalny człowiek tyle, że czasami powinieneś zjeść coś z dużą ilością cukru, by odzyskać energię + białko, bo mięśnie tak same z siebie to się nie budują.

: ) Zobacz na początek na początek ile masz ćwiczeń które potrzebują tej opony i młota potem krytykuj. Zgadzam się,że ćwiczenie na siłowni jest hm..śmieszne? bo jest jak mówisz ''A ćwiczę już tydzień a kur*** mogę już o 20 kg brać więcej'' ^^ moim zdaniem ciężar powinno zwiększać się po dwóch miesiącach'' Ja jakoś...kontuzji nigdy nie miałem po prostu trzeba zrobić rozgrzewkę przed ćwiczeniami a nie.. Ps.https://www.youtube.com/watch?v=QJNFXa4AXdw No fakt słabe ćwiczenia...:__: chugon z tym,że wszyscy bokserzy je wykonują lecz co tamToshikate forum o którym piszesz xD to stadu naciągaczy na swe śmieszne produkty kreatyny spalacze itp rzeczy które nic nie dają ^^ jeżeli kiedy zaczniesz to brać bądź bierzesz udaj się do lekarza i sprawdź jak zasyfiłeś swój organizm : )
 Wulgaryzm ~ blaumro 

Dziwne, ale na początku na pewno z 15kg przeszedłeś na 35kg i jeszcze spokojnie tyle samo wycisnąłeś, może to źle podnosisz czy coś? Np. kark Ci się zgina podczas podnoszenia czy źle nogi rozstawiasz? Bo ja różne rzeczy widziałem, ale idąc takim tokiem myślenia to w ciągu roku podniesiesz z 20kg aż 120, a potem może jeszcze 240 co?

A ja polecam jakąś książkę, najlepiej napisaną po polsku. Fajnie jest coś zobaczyć coś więcej niż znaki specjalne czy dwie litery - jedna mała, druga duża obok siebie. Ja rozumiem jakbyś był na jakimś forum programistycznym to różne takie znaczki możesz pisać, ale siłka to chyba nawet przeciwieństwo tego.

Szkoda, że jak ktoś fajuna czy alko spożywa to mu tak uwagi nie zwracasz - świat dzięki temu byłby lepszym miejscem (serio). Mógłbym napisać ile to tam domestosów i świec znajduje, ale mi się nie chce.

NAJWAŻNIEJSZE JEŚLI BIERZESZ JAKIEŚ UŻYWKI NIE RÓB TEGO BRAŁEM JE 4 MIESIĄCE i jedyne co zrobiłem^^ rozwaliłem sb prawię żołądek lepiej wybrać długą pracę i się męczyć świadomości,że coś się dla sb robi niż brać jakieś gó...a i 8 godzin snu nie mniej : ) jeśli tego nie przestrzegasz możesz równie dobrze nie ćwiczyć POWODZENIA! mam nadzieje,że pomogłem:)

Dziwne, jakoś mój kolega (raczej silniejszy od Ciebie) powiedział, że trochę te używki dają. Bierze udział w pewnym bardzo kontuzyjnym sporcie, a tam jak nie masz siły to możesz zostać zdeptany.

To wszystko zależy od tego, czy chcesz rosnąć. czy chcesz rzeźbić. Jeśli to pierwsze, to rób tak jak robił mój ojciec i może niektórzy wasi ojcowie. Jedz pełno białka, a urośniesz, kiedyś nikt nie chodził do dietetyka, a efekty były.
Wiadomo, nie potępiam chodzenia do dietetyka, bo jest to jednak specjalista, aczkolwiek ułożenie przez niego diety to nie mus. Jeśli chodzisz na siłownie, bo to lubisz, to chodź dalej. Jeśli coś chcesz w tej dziedzinie osiągnąć, to specjalista Ci pomoże.
Pozdrawiam.

Nie jedz pełno białka bo zniszczysz sobie nerki i wątrobę. Nie idź do dietetyka bo to szkoda pieniędzy. Poczytaj w książkach lub internecie ( gdzie chcesz) jak układać sobie dietę. Dietetyk ci ustali dietę na 14 dni, po tych 14 dniach co zrobisz? To samo? Nie bardzo, jedzenie by ci zbrzydło szybciej niż myślisz. Nie musisz nawet układać sobie diety... Po prostu jedz to co ma więcej białka + zdrowe cukry (czyt. weglę złożone, nie proste!). Nawet jak czytałem o tych bananach tutaj to masakra :D 2 Banany przed i 2 banany po? No chyba zwariowałeś. Po treningu to rozumiem, ale przed? Jakie to ma zastosowanie? Cukry proste po treningu się je aby trzustka zaczęła produkować insulinę (insulina to hormon który powoduje dostarczanie energii komórkom). W dodatku jedz po treningu posiłek z białkiem żeby katabolizm nie zeżarł ci mięcha. Na noc to samo, na kolacje najlepiej zjeść chudy twaróg z oliwą z oliwek ze względu na jego długą wchłanialność.

@Gr4cek
INSULINA TO JEST CO?!
Stary, chyba coś Ci się pokiełbasiło. Nie szerz herezji.
Insulina przede wszystkim reguluje poziom cukru we krwi. Katalizuje ona także wiele przemian hormonalnych oraz metabolicznych w organizmie. Między innymi przyspiesza procesy wchłaniania glukozy i aminokwasów do komórek. Katalizuje także procesy syntezy białek, zapobiegając katabolizmowi.
Insulina to nie hormon wzrostu!!

Żeby nie bylo offtopu:

Forum mmorpg to nie forum, aby pytać ludzi o porady dietetyczne.

Co osoba, to inne przekonania dotyczące żywienia i jadłospisu. Jeden śmieje się z banana przed treningiem, drugi bez tego nie przeżyje ;). Generalnie dostosowanie Twojego menu małego dietetyka zajmie trochę czasu. Potrzeba prób i błędów, aby osiągnąć idealną rozpiskę żywieniową. Stosowanie gotowych diet jest niewskazane. Każdy organizm działa i reaguje inaczej na to, co spożywamy. Właśnie dlatego spotkania z dietetykami odbywają się w określonych odstępach czasowych. Dietetyk analizuje zmiany Twojego organizmu i dopasowuje najbardziej optymalny jadłospis pod względem dostarczania składników odżywczych. Ludzie twierdzący, że chodzenie do dietetyka nie ma sensu, nie mają racji. Jest to wysoce uzasadniona i dobra decyzja.

Fakt pomieszało mi się :) Miałem pisać że insulina pomaga rosnąć na masie :) Gdyż jest to hormon ( ten hormon mnie zmylił ;_; )

Ja także polecam iść do jakiegoś dietetyka, porobić wszelkie badania by na ich podstawie, dietetyk mógł sporządzić odpowiednią dla ciebie dietę, gdyż każdy organizm jest inny i nie wiadomo jak zareaguje na daną dietę.

Ćwiczę od dwóch Lat i Jedyną Rzecz jaką poradził mi dietetyk jest rzuceniem wszelkich substancji chemicznych i cukrów : ) Gotowana Pierś z Kurczaka ryby itp rzeczy które mogę jeść lecz nie mam jeść smażonego .Po godzinie 16 również zakazał spożywania Owoców ^^(poczytaj o tym nie chce mi się tłumaczyć) Polecił bym ci także z racji tego,że do dziś mam kontakt z dietetykiem zawsze 40minut przed siłownią zjedz dwa Banany następnie po treningu także dwa banany Pewnie zastanawiasz się dlaczego?po Pierwsze mają dużo węgli i białka także naturalnego cukru po za tym pomagają przy rzeźbie ciała xD tłumaczył mi to dietetyk lecz nie pamiętam już o co konkretnie chodziło Ryż,Kasza to rzeczy które powinieneś jeść zamiast ziemniaków ^^ unikać sosów i smażonego ^^ ja jadam tylko i wyłącznie do godziny 19.. zamiast głupich soków pij wodę: ) (jeśli ktoś mi napisze najpierw masa potem rzeźba jest głupi po co wam wielka muskulatura jak na starość wszystko przemieni się w tłuszcz<3)Mam 174cm waga 72kg Lekkoatletyk : ) więc nwm czy ci pomogę xD bo moje ćwiczenia hm...są bardziej męczące i wymagają od człowieka ''Harmonii'' z ciałem ponieważ ćwiczę na swym ciężarze xD siłownia jest przereklamowana ...I proszę nie zapominaj o nogach..tam też są mięśnie... I powiem ci tak ja ćwiczę od Poniedziałku do Soboty i nie wyobrażam sb opuszczenia treningu..bo coś się w mym życiu dzieje najważniejsza jest systematyczna praca:) Trochę się dziwie,że dopiero teraz wpadłeś na pomysł xD z dietą a tak przy okazji...Uderzanie 15kg Młotem w Oponę od Ciągnika daję większe efekty po 2 miesiącach (oczywiście uderzamy w oponę 5h dziennie) niż taka siłownia ; ) NAJWAŻNIEJSZE JEŚLI BIERZESZ JAKIEŚ UŻYWKI NIE RÓB TEGO BRAŁEM JE 4 MIESIĄCE i jedyne co zrobiłem^^ rozwaliłem sb prawię żołądek lepiej wybrać długą pracę i się męczyć świadomości,że coś się dla sb robi niż brać jakieś gó...a i 8 godzin snu nie mniej : ) jeśli tego nie przestrzegasz możesz równie dobrze nie ćwiczyć POWODZENIA! mam nadzieje,że pomogłem:)

Nie chciałem ci już odpisywać ale muszę. Chodzi mi o zdanie z opuszczaniem treningu. Jeżeli naprawdę uważasz że nie ma takiej sprawy która mogła by po prostu kolidować z treningiem to albo masz mniej niż 16lat albo po prostu, żyjesz na garnuszku rodziców.

Te wszystkie emotikonki typu "xD", po co to?

Jeżeli nie wiesz po co stosuje się suplementy to na prawdę nie mamy o czym rozmawiać w sprawie siłowni i treningów siłowych. Ty rozwaliłeś sobie na nich żołądek, więc albo musiałeś zażywać je w zbyt wielkich dawkach albo po prostu był to tani, nie sprawdzony szajs.

Suplementy są głównie dla ludzi którzy nie mogą sobie pozwolić na codzienne gotowanie ryżów, i innych wymyślnych, bogatych w białka i węglowodany potraw. Suplementy są także dla ludzi którzy po prostu mają opory z masą (np ektomorficy) i nie mogą wcisnąć tyle jedzenia do swoich żołądków i muszą korzystać z innych zamienników by nabrać choć trochę masy.

Boże drogi, dopiero teraz przeczytałem posty YashoTaste. Powinno się go całkowicie zignorować. Posiada zerową wiedzę zarówno w sprawach żywieniowych/suplementacji, jak i ćwiczeniowych.

@G3Ryon, z Tobą również nie mogę się zgodzić - suplement nigdy nie może zastępować posiłku (z Twojej wypowiedzi tak wynika - "nie mogę zjeść piersi z kurczaka to sobie strzelę szejka białkowego"). Błąd! Suplement może jedynie uzupełniać i balansować dietę, nigdy zastępować.

Boże drogi, dopiero teraz przeczytałem posty YashoTaste. Powinno się go całkowicie zignorować. Posiada zerową wiedzę zarówno w sprawach żywieniowych/suplementacji, jak i ćwiczeniowych.@G3Ryon, z Tobą również nie mogę się zgodzić - suplement nigdy nie może zastępować posiłku (z Twojej wypowiedzi tak wynika - "nie mogę zjeść piersi z kurczaka to sobie strzelę szejka białkowego"). Błąd! Suplement może jedynie uzupełniać i balansować dietę, nigdy zastępować.

Tak zgadzam się. Nie chodziło mi zupełnie o zastępowanie tym posiłku(faktycznie zle to ujołem w słowa), Chodziło mi bardziej o to że ktoś nie może pozwolić sobie np na pierś z kurczaka dlatego je posiłek jaki może a suplementem po prostu uzupełnia braki.

Więc zgadzam się, mój błąd.

Nie jedz pełno białka bo zniszczysz sobie nerki i wątrobę. Nie idź do dietetyka bo to szkoda pieniędzy. Poczytaj w książkach lub internecie ( gdzie chcesz) jak układać sobie dietę. Dietetyk ci ustali dietę na 14 dni, po tych 14 dniach co zrobisz? To samo? Nie bardzo, jedzenie by ci zbrzydło szybciej niż myślisz. Nie musisz nawet układać sobie diety... Po prostu jedz to co ma więcej białka + zdrowe cukry (czyt. weglę złożone, nie proste!). Nawet jak czytałem o tych bananach tutaj to masakra 2 Banany przed i 2 banany po? No chyba zwariowałeś. Po treningu to rozumiem, ale przed? Jakie to ma zastosowanie? Cukry proste po treningu się je aby trzustka zaczęła produkować insulinę (insulina to hormon który powoduje dostarczanie energii komórkom). W dodatku jedz po treningu posiłek z białkiem żeby katabolizm nie zeżarł ci mięcha. Na noc to samo, na kolacje najlepiej zjeść chudy twaróg z oliwą z oliwek ze względu na jego długą wchłanialność.

Białko to się je w odpowiednich proporcjach do masy ciała, ani za dużo, ani za mało. Co do insuliny to ją pomyliłeś z białkiem.

@Gr4cekINSULINA TO JEST CO?!Stary, chyba coś Ci się pokiełbasiło. Nie szerz herezji.Insulina przede wszystkim reguluje poziom cukru we krwi. Katalizuje ona także wiele przemian hormonalnych oraz metabolicznych w organizmie. Między innymi przyspiesza procesy wchłaniania glukozy i aminokwasów do komórek. Katalizuje także procesy syntezy białek, zapobiegając katabolizmowi.Insulina to nie hormon wzrostu!!Żeby nie bylo offtopu:Forum mmorpg to nie forum, aby pytać ludzi o porady dietetyczne.Co osoba, to inne przekonania dotyczące żywienia i jadłospisu. Jeden śmieje się z banana przed treningiem, drugi bez tego nie przeżyje . Generalnie dostosowanie Twojego menu małego dietetyka zajmie trochę czasu. Potrzeba prób i błędów, aby osiągnąć idealną rozpiskę żywieniową. Stosowanie gotowych diet jest niewskazane. Każdy organizm działa i reaguje inaczej na to, co spożywamy. Właśnie dlatego spotkania z dietetykami odbywają się w określonych odstępach czasowych. Dietetyk analizuje zmiany Twojego organizmu i dopasowuje najbardziej optymalny jadłospis pod względem dostarczania składników odżywczych. Ludzie twierdzący, że chodzenie do dietetyka nie ma sensu, nie mają racji. Jest to wysoce uzasadniona i dobra decyzja.

Potwierdzam, zwłaszcza jak ktoś jest gruby lub je to co akurat ma pod nosem to dietetyk może się bardzo przydać. A jak ktoś się dobrze żywi to będą co najwyżej nałożone jakieś poprawki. Nie mniej w takim przypadku to i własny trener byłby przydatny hehehe.

Boże drogi, dopiero teraz przeczytałem posty YashoTaste. Powinno się go całkowicie zignorować. Posiada zerową wiedzę zarówno w sprawach żywieniowych/suplementacji, jak i ćwiczeniowych.@G3Ryon, z Tobą również nie mogę się zgodzić - suplement nigdy nie może zastępować posiłku (z Twojej wypowiedzi tak wynika - "nie mogę zjeść piersi z kurczaka to sobie strzelę szejka białkowego"). Błąd! Suplement może jedynie uzupełniać i balansować dietę, nigdy zastępować.

A czego się spodziewałeś po ,, xD '' i ,, W miesiąc podnoszę o 20kg więcej ''? Wątpię, żeby miał te 70kg - jak już to część z tego to tłuszcz. No i jego żywienie - to chyba wie, każdy jak nie większość. A no i opona (prawdopodobnie wali tym młotem jedną stroną swego ciała).

Witam. Od roku chodzę systematycznie na siłownię. Efekty widzę, lecz postanowiłem zająć się czymś, co wielu uważa za najważniejsze w ćwiczeniach - dietę.

Z tej racji chciałem się poradzić jakiegoś dietetyka, by ten ułożył mi dietę. Jednakże, gdy tak szperam w internecie, widzę tam wiele niezrozumiałych dla mnie ofert. Ogólnie to chciałbym, by to była jednorazowa sprawa, czyli ktoś mi układa dietę i tyle. Spotkałem się z ofertami na ułożenie diety na 7 dni, ale też i na 14. Rozumiem, że ta druga jest lepsza?

Zdaję sobie również sprawę, że konieczne będą jakieś badania diagnostyczne (by zbadać zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie).

Na siłownię chodzę od 3 do 6 dni w tygodniu, zależnie od tego co się w moim życiu aktualnie dzieje.

Generalnie to chciałbym się poradzić tutaj osób, które już w temacie siedzą.