Dragonnest EU vs US

która wersja jest lepsza i na której gra po prostu więcej ludzi ?

proszę o szybką odp :)

mod_ico.png
Zły dział, przenoszę ~umbra

Z tego co wiem to eu ma nowego wydawce gra się dobrze rozwija no i ping mniejszy

to tyle od mnie :)

hmm a jakieś inne wypowiedzi ?

Być może to ważne dla kogoś, więc napiszę:
Jak ja grałem w Dragon Nest w zeszłym roku, zarówno w wersję EU jak i SEA to w wersji SEA dużo tańszy był item shop.
Nie pamiętam konkretnych sum, ale różnica była tak duża, że zdecydowałem się grać w wersji SEA

Kupiłem dodatkowe inventory, które w każdej grze free to play jest bardzo potrzebne a w wersji EU było to chyba trzy razy droższe (przeliczając na złotówki)
Nie wiem jak jest teraz, może coś się zmieniło, ale to dość istotna (dla niektórych) kwestia w wyborze wersji gry :)

Po pierwsze, na US jeśli chcesz grać to musisz zmieniać IP bo tam jest blokada dla graczy spoza usa/kanady (jakoś tak).

Co do kolegi wyżej, w EU, nie pamiętam jak było na lv 40, ale na 60 ma się więcej darmowych slotów w inventory i storage niżeli na SEA. Poza tym to akurat nie jest problem, bo w obu wersjach jednym z prezentów jest 90% obniżki (czy jakoś tak) na 30 slotów do inventory i storage, nie wiem jak na SEA, ale na EU z tą zniżką za oba powiększenia płaci się w sumie około 2,5 euro.

Altea box'y w EU są 2 razy droższe to fakt, tylko, że tam dużo lepsze rzeczy lecą, np grałem na privie opartym na SEA, otworzyłem w sumie przez cały okres grania 200 boxów (w tym 100 pod rząd) i nie dostałem nic co by się tak naprawdę przydało (nie liczę słabych skrzydeł, ogonów itd bo to można kupować w th), jedyne co dostałem to trochę żelek i stampów. Natomiast na EU, jak był event to po otworzeniu 11 boxów na jednej postaci trafił mi się najnowszy mount jaki był dostępny, dużo żelek i stampów, ogólnie tam w boxach leci bardzo dużo żelek bo do stycznia w ogóle nie dało się oddzielnie kupić żelek (teraz się już da). Na drugiej postaci też wziąłem udział w tym evencie, tam też dostałem najnowszego mounta i dużo żelek, stampów. Jak na privie SEA-podobnym otworzyłem 100 to jedynie co miałem to kamyczki do enchantu (magic itemków...) code'y i takie śmieci...

Spróbuję inaczej:

Grałem w zeszłym roku w Dragon Nest EU --->
otrzymałem zniżki 90% (nie jedną ale kilka) na dodatkowe inventory --->
sprawdziłem ile będę musiał zapłacić PLN za dodatkowe sloty (już po zniżce) w wersji EU --->
z ciekawości zacząłem grać w wersję SEA --->
tam również dostałem kilka zniżek (ok. 90%) na dodatkowe sloty --->
podczas grania zorientowałem się, że aby wygodnie grać, potrzeba jak najwięcej slotów w inventory --->
dostrzegłem lekką przewagę wersji EU polegającą na większym (lecz niewiele) darmowym inventory --->
jednak aby swobodnie grać potrzebowałem o wiele więcej slotów w inventory --->
sprawdziłem ile będę musiał zapłacić PLN aby wykupić dodatkowe sloty (ze zniżką) w wersji SEA --->
dokładnie nie pamiętam, lecz było to coś około 20 zł (oczywiście ze zniżką) --->
w wersji EU ta sama rzecz kosztowała około 50 zł (też już po zniżce) --->
możliwe że zarówno ceny jak i same usługi uległy zmianie, jednak wtedy (latem 2013), była to bardzo istotna różnica na korzyść wersji SEA

która wersja jest lepsza i na której gra po prostu więcej ludzi ?

proszę o szybką odp :)

mod_ico.png
Zły dział, przenoszę ~umbra