Dyskusja o FFXIV Czy łatwo zacząć ? Jakie są plusy?

Witam zapraszam na dykusje o final fatasy XIV (Po Polsku), Rozmawiamy o tym jak łatwo rozpoacząć przygode i dlaczego ta gra jest tak swietna ze wzgledu na fabułe.

1lajk

Strasznie długi story, podstawka jest koszmarna, ogółem gra bardzo nużąca, dopiero na endgame robi się ciekawsza, chociaż dupy nie urywa. Ściany tekstu potrafią zabić człowieka po pracy nawet ze spolszczeniem.

A widzisz a my uwazamy ze story mega wciaga :slight_smile: ale to pewnie juz sytacja gustów

Fakt, to trzeba lubić, nie lubię czytać książek pewnie dlatego też przy FFie zasypiam, wole w WoWie bezmyślnie biegać od questa do questa xD

Fajny kontent chłopaki. Trochę dowiedziałem się o FFXIV, dzięki :+1:

1lajk

heheheh :smiley: wazne że znalazłeś cos co sie Tobie podoba w koncu mozna tez po prostu przelecieć przez questy jezeli komus sie nie podoba :slight_smile:

Dziekujemy jeszcze sie uczymy ale staramy sie stawać lepsi z odcinka na odcinek :slight_smile: ale naprawde miło uslyszec że moglismy przynajmniej komus dać troche wiedzy mega nice :slight_smile:

Można się zgodzić i można zaprzeczać, bo w tym przypadku trzeba na to spojrzeć subiektywnie. Jeżeli świat MMORPG traktujesz jak plac rozrywki, to masz w dupie fabułę, dlaczego gdzieś sobie żyją jacyś kraboludzie, ważne żeby przyjemnie się ich mordowało. W takim przypadku ograniczanie gracza fabułą jest nieakceptowalne i jestem w stanie to zrozumieć.
Jednak ta koszmarna podstawka, to głównie poznawanie świata przez bardziej przyziemne “ludzkie” historie, dlatego też jest taka nudna, bo to początek naszej drogi, poznajemy różne kultury, lokacje, rasy srasy itp. I tak dopiero na pod koniec podstawki w ogóle skupiamy się na jakimś wątku (atak imperium), żeby znowu wrócić do życia zwykłego podróżnika w baaardzo długim quest linie między końcem podstawki a pierwszym dodatkiem, dopiero od pierwszego dodatku fabuła skupia się na konkretnym wątku, dlatego jest intensywniej i ciekawiej. Tutaj już mamy bardziej akceptowalny sposób prowadzenia fabuły, bo jest mniej “przyziemnych” wątków i nawet lecąc po łebkach z fabułą jesteśmy w stanie być na bieżąco i się nie pogubić.

Z mojej strony wyglądało to tak, na pierwszej postaci wbiłem maxa odpuszczając sobie czytanie całej fabuły, starałem się zostać tylko przy “cutscenkach”. Wiedziałem co i jak, nie wszystko było super jasne, ale nadal wystarczało to żeby czuć się częścią tego świata. Jednak jak zmieniłem serwer i stworzyłem postać od zera, to postanowiłem czytać wszystko i nie żałuję, ale to raczej dla tych co faktycznie chcą się bardzo zagłębić, bo wiele czasu to pochłonęło.

No to prawda zawsze będą 2 typy graczy: Ci którzy poszukuja fabuły a ci którzy poszukuja tylko i wyłacznie interesujacego endgame :slight_smile:

W ta niedziele bedziemy mieli własnie odcinek o 21:00 na Twitch s pozniej Youtube gdzie zapraszamy gracza z FF i z WOW i bedzie porównywanie gier do siebie :slight_smile: i pewnie lekkie szpile która gra jest jednak lepsza :slight_smile:

Tzn jako że 1.5 raza przeszedłem FFa i gram aktualnie w WoW muszę stwierdzić, że nie ma co porównywać za bardzo, gry za bardzo się różnią i celują w zupełnie inną widownię. W WoW fabuła jest tylko dlatego, że chcieli pozyskać większą ilość graczy, od początku miała to być gra o wojnie Hordy z Ally. Final jest zbudowany na fabule, reszta to dodatek i daily life coby było co robić do kolejnego pacza.

IX Kohorta to strasznie gówniany klan multi-gejmingowy. Z 10 lat temu zrzuciłem się na ich nową stronę internetową (za czasów premiery Aion), a potem wyszło szydło z worka i jak zacząłem pisać o wadach tej gry to mnie wyjebali, ale kasę przytulili.

Radzę wszystkim unikać tego gówno klanu.

Z tymi gildiami multigamingowymi często krzywe akcje są na to wychodzi, takie sekciarskie nastawienie najwyraźniej mają.

Kazdy ma prawo do jakieś swojej opini tylko zawsze anonimowo łatwo coś napisać :slight_smile: My niezmienie zapraszamy do nas zawitać :slight_smile: bo akurat ludzie którzy u nas są maja zupełnie inne zdanie robimy dodatkowo co poł roku złoty na ostatnim było przeszło 80 osób :slight_smile:

Nic się nie przejmujcie hejterami. Niestety, to forum aż roi się od nich, ale skoro ich macie tzn. że coś znaczycie i takich “małych hejterków” aż w dołku ściska :slight_smile: Wszystkiego najlepszego i rozwijajcie się dalej.

O boziu tylko nie Gondor, o was to już legendy piszą XD

1lajk

No tak klasyczna narracja że zauważenie skrzywień/własne negatywne doświadczenia jest “hejtem”, wiadomo trzeba zawsze potakiwać dla gildyjnego hive mind’u i nic nie kwestionować.

1lajk

Wiem znamy to forum od Dawna :slight_smile: i w sumie tez inne na nich zawsze pokazywały sie takie żale ale ja jako Bjorn nigdy do tego nie podchodze personalnie chcą napisać to prosze bardzo :slight_smile: My i tak juz jestesmy na rynku 16 lat i mamy sie bardzo dobrze :slight_smile: 10 sekcji plus jak wpsywałem ponad 80 osób przyjezdzajaych co poł roku na zloty :slight_smile:

1lajk

Jak to mówią “psy szczekają, karawana jedzie dalej”. Trzeba po prostu robić swoje. Większość hejterów nie osiąga w życiu nic poza “szczekaniem” w sieci. W ten sposób się dowartościowują. Jeden z hejterów robi multikonta (widzę po ip), prowadzi rozmowy sam ze sobą i buduje narrację szkalującą/oczerniającą innych. Wszyscy już o tym wiedzą, a on dalej to robi.
Możemy patrzeć na nich tylko z politowaniem :confused:

Dla mnie szczególnie jest to przykre bo widząc tyle bolączek w świecie MMORPG ludzie wolą nawalać siebie niż pogadać merytorycznie o problemach.

btw @IX-Kohorta możemy zamienić słowo na dc? Mój nickname gromix

1lajk