DOTA 2 początki

Witam serdecznie kiedyś pogrywałem w dotę około 26 godzin w sumie. Strasznie się tam gubię wszyscy championi są odblokowani i nie wiem kim mam grać :/ Jacyś dla początkujących? Kogo polecacie?

Ogólnie jeżeli nie czujesz się na siłach to wybieraj postacie, które nie są "carry" tzn nie mają aż tak dużego wpływu na przebieg meczu. Osobiście polecam pograć postaciami, które mają sporą ilość zdrowia i możliwość ucieczki gdybyś popełnił błąd i coś nie poszło po twojej myśli :). Zresztą na internecie znajdziesz całą listę postaci na początek. A no i na start staraj się omijać postacie, w których skład wchodzi parę jednostek np. Lone Druid, Meepo, Phantom Lancer.

Dota to najtrudniejsza moba na rynku, także nie lepiej jakieś lolki czy hots-y dla dziewczynek?

Z tego co widzę to kolega pyta o rzeczy związane z Dotą, a nie czy warto w nią grać :)

Tak jak wspomniał mati2806, dla Ciebie dobre będą postacie charakteryzujące się wysoką oceną w kategorii Escape lub tanki z dużą ilością HP. A żeby być bardziej konkretnym, wymienię pierwsze, które mi przyszły do głowy:

Centaur Warruner

Bounty Hunter

Dragon Knight

Spirit Breaker

Nyx Assasin

Jeżeli lubisz inicjatorów to mogę polecić Axe'a, Tide Hunter'a albo Sand Kinga.

Jeżeli wolisz spell casterów to zdecydowanie Zeus, Death Prophet, Lina przypadnie Ci do gustu.

Łatwymi i przyjemnymi supportami są takie postacie jak Lich, Lion, OmniKnight.

Granie carry to nie jest takie proste jak się może wydawać ale te postacie dają rade i są w miarę łatwe. Viper, Sven, Sniper, Razor, Drow Ranger.

Jak zaczynałem z Dotą2, to też nie wiedziałem czym grać i co robić.. więc wpadłem na pomysł, że będę grać single draft, choć miałem bardzo mało pojęcia o grze. Takim sposobem odkryłem kilka postaci, które mi się spodobały/nie podobały. Jak nie znasz postaci to nie czujesz się "zmuszony" grać czymś, czego nie lubisz, bo dopiero się tego dowiesz :D

Dodatkowe wskazówki, które mogą pomóc newbie (mam w Docie jakoś 300h, ale to bardzo mało ):

-W Docie2 autoatak w early a nawet midgame u magów/supportów ma znaczenie (Lina jako mag może zbudować się pod autoatak, bo ma sterydy na to). W grze gra się zazwyczaj dwoma supportami (nie jednym jak w LoLu)

-Żeby robić deny creepków muszą mieć one poniżej 50% hp i trzeba wcisnąć [A] a potem na naszego creepka - polecam jednak ustawić w opcjach, że wystarczy nacisnąć jak na enemy creepka i nasza postać zaatakuje sprzymierzonego potworka.

-Jeśli grałeś w LoLa, to postacie tam nie mają czasu odwracania. W Dota2 postacie odwracają się i może to utrudniać poruszanie się na początku - każda postać może mieć różny czas przewracania kierunku:)

-Dota2 balansuje się bardzo (wg mnie) na itemach ze sklepu. Dużo itemków ma jakiś aktyw i wiele z nich ma CC (np. podrzucenie w górę [tornado], zamienienie w bezbronną świnkę [hex], rozbrojenie [disarm]), więc warto to wykorzystać!

-Blink dagger, jak sama nazwa wskazuje, pozwala Tobie się teleportować - fajny itemek, core na wielu postaciach (np Axe). Ma cooldown i nie można używać go podczas walki.

-Pamiętaj, że wysokość terenu sprawia ile obszaru widzisz (na midzie jeśli zejdziesz w rzekę, to twoja wizja bardzo się ogranicza)

-Miejsca na wardy (tzn. górki) są na mapie bardzo widoczne i oznaczone, warto stawiać tam wardy bo odkryją najwięcej terenu. Wardy można stawiać wszędzie, ale nie stawia się ich w miejscach gdzie respią się jungle creepy - spowoduje to, że się nie zrespią

-Wardy trwają 6 minut! To bardzo długo.

-Sentry wardy odkrywają wszystko niewidzialne (postacie, pety, wardy) dookoła przez 4 minuty - same w sobie nie dają żadnej wizji!

-Warto sprawdzić jakie itemy dodatkowe są w sklepie - np. Dust of Appeareance - spowoduje, że wszystkie niewidzialne postacie dookoła zostaną odsłonięte i spowolnione. Jak użyć? Jeśli z kimś się bijesz i ta osoba nagle znika, warto użyć Dusta. Jest też itemek, które blokuje magic dmg, więc jeśli jakaś postać robi jednym spellem bardzo dużo dmg, warto go kupić. Etc.

-Bardzo popularną postacią może być Riki, ponieważ ma nieskończoną niewidzialność jeśli nie atakuje (by znowu się schować po zaatakowaniu musi nie atakować przez kilka sekund, bo to umiejętność pasywna) - więc uważaj na niego. Łatwo go skontrować sentry wardami (można postawić na linii)

W razie jakichkolwiek pytań daj znać:)

Witam serdecznie kiedyś pogrywałem w dotę około 26 godzin w sumie. Strasznie się tam gubię wszyscy championi są odblokowani i nie wiem kim mam grać :/ Jacyś dla początkujących? Kogo polecacie?