Endgame World of Warcraft

Siemka wszystkim! :smiley:
Niedawno zacząłem swoją przygodę w WoW i jestem bardzo bliski 120 poziomu (max lvl). Jestem nowym graczem i chciałem po prostu zadać kilka pytań dotyczących endgame :smiley:

  • Czy opłaca się wracać do kontynentów z wcześniejszych dodatków? (przez buff +100% do exp, odwiedziłem zaledwie po jednym zone z każdego dodatku, więc na pewno dużo ominąłem, pytanie czy warto wrócić i dokończyć?);
  • Słyszałem o uporczywym grindzie reputacji, żeby zdobyć mounty, transmog, latanie w BfA i allied races - jak to wygląda z waszej perspektywy?;
  • Jak ogólnie wygląda endgame BfA, jaka jest preferowana droga aby się wspinać? Wolę granie PvE (choć PvP też nie gardzę).

Z góry dzięki za pomoc! :slight_smile:

Ogólnie nawet bez buffa nie dało się ogarnąć wszystkiego, dlatego w następnym dodatku to zmieniają i będzie się robiło tylko jeden dodatek (dla nowych graczy ostatni przed aktualnym). Poprzednie robi się głównie dla osiągnięć, zwiedzania/poznawania lore, petów, mountów, transmogów ogólnie same rzeczy które nie mają większego wpływu na postać po za wyglądem itp. więc sam musisz stwierdzić czy warto wracać do starych krain.

tak dla nowych jest to upierdliwe, bo wszyscy już fruwają a ty musisz dymać po ziemi wolniej i na około ;p aktualnie do 18 maja włączyli bonus 100% do reputacji z najnowszego dodatku i legionu, więc jest trochę łatwiej jak będziesz robić wszystkie wq to jakieś 2 tygodnie farmy.

wq, dungeony hero na początek, potem szybko dungeony mytic+ i można się załapać na jakieś raidy a z tego już end game gear przy okazji wbijasz poziomy naszyjnika (po odblokowaniu nazjataru powinieneś dostać 50 poziom ) zdobywać do niego esencje i po nazjatarze odblokowuje się najnowszy patch i rozwija pelerynę, ma się dostęp do specjalnego scenario, gdzie też leci niezły gear można go robić solo lub do 5 osób w party

to tak w skrócie ;p

Ogólnie to tak;
Wbija 120lvl i zacznij robić misję fabularne i wbijać reputację we wszystkich lokacjach do Pathfindera póki jest 2x na reputację 2-3 tygodnie i masz wszędzie maks.
Kiedy znudzi ci się zwiedzanie krain to polecam być zapisanym na dungeona żeby zawsze zgarnąć jakiś Gear. (Polecam chodzić na raidy z randomami bo łatwo można zdobyć epickie itemy które spokojnie na mythic wystarczy) Same fabularne questy + world questy pozwolą Ci się ubrać ma robienie mythic 0-3 w zależności od roli jaka pełnisz.
Jak to zawsze bywa przed nowym dodatkiem nadchodzi okres przestoju i dużo gildi ma mniejsza aktywność bo ubierają inne postacie. Polecam znalesc gildie która pomogłaby co wiedzą i doświadczeniem a czasami nawed jak byś miał okazję to przepchaja cie przez mythic 10 żebyś zgarnąć dobry itemek raz na tydzień.
Odpuść PVP jeśli nie ogarniasz skilli i jest to twój początek z tą grą. Czasami poprostu nie będziesz wiedział co cię zabiło. (Chyba że z gildia lub grupa znajomych będziecie chodzić to co innego)
Jeśli masz klasę o 2-3 profesjach to polecam zbierać itemy pod każdą bo często jest tak że grupa szuka tanka/heal’a i biorą nawed osoby o gorszym(według nich) item level’u bo mają jakiegoś super dps co im wysoluje ten dungeon.

Tak na koniec powiem od siebie.
Zrobiłem Palladyna na 120lvl,zaraz przyjąłem się do gildi. W 4 tygodnie byłem gotowy do pójście na 1 raid jako off tank na progres HC(taki spec wybrałem jako główny) i tankowałem 7-10 mythic. Reputację sobie odpuściłem na początku czego potem żałowałem ale nie każdy ma tyle czasu na grę co inni.

Na sam koniec dodam że warto zainteresować się profesjami takimi jak mining, skinnjng itp. Pozwalają na zbieranie itemow podczas robienie ciągu fabuły czy też repek a czasami ceny niektórych są dość wysokie i ludzie często szukają dużej ilości co wsparło by twój fundusz.

Jeśli masz już 120, to wbicie reputacji żeby latać to nie powinien być Twój proprytet, bo i tak zaraz będziesz wbijać na następnym dodatku, a w tym czasie można robić coś innego.
Teoretycznie reputacja wbija się sama, nigdy nie spuszczałem się nad tym, a w ponad miesiąc wpadło kilka revered.
Sam osobiście gdybym zaczynał grę, to poszukałbym jakiegoś fajnego mounta, żeby się dobrze prezentować, plus jakiś transmog
Ale żeby nie zaśmiecać, to wbijasz 120, idziesz na dungi i przeglądasz WQ w poszukiwaniu itemków, potem robić dungi hc i ubierasz się pod 415ilvl, w między czasie robisz Questy fabularne, żeby móc robić Wizje z których leci lepszy gear, a jeszcze w międzyczasie szukasz sobie ludków/gildi żeby zacząć robić m+