Drążek do podciągania

Jak dobrze zamocujesz to możesz na nim nawet skakać. Metalowe kołki w dłoń, wiertarka 700 i ogień. Sprawdziło się w moim przypadku ale ja montowałem w piwnicy naścienny i ściana to był beton więc ciężko było. W domu to w moim przypadku znalazłem może jedną ścianę na którym można by powiesić więc zastanów się czy nie lepiej gdzieś w piwnicy bo w domu to jednak trochę więcej miejsca musisz zagospodarować i grubą ścianę znaleźć oraz żeby nie był za wysoko żebyś mógł się do końca podciągać bo wtedy następuje pełne napięcie wszystkich mięśni. A rozporowe są chujowe nic na nim nie zdziałasz może po za bicepsami bo to wąski podchwyt ale kiedy brałem drążek to myślałem o plecach więc mam wszystkie uchwyty na takim ściennym i wiadomo czasem zmieniasz chwyt żeby nie katować non stop tego samego co na rozporowym jest nie możliwe.

@up właśnie dlatego robię małe przemeblowanie bo przy takim układzie mebli jak mam teraz nie mam za dużego wyboru a po przestawieniu mojej wielkiej szafy okazuje się, że będę miał sporo miejsca nowego i zmieszczę oprócz drążka nawet stół ! Nie wiem wydaje mi się, że dobre kołeczki plastikowe powinny starczyć. A co do wysokości to drążek powinien być na tyle zawieszony, aby był pełny zwis czyli jak stanę na palcach to jeszcze z 5 cm i powinna być gitara co nie ? Sufit mam 3 metrowy więc z pełnym podciągnięciem nie będzie problemu.

Najlepiej masz tak, że dosięgasz jak stoisz na palcach albo lekko podskakujesz. :)

Według mnie najlepiej powiesić drążek tak, że jak na nim zawiśniesz to stopy masz kilka centymetrów nad ziemią. :)

Witam

Jako, że mamy nowy rok i każdy (chyba) z nas ma jakieś przyrzeczenia noworoczne. W moim przypadku to jest związane coś ze sportem i chciałbym w końcu zacząć się podciągać na drążku. Jaki drążek będzie najlepszy taki rozporowy do futryny czy naścienny ? Posiada z Was ktoś takowe, jakie macie opinie na ten temat ? Ten rozporowy wydaje się całkiem ok mimo nie pełnego zwisu, ale nie wiem jak futryna to wytrzyma a co do naściennego to jedynym miejscem, które przychodzi mi do głowy zamontować to nad futryną na ściance i jestem ciekaw czy to wytrzyma. Oczywiście zaczynałbym od podciągnięć negatywnych.

Znalazłem takie coś :

http://allegro.pl/drazek-rozporowy-wielofunkcyjny-do-podciagania-hit-i4873640206.html

http://allegro.pl/scienny-drazek-do-podciagania-stal-wielofunkcyjny-i4936425900.html

Co o tym sądzicie ?