Dobra strategia

Witam, z racji że dzisiaj wypłata, postanowiłem zaopatrzyć się w dobrą strategię. Szukam gry turowej lub RTS, ale chciałbym by spełniała kilka warunków.

  • W miarę nowa. Chciałbym by była ciągle rozwijana i by do gry dodawane były co jakiś czas updaty czy DLC, mogą być płatne. Lub starsza gra, ale już z masą dodatków i contentu.

  • RTS lub turowa, bez znaczenia, aczkolwiek chciałbym by było kilka poziomów trudności, od tych najłatwiejszych przez normalne do najtrudniejszych.

  • Najważniejszy aspekt, który pozwoli mi ową produkcję zakupić czyli rozwijanie budynków i jednostek. Chciałbym by było sporo budynków oraz jednostek do zakupienia oraz by można było je ulepszać, dodawać nowe segmenty do budynków, umiejętności i broń do jednostek. By tego było naprawdę dużo.

  • Czasy są bez znaczenia, może być średniowiecze, nowożytność, czasy współczesne, przyszłość czy kosmos.

To chyba wszystko. Grałem w takie gry jak Warhammer 40k Dawn of War, Warhammer 40k Dawn od War 3, Cossacks 3, CiV 5 i 6, Company of Heroes, Company of Heroes 2 z dodatkiem.

Najbardziej oczywistym wyborem wydaje się Total War: Three Kingdoms, świeże i polecane przez wielu

Dzięki za odpowiedź, sprawdzę to dokładnie, kiedyś obczajałem i jakoś mnie nie zaciekawiło, podejdę do tego jeszcze raz. Ale na inne propozycje ciągle czekam.

They are bilions, settlers 6, age of wonders 3

Starsze: twierdza 1 i krzyżowiec, warcraft 3, starcraft 2, age of emipre 3

A co powiecie o tej najnowszej Age of Wonders: Planetfall? bardzo dobre oceny zbiera. Grał już ktoś?

Nie wiem czy testowałeś, ale jeśli nie to polecam modyfikację o nazwie Apocalypse do granego przez Ciebie Warhammera 40k. Normalnie są 3 poziomy rozbudowy głównego budynku, mod sprawia, że jest ich bodajże 7 (co oczywiście wprowadza nowe jednostki, inne budynki, badania itd.)
Z innych gier może Supreme Commander albo Starcraft 2

Kupiłem They Are Bilions i jestem mega zadowolony, już myślałem o tym wcześniej, ale dziękuję za przypomnienie.

Nie wiem czy przejdzie ale mam swojego faworyta jeśli chodzi o rtsy: starcraft 2.
Pierwszy rozdział gry za darmo wraz z multi. Wspaniała fabuła i klimat. Spełnia praktycznie wszystkie wymagania z listy, a jak się spodoba zawsze można dokupić resztę gry.

ANNO 1800 <3 yass

A propo, mechaniką co bardziej przypomina; te starsze 16-17 czy te świeższe 2070 (2205 nie grałem to mi nic nie powie).