Dlaczego New World umiera?

Cześć,
Od jakiegoś czasu nie grałem w New Worlda. Zobaczyłem info o 2x exp weekendzie, więc zalogowałem się trochę pograć no i okazało się, że serwer wygląda jak po apokalipsie. Niby na czacie ktoś coś tam pisze, ale miasta i tereny wokół nich są puste (45-50lvl). Nagle pojawiła się informacja o free weekendzie, więc pomyślałem, że może to być super okazja do napływu nowych graczy i może serwer odżyje, jednak free weekend trwa od wczoraj, a SteamDB pokazuje, że średnia liczba zalogowanych graczy zamiast się zwiększyć to leci w dół :smiley:

Jak myślicie, czy dla New Worlda nie ma już nadziei?

Pewnie że nie ma, tyle bugów z kopiowaniem kasy i przedmiotów sprawiło że gospodarka leży i kwiczy…

1lajk

Zacznę od tego że sam nie gram w NW już od dłuższego czasu ale byłbym daleki od głoszenia w internecie opini że gra umiera na podstawie kondycji jednego z wielu serwerów XD.
Nie trzeba odkrywać Ameryki by wiedzieć że ludzie przenoszą się tokenami z serwerów z niskim online to tych które są w top tierze.

To samo działa w drugą stronę - masa osób z mniej popularnych serwerów przestaje grać bo nie ma z kim. Tylko najbardziej zatwardziali fani zapłacą za przeniesienie postaci… reszta zwyczajnie zrezygnuje.

A tutaj sam sobie zaprzeczasz, bo ignorujesz 5 pustych serwerów a patrzysz na te 2 zaludnione. To w końcu patrzymy na całokształt czy wybieramy z 2 serwery które pasują do naszych teorii? xD

1lajk

Nie wiem ile żyje ile nie ale trzeba jakąś średnia wyciągnąć. Z tego co się orientuję to Amazon rozdaje tokeny do przenosin, jak ktoś je głupio wykorzystał to nich płaci teraz.

Fakt, powinienem zaznaczyć, że mówię o serwerze Barn, czyli chyba tym “polskim”.
Najbardziej istotne jest to, że pomimo free weekendu nie przybyło praktycznie wcale nowych graczy, co w mojej opinii świadczy o tym, że gra straciła jakikolwiek potencjał, a średnia liczba zalogowanych graczy informuje nas tylko i wyłącznie o tym ilu fanów jeszcze pozostało. Normalną rzeczą jest, że ludzie po jakimś czasie zaczynają się grą nudzić i odchodzą, ale jeśli na ich miejsce nie przychodzą nowi (a tak jest obecnie w New Worldzie), to moim zdaniem właśnie zaczyna się powolny proces umierania gry. Brzmi to słabo, ale takie są fakty czy to się komuś podoba czy nie :slight_smile: