Dziwne freezy podczas gry

Podczas grania w Counter Strike Global Offensive mam coś podobnego:

https://www.youtube.com/watch?v=jgPAWYSkRQs&feature=youtu.be

Próbowałem różnych rozwiązań i niestety nie pomogło. Parametry komputera:

Procesor: Intel Core i5 4570

Płyta główna: Asrock Z97 Anniversary + najnowszy Bios 1.60

RAM: 2x4 GB Kingston 1600 MHz

Grafika: AMD Radeon 7870XT + Catalyst 15.7

Dysk: SSD 60 GB pod system + 2 TB (na nim jest zainstalowany CS:GO)

System: Windows 8.1 (oryginalny) + najnowsze aktualizacje

Internet: Neostrada do 10 Mb/s

Ping w granicach 60-90 ms, nie skacze.

Ustawiałem różne parametry startowe, wyłączałem i włączałem wielordzeniowość w grze i nic. Czy da się coś z tym zrobić? Parametry komputera dobre, więc to raczej nie to (200-300 fps). Inne gry działają bez problemów. Z góry dziękuje za pomoc :)

W komentarzu filmu, który wysłałeś jest ten link - http://www.reddit.com/r/GlobalOffensive/comments/2qg3xn/stutteringlag_spikes_in_csgo_since_update/
Mi się tak robiło w gta v, pomógł format.

nie jest to może spowodowane ustawieniami odświeżania ? próbuj różnych Hz

Net "do 10mb/s" ? Cokolwiek to znaczy to

nie wróży nic dobrego.

Forumowicz, ten internet nie ma z tym nic wspólnego. Sam śmigałem na tym od 2 lat. Filmik, który on wysłał nie wygląda na lagi pingowe.

Zwłaszcza, że podczas lagów ping nie skacze np. do 200 ms. Spróbuję jeszcze wyłączyć stany C w biosie i pokombinować z ustawieniami sterownika od grafiki.

A masz aktualne sterowniki? Zaktualizuj najlepiej całe AMD Catalyst Control Center. Podczas aktualizacji ściągnęła mi się aplikacja AMD Gaming Evolved, która pozwala zoptymalizować gry (nie wiem jak to działa, nie testowałem).
Pozdrawiam.

Sterowniki 15.7 czyli najnowsze. Wczoraj próbowałem też 15.6 Beta i było to samo. Nie instalowałem tej aplikacji. Dzisiaj jeszcze sprawdzę na laptopie gra działa, bo być może jest to jakiś problem sprzętowy.

problemów może być miliard, możesz ściągnąć latencymon i sprawdzić co ci się wysypuje (instrukcja użytkowania w google)

Wydaje mi się, że rozwiązałem problem (chociaż grałem dopiero jakąś godzinę, ale przez ten czas nie zaobserwowałem lagów). Czynności które wykonałem:

1. W sterownikach AMD Catalyst Wydajność->AMD OverDrive miałem zaznaczoną opcję "Włącz funkcję Graphics OverDrive", dodatkowo w "Ustawienia sterowania zasilaniem" miałem 20%. Wyłączyłem to.

2. W Biosie płyty miałem na sztywno ustawiony rodzaj pamięci na DDR-1600 (moja płyta, mimo że mam kości 1600 MHz to wykrywa je jako 1333 MHz). Ustawiłem na "AUTO".

3. W Biosie płyty zmieniłem ustawienia wiatraka chłodzącego radiator CPU z STANDARD MODE na PERFORMANCE MODE.

4. W ustawieniach dźwięku zmieniłem jakość dźwięku na 16 bit, 48000 Hz oraz wyłączyłem wszystkie źródła dźwięku oprócz "Głośniki".

5. Zdefragmentowałem wszystkie dyski oraz wyczyściłem i zdefragmentowałem rejestr. Zoptymalizowałem połączenie z Internetem za pomocą programu Wise Registry Cleaner.

6. Ustawiłem następujące parametry startowe (W bibliotece Steam prawy klawisz mysz na CS:GO->Właściwości->Ustaw opcje uruchamiania: -threads 4 -high -processheap +exec autoexec.cfg. W autoexec.cfg wpisane: cl_interp "0" cl_interp_ratio "2" rate "80000".

Moim zdaniem decydujący wpływ miały ustawienia w Catalyst lub ustawienie na sztywno rodzaju pamięci na DDR-1600.

Będę obserwował jeszcze jak działa gra. W razie jakiś zmian uzupełnię wątek. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi :)

Wprowadziłem dwie kolejne modyfikacje:

Przywróciłem standardową jakość dźwięku oraz włączyłem urządzenie hdmi (dźwięk dla głośników z monitora). Dodatkowo połączyłem komputer z routerem za pomocą kabla. Nie odczuwam żadnych łagów.

Podczas grania w Counter Strike Global Offensive mam coś podobnego:

https://www.youtube.com/watch?v=jgPAWYSkRQs&feature=youtu.be

Próbowałem różnych rozwiązań i niestety nie pomogło. Parametry komputera:

Procesor: Intel Core i5 4570

Płyta główna: Asrock Z97 Anniversary + najnowszy Bios 1.60

RAM: 2x4 GB Kingston 1600 MHz

Grafika: AMD Radeon 7870XT + Catalyst 15.7

Dysk: SSD 60 GB pod system + 2 TB (na nim jest zainstalowany CS:GO)

System: Windows 8.1 (oryginalny) + najnowsze aktualizacje

Internet: Neostrada do 10 Mb/s

Ping w granicach 60-90 ms, nie skacze.

Ustawiałem różne parametry startowe, wyłączałem i włączałem wielordzeniowość w grze i nic. Czy da się coś z tym zrobić? Parametry komputera dobre, więc to raczej nie to (200-300 fps). Inne gry działają bez problemów. Z góry dziękuje za pomoc :)