Entropia Universe - Czy chciałbyś zacząć?

Cześć,

gram w Entropia Universe już dosyć sporo czasu. Gra ma swoje oddane grono fanów w tym znajdują się również osoby z naszej pięknej Polszy :slight_smile:

Czym jest Entropia Universe?
Najprościej mówiąc, jest to gra MMO w klimatach Sci-Fi w której wszystko opiera się o realną gotówkę. Każdy przedmiot można przeliczyć na realną gotówkę. Naprawa sprzętów kosztuje realną gotówkę. Planety, apartamenty, obszary również są przeliczane na realną gotówkę i można je zakupić do nich prawa własności i otrzymywać z nich podatki, ale to już są na prawdę duże pieniądze i zajmują się tym głównie bogaci inwestorzy :slight_smile:
To właśnie w tej grze ludzie wydają setki tysięcy $$ na zakup planet lub terenów, aby potem na nich zarabiać. Nie będę wstawiać dokładnych linków, żeby nie robić reklamy. Wszystko możecie znaleźć w google :slight_smile:
Również zdarzyła się historia, że wieloletni gracz podupadł na zdrowiu i potrzebował sporej ilości gotówki, aby powrócić do zdrowia. Co zrobił? Sprzedał część swojego dorobku z Entropia Universe.
Jak widać, zarobić na tym można, ale nie jest to tak, że $$ lecą z nieba. Trzeba tą grę traktować trochę jak inwestycję, co nie oznacza, że trzeba od razu posługiwać się ogromnym pokładem gotówki.
Ja zacząłem z 10$ wkładem i powolutku stąpałem po ziemi. Teraz od czasu do czasu wrzucę sobie kolejne 10$, a czasami nawet wypłacę jakieś 100 czy 200$. Wszystko zależy mądrej gry, ale nie ukrywajmy, że także szczęścia.

Szczęście na pewno miał Pan który po zabiciu potwora, otrzymał loot o wartości 331968 PED. PED jest walutą którą posługujemy się w grze. 10PED = 1$. Krótko mówiąc, nasz szczęściarz zarobił za jednego potworka ponad 33.000$
Więcej możecie o tym przeczytać tutaj:

Pograłem już w tą grę sporo czasu i liznąłem chyba wszystkiego, ale główne zajęcia to Hunting czyli łowiectwo, Mining czyli wydobywanie skład oraz Crafting czyli wytwarzanie przedmiotów lub Trading czyli bardziej pasywna zabawa na aukcjach :slight_smile: Są też takie zajęcia jak trenowanie petów za $, robienie za taxówkę na inne planety, healing service czyli leczenie kogoś podczas huntu. Na prawdę dużo dużo zajęć:slight_smile:
Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś chciałby zacząć swoją przygodę w Entropia Universe?
Chętnie podzielę się wiedzą i niczego nie oczekuje w zamian od Was, prócz zaangażowania i chęci poznania tego cudownego świata :slight_smile: Choć napiwkiem wartości 1 PED nigdy nie pogardzę :stuck_out_tongue:
Jest tylko jedna sprawa i jeden warunek.
Nie napalajcie się, że od razu będziecie zarabiać na tym krocie. Ba, przez głupią grę możecie stracić parę groszy. W gruncie rzeczy jest to gra MMO i Wasza postać skilluje podczas robienia różnych czynności. Nie myślcie, że kupicie broń za 5tys $ i będziecie zabijać wszystko co popadnie, bo nie będziecie. Będziecie mieli za słabe skille i to co będziecie robić bronią za 5tys $, ja zrobię to samo bronią za 2$ :slight_smile:
Można grać na dwa sposoby. Grać i czuć dreszczyk adrenaliny z myślą, że może mi się poszczęści jak Panu wyżej - czyli taki los na loterii, bądź grać mądrze i przemyślanie. Analizować co się aktualnie opłaca, a co nie. Ja osobiście należę do tej drugiej grupy i póki co wiedzie mi się dobrze :slight_smile:
A teraz czas na warunek. Nie pomogę nikomu poniżej 18 roku życia. Wiem, że chęć takiej adrenaliny czy zarobku może ciągnąć małolatów. Nie chce im przekazywać żadnych informacji, gdyż wiem, że mają (nie każdy) siano w głowie i nie chciałbym aby “ukradkiem” ucierpiała karta kredytowa rodziców.

W grze jest coś takiego jak Refferal lub Affilate program, ale nie korzystam z niego gdyż nie mogę (brakuje mi 2 poziomów skilla :D) Daje on to, że mogę zostać Twoim mentorem i pod koniec mentoringu dostaję jakiś przedmiot (śmieć) za bycie nauczycielem, a Ty jako absolwent również dostajesz jakieś śmieci. Póki co, nie mogę Wam tego zaoferować, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić to za jakiś czas jak dobiję skille i ktoś będzie miał ochotę. Nie nalegam na to, bo ja nic z tego nie mam prócz jakiegoś śmiecia. Co najwyżej Wy możecie dostać jakieś benefity (śmieci, ale dla początkującego zawsze coś :D)

Jeżeli macie jakieś pytania to piszcie poniżej. Jeżeli tu się wstydzicie to zapraszam na priv.
A jeżeli już kogoś przekonałem to zapraszam na planetę Calypso, która jest największa i polecam ją na sam start :blush: https://www.planetcalypso.com/

Może ktoś chce zobaczyć jak gra wygląda na żywo, to zapraszam. Odp na wszystkie pytania :slight_smile:

Jak coś to dobiłem skille i już mogę być mentorem dla nowych graczy, jeżeli kogoś to interesuje :smiley:

Mam jeszcze trochę miejsca pod swoimi skrzydłami, jeżeli ktoś chciałby zacząć :slight_smile:
Dziś odpalę za pewne stream około 17 i pobiegam trochę pokopać skałki. Wczoraj wpadły dwa globale, także trochę $$ wpadło do portfela :blush:

zaczynam sciagac jaki masz nick?

Z miłą chęcią sprawdzę z czym to się je,jak mogę się z tobą skontaktować w grze ? :slight_smile:

PanBartus
Na pewno znajdziecie :slight_smile:
Dzisiaj wpadł kolejny global, ale niestety nie miałem czasu na stream. Jutro nadrobię :slight_smile:

żeby dodać friends musisz być obok :confused:

pomozesz qesta zrobic ?

Nie koniecznie. Po prostu w prawym górnym rogu wybierz listę znajomych, potem User Register i wpisz w szukajce PanBartus, zaznacz i w prawym dolnym rogu jest przycisk friend request :slight_smile:

Wysłałem PM @lebari , pozdrawiam

bede probowal bo musisz byc online jakby co moj nick Jareczek

Pierwszy raz czytam o takiej grze. Chciałbym się upewnić czy dobrze rozumiem, jest to darmowa gra dzięki której można zarobić realne pieniądze tak? Rozumiem że to nie tak od razu i trzeba mieć troszkę szczęścia ale jak się uda to można się wzbogacić tak? Czyli można zacząć bez wkładu własnego i mozolnie piąć się w górę i zarabiać? Jak wygląda wypłacanie pieniędzy? Bo muszę przyznać że gra mnie zaciekawiła a szczególnie to że można zarobić grając, może spróbuje swoich sił od zera do milionera :smiley:

Dokładnie tak jest, chociaż bez wpłaty jest to na prawdę mozolne i prawdziwe od minus zera do milionera :slight_smile: Chociaż znam osoby które tak zaczęły i teraz ich pasywne dochody (wykupiły coś ala akcje finansowe danej planety i dostają stały dochód) wynoszą w granicy kilkuset dolarów, a jak się pobawią to jest więcej.
Jeżeli nie chce się wpłacać ani grosza to trzeba spędzić sporo czasu na zbieraniu owoców albo zbieraniu potu ze zwierząt (jest używany do craftu). Akurat w przypadku zbierania potu to zalecam aby każdy gracz robił to jakiś czas, gdyż dzięki temu wzrastają nam dość ważne skille, między innymi takie jak uniki, więc dla przyszłego huntera jest to mega ważne :slight_smile:
Równie dobrze można zawsze sobie wrzucić do gierki 10$ (+/- 40zl) co daje nam równowartość 100 ped. Dzięki temu możemy już zacząć zabawę jako hunter bijąc mniejsze potworki i robiąc jednocześnie do nich misje lub robić za małego górnika :slight_smile:
Jeżeli chodzi o zaczęcie gry, to zapraszam na Planet Calypso, gdyż jest największa co za tym idzie - najwięcej ludzi, największy rynek zbytu, najwięcej terenów do zabawy.
W razie pytań można mnie znaleźć w grze pod nickiem PanBartus

PS: W dwa ostatnie dni wskoczyły 3 globale, także +/- 120zl do przodu :stuck_out_tongue:

naboje sa tak drogie ze zabijanie sie nie oplaca(niby kupujesz 10k naboji a masz ich 100 )trzeba wydac 20$ zeby kupic ubranie bo bez niego potwory na 5 lvlu zabieraja ci 45% hp na strzala a ty je bijesz po 1.2 czyli nic

@Jarko Masz zerowe pojęcie o tej grze. Po co takie bzdury wypisywać?

poczatkowy qest :trzeba przebiec 600 metrow przez resp potworow 4-5 lvl gdzie ja im zabieram 1% hp a on mi 40%+ gdy dobiegam do miejsca leci za mna 90% respa i ded, w markecie itemy sa od 20+ ped.Jesli sie myle to napisz mi jak zrobic tego qesta bez $. bo nie da rady uzbierac na amunicje do pistoletu

Nie wiem o jakiej misji mówisz, ale trochę to niebywałe co opowiadasz :smiley:
A co do amunicji. Możesz kupić np. 100k ammo za 10PED i tutaj już zależy od tego z czego strzelasz. Jedna broń na strzał spali Ci 100 amunicji, a inna 700. Uwierz, że ja kupując amunicji za 100 PED i chodząc na moby, które są odpowiednie na mój poziom praktycznie w 6/10 wypadach jestem na + z samego TT czyli wartości sprzedaży w terminalu trade (100%). A jak dobrze to sprzedam na markecie to wyszło mi 9/10 wylotów na + :slight_smile:
Co do armoru itp - na początkowych potworach tego nie potrzebujesz. Ja tak na prawdę dopiero jakiś czas temu zacząłem inwestować w armor, gdyż na poprzednich potworach był mi zbędny i tylko ponosiłem koszty jego naprawy.

Wrzucam jeszcze 3 screeny z ostatnich globali z kopania. Za te globki wpadło jakieś 200-250PED :))

Gralem w ta gre pare lat, ogolem skonczylem jakos 2 miesiace temu. Troche informacji tu zawartych przydaloby sie sprostowac. Ogolem tak gra oferuje zarobek, ale wyglada to tak, ze albo masz mase szczescia i ci tam cos da i wyjdziesz na plusie albo jak to bywa w 70% przypadkow jestes stratny, bo zwroty zazwyczaj oscyluja w granicach 85-90%. Globale to sciema jakich malo, sa tylko po to zeby pokazac ludziom ze inni trafiaja i wrecz zeby poddenerwowac:P Reasumujac, grajac bez wplacania pierwsze kilka miesiecy zbierasz pot i owoce, ktore kosztuja smieszne pieniadze, za 1k potu masz 1.2 peda a na godzine zbierasz okolo 400 butelek, co nam daje 1.2ped na 2.5h za 1.2 ped amunicji przy takim tt gunie starcza ci na ile? masz 5-10 minut zabawy:P Ogolem tak jest mozliwosc na to ze trafisz globala, ale to bedzie 5-10 ped max na stworku z niskim poziomem, szansa na hofa czy cos wiekszego(wiekszego niz 50 ped globala) jest nawet mniejsza niz na to ze guru zaliczy xd Zazwyczaj sie i tak konczy na tym ze sie wplaca kase zeby grac, bo gra sama w sobie jest mega zarabista:P Te mozliwosci, ilosc itemkow serio gra jest swietna. Problem w tym ze bardzo uzaleznia i nie oszukujmy sie nie da sie grac za free i jeszcze zeby kazdy zarobil, bo na logike, jaki sens dla MA byloby utrzymywac gre i jeszcze placic ludziom za to ze w nia graja?

P.S jest pare sposobow w grze co by zarobic kase na prawie pewniaka, ale wiedza to nieliczni i sami z tego czerpia kozysci wiec nikt sie tym nie dzieli, to co pisza na forach i yt to sciema co by sprowadzic ludzi do gry bo ktos jednak musi ich utrzymywac:P

1lajk

Jeśli mogę wiedzieć, dlaczego przestałeś w to grać niedawno?
Swoją drogą myślę by może zacząć, kiedyś próbowałem, ale raczej zazwyczaj na minus wychodziłem, ale wtedy byłem młody, teraz po wpłaceniu kasy byłoby mi pewnie łatwiej :stuck_out_tongue: