Dziwne spadki FPS w grach MMO

Przez ostatnie tygodnie gry MMO zaczęły mi “rwać”. I nawet nie trochę, bo w BDO musiałam zejść z ustawień średnich-minus-coś na najniższe możliwe, a w odzyskaniu płynności pomogło dopiero zmniejszenie rozdzielczości. Podobny problem tyczy GW2, które wcześniej miało spadki FPS tylko na World Bossach, a obecnie mam pokaz slajdów co parę sekund. W konfiguracji nie było nic zmieniane, bo laptop. Taki Skyrim Special Edition z modami chodzi z kolei bez problemu.

  • Sterowniki aktualne
  • Wnętrze laptopa czyste
  • Łącze internetowe szybkie i stabilne

Miał ktoś taką sytuację lub wie, co jeszcze można zrobić?

A moze w ustawieniach karty graficznej trzeba ustawic dla tych gier profil “najbardziej wydajny”. Czasami mi tez sie na lapku to nie wiedziec czemu kasowało ustawienie. I po prostu pracuje Ci na karcie tej podstawowej a nie tej wydajniejszej.
Najlepiej zainstalowac program Speed Fan i uruchomic gre i w programie zobaczyc czy wszystkie karty pracuja czy nie.

Chodzi na lepszej karcie, pogrzebanie w ustawieniach jakość/wydajność nie przyniosło żadnej różnicy [*]
Chyba zostaje sprawdzenie, co Speed Fan pokaże.

Może w opcjach zasilania się coś przestawiło i nie masz ustawionej maksymalnej wydajności.

Po dniu grzebania w ustawieniach, sprawdzania i kombinowania nic się nie zmieniło. Wszystko działa, podzespoły się nie przegrzewają, wszystko ustawione na wydajność i nic. Choć całkiem wyeliminowałam widoczne spadki FPS w miastach w BDO na najniższych opcjach.
Cóż, zostaje chyba czekać na jakieś patche optymalizujące, bo może po drodze coś się popsuło.

Tak czy siak, dziękuję za pomoc, mam nadzieję, że komuś innemu te wskazówki pomogą :slight_smile:

Jak ci pomaga zmiana rozdzielczosci to moze jednak pamiec nie wyrabia? Robiłes mem test’a?

Pamięć właśnie bardzo dobrze działa.

W ogóle, po patchu zaczęło mi wszystko lepiej chodzić, wróciłam do zwykłej rozdzielczości, przede mną testy opcji graficznych. Czyli problem niejako rozwiązany.