Drążek do podciągania

Witam

Jako, że mamy nowy rok i każdy (chyba) z nas ma jakieś przyrzeczenia noworoczne. W moim przypadku to jest związane coś ze sportem i chciałbym w końcu zacząć się podciągać na drążku. Jaki drążek będzie najlepszy taki rozporowy do futryny czy naścienny ? Posiada z Was ktoś takowe, jakie macie opinie na ten temat ? Ten rozporowy wydaje się całkiem ok mimo nie pełnego zwisu, ale nie wiem jak futryna to wytrzyma a co do naściennego to jedynym miejscem, które przychodzi mi do głowy zamontować to nad futryną na ściance i jestem ciekaw czy to wytrzyma. Oczywiście zaczynałbym od podciągnięć negatywnych.

Znalazłem takie coś :

http://allegro.pl/drazek-rozporowy-wielofunkcyjny-do-podciagania-hit-i4873640206.html

http://allegro.pl/scienny-drazek-do-podciagania-stal-wielofunkcyjny-i4936425900.html

Co o tym sądzicie ?

Nie bierz rozporowego. Moim zdaniem jest beznadziejny. Lepiej kup drążek Magnus, który na allegro jest poniżej 100zł. Sam go posiadam, jestem zadowolony i nie mam żadnych problemów ani zastrzeżeń.

Ja posiadam taki http://allegro.pl/drazek-do-podciagania-sufit-protiv-sd103-i4935014316.html, tu masz tańszą wersję. Zależy od tego gdzie go masz mieć, jak w pokoju, to bezsensu taki drążek jaki ja wysłałem. Ja swój mam w garażu. Co do podciągnięć mam taką aplikację na telefon Pull Ups, fajna sprawa.

Wygodniej się podciąga, jak drążek jest na wysokości takiej, że gdy się opuszczasz nie musisz mieć skulonych nóg. Najlepiej jak sobie do niego doskakujesz.

Wygodniej się podciąga, jak drążek jest na wysokości takiej, że gdy się opuszczasz nie musisz mieć skulonych nóg. Najlepiej jak sobie do niego doskakujesz.

Uważam, że najlepiej, jeśli możesz chwycić drążek stojąc na palcach. Wtedy ułożysz sobie wygodnie dłonie, przygotujesz się, a w trakcie podciągania nie będziesz uderzać nogami o podłogę. Przede wszystkim jest to lepsze rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają, bo zaawansowanym nie robi to zbytniej różnicy.

Jak masz miejsce na przykręcenie go do ściany (nie napisałeś czy mieszkasz w domu czy np w bloku) to bierz taki, przy drążku rozporowym wytrzymałość futryny niema znaczenia...

Naścienny jest o wiele lepszy pod każdym względem. Na drążku rozporowym szeroki chwyt z reguły nie wchodzi w grę.

W pokoju za bardzo nie mam miejsca co najwyżej w futrynie albo nad futryną, ale to już ten na ścianę ( mieszkam w bloku ). Czy te na ścianę drążki wytrzymują ciężar ? Nie odrywają się ? Sam ważę 79 kg

W pokoju za bardzo nie mam miejsca co najwyżej w futrynie albo nad futryną, ale to już ten na ścianę ( mieszkam w bloku ). Czy te na ścianę drążki wytrzymują ciężar ? Nie odrywają się ? Sam ważę 79 kg

Ten ścienny Magnus, o którym Ci wspomniałem, nie zerwie się (chociaż to chyba też od ściany zależy). W każdym razie, ja ważę 80kg i robię na nim podciągnięcia z klaśnięciem, a trzyma się tak samo jak pierwszego dnia.

Rozporowe mają limit to bodajże 150kg (wywaliłem pudełko, więc orientacyjnie), więc ścienne gorsze być nie mogą.

Wszystko skupia się na tym z czego jest ściana i jakie kołki zastosujesz:)

To nie chodzi o to, czy drążek wytrzymie na ścianie, tylko o to, jak go zamocujesz. Najlepiej będzie wywiercić otwory w ścianie, wsadzić tam kołki rozporowe metalowe lub plastikowe no i wwiercić wkręta.

Masz betonową ścianę czy zrobioną z karton gipsu?

Stare budownictwo czy niedawno postawiony blok?? Jeśli masz regipsy to trochę gorzej:)

Betonowe, bo niekiedy moja wiertarka nie może się przewiercić czasami.

Ja mam rozporowy i na nim nauczyłem się podciągać. Teraz gdybym miał kupować drążek to tylko naścienny, bo można zawiesić go wyżej i futryna nie będzie cie blokować(w rozporowym nie możesz dać brody nad ręce bo nabijesz sobie guza), a poza tym to jak chcę na drążku zawisnąć to muszę zgiąć nogi w kolanach, aby nie dotykać stopami podłogi. Według mnie o wiele lepszym wyborem jest naścienny.

Pozdrawiam, Chrum.

Cholera okazuje się, że mam ściany z cegieł tzn ta ściana, gdzie chciałbym ten drążek zamontować. Na tej ścianie mam powieszoną 1 szafkę i półkę na książki ( na kołki) odziwo się trzyma, ale jak będzie się zachowywał drążek pod moim obciążeniem ? Drążek, który chcę kupić ma po 4 wejścia na śruby na stronę co razem czyni 8

Jaka gruba ściana??

Mam rozporowy i nie polecam. Aż tak bardzo go nie potrzebuję żeby kupować nowy na ścianę, więc zostawiłem sobie ten, ale nie kupiłbym go drugi raz. Raczej słaby to jest pomysł, no ale to już zależy od możliwości. Jeżeli jest opcja to zdecydowanie polecam drążek na ścianę.

Dobra trochę się namęczyłem i postanowiłem, że zrobię małą rewolucją otóż moją wielką szafe będę przestawiał w inne miejsce itp dzięki czemu będę miał zaraz przy drzwiach w takim kącie drążek ( tam ściana to już jest konkret) .

Wybrałem taki model : http://allegro.pl/drazek-do-sciany-6-chwytow-hak-na-worek-masywny-i4933001979.html

Małe odświeżenie po edit'cie. Myślicie, że ten drążek wytrzyma spokojnie wszelkie ćwiczenia itp Wg. sprzedawcy wytrzymuje do 150 kg sam ważę prawię 80 dych i jestem ciekaw czy przy np. nagłym spadku przy mojej wadze (np ze zmęczenia ) ta konstrukcja chodź duża czy czy to wytrzyma jak sądzicie ?

Konstrukcja wytrzyma spokojnie, dobrze zamocuj do ściany i bedzie git :)