Dota 2 Jungler

Jestem nowym graczem (7 i pol dota lvl) i mam pytanie do jakis high playerow. Jakis dobry jungler. Moimi trzema ulubionymi postaciami sa Chen(jungle nie support) , Lone Druid(narazie gralem tylko jungle) i Lifestealer. Chen jest dosc trudny, bo czasami mam lekkie problemy w sterowaniu 4 jednostkami (+2 szkielety). Tak wiec chce powiekszyc swoj pool junglerow, wiec licze na jakies propozycje.

Ursa to bestia w junglii bo czyści cholernie szybko i może zrobić solo Roshana bardzo wcześnie. Poza tym to Natures Prophet jest popularnym i mocnym junglerem ale trochę ciężkim jak na mój gust. Zdarza mi się jeszcze spotykać Bloodseekera w jungli ale to dość rzadko czy Enchantress.

chen to prawdopodobnie najtrudniejsza postac w grze, ogarnac swoje potworki + ich skille jest naprawde ciezko, podobnie z furionem, Lone Druid to juz typowy carry, musisz nim bardzo efektywnie (i szybko) farmic

enchantress okej, ale to niezbyt brany i lubiany pick

do jungli nadaje sie rowniez enigma, ale tu brakuje troche na poczatku many

Chen to jungle i support w jednym. Jeśli lubisz Chena, możesz spróbować Enchantresskę, jest nieco podobna, ale może znacznie szybciej mieć dwa potworki z lasu, przez co już na początkowych levelach (2-3) możesz zgankować lub spushować efektownie linię. Ponadto jest silniejsza w mid/late, jeśli jej złożysz sceptera.

Najszybszym junglerem w grze jest Enigma, a jego ulti potrafi odmienić losy gry. Właściwie w Docie nie ma wielu dedykowanych junglerów, choć większością postaci da się to robić.

Lone Druid jest słabym junglerem, o wiele lepiej się sprawdza na linii. Owszem niedźwiadek tankuje, ale creepy padają wolno, a Druid potrzebuje dużo gotówki.

Możesz sprobówać Furiona aka Nature's Profita, ale musisz mieć cały czas oko na minimapie i teleportować się do akcji, a nie siedzieć w lesie jak przyklejony. Ponadto nie spamuj ulti do farmy, bo pushujesz farmę twojemu carry. Za dużo razy przegrałem grę przez Furiona, bo pushował wszystkie linie, ale nie zabierał żadnych wież, a farmić nie było gdzie.

Kolejnym popularnym junglerem jest Doom, Devourem zjadasz kogo chcesz i nosić sobie butelkę kurierem, najlepiej jest złapać Troll Warlorda, bo możesz sobie poprzyzywać szkieleciki, ale duży wildkin z armor aurą też jest niezły. Doom ma armora tyle co papier.

Zawsze pozostaje też Axe, który czyści campy szybko, a dodatkowo całkiem nieźle sprawdza się jako ganker/harasser ze swoim battle hungerem. Nie ma nic bardziej irytującego niż Axe, który wychodzi sobie z lasu na mida, rzuca battle hungera i odchodzi, a ty widzisz jak właśnie przegrywa się mid, o ile nie zlasthitujesz czegoś szybko.

Ludzie czasem junglują Trollem, Centaurem, Skeleton Kingiem, Storm Spiritem, Shadow Demonem, Dark Seerem, Huskarem ale nie jest to specjalnie efektywne. Można pójść jako ostateczność.

Co sadzicie o 2x midasie na lone druida. 1 na ciebie 1 na niedzwiedzia. Czytalem, ze szybko czyszczac campy + stackujac je mozna to zrobic w 11min. A wtedy juz gold ladnie leci ;p

Jak to jungle nie support. To się nawzajem nie wyklucza a chen to tylko support nie da się go grać jako np carry. Najlepiej wybierz pozycję na której chcesz grać i graj takimi postaciami. Jako support to eni chen i encha a carry naix, sylla i lycan (chociaż farma na lanie > farma w jungli)

2x midas nie ma sensu strata golda 2x1900 = 3800 za co mozna kupic sacred relic potrzebny do radi, juz nie mówiąc o tym ze jest średnio uzyteczny na druidzie którym trzeba się trzymać poza teamfightem

@RIPgoblak

Synu, bredzisz i bluźnisz. Lane Druid idący do jungli idzie tam tylko i wyłącznie dlatego, że może posiadać dwa HoM'y. Nie dlatego że ma ładnego zwierzaczka. I jak świat światem Radiance był (przynajmniej przez jakiś ostatni rok) jednym z częściej budowanych przedmiotów na Sylaberze. Dlaczego? Bo cholerny niedźwiedź biega z Radiancem, auro procuje nawet gdy jest poza zasięgiem do ataków.

@guru

Encha w lesie jest śliczna i efektywna, ale wychodząca z niego jako sub-carry a nie support. A to niestety wymaga specyficznego stylu grania całej drużyny i upchnięcia supporta na którejś z solo linii.

@Reszta

Doom. Po prostu Doom. Pływasz w pieniądzach niczym Sknerus Mc Kwacz, jesteś bogaty, stankowany, wielki i potężny. Pod kątem uniewersalności-szybkości-efektywności chyba najlepszy pick.

Axe niestety mimo swego uroku mocno kuleje. Zbyt łatwo go kitować, i to w early, i to w midzie i to w late

Zanim się zwróci gold za midasy to już trochę gry upłynie a im szybszy radi tym szybciej będzie użyteczny w teamfightach chyba że chodzi tylko o bonus do expa. Jak ktoś ma problemy z farmą to czemu nie ale do tego też służy radi o czym wspomniałeś.

Osobiście jestem przeciwnikiem rushowania Radianca na Sylla. Owszem, aura + dmg jest niezłe, ale jeżeli przeciwnicy mają cokolwiek twardego czy z toną regenów (choćby aura głupiego witch doctora), to ten item jest po prostu do niczego.

Ostatnio zobaczyłem na jakimś turnieju całkiem ciekawy build na ASPD na Syllę i całkiem przyjemnie mi się nim gra:

-Misiek: Phase Boots, Skull Basher, Orb of Venom, Stout Shield

-Sylla: Power Threads, Vladek, Assault Couirass, Mjolnir.

Dalej nigdy nie zaszedłem, bo gra się kończyła, ale pewnie bym składał coś pod dmg na Syllę, możliwie, że MasłoLatające, albo Radiance.

Ja ci polecę lycana nawet po TYM nerfie można nim ogarniać a w jungli źle mu nie idzie :)

@Might

Nie wiesz jak działa radiance na sylli? Przecież tu nie chodzi o jakieś wielkie profity w teamfighcie lol.

Wiem doskonale. Misiek radiance i biegnie za uciekającymi fragami, ewentualnie siedzi po drugiej stronie jungli i zabija nim creepy. Grałem nim tak na początku, ale nie podobało mi się to i zarzuciłem tą postać. Niedawno wróciłem, korzystam z tego buildu i idzie mi całkiem całkiem.

Tylko, że Lifestealer to nie tylko jungler, ale przede wszystkim hard carry i bez ogarniętego supporta, który będzie Ci stackował campy (a początkujący gracze tego nie potrafią), nie ma większego sensu posyłania go tylko do jungli. Tutaj liczy się farma, farma i jeszcze raz farma, a nowi gracze mają często problem z lasthitowaniem, więc nie polecałabym go na początek. Tym bardziej, że nie jest łatwą postacią i wymaga jednocześnie agresywnej gry i sporo wyczucia.

Co do jungli, to często widuję w niej również Axe'a i z tego co widzę, radzi sobie w niej całkiem dobrze.

Z supportów Chen, Enchantress, Enigma, Dark Seer, resztą nie warto, wystarczy 2 spoty przy lanie sobie pullować. Doom, Furion i LD to też świetni junglerzy, Lycan trochę słabszy jeżeli idziesz nim od 1lvlu. Axem dzisiaj się już raczej jungli nie gra, bo robi miazgę na agresywnej linii (przeciwko agresywnej zresztą też), co nie znaczy że oczywiście nie można. Jeżeli chodzi o Lifestealera to pewnie ile graczy tyle zdań, ja ludzi chodzących nim do jungli mogłbym co mecz w zasadzie raportować, bo do 20 minuty mają tylko midasa, buty i armleta. To jest jedna z tych postać które jeżeli nie są przeciwko agresywnemu trilane'owi mają zapewnioną free farmę na linii, nie rozumiem więc po co marnować czas na wolną w jego wypadku junglę. Można junglować też Bloodseekerem, Skeleton Kingiem czy Shadow Demonem, ale jak ktoś wyżej wspomniał zupełnie się to nie kalkuluje.

Jeżeli chodzi o Lifestealera to pewnie ile graczy tyle zdań, ja ludzi chodzących nim do jungli mogłbym co mecz w zasadzie raportować, bo do 20 minuty mają tylko midasa, buty i armleta. To jest jedna z tych postać które jeżeli nie są przeciwko agresywnemu trilane'owi mają zapewnioną free farmę na linii, nie rozumiem więc po co marnować czas na wolną w jego wypadku junglę.

Ogarnięty support zapewni Lifestealerowi odpowiednią farmę w jungli, wierz mi. Ja ostatnio w meczu miałam w teamie Lifestealera w jungli, nastackowało mu się przy okazji campy i spokojnie dał radę. Poza tym czasami grasz z takimi ludźmi, że nie ma innego wyjścia niż jungla. Ja raz dzięki swojemu teamowi musiałam być Lifestealerem na solo lane przeciwko Drow Ranger i Skywrath Mage, więc wyobrażasz sobie zapewne, że na lane farmy nie mogłam podłapać w ogóle.

Chodzenie do lasu kimś, kto po prostu niszczy linię (czyt. Lifestealer) z pomocą normalnego supporta jest karygodne. Tak samo farma w lesie idzie wolniej niż na linii.

Jestem nowym graczem (7 i pol dota lvl) i mam pytanie do jakis high playerow. Jakis dobry jungler. Moimi trzema ulubionymi postaciami sa Chen(jungle nie support) , Lone Druid(narazie gralem tylko jungle) i Lifestealer. Chen jest dosc trudny, bo czasami mam lekkie problemy w sterowaniu 4 jednostkami (+2 szkielety). Tak wiec chce powiekszyc swoj pool junglerow, wiec licze na jakies propozycje.