Dlaczego WOW jest taki P2W?

Też się dołączę! Został rzucony ochłap a inni to łyknęli i zaczęli bronić, pożal się boże krUla mmo. W dzisiejszych czasach każdy model w mmo został tak ukierunkowany by jak najwięcej wyciągnąć od klientów. Jedynie dzięki silnej woli, gracz jest wstanie wstrzymać się od wyciągania gotówki, no chyba, że bardzo chce być w topce. To już nie są te czasy gdzie gry jako produkt były robione z pasją dla graczy, teraz ruszyły korpomachiny, które po prostu sprzedają "usługę" klientowi. Niektóre nazywają to po imieniu abonamentem inne nazywają to mikrotransakcjami a jeszcze inne są na tyle bezczelne, że najpierw każą kupić "dostęp do usługi" a następnie by godnie i wygodnie grać opłacać "abonament" czyli zaopatrywać się z ich item shopu. A tak btw @Valakas chyba nie za bardzo ogarnia pojęcia p2w, albo naprawdę chce tylko sobie po trollować...

Potwierdzam, Od siebie dodam tyle, że nie ma co winić gry tylko dlatego, że ludzie kombinują by być w topce. Tylko że na raidach oszustwo od razu wyjdzie na jaw. Noob zostanie noobem, nawet w endgame gearze :)

Aaa to temu macie abo i kazdy update platny XD

Abo jest płatne ale z tym updatem to napisałeś bzdurę. Update'y są darmowe, nie wiem czy ich nie rozróżniasz czy tak po prostu ci się pomerdało, ale chodziło na pewno o dodatki które wychodzą średnio raz na dwa lata i wraz z wydaniem nowego każdy poprzedni jest dodawany do battlechesta czyli podstawki. Więc nie, nie trzeba płacić za wszystkie "update'y" (dodatki), wystarczy podstawka + aktualny dodatek

Abo jest płatne ale z tym updatem to napisałeś bzdurę. Update'y są darmowe, nie wiem czy ich nie rozróżniasz czy tak po prostu ci się pomerdało, ale chodziło  na pewno o dodatki które wychodzą średnio raz na dwa lata i wraz z wydaniem nowego każdy poprzedni jest dodawany do battlechesta czyli  podstawki. Więc nie, nie trzeba płacić za wszystkie "update'y" (dodatki), wystarczy podstawka + aktualny dodatek

Jeśli ktoś gra od lat to za każdy nowy musi płacić. LMAO, na polityka byś się nadawał.

Wpisz sobie w google pay to win/p2w i przeczytaj co to oznacza. To, że coś można sobie przyśpieszyć to nie jest p2w. P2W jest wtedy gdy ktoś jest mocniejszy od ciebie bo zapłacił a ty w żaden sposób bez płacenia nie możesz mu dorównać.

Dokładnie, bany za boostowanie to mit. Wiem bo sama boostowałam ludzi na Mythicach (KolegaJezusa właśnie w tym momencie dostaje wylewu i umiera bo on nadal myśli, że ja nic w tej grze nie osiągnęłam xD). Zresztą spójrzmy wprawdzie w oczy - kto tego nie robi? Jeśli chcesz zarobić na token, a nie jesteś półgłupkiem to boostujesz debili i dzięki temu masz golda na abo.

I to jest akurat prawda, że Wow pod tym względem mocno zalatuje p2w, bo tak szerokiej gamy usług to nie ma żadna inna gra na świecie. Blizzard coś tam próbuję z tym walczyć, ale odkąd dodali tokeny za które kupujesz abo to ten precedens wzrósł do tak ogromnych rozmiarów, że nawet oni tego nie są wstanie ogarnąć.

No ale fanboje nadal będą mówić swoje, szkoda tracić czas na dyskusje z nimi lul Bez odbioru, miłego plucia się wam życzę :)

>wyłożyć dolce na te usługi i ludzie biorą Cię na mythici

>wystarczy opłacić prosów którzy zrobią Ci mythic run z lootem

>wykładając na to real  gdzie prosy robią wszystko pod Ciebie

>można wyłożyć dolce i topka WOW'a zrobi wszystko dla Twojej postaci

>wszystko można wykupić za dolce a pewna grupa ludzi weźmie Ciebie do party i zrobi wszystko pod Ciebie

Ile razy jeszcze się powtórzysz?

Dokładnie, bany za boostowanie to mit. Wiem bo sama boostowałam ludzi na Mythicach (KolegaJezusa właśnie w tym momencie dostaje wylewu i umiera bo on nadal myśli, że ja nic w tej grze nie osiągnęłam xD). Zresztą spójrzmy wprawdzie w oczy - kto tego nie robi? Jeśli chcesz zarobić na token, a nie jesteś półgłupkiem to boostujesz debili i dzięki temu masz golda na abo. 

 

I to jest akurat prawda, że Wow pod tym względem mocno zalatuje p2w, bo tak szerokiej gamy usług to nie ma żadna inna gra na świecie. Blizzard coś tam próbuję z tym walczyć, ale odkąd dodali tokeny za które kupujesz abo to ten precedens wzrósł do tak ogromnych rozmiarów, że nawet oni tego nie są wstanie ogarnąć. 

 

No ale fanboje nadal będą mówić swoje, szkoda tracić czas na dyskusje z nimi  Bez odbioru, miłego plucia się wam życzę  

Proszę cię, wiem od osób trzecich że grałeś w WoWa niecałe 2 miesiące i zrezygnowałeś bo na TOKENA nie uzbierałeś, potem zacząłeś płakać na Wowa bo dupka boli ze juz grać nie mogłeś

W 2 miesiące nie osiągnąłeś nic, nawet na TOKENA nie zdołałeś uzbierać z Ty o boostach śmiesz pisać? xD Te Twoje BOOSTY w WoWie to miałeś tylko w internecie jak sobie przeczytałeś, wielki PRO gracz się znalazł co rzekomo BOOSTOWAL graczy a nie miał z tego ani realnej kasy na abonament ani nawet zapłaty za boosta w postaci GOLDA by TOKENA kupić

Przestań się juz kompromitować na arenie międzynarodowej bo z Cb wszyscy juz beke mają

Proszę cię, wiem od osób trzecich że grałeś w WoWa niecałe 2 miesiące i zrezygnowałeś bo na TOKENA nie uzbierałeś, potem zacząłeś płakać na Wowa bo dupka boli ze juz grać nie mogłeś

W 2 miesiące nie osiągnąłeś nic, nawet na TOKENA nie zdołałeś uzbierać z Ty o boostach śmiesz pisać? xD Te Twoje BOOSTY w WoWie to miałeś tylko w internecie jak sobie przeczytałeś, wielki PRO gracz się znalazł co rzekomo BOOSTOWAL graczy a nie miał z tego ani realnej kasy na abonament ani nawet zapłaty za boosta w postaci GOLDA by TOKENA kupić

 

Przestań się juz kompromitować na arenie międzynarodowej bo z Cb wszystcy juz beke mają

Przecież to podobny schemat co Ty w BDO hipokryto :D

TET Gear to pryszcz, kupię sobie boosta do endgameowej kasy w bDO i na AH kupię eq TET

Nie kupisz. Raz, że jeden taki item jest w ch*j wart, a dwa to nie ma ich na markecie. Powodzenia chociaż z jednym (o secie nic nie mówię XD).

Ja rozumiem, że tu jakiś bob robi złą reputację dla graczy BDO tym tematem, ale jeśli nie macie pojęcia o tej grze, to też się nie kompromitujcie. Wysyłanie też tych ofert levelowania tak samo: totalna porażka. Uśmielibyście się jakbym wysyłał ofertę wbicia od 100 do 105 lvl w WoWie? Bo właśnie tak te oferty z BDO wyglądają. Od 1 do 55 to zabawa na 4-5h (waląc sam grind i to będąc średnio-początkującym). BDO ma to do siebie, że ciężko tam "boosta" do EQ złapać. Są tam niby triki z preorderami, ale to nigdy nie wiadomo. Przeważnie do wszystkiego dochodzisz sam.

Obie gry są spoko i przestańcie bóldupić na lewo i prawo. Jedni o abonament, a drudzy o pety. Według mnie i tak BDO jest tańsze niż WoW, ale to moje zdanie.

Co ja na cholere gówno burza o wowa czy bdo robic. Obie gry są inne. Obie gry maja plusy i minusy. Mają zwolenników i przeciwników. A wy wydajecie się w spór jakimś cebulakiem, którego wspiera "hazero" - samo to o czymś świadczy. Trafił swój na swego niech sobie podpiszą, a my możemy się pośmiać.

PS. Czytając 1 posta nie wierzylem, że ktoś może być tak kulawy na umyśle.

Szczęśliwego nowego roku xd

Oby w końcu jakieś dobre mmorpg dla Nas wyszło xd AMEN%

Według mnie i tak BDO jest tańsze niż WoW, ale to moje zdanie.

Ja bym powiedział, że koszt jest mniej więcej taki sam, bo jak ktoś bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo chce to może obie gry kupić za 20zł w promocji a całą resztę wyfarmić męcząc się 24/7. Zarówno pety oraz ubranka w BDO jak i abonament oraz dodatki w WoWie o ile w pierwszym tytule zrobisz to prędzej czy później tak w drugim masz ograniczenie czasowe i jest hardcore a mówią, że to WoW jest casualowy...

Autor trafil w sedno. To NIE pod newsami o wowie co drugi koment to lament debili "nie stac was biedaki na abo w krulu mmo wowie to grajcie dalej w ten p2w!!1!1oneone"

Ja bym powiedział, że koszt jest mniej więcej taki sam

Zarówno pety oraz ubranka w BDO jak i abonament oraz dodatki w WoWie

W BDO musisz kupić pety i wagę (jak się uprzesz, choć możesz ją podbijać specjalnym ekwipunkiem i ew. za loyalties). Nikt nie każe Ci ubranka kupować, bo jest to już tylko kwestia kosmetyczna (10% więcej do expa? jak ktoś o to bóldupi, to chyba w BDO nie grał oraz nie widział jak się odpala scrolle z expem i wyciąga nawet po 300% +).

Jak można oskarżać grę o to, że gracze tworzą systemy zdobywania hajsu niezależnie od twórców. xD Pomijam już fakt, że to niedozwolone praktyki i grozi za to ban. O ile boostowanie i sprzedawanie raidów jest niezbyt dobre, to akurat sprzedawanie poradników czy guidów do power levelingu to zasłużony Hajs - ktoś to musiał stworzyć, sprawdzić, wyliczyć, rozpisać - jest w to włożona praca i zazwyczaj są to naprawdę profesjonalnie wykonane rzeczy, z hintami, poradami i dodatkowymi informacjami czy grafikami.

Poza tym, żeby taki proceder się dział i był opłacalny, gra musi mieć warty uwagi end-game i sama być popularna, co wyklucza praktycznie całą resztę rynku MMO.

Polecam rzucić się teraz na GW2, bo tam sprzedają raidy/dungi, a przecież golda można tam też poniekąd kupić za realną kasę. P2W POTWIERDZONE.

OMG

Co do BDO ci którzy pisali, że nie idzie nic kupić TET z marketu kumpel co gra 4 miechy ma połowe Boss Gearu z marketu na TET. Tylko że on siedzi w grze 24/7 i gotuje, craftuje pierdoly nawet w pracy bo praca mu pozwala. Problem jest z armorem, ale można kupić. Biżuteria już bardzo ciężko. Broń bardzo łatwo.

Nam chodzi o to, że w grze pt. BDO to twórcy stworzyli p2w, a WoWie już nie tylko gracze. W BDO istnieje sprzedaż itemów za prezenty i nawet nie wiem czy ten item dostanę. Tak samo WoW kupując boosta na raid nie wiem czy polecą itemy pod moją klasę.

Pety i waga jest wymagana do grania w BDO jak ktoś twierdzi inaczej to nie wiem. Spróbujcie pofarmić sobie bez petów na nowej postaci co nie ma wykupionej dodatkowej wagi. Jest to katastrofa, samo podnoszenie lootu spowalnia tak grind, że obłęd.

WoWie nie muszę nic kupić by grać optymalnie.

Ktoś wcześniej wspomniał, że są monuty i pety w WoWie tylko że dochód z tych środków idzie na katastrofy, domy dziecka etc.

Dodam jeszcze, że boosty są banowane z realną kasę, jak ktoś płaci goldem z gry to jest spoko. Ostatnio była afera bo zostali zbanowani czołowi gracze z jednen gildii za boosty za realną kase.

-------------------

Edit

Z innej beczki IS w takich grach jak BDO musi istnieć bo gra by nie miała przychodu i by upadła jak kilka gier w tym roku. Miesięczny koszt jaki wydawałem na obie gry to 50 zł WoW( w zaokrogleniu), a BDO 400-1000 zł każdego miesiąca przez łącznie rok czasu (gram z przerwami). Każdy alt ma kostiumy, wagę, sloty w torbie, dodatkowe sloty na robotników, dodatkowe sloty do banków, nawet ostatnio kupiłem perły i nie miałem z nimi co zrobić to kupiłem kafelki i tapetę do domku. Ogólnie żeby bawić się w inwestowanie to trzeba tyle kasy władować w domek w BDO, że obłęd.

----------------------

Edit

P2W istaniało, istnieje i będzie istnieć w każdej grze w takiej formie lub w innej dopóki grają w to ludzie, którzy chcą oszukiwać.

Nam chodzi o to, że w grze pt. BDO to twórcy stworzyli p2w, a WoWie już nie tylko gracze

Może dlatego w BDO update jest darmowy bo kasa idzie do twórców a w WOW nie i za każdy dodatek trzeba bulić plus abonament. A to gdzie idzie kasa przeciętnego kowalskiego nie obchodzi gdy dostaje bęcki od zboostowanej postaci po dung raidach za dolary. Dolce grubo faworyzują ludzi grających w WOW a czy jest to stworzone przez twórców czy nie to naiwne tłumaczenia białych rycerzy, rozwijający się rak którzy sami twórcy mogliby poprawić a tak nie mają na to wpływu jak jakieś pojedyńcze bany grupek co jest i tak efektem hydry bo na wyciętą głowę wyrastają dwie nowe.

Nie mam pojęcia czemu temu trollowi odpisujecie ? Typowe zagranie, że robić gówno burze.Nazywanie Wowa p2w inaczej nie można nazwać jak nędzną prowokacją.

P2W w grze w której nie ma endgejmu xD. Tzn. właśnie jest END gejm, robisz pewien progress a potem czekasz na patch/dodatek i tak w koło macieju, więc co to za p2w....

P2W to jest w grach gdzie masz nieskończony progress i kupując sobie pewne rzeczy za real Hajs jesteś w stanie znacznie odskoczyć od reszty graczy, takie coś ma miejsce w sandboxach itp. a WoW jak wiemy nie jest sandboxem tylko LORE, masz tu wejść, poznać historię, przeżyć ją/przejść i czekać do następnego dodatku.