Dziwne lagi

Hej.

Mam problem co do gry Smite. A mianowicie co jakis czas dostaje mega laga (postacie ida przed siebie az nie dojda do konca mapy i tam sie blokuja, czasem po prostu wszystko sie zatrzymuje). Lag ten wystepuje w calkowicie losowych momentach (czasem jak ide na linie, czasem podczas tf...). Dodatkowo szukalem troche w necie i teraz cos chyba zepsulem, a mianowicie co okolo 10 sekund postacie przeskakuja troche w kierunku w ktorym ida. Nie wie jak to wytlumaczyc.

Dodam ze problem lagow mam takze w lolu i infinity crisis, ale tam postacie nie "przsekakuja".

Co do fpsow to podczas gry mam okolo 60-65, a podczas laga CZASAMI skoczy do 70.

Jest to temat na 3 forum, nikt nie jest w stanie mi pomoc, a smite bardzo polubilem. Mimo wszystko z tymi lagami nie jestem w stanie nic ugrac (jeszcze przed tym jak cos przekombinowalem moglo ujsc, ale teraz grac sie nie da).

Nie znam sie (wiec prosze tlumaczy dokladnie), ale wydaje mi sie ze to przez gre z innymi ludzmi. Inne gry mmorpg (Elsword, Tera, Allods, Aion itp.) dzialaly bardzo plynnie. W lolu, smite i ic mam wlasnie te lagi, a jako ze te 3 gry to moba to chyba nie jest to przypadek. Dodam ze w Smite jezeli gram sam vs boty lagow nie ma.

Kiedy lagi sie zaczynaja wcisnij F8 i w prawym roku pod mapa jest napisany PING.

Napisz ile masz(im wiecej tym gorzej).

Wejdź tutaj: http://www.speedtest.net/ - zrób test(wyłącz wszystko co może używać neta, w miarę możliwośći) i podaj Nam wyniki. Chociaż dziwne jest to, że tylko w grach moba masz takie problemy. Poza tym, mógłbyś jeszcze podać jaki masz ping w grach moba i mmo oraz ile użądzeń w domu kożysta na raz z internetu.

A wiec tak.

Co do tego testu:

Ping 30ms, Download speed 12.96 mbps, upload speed 0.98 Mbps

Laptop i komputer kozysta z internetu.No chyba ze liczyc tez telefony, to 3. Wiec w sumie 5 urzadzen.

Ping tak jak pisalem (na przykladzie Smite) okolo 60. LoL podobnie. Ogolnie wszystko chodzi plynnie, ale wlasnie te lagi co jakis czas.

Ja takiego czegoś nigdy nie miałem, a w Smite gram od Grudnia 2012, więc problem leży tylko i wyłącznie po twojej stronie.

Zamiast speedtesta to lepiej zrobić pingtest

Wchodzisz na stronę pingtest.net i sprawdzasz jaki masz ping, jitter i czy pakietów ci nie gubi.

Z ping testu:

ping: 40ms

jitter: 2ms

Co do pakietow to nie moze tego stwierdzic, ale zaraz postaram sie temu zaradzic.

@@

EDIT

Pakietow wciaz nie moze sprawdzic (i chyba sobie nie poradze zeby to naprawic), ale zrobilem test ponownie i tym razem:

ping: 44ms

jitter: 9ms

W grze ping 60 czy fps? Bo pisałeś, że

Co do fpsow to podczas gry mam okolo 60-65, a podczas laga CZASAMI skoczy do 70.

Chyba, ze się pomyliłeś. Jeśli tak, to może wina leży gdzieś indziej, ale jeszcze zapytam: skąd bierzesz internet? I jaki (radiówka, bezprzewodowy, linie tp, światłowody, satelitarny, czy jeszcze coś innego?)

Chodzilo o ping.

Ogolnie dodam jeszcze ze na tej nowej mapie w Smite nie mam tego laga (a przynajmniej rozegralem 1 gre bez niego, moze po prostu fart). Po zepsuciu gry zrobilem reinstalla i te mini przeskoki ustaly, jednak nadal pojawia sie mega lag srednio 1 na gre. Dodam jeszcze ze Smite tak mi dzialal odkad go zainstalowalem na tym komputerze (patch NuWa). Nie chodzi chyba o internet bo na laptopie Smite chodzi bez tych lagow (ale mimo wszystko nie chce obciazac laptopa bo nie jest on przeznaczony do gier). Na LoLu lagi te zaczely sie troche po zainstalowaniu Smite co jest troche dziwne. Znaczy kiedy zaczalem grac w Smite zostawilem lola na dosc dlugo i kiedy wrocilem byly te lagi.

Chociaz i tak sie ciesze ze te przeskoki ustaly bo to one najbardziej utrudnialy gre. Tego laga zazwyczaj da sie przezyc bo mam czesto szczescie i pojawia sie kiedy nic szczegolnego sie nie dzieje (chociaz umrzec przez niego tez mi sie przytrafilo).

Ostatnio tak sobie pomyslalem ze jakiegos programu ktory jest jakos wazny nie mam, albo owy program wymaga aktualizacji, ale poszukalem troche i to chyba tez nie to.

Mam podobne problemy w LoLu (ping rosnący i do 5-10k, po czym chwila przerwy i repeta) - najczęściej dlatego, że brakuje pamięci w systemie. Doraźnie wyłączam explorera (explorer.exe, nie internet explorer), przeglądarkę, teamspeaka i czekam na poprawę - w końcu się udaje i mogę dograć mecz do końca. Wtedy resetuję system.

Oczywiście u ciebie może to być też spowodowane jakimiś przerwami w dostawie internetu - sprawdź, czy przypadkiem w innych aplikacjach, czatach etc. nie występują braki neta w tym samym momencie. Jeśli tak - to albo przez połączenie, albo coś ci blokuje neta na kompie.

Jak grasz to ktoś używa laptopa? Jak to to może ta osoba Ci laguje, albo jak masz router to może ktoś kradnie internet od Ciebie. Jak masz ten router to zmienić hasło na nim.

Jak laguje to internet dziala normalnie. Co do laptopa to czasem ktos go uzywa, czasem nie. Takie same lagi sa tak czy tak.

Mysle ze to przez komputer, nie internet bo tak jak mowilem laptop chodzi na tym samym necie, a lagow nie ma.

Hej.

Mam problem co do gry Smite. A mianowicie co jakis czas dostaje mega laga (postacie ida przed siebie az nie dojda do konca mapy i tam sie blokuja, czasem po prostu wszystko sie zatrzymuje). Lag ten wystepuje w calkowicie losowych momentach (czasem jak ide na linie, czasem podczas tf...). Dodatkowo szukalem troche w necie i teraz cos chyba zepsulem, a mianowicie co okolo 10 sekund postacie przeskakuja troche w kierunku w ktorym ida. Nie wie jak to wytlumaczyc.

Dodam ze problem lagow mam takze w lolu i infinity crisis, ale tam postacie nie "przsekakuja".

Co do fpsow to podczas gry mam okolo 60-65, a podczas laga CZASAMI skoczy do 70.

Jest to temat na 3 forum, nikt nie jest w stanie mi pomoc, a smite bardzo polubilem. Mimo wszystko z tymi lagami nie jestem w stanie nic ugrac (jeszcze przed tym jak cos przekombinowalem moglo ujsc, ale teraz grac sie nie da).

Nie znam sie (wiec prosze tlumaczy dokladnie), ale wydaje mi sie ze to przez gre z innymi ludzmi. Inne gry mmorpg (Elsword, Tera, Allods, Aion itp.) dzialaly bardzo plynnie. W lolu, smite i ic mam wlasnie te lagi, a jako ze te 3 gry to moba to chyba nie jest to przypadek. Dodam ze w Smite jezeli gram sam vs boty lagow nie ma.