Dziwna rzecz

Usunąłem stary post dlatego dodaje nowy. Mam problem z grami (wow i LOL) innych nie próbowałem. W menu i interfejsie mrygaja poziome linie (mapa, sklepy, chat). Sam świat gry jest nienaruszony. Co jest ciekawe kiedy podłącze laptopa pod telewizor kablem HDMI obraz na telewizorze JAK I na komputerze staje się normalny i wszystko gra. Problem dla mnie jest strasznie niezrozumiały i zalezy mi na jego rozwiązaniu… Ktoś może wie o co chodzi?

Zrób print screena. Jeśli na nim będą widoczne te paski, to najpewniej coś z grafiką, jeśli nie, to coś z matrycą.

Wydaje mnie się jednak, że problem leży po stronie odświeżania, ale jeśli możesz to zrób zdjęcie tych pasków, jeśli prt screen nic nie pokaże.
Btw, filmy normalnie wyświetla?

Od początku mordor.

Napiszę co zrozumiałem z tego co przekazałeś, a ty mi potwierdzisz to ok ? Pracuje jako support techniczny i rozwiązywałem tak posrane problemy ludzi z komputerami, że chyba możesz mi zaufać (chyba xd), ale aby to wszystko pykło to musisz współpracować. Tak więc:

Masz laptopa, tak ? Twoim problemem są dziwne migające linie na ekranie w grach typu WoW i LoL (tylko one mają ten problem, czy wszystkie ?) , jednak linie te, nie pojawiają się w samej rozgrywce, a tylko w menu, tak ? Do tego, jak podłączysz kabel HDMI ze swojego lapka do telewizora, to nagle problem znika całkowicie ? Jeżeli dobrze to zrozumiałem, to potwierdź.

Teraz przejdę do rzeczy które ominąłeś, a mianowicie:

  1. Jaki masz laptop konkretnie, rok produkcji, firma, model, specyfikacja (chociaż możesz mi podać dokładny model, ja sobie już specyfikacje ogarnę, jakbyś chciał bardziej dokładne dane na temat twojego komputera, to wejdź w Command Prompt, który uruchomisz komendą “cmd” w pasku wyszukiwania, a potem w samym cmd wpisz komendę: systeminfo)
  2. Czy ten problem pojawił się nagle bez wyraźnej przyczyny ? Czy było tak od zawsze i dopiero teraz tak o tym napisałeś ?
  3. Czy twój system jest oryginalny, oraz jaką wersje systemu posiadasz.
  4. Czy updatowałeś ostatnio sterowniki do karty graficznej, i jak tak, to w jaki sposób (poprzez GeForce Experience, manualnie, czy może jakiś inny szarlatański sposób)
  5. Czy kiedykolwiek bawiłeś się ze swoim laptopem i go rozkręcałeś na własną rękę ? Jak tak, to co dokładnie robiłeś.
  6. Czy problem występuje gdy laptop jest podłączony do zasilania w gniazdku, czy również na zasilaniu bateryjnym ?
  7. Kiedy ostatnio robiłeś generalne porządki na swoim systemie ? (Czyt. usuwanie zbędnego gówna, czyszczenie plików temporary, ogarnięcie startup systemu etc).

ORAZ 8.

Co powiesz na to abym przeprowadził troubleshooting własnoręcznie na twoim systemie za pomocą remote control ? Używa się do tego systemowego mstsc (o ile masz oryginalny system ofc) bądź, o wiele mniej problematyczny Team Viewer ? W ten sposób byłbym w stanie przeprowadzić generalną “soft” naprawę twojego systemu.

Jeżeli boisz się o to, że ukradnę Ci jakieś dane albo inne duperele, to ustaw haslo na wazne pliki przez co zablokujesz mi mozliwosc oglądania czegoś czego nie powinienem bez twojej uprzedniej zgody Admina :slight_smile:
Tak więc przemyśl to wszystko, jeżeli nie masz nic przeciwko to napisz do mnie na DM, albo jak wolisz to publicznie, pokażę Ci jak skonfigurować Team Viewer, połączę się do Ciebie (Team viewer ma taki fajny chat więc będziemy mogli sobie pisać w czasie rzeczywistym, albo nawet pogadać na Discordzie w trakcie) i Ci to ogarnę.

Ogólnie rzecz ujmując mam mniej więcej już pomysł co Ci się może dziać z lapkiem, jednak tłumaczenie Co zrobić aby to naprawić to katorga, no i oczywiście brakuje mi tych danych o które zapytałem wyżej, tak więc, czekam na info od Ciebie :wink:

Zrobiłem print screen i na nim nie widać tych pasków. Filmy odtwarza bez problemu, to występuje tylko w grach… Dołączę filmik z nimi. Laptop to DELL e7740 8GB. Tylko tych gier próbowałem wiec chyba na wszystkich. Dokładnie jak podłącze kablem HDMI to problem sie rozwiązuje. Problem występuje od początku zakupu laptopa. Ze sterownikami nic nie robiłem i nie rozkręcałem. Problem występuje jak laptop jest w gniazdku jak i nie. Porządków jeszcze nie było jakich robic :smiley:

Z tym troubleshooting to możemy jeszcze pomyśleć czy cos :smiley:

https://forum.mmorpg.org.pl/uploads/default/original/2X/1/18586fd0be6826cd6f0932b78af91633b6e5b391.mp4