Divinity original sin na padzie czy to ma sens?

Ostatnio jest na ps store promka do pierwszej części divinity original sin EE za jedyne 33 zł. Bardzo mnie ten tytuł zaciekawił, sam jakiś czas temu grałem w Divine Divinity ( jestem mniej więcej w połowie gry). Czy znajdą się osoby, które ograły ten tytuł na ps4 i opowiedzą jak ten tytuł sprawuje się na padzie ? Na pc jest cały czas drogo ponad 100 zł za EE, więc 33 to jak za darmo. Inna kwestia czy original sin nie będzie kolidował tym, że jeszcze nie przeszedłem innych gier z tej serii ?

Divinity: Original Sin to oddzielna historia i nieznajomość poprzednich gier nie sprawia, że coś tracisz - sam grałem w Divine Divinity daaaawno temu i poza jakimiś smaczkami odnośnie świata, nie ma tu prawie powiązań.

Na padzie da się grać całkiem nieźle, choć nie ukrywam, że przyjemniej było jednak na myszce (grałem na PC w obu konfiguracjach). Nie jest źle, poza tym to chyba jedyne classic RPG na konsolach, więc jeśli lubisz takie rzeczy, to warto spróbować. Fabuła w jedynce jest dosyć pogmatwana i bliżej końca robi się nieco bez sensu, ale walka, zarządzanie drużyną i multum możliwości taktycznych, dają sporą frajdę - np. możesz używać czegoś, co gracze nazwali Barrelmancy - Beczkomancją, czyli wykorzystywaniem telekinezy do zabijania wrogów elementami otoczenia - beczkami, skrzyniami, meblami itd. Do tego gra ma potężne ładunki humoru, objawiające się w zadaniach, postaciach, otoczeniu czy przedmiotach.

Za 33zł warto spróbować. Jest też chyba co-op dla dwóch osób (możliwe, że na konsoli lokalnie jako split-screen), ale jego akurat nie sprawdzałem.

1lajk

Gdyby wersja na pc była po prostu tańsza to bym brał w ciemno na steam’a ale nie widzi mi się wydawać ponad 100 zł ( tym bardziej, że preorder DMC 5 zamówiony) może poczekam na jakieś promki, ale na steam teraz już chyba nic nie będzie w najbliższym czasie.
Z tego co wiem to divinity nie jest jedynym takiego typu rpg’iem. Jest jeszcze m.in. pillars of eternity - ale cena na ps4 to jakiś kosmos :smiley: I tutaj to w ogóle nie widzę sensu grania na padzie, bo rozgrywka jest w czasie rzeczywistym a z tego co wiem divinity to turówka. Jeżeli nic na horyzoncie nie będzie widać tj. promek na pc to będę zmuszony wziąć wersje na ps4.

Kurde, faktycznie - są Pillarsy na PS4, to musi być tragedia, chociaż jest tam aktywna pauza, więc może nie jest tak źle.

Jeśli jest spora przecena na PS4, możesz śmiało spróbować, bo to dobra gra. Jeśli jednak wolałbyś na PC, to w razie braku promek, lepiej do tej stówki dołożyć trochę i kupić Divinity: Original Sin 2, które jest pod każdym względem lepsze od jedynki.

1lajk

Sam posiadam Divinity: Original Sin EE tyle że na X1, szczerze? Gra się bardzo przyjemnie na padzie, zwłaszcza z żoną w co-op :smiley:
@Crayten
Nie wiem gdzie Ty masz pogmatwaną fabułę na końcu, jak dla mnie była spójna i bardzo przystępna od początku do końca xD

1lajk

Po prostu nigdy nie grałem w takiego typu gry - bo to prawie pod strategię podchodzi :smiley: Weź ogarniaj całą drużynę kto kogo ma atakować jak i kiedy :smiley: myszką to dwa kliknięcia a padem. Baaa jak tak patrze to oprócz pillarsów jest jeszcze Torment.
Najpierw chciałbym zagrać w tą pierwszą część zanim wziąłbym się za 2jkę. A już w ogóle to bym chciał całe uniwersum od divine-beyond-eco draconis aż po najnowsze :smiley:

Ego Draconis odradzam stanowczo, bo to okrutny crap. Reszta jest spoko, tylko trzeba się przyzwyczaić do pewnych archaizmów, bo to niemłode gry.

Swoją przygodę z divinity zacząłem właśnie od eco draconis - doszedłem do momentu, kiedy mogłem zamieniać się w smoka. Nie wiem czy dam radę do tego wrócić, bo trochę mnie ten tytuł wymęczył, jest jakaś dragon knight saga chyba poprawiona wersja czy coś - a divine divinity zacząłem grać pół roku temu i niesamowicie mnie wciągnęło - bardziej jak baldurs gate.