EQ w BDO

Cześć,
od razu uprzedzam, że jestem nowym graczem jeżeli chodzi o BDO i sporo rzeczy nie ogarniam.

Chodzi mi o to, czy w BDO jest jakaś zmiana jeżeli chodzi o EQ? Bo aktualnie od 5 lvl (wtedy kupiłem set Heve) do 52lvl mam cały czas to samo…
Wiem, że są kostiumy, ale to opcja $$$, czy jest inna możliwość aby jakoś zmienić wyposażenie naszej postaci? :wink:

Z tego co słyszałem w BDO nie ma czegoś takiego jak wymiana EQ co parę poziomów na inny, ale przez to czuje się dziwnie biegając w tych samych “rzeczach” od 5lvl.
Jakbyście mieli jeszcze jakieś wskazówki dla nowego, to dajcie znać w komentarzach :slight_smile:

Wszystkie przedmioty można ulepszać. Są też gorsze i lepsze przedmioty przykład:

https://bddatabase.net/us/item/11364/ / inne zielone
https://bddatabase.net/us/item/11359/
https://bddatabase.net/us/item/11360/ / https://bddatabase.net/us/item/11436/
Lvlując do około 50lvl dostajesz od duszka coraz lepsze przedmioty.
Na + ile masz tego Heve z 5lvl :grinning:?

Nie wiem czy chodzi Ci o wygląd postaci czy o konkretnie pancerze, jeśli chodzi o wygląd to:

  • Każdy set wygląda troszkę inaczej (ale nie nastawiaj się na jakieś wielkie zmiany wizualne pomiędzy nimi), armor z world bossów wygląda już trochę inaczej niż standardowe sety ale też “dupy nie urywa”. Ślicznie wyglądające ubrania dla postaci to oczywiście Item Shop i można je dostać jak się ma szczęście na Market Place (sam w ciągu 2 miesięcy kupiłem 3 z czego zostawiłem sobie 1).
    Jeśli chodzi o statystyki:
  • Pewnie do 56-58 lev będziesz biegać w którymś z podstawowych setów ulepszonych lub kupionych na + 15 dość szybko bo są tanie, możliwe, że nawet ulepszysz je albo kupić coś na DUO / TRI (+ 17/18) ale docelowo zbiera się i tak set z bossów :slight_smile: oczywiście dąży się do tego aby mieć go na ulepszonego na PEN (+20) co jest obecnie max. To samo tyczy się broni i biżuterii, do jakiegoś czasu biegasz z którąś ze standardowych na + 15 lub DUO / TRI a docelowo broń z bossów najlepiej na PEN jako totalny end game :stuck_out_tongue:

Oczywiście przy okazji wypadałoby mieć te 5 petów które będą zbierać loot za Ciebie abyś nie uszkodził sobie klawisza R na klawiaturze :smiley:

Generalnie w BDO lvl nie odgrywa takiej roli jak właśnie dobrze dobrane eq. I tutaj jest podział na 2 (1 i 2 się najczęściej łączy), lub max 3 grupy eq.

  1. eq na 50-56/57
  2. eq pre-boss
  3. boss eq (najlepsze)

W skrócie zamysł tego podziału jest bardzo prosty - oparty na tzw gambicie szachowym gdzie na początku coś tracisz (kilka milionów silvera na eq które potem wymienisz) po to by potem zyskać (w czasie gdy inni męczą się z zwykłymi mobkami ty grindujesz o wiele szybciej bo masz lepsze eq, już po tygodniu widać różnicę, a po miesiącu będzie to przepaść).

Ale od poczatku : pierwszym twoim celem powinno być eq które spokojnie tobie starczy na najbliższe miesiące (lub więcej) gry ale jednocześnie powinno być zdobyte jak najszybciej jak najmniejszym kosztem. Często się to łączy z krokiem nr 2, jesli zasobność twojego skarbca w silverze ci na to pozwala to też polecam od razu kupić najlepszy set nie bossowy dla twojej postaci. Nie są one zbyt drogie, powinno ich być aż nadto na markecie, polecam od razu zapolować na +15 gdyż paradoksalnie z +14 na +15 jest najtrudniej wbić eq, potem idzie względnie z górki. I jak masz w jaki sposób to od razu ulepsz kupione +15 na pri. To powinno spokojnie starczyć na początek.

Krok drugi w sumie dodałem wyżej - jak cię nie stać zacznij od kroku 1, czyli kup obojętnie jakie eq byle wbite jak najwyżej i jak najtaniej. Jak natomiast cię stać to zrób rozeznanie w internecie jaki set ludzie polecają na twoją klasę (tu nie pomoge bo nie napisałeś co za klasa).

Krok trzeci - boss set, do dropu z bossów. Tutaj koszty są olbrzymie, dużo itemów jest wyprzedawanych zaraz po wstawieniu na market… generalnie jest to droga inwestycja, która jednak się zwróci jeśli uda ci się dorwać cały set. Ale tym sobie głowę zaprzątaj jak będziesz tak daleko i będziesz spał na silverze :stuck_out_tongue:

kup sobie grunila/heve/rovvoba ma +15 ulepsz to na duo (nie trac czasu na tri i nerwow) farm jakies tam smieszne kasodajne spoty od 56-59 nafarmisz na kzarke na pri/duo spokojnie
boss set w kolejnosci
kzarka mmain
bhegi glove
kutum off ahnd
muskany/urugony (urugony lepsze ale tez… sam sie przekonasz=
giath / griffon helm
dim tree (chyba ze grasz jakims warriorem/valkyria to mozesz kupic red nosa ale i tak pozniej wymiana na dim tree)
nouver off hand dopiero jak podbijesz pod softa ;d
dande jego kup jak bedziesz miec okazje… ciezko dostac i drogi
Oczywsicie jesli cos jest na markecie/u vendora i masz pieniazki to kupuj
Od serca ci radze zeby z nie kupowac na +0 wszystkie… wlosy z glowy ci wypadna jak bedziesz to enchantowal na tri/tet o penowaniu nie wspomnie bo jak wyszedlem z gry przez to…
bronie jakie powinienes miec przed boss setem
Green avka / rosar / jeden offahnd full ap do grindu i 2 ktory zapomnailem jaka ma statystyke xD (nazwe) ale dla np strikera jest to leather vambrance czy jakos tak ;d statystyki na kazdej innej klasie bede te same tylko nazwa inna wiec ogarniesz
Wyglad to kwestia indywidualna ;d albo placisz 50 euro kupujesz ladny wyglad (10% expa mniej dura spada oraz mozliwosc wjebana gemow w to) albo latasz jak lump ;d chcoiaz dim tree + giath calkiem ladnie wyglada

bizuteria zajmiesz sie na koncu ale pierwsze co bd dropic to asule ;d helmy / to gowno obok helmow abadon / i jeszcze jakis spot ;d 1 itemek z questa