Ekipa na lata!

Po dłuższej i wnikliwej analizie stwierdziłem, że nie chce mi się już więcej testować i na siłę przekonywać do różnych MMORPG. To też zdecydowałem się zostać przy ArcheAge’u na którego i tak już “zmarnowałem” sporo czasu. Jednakże nie chce grać hardcorowo rushując na siłę golda. Tym razem chciałbym się pobawić jak przy pierwszym spotkaniu z tą grą. Porobić Dungeony i Bossy mając 30 lvl. Poudawać fightera na arenach i postraszyć krakena strzelając z clippera. Co za tym idzie szukam ludzi, którzy tak jak ja szukają gry, w której mogliby się zanurzyć na długie miesiące a nawet lata, bo czego jak czego ale contentu w AA nie brakuje. Od własnych domów i farm, przez wszechobecne PvP, morskie wyprawy handlowe i rybackie, aż po epickie walki z bossami w lochach Mistsong. Craft który cały czas jest ulepszany, nowe sety, różnorodność klas, gdzie progresja dzielona jest na 3 etapy rozwoju, a klasa składa się z trzech z dziesięciu aktywnych drzewek. Nie ma ograniczeń pod względem profesji jaką się będziesz kierował, czy zostaniesz łowcą potworów, który katując zwierzynę na polach Aurori bogaci się zdobytymi łupami, czy kupcem handlującym między kontynentalnie wraz ze swoją ekipą, czuwającą nad bezpieczeństwem waszych towarów, podczas ryzykownych przepraw przez Arcadian Sea. Musisz pamiętać, że nie od razu Kraków zbudowano! Najpierw czeka cię piesza wędrówka do sąsiedniej prowincji, następnie Twój wierny wierzchowiec, a dopiero potem w miarę rozwoju profesji i inwestycji w sprzęt poznasz co znaczy prawdziwy handel i prawdziwa gotówka. Tak jest wszędzie, czy rybak, czy górnik, czy pasterz, każdy ma swoje miejsce w tym świecie i każdy zaczyna od zera. Co najciekawsze, nieważne czy jesteś, healerem, czy skrytobójcą, czy tankiem, Twoja klasa może łączyć każdą z cech poprzez dobór odpowiednich drzewek i ekwipunku. A klasę możesz zmienić w każdej chwili. Bo nie zawsze chcesz mordować, czasami wolisz się teleportować, by szybciej pod wodą skarby odkrywać :wink: Pisać o tej grze mógłbym godzinami, wylewając tą słodką wazelinę, gdyż każdy kto w Aa grał świetnie o tym wie, że jest to jedna z najlepszych gier na rynku jeśli nie najlepsza jeśli chodzi o to co oferuje graczom, problem wychodzi od strony Developera, który uparcie utrudnia graczom rozgrywkę F2P, jednak trzeba sobie zadać jedno zaje***cie ważne pytanie? Czy skoro szukam gry na tak długi okres to przeszkadza mi to, że poziom który chce osiągnąć by walczyć i mieć szanse ze starymi wyjadaczami osiągnę po paru miesiącach? Moim zdaniem to zaleta a nie wada, coś na co tak długo pracujemy daje nam dużo więcej frajdy i satysfakcji. Nikt nas nie goni, nikt nie musi mieć od razu kolokwialnych ilości Gear Scoru, statku z żaglami rangi erenor i Smoka na którym będzie latał ponad całym oferowanym nam światem, a wiem że da się go osiągnąć to wszystko bez płatności i katowania komputera 24 na dobę bo mam znajomych w topce, którzy nie wydali na tą grę ani złotówki. Wszystko zależne jest od tego na ile jesteśmy skupieni na osiągnięciu celu i kreatywni. Może ktoś powie, że brzmi to kolokwialnie, ale Ci co znają temat i faktycznie coś w tym tytule sensownego osiągnęli przyznają mi racje, iż w ArcheAge’u jak w życiu, dosłownie. Jeżeli chcesz możesz tu siedzieć 24/7 a i tak zapewniam Cie że będziesz miał co robić, ogrom czynności, profitów i aktywności kreujących społeczność danych serwerów gwarantuje moc atrakcji. To jak wiele można wykreować w tej grze zgraniem i wspólnym celem, sprawia że rozgrywka na poziomie roleplay , przyjmuje naprawdę nowe oblicze. Wystarczy już o samej grze, bo jeżeli kogoś to naprawdę zainteresowało to gwarantuje, że na TS’ie lub Discord’zie dowie się wszystkiego :slight_smile: Chciałbym żeby ta gra stanowiła jakąś bazę do wspólnego rozwoju, ale żeby na jej fundamencie stworzyć grupę, która będzie się bawić świetnie w swoim towarzystwie również w innych tytułach bardziej casualowych, jak Fortnite, LoL, CS:GO czy inne gry typowo nastawione pod casual gaming dające poczucie rywalizacji i pozwalające się równie dobrze odstresować po ciężkim dniu w pracy czy na uczelni. Grałem już w Aa na zasadzie jednej gry, i fakt było fajnie przez 2-3 miesiące potem musiałem odpocząć bo jakby nie było MMO to grind za goldem i progresem który nawet w Aa gdzie opcji rozwoju jest naście, jak nie kilkadziesiąt, zaczyna męczyć, a przecież gramy dla przyjemności i satysfakcji a nie żeby się zmuszać :wink:

Świat MMORPG i to jak świetne relacje dzięki niemu powstają jest niesamowite. W ArcheAge poznałem masę fajnych ludzi i spędziłem tysiące mega pozytywnych godzin. Mimo że nieraz zbieraliśmy rozbite maszyny ze szlaków handlowych, a zamiast zarobku widzieliśmy debet golda. Jednak moment w którym znowu wracaliśmy na właściwe tory dawał satysfakcje nie do opisania. Sama możliwość przebywania ze sobą sprawiała, że humor się poprawiał, a jeżeli gildia jest jak jedna wielka rodzina to nie ma opcji żeby się w niej nudzić :smiley:

Mam już pewne doświadczenie w prowadzeniu gildii, to też wychodzę do was z tym tematem. Każda gildia, która osiąga cel zaczynała z tego samego punktu, od ambicji i celów. To od nas zależy czy na nich się skończy czy zacznie :wink:

Jak dobrze pójdzie to może się uwiniemy na jakieś spotkanie a jeżeli coś większego by się z tego urodziło to może jakiś zjazd :smiley:

Podsumowując

Zakładam zupełnie nową gildie w grze ArcheAge

Rekrutuje zarówno nowych graczy, którym oferuje pełną pomoc w zakresie merytorycznym i wprowadzenia do gry oraz starych wyjadaczy

Selekcja w Gildii będzie przeprowadzana względem Twojego charakteru i sposobu bycia oraz zaangażowania w życie gildii, a nie tego czy grasz po 10h dziennie czy 3h(większość z nas pracuje, ma rodziny etc. jak i ja więc nie zawsze jest czas przysiąść przy grze i ja to rozumiem)

Wymagam obecności na komunikatorze głosowym, bynajmniej na nasłuchu w czasie wspólnych aktywności(znam temat gdy jest w domu, np. małe dziecko a gra się tylko późnymi wieczorami i nie chce się go obudzić, oj nie chce :stuck_out_tongue: )

Gildia będzie tak zwaną gildią PvX, czyli wszystkiego po trochu, mamy na celu bawić się contentem i poprzez to rozwijać w przyjemny sposób we własnym gronie, a nie katować się by po miesiącu stwierdzić, że gra jest do du** bo robiliśmy tylko jedną oklepaną czynność, żeby zdobywać golda

Będąc w gildii tworzymy społeczność multigameingową bazującą na Aa, to znaczy że ogrywamy wspólnie wiele tytułów, bawiąc się przy tym i pogłębiając nasze relacje, chodzi o to by się wspierać tak jak ma to w założeniach definicja wspólnoty/ekipy, singleplayer to nie tutaj! :stuck_out_tongue:

Serwer/nazwa gildii/frakcja/sposób rozwoju>chcę przedyskutować z potencjalnymi chętnymi, następnie podejmę decyzje

Wiek nie ma dla mnie większej różnicy na przestrzeni czasu nauczyłem się, że nie jest on wyznacznikiem dojrzałości zarówno u kobiet jak i mężczyzn

Czas na grę o którym już wspomniałem niema bezpośredniego wpływu jeśli chodzi o Twoją pozycję w gildii, ale mimo wszystko chciałbym, żebyś codziennie zawitał do gry i na TS/Discord, dłuższa nieaktywność bez wcześniejszego uprzedzenia będzie skutkowała restrykcjami względem Twojej osoby w społeczności, a w ostateczności wydaleniem z niej

Działając na rzecz gildii poprzez intratną rozgrywkę, pomoc nowym członkom, jej reklamę na forach, czy platformach takich jak YT zapewniasz sobie lepszą pozycje

Wszelkiego rodzaju oficerowie i rekruterzy, zostaną wybrani na podstawie ich osobowości i podejścia do drugiej osoby, jedynym wyjątkiem będą oficerowie zajmujący się konkretnymi działami(CP) tacy jak lider PvP, lider sekcji Crafterskiej etc. (to przemyślenia daleko wybiegające w przyszłość, aczkolwiek wolę mieć wszystko w zarysie niż szukać sposobu na bieżąco gdyż z tego zazwyczaj nie wynika nic dobrego jeśli chodzi o kierowanie gildią )

Co prawda ArcheAge to nie WoW ale będzie zrobiony kalendarz, w którym będą określone dni i konkretne godziny z aktywnościami gildyjnymi, takimi, jak wspólne polowanie na World Bossy, wspólne wyprawy handlowe, połowy ryb, wykonywanie grupowych aktywności takich jak dungeony, rifty, eventy morskie typu Abyssal, PvP areny oraz open world i wiele innych…

ATekst sformatowanyktualnie Aa oferuje ciekawy ekwipunek z dungeonów i dropu mobów na aurorii to też itemy dropione podczas aktywności będą sprzedawane w gildii taniej, zależnie od poziomu aktywności gildyjnej interesanta, który będzie mierzony w punktach, coś na wzór DKP, ale działający w inny sposób, co do tego szczegóły już w grze

Dzięki że dotrwałeś do ze mną do końca! :stuck_out_tongue: Czekam na Ciebie, dołącz do mnie i stwórzmy coś o czym inni mają odwagę tylko marzyć-miej odwagę działać! :smiley: W ostateczności to wszystko to i tak tylko przyjemność :stuck_out_tongue:

Póki co kontakt ze mną tylko na forum, już dziś powinienem podać tutaj informacje o TS lub Discord, jak ktoś jest chętny to od razu może mi pisać jaki komunikator woli wezmę to pod uwagę-Miłego dnia! :slight_smile:

EDIT 1

Wybrany komunikator to Discord, wszystkich chętnych zapraszam na priv, gdzie podeślę adres.

JA AKTUALNIE BĘDĘ NA DISCORDZIE UCHWYTNY TYLKO W GODZINACH WIECZORNYCH(20-24) LUB Z RANA(8-12). JEST TO AKTUALNY “TERMINARZ” I NIE OZNACZA, ŻE BEZWZGLĘDNIE O TEJ I O TEJ GODZINIE BĘDĘ, ALE MIMO WSZYSTKO STARAM SIĘ ODPISYWAĆ WAM NAJSZYBCIEJ JAK MOGĘ NA FORUM :slight_smile:

EDIT 2

  • Serwer na którym osiadłem to ostatnio utworzony przez Developera-EZI(serwer progresywny-content jest tu dodawany stopniowo tak by jak najbardziej zbalansować rozgrywkę)

  • Frakcja-Haranya(to jaką rasę wybierzesz nie ma większego znaczenia, należy jednak pamiętać, że aktualnie są dostępne tylko 2 rasy-Haranyan oraz Firran, rasy dodatkowe z patcha 3.0 czyli Dwarf w przeciwnej frakcji oraz Warborn w naszej, zostaną dodane wraz z najnowszą aktualizacją, która wejdzie 14 lipca)

  • Update nie są wprowadzane na zasadzie kompletnych patchy jak na serwerach Legacy. Można to zauważyć chociażby po wycofaniu obsydianów, które psuły balans rozgrywki a dodaniu itemów Hiram, które można zdobyć i ulepszyć poprzez grind, a warto wspomnieć, że pozwalają one w ostatecznym stopniu na walkę z ludźmi z topki tego serwera, gdyż najwyższy GS aktualnie to ok 6k. Warto zdecydować się teraz gdyż do 18 lipca trwa event na podwójny drop co zdecydowanie ułatwia sprawę.

  • Póki co gildia jako taka nie egzystuje, żeby to się stało musi być aktywnych 5 osób, na pewno przyjdzie to z czasem, ale aktualnie będziemy się opierać na wspólnym komunikatorze głosowym. Ja osobiście jestem póki co w gildii Zen, która pozwala mi na progress, lecz jest to gildia International. Jednak wszystko jest przygotowane na moment gdy zbierze się nas odpowiednia ilość.

  • Tak jak wspomniałem serwer ten pozwala na lepszy rozwój i lepszą zabawę bez P2W.

  • W grze możecie mnie znaleźć pod nickiem Dynamite.

Czekam na Ciebie! :wink:

1lajk

Pięknie napisane. Wszedłbym w to gdyby chodziło o nowy tytuł.

W sumie mógłbym spróbować sił w AA kto wie, może z ekipą się przekonam do tej gry :slight_smile:

1lajk

Serdecznie zapraszam :wink:

Niestety czasu nie cofnę ale rozumiem, co prawda gramy na fresh serwerze i tu wygląda to troszkę inaczej niż na Legacy, ale jakby nie było gra swoje lata ma. Grafika co prawda daję rade a mechaniki są mega rozbudowane i ciekawe, ale to wciąż targetowany system walki, jednak są jego zwolennicy jak ja :slight_smile: Jeżeli chciałbyś podpytać jak to wygląda to zapraszam na pw :slight_smile:

Controvers, jeżeli chodzi o Polskie Community w Archage jest raczej słabo.
Polacy są rozrzuceni, dużo graczy szuka wyzwań.
Pomysł PvX jest świetny i jest jedna polska Gildia po stronie Nui z takim właśnie podejściem od początku.
Wiem że planujesz to zrobić w przeciwnej frakcji gdzie Polaków jest jeszcze mniej.
Zamiast sklecać od nowa kilku graczy na krzyż którzy już znudzeni Hardcorowym podejściem można by połączyć siły.

Skoro do tej pory nie podjęliście żadnych istotnych kroków, żeby ruszyć coś w tym temacie, to dlaczego mam wam oddawać swoją inicjatywę na tacy. Jeśli do tej pory nie byliście zainteresowani by zrobić więcej na rzecz rekrutacji to wątpię żeby to się zmieniło, raczej jest to wołanie o ratunek żeby wasza ekipa się nie rozpadła. Nie jestem zawistny po prostu to nie pierwszy raz kiedy się spotykam z takim działaniem, sam bym pewnie tak zrobił na waszym miejscu, jednak, problem w tym, że to ja chce być liderem i wziąć na barki ewentualne niepowodzenie lub sukces całego pomysłu, wdrażać swoje inicjatywy i rządzić żelazną ręką. Niestety dla mnie gildia (a prowadziłem już ze 2, a przynajmniej ze 3 razy byłem głównym oficerem jeśli chodzi o Aa) i prowadzenie jej nie równa się demokracji, oczywiście zdanie członków gildii jest ważne ale zawsze ostateczne słowo posiada lider, w ten sposób unika się zbędnych sporów, a za ewentualne porażki jak i sukcesy zawsze jest ktoś odpowiedzialny. Po drugie nie tworze ekipy stricte do Aa. Tworzę gildie dla dojrzałych graczy, którzy pogrywają wspólnie w różne gry, przy jednoczesnym umiejscowieniu jako core Aa. Podsumowując jeżeli chcecie serdecznie zapraszam każdego z was na rozmowę rekrutacyjną, ja osobiście jak i ludzie, których rekrutuje nie przyjdą do waszej gildii, mam nadzieje, że rozumiecie i życzę powodzenia na polach Erenor :wink:

Rekrutacja jest otwarta cały czas, post na forum dalej jest. Fakt nie rozpisywałem się tak wylewnie.
Graczy mamy 35 z czego z 20 aktywnych, pomału ale do przodu.
Celem Gildi jest zrzeszeniem Polaków i stworzenie zgranej grupy, czerpiącej przyjemność z gry bez presji GS pvp itp.
Liczebność naszych rodaków nie jest imponująca i szkoda by się dalej rozdzielali.
Drzwi u nas są zawsze otwarte.

Życzę powodzenia w inicjatywie.

1lajk

Dzień Dobry towarzyszu Broni Chciałbym Prosić o Discorda Na Priv z góry dziękuje ! pozdrawiam :smiley:
tylko jest mały problem nie mogę wejść na ten server EZI

1lajk

Żeby zalogować się na serwerze EZI musisz mieć konto utworzone najpóźniej 14 marca 2018 r. Sprawdź czy w tym nie tkwi problem :wink: A Discord już leci na priv! :slight_smile:

Prosiłbym o namiary na pw :slight_smile:

1lajk

Mogę prosić o link do discord? Jaki średni GS macie na serwerze teraz ?

1lajk

Max to około 7k średni w którym możesz bić top’ke to jakieś 5k +;)

Witam można jakiegoś discorda ?

1lajk

Witam chetnie bym pogral ale mam problem gdy juz zaistalowalem archeage wyskoczylo mi że jest offline restart serwerów czy ja mam coś nie tak? PS Wszystko Smiaga wlasnie zaczynam gre można prosic o namiary na discorda

1lajk

Jeżeli ktoś nie dostał odpowiedzi, to proszę napisać na priv :wink:

Jestem zainteresowany powrotem do AA ( nie grałem ponad 2 lata). Grałem od samego początku i skończyłem na nie najgorszym gearze ( były nawet legendy :P) . Przestałem ponieważ RNG wygrało z moją psychiką :D.
Czy jest sens zaczynać na tym fresh serwerze ? Czy dalej RNG zabija całą frajdę z gry? Czy muszę założyć nowe konto aby zacząć na fresh serwerze? Oraz czy znajdzie się dla mnie miejsce ? :slight_smile:

1lajk

Miejsce się znajdzie, musisz założyć nowe konto, RNG zostało znacznie ograniczone, jeżeli szukasz dobrej zabawy w fajnej Ekipie to jest :wink: Adres discorda leci na priv :wink:

sciagnalem gra sie fajnie . widac podobienstwa do wowa ale wydaje sie znacznie bardziej rozbudowany.
moje pytanie brzmi na ktorym lvlu moge sie spodziewac wojny frakcji?

Eventy PvP na których jest najwięcej ludzi są okresowe i można w nich brać udział już od 30 lvl’a :wink: