DODATEK DO GW2 - Heart of Thorns

A Eye of the North z GW 1 tylko wymagało podstawki ... reszta jej nie wymagała :) Ale trochę to bez sensu. Płacę za grę x złotych i drugie y złotych muszę wydać na dodatek , który dodaje "własny kontynent i klasy" .

Dlatego te "dodatki" nigdy nie było dodatkami, mimo że tak je nazywaliśmy - każdy działał oddzielnie. Oczywiście więcej frajdy ze wszystkimi, ale mogłeś się bawić mając tylko Factions (druga kampania) bez "podstawki" (Prophecies, pierwsza kampania). Tak czy siak, ANet mówiła, że w dodatku nie będzie nowych klas i skilli, bo w GW1 uważali, że to nie fair.

Żadnych nowych klas? Żadnych skilli? Nawet nowej broni nie dadzą? (np. scythe) :/ Szkoda. Jak dla mnie, to pewnie dodadzą jakiś ich odpowiednik rajdów (o którym wcześniej mówili), Canthę, ze 4 dungi i story. Miałem nadzieje na parę innych rzeczy, ale skutecznie je rozwiałeś Vampir <_<

Tak czy siak, ANet mówiła, że w dodatku nie będzie nowych klas i skilli, bo w GW1 uważali, że to nie fair.

ANet mówiła także że nie będzie (płatnych) dodatków, tylko patche/feature packi.

ANet mówiła wiele rzeczy, a Manifesto trailer, to ich największe kłamstwo, ale jak już krytykują własne dzieło, to chyba dotrzymają słowa. Tylko że ja nie wyobrażam sobie płacenia za dodatek tylko dla nowych krain i trybów PvP.

Żadnych nowych klas? Żadnych skilli? Nawet nowej broni nie dadzą? (np. scythe) :/ Szkoda. Jak dla mnie, to pewnie dodadzą jakiś ich odpowiednik rajdów (o którym wcześniej mówili), Canthę, ze 4 dungi i story. Miałem nadzieje na parę innych rzeczy, ale skutecznie je rozwiałeś Vampir

Jeśli mowa o płatnym dodatku to nie ma szans że w nim wrzucą jakiś raid, 4 dungi + ze 2 nowe mapy PVP bo cena "zapewne" około 120 zł za dodatek nie jest warta tak skromnych nowości. Kto wie, może nas zaskoczą i pojawi się nowa klasa :)

Świat GW jest ogromny, jeśli ktoś widział mapę GW to wie, że w GW2 gramy na jakiś 10%. Czekam na Canthe i Elona, choć pewnie dodatek pójdzie w inną stronę.

Nagle zauważyli, że hajs z Gem Store się jednak nie zgadza, więc wypuszczają dodatek...Nie oczekuję fajerwerków, ale dodatek powinien zawierać:-Jormaga, ewentualnie Kralkatorrika

Czemu akurat te smoki? Ja bardziej celuję w tego bo sama nazwa dodatku na niego wskazuje - http://wiki.guildwars2.com/wiki/Mordremoth

Wyczuwam, że będzie to coś ala Kataklizm z WoWa tyle, że smok będzie zielony a nie czarny. W sumie ucieszyłabym się z takiego lore bo właśnie fabułę Cata uważam za najlepszą część Warcrafta(nie mówię, że dodatek jako taki był dobry, ale lore w nim mi się podobało) więc fajnie jakby i w GW2 było coś podobnego. Wtedy zmiany z pewnością byłyby na tyle duże by podpiąć je pod nowy dodatek.

Z bardzo prostego powodu - te smoki obudziły się DAWNO temu i sieją zamęt dłużej od Morda. A jednak to on nagle jest w centrum uwagi - co pozostałe robią, śpią?

Z bardzo prostego powodu - te smoki obudziły się DAWNO temu i sieją zamęt dłużej od Morda. A jednak to on nagle jest w centrum uwagi - co pozostałe robią, śpią?

Trzeba najpierw wytłumaczyć kilka spraw związanych z powstaniem Sylvari. dlatego najpierw zajmujemy się Modremothem. Inne smoki są porozrzucane po świecie, wiadomo, że Kralkatorrik jest w okolicach Elony, Zhaitan był na Orr, Jormag, może być równie blisko nas jak i daleko, Deep Sea Dragon pewnie w okolicach Canthay, a o reszcie nie mam pojęcia. Tyria jest tak ogromna, że one mogą być wszędzie.

Mi osobiście nie podobał się do końca motyw kampanii dla postaci. Pamiętam jak grałem Nornem. W trailerze Jormag i jak musieli wszyscy uciekać. Tylko, że później tego Jormaga niezbyt czuć. W sumie to wcale. Myślałem, że moja postać będzie się z nim zmagać, a tu nagle lot w dół do Orr i walka z Zaithanem i długo nic. AN od początku mówili, że nie będzie dodatków. Wygląda na to, że zaczęła znacznie spadać populacja graczy oraz dochody z IS, bo inaczej nawet by o tym nie pomyśleli, żeby robić dodatek.

Zmagać z tak gigantycznym smokiem? Przecież te smoki mogą zjeść na dwa kęsy takiego Deathwinga z WoWa(w Hoelbraku masz kieł Jormaga, wyobraź sobie jak wielką ma paszczę) a ty solo chciałeś się z nim zmagać? :P

O ile mnie pamieć nie myli to można było(i chyba nadal można) walczyć z sługusem Jormaga(zobacz na YT "Claw of Jormag") i Kralkatorrika("The Shatterer"). No i jeszcze Tequatl od Zhaitana(było ich nawet więcej chyba). Skoro ich sługusy są już takie potężne to co dopiero te smoki. A no i niedawno doszedł jeszcze sługus tego zielonego smoka(szczerze to nawet nie wiem jak się nazywa xD)

Ogólnie w mojej opinii te smoki są trochę przesadzone, przecież spokojnie mogłyby zniszczyć świat a jakoś tego nie zrobiły dotychczas. No i ich potęga jest też sporą wadą bo właśnie graczy nie można tak po prostu dopuścić do walki z nimi bo przecież byłoby przy tym zero realizmu.

~~~~~~

Co do dodatków to mówić mogli różne rzeczy ale ja wcale się im nie dziwię - i tak jestem pod wrażeniem, że te wszystkie Living Story i Featured Packi robią za free np. w takim EverQuescie trzeba bulić kasę(i to nie małą) za niemal każdą większą aktualizację. Jeśli zawartość dodatku będzie naprawdę spora to czemu mają za to nie brać pieniędzy? Zresztą wydanie dodatku to dobry sposób aby właśnie zrobić trochę hype wokół swojej gry i ją odświeżyć.

Nie wiem jak wy ale ja osobiście czekałam na jakąś wieść o dodatku do GW2 chociaż przez długie lata nie było o tym żadnej mowy. No a teraz jest i cieszmy się, o ile faktycznie dodatek okaże się hitem.

P.S. Ta powyższa mapa to serio? Naprawdę tak małą część świata mamy dostępną w GW2!? :oooo

Mi osobiście nie podobał się do końca motyw kampanii dla postaci. Pamiętam jak grałem Nornem. W trailerze Jormag i jak musieli wszyscy uciekać. Tylko, że później tego Jormaga niezbyt czuć. W sumie to wcale. Myślałem, że moja postać będzie się z nim zmagać, a tu nagle lot w dół do Orr i walka z Zaithanem i długo nic.

E tam, kiedy to było.. ;D

Osobiście zacząłem właśnie nadrabiać living world sezon 2 i jestem jak na razie pod wrażeniem. Zaczyna się robić naprawdę ciekawie.

IMO wypada lepiej niż personal story - chociaż nie ukrywam, że nie robiłem go każdą rasą... A i zdecydowanie fajniej niż LS1 - wtedy było to bardziej chaotyczne. LS2 trzyma się kupy. Ogólnie fabula zrobiła się dużo poważniejsza.

AN od początku mówili, że nie będzie dodatków. Wygląda na to, że zaczęła znacznie spadać populacja graczy oraz dochody z IS, bo inaczej nawet by o tym nie pomyśleli, żeby robić dodatek.

Mówili też, że nie ogłaszają dodatków z prostego powodu - wyobraź sobie podejście ludzi do zwykłych update, skoro wiedzą, iż ma się pojawić wielki dodatek. To niszczy całą zabawę, ot co. Ncsoft dawno pisał, że ma w planach dodatek do GW2 w 2015 roku - oczywiście poza tym tekstem brak było jakichś konkretów, więc masy tego nie chwyciły :P Hype zaczął się dopiero po pojawieniu nowego logo. Co do spadku populacji - osobiście tego nie dostrzegam. Znaczy fakt - jakiś rok po premierze gry populacja była niższa niz na początku, ale od tego czasu w moim odczuciu jest cały czas taka sama :) Przyznam, że dawno przestałem zwracać uwagę na to ilu ludzi gra w GW2 - to nie jest akurat żaden problem w tej grze.

Myślę, że żaden problem jest w każdej grze, jeśli masz ekipę do grania. Dobrym przykładem jest GW1, gdzie są wciąż grające gildie i ludzie ani myślą odchodzić z gry.

Myślę, że żaden problem jest w każdej grze, jeśli masz ekipę do grania. Dobrym przykładem jest GW1, gdzie są wciąż grające gildie i ludzie ani myślą odchodzić z gry.

No tak, ale trudno mówić o problemie z populacją, kiedy widzi się hordy graczy na każdym kroku ;-;

Ilość graczy to akurat najmniejszy problem tej gry - są większe.

Pamiętam jak ludzie w WoWie się podniecali, że na mapach widzą tylu graczy (po premierze dodatku). W GW2 takie widoki to codzienność :|

Oczywiście duży wpływ na to, iż się tych graczy w GW2 zauważa ma to, że na każdej mapce są jakieś aktywności, co przyciąga tam ludzi - nie są martwe. No i MegaSerwery.

Co do zarobków to nawet nie trzeba gdybać, bo mamy ich wykaz i nieźle to wygląda. Co by nie mówić, to koniec roku pod tym względem wypadł nawet lepiej niż jego początek - bez wydawania dodatków :P

P.S. Ta powyższa mapa to serio? Naprawdę tak małą część świata mamy dostępną w GW2!? :oooo

Tak ta mapa to jest prawdziwa, już wcześniej można było ją zobaczyć np. w kryjówce Order of Whipsers jest glob, ale trudny do odczytania. Jest gdzieś na internetach mapa z Durmand Priory gdzie miejsca są zaznaczone i są pokazane jakieś szlaki, oraz wszystkie miejsca są podpisane w jakimś Tyria(ńskim) alfabecie.

Ok, huh... Jako, że sezon PvP się zakńczył, nadrobiłem właśnie wszystkie epizody z LS2 i muszę przyznać, że super im to wyszło. Zaciekawili mnie :D A po ostatniej cutscence poczułem się jakbym przeszedł pierwszą część gry - co trwało ponad dwa lata :P Ale w zasadzie mogę chyba śmiało napisać, że było warto brać w tym wszystkim udział i stopniowo śledzić rozwój wydarzeń. Wow... No nic, teraz pozostaje czekać do 24 stycznia i zobaczyć co ogłoszą... :3

W sumie dodatek per smok to logiczne.

W sumie powinno to działać tak, że LS jest preludium do dodatku związanego ze smokiem, czy innym wrogiem, z którym gracze będą się zmagać.

Zapowiedź tajemniczego "HoT" 24 stycznia prawdopodobnie będzie wyglądać mniej-więcej tak:

xD

Dobrze, że wypłata 27. GOTOWOŚĆ NA PREORDER DEFCON 100.