ESO dla totalnie nowej osoby w świecie MMO?

Cześć!
Otóż jestem nową osóbką na forum, jak i niedługo w świecie MMO. Z uwagi na to, że jestem totalną fanką starego SP Morrowinda, Obliviona i Skyrima, wybór MMO był oczywisty. Jednak mam pytanie, co do społeczności. Czy reprezentacja Polaków w ESO jest, może nie tyle ogromna, ale da radę znaleźć fajną ekipę? Nie przeszkadza mi co prawda międzynarodowe towarzystwo, jednak wolę spędzać mimo wszystko czas z rodakami. Jestem myślę nastawiona głównie na wspólny content, w SP już się dość nagrałam. I jeszcze jedno pytanko, gdzie w tym momencie najlepiej zakupić grę? I w jakiej formie? Opłacalne jest to, by zakupić wersję kolekcjonerską z wszystkimi dodatkami?
Bardzo serdecznie pozdrawiam!
ScrubNurse

1lajk

W eso gra dużo polaków. Na fanpage “elder scrolls online polska” możesz się ogłosić że szukasz gildi i na pewno ktoś Ci napisze. Co do miejsca zakupu to oczywiście najbezpieczniej jest kupić na stronie producenta. Jeśli nie chcesz podpinać karty, to są stronki jak kinguin, czy chociażby allegro, ale to ostatnie jest w dość słabej kondycji jeśli chodzi o eso

1lajk

Sam ostatnio wróciłem do ESO ale zamiast wracać na starą postać to stworzyłem nową żeby się odnaleźć i przypomnieć mechaniki itp. i ogólnie załapanie gry nie jest trudne. Polecam też jakieś tutoriale i czy guidy (na yt, https://eso.justlootit.com, https://alcasthq.com), które też bardzo fajnie mi pomogły wrócić do ESO i ogarnąć sporo rzeczy na start. Najlepiej skupiać się na rzeczach po kolei a nie robić wszystko od razu bo wtedy content może trochę przytłoczyć jak się jest nowym (a jest tego na prawdę sporo). Ogólnie polecam gierkę, osób gra mnóstwo, a z jako że jesteś fanką Elder Srcollsów to z jakimiś poradniczkami w necie na pewno dasz radę szybko załapać mechaniki gry

1lajk

@ScrubNurse pokaż stópki

1lajk

W ESO znajdziesz polską ekipę i to nie jedną , od casuali po tryhardów , na początek polecam znaleźć grupkę casuali i popykać , poznać mechaniki oraz zainstalować program Minion który ma masę przydatnych addonów jak pozycje skyshardów , ksiażek i parę innych rzeczy.
Sam grałem sporo , morowind teraz jest w podstawce i starczy na długie godziny gry , jeśli chodzi o resztę to napewno później będzie potrzebne eso + ( subskrybcja ) dzięki niej otrzymasz nieograniczony crafting bag , wstęp na prawie wszystkie dodatki prócz najnowszych. Z morrowindem dostajesz klasę Wardena , polecam też sprawdzić dodatek którego nazwy zapomniałem ale daje klasę NECRO którą gram aktualnie :smiley:

Klimat super , tylko jak natkniesz isę na grupę ludzi co wymagają od Ciebie od razu znajomość mechaniki całego dunga i nie dociera że idziesz pierwszy raz to od razu zmień ekipę ^^ Można trafić tam na takie płatki śniegu co jak mechaniki nie znasz to są wielce niezadowoleni xD

Co do addonów jeszcze , naprawdę polecam , ułatwia sporo jak np tankowanie gdy wrzucasz taunta i pokazuje Ci czas trwania i mobka na ktorego jest wrzucony ;p
jak robi sie dlckowego dunga na vecie to naprawde mobków biega od groma momentami i warto wiedzieć że wszystkie są pod kontrolą :slight_smile:

Rozgrywka wciąga na długo choć czasami brakowało dreszczyku adrenalinki bo na mapie wszystko da się zrobić solo , no może bosy to problem dla kogoś kto tankiem nie gra ale necro tank dzwignie wszystko :smiley:

1lajk

jak chcesz pograć to pisz na dc daniofordon#7182

1lajk

Teso jest calkiem ok dla poczatkujacej oaoby w mmorpg ryle ze teso to nie mmorpg wiec szkoda nim w ogole zawracac glowe …
… obecnie. Wow /albion (full lot) to jedyni godni uwagi przedstawiciele mmorpg .

1lajk

Dziewczyna pyta się o eso a ty wyskakujesz z albionem i smieciowym wowem jak by pytała o wowa i czy albiona to byś pewnie wyskoczył ff14 albo czymś innym.

2lajki

Śmiało atakuj tą gierkę i grupkę na fb, jak pisał kolega wyżej.

1lajk

Polecam, grałem w ESO z żoną i mamy same przyjemne wspomnienia.

2lajki

Dziękuję przeogromnie Wam wszystkim powyżej, za bardzo przydatne informacje! :slight_smile:

1lajk

To teraz się pochwal kom grasz i jaki nick :smiley:

Nie zakupiłam jeszcze gry, mam dopiero założone konto. Jestem obecnie na wyjeździe, w przyszłym tygodniu dopiero kupię monitor (stary niestety uległ wypadkowi) i planuję wskoczyć dopiero do gry. Z tego co się orientowałam, planuje zagrać Necro Magiem lub Sorcem :slight_smile:

Spoko, necro magica fajny spec. Będzie pasować do mojego stamina templara :wink:

w Albionie znajdziesz 12 latków i 15 latków którzy myślą że pozjadali rozumy albo tryhardów , ogólnie comunity kuleje a bez premki grać nie warto…
Przykład : Sadzisz towar na farmie i Ci sie nawet nie zwraca bo oczywiscie tylko premka daje mozliwosc wyciagniecia z tego profitu…

Necro polecam ! :smiley: masz fajne summony i jak będziesz chciała zmienić styl gry np na healera lub tanka to jest jedna z tych klas :slight_smile:

PS: warto zastanowić się nad rasą bo każda z nich ma inne skile pasywne , warto poczytać :slight_smile:

Grunt to się uzupełniać :smiley:

Myślałam nad Khajiitem dla CRIT’a lub Breton ze względu balansu - który newbiekowi się przyda haha :smiley:

Ja wziąłem jaszczurke bo jak gram necro tankiem to jak potki pije nie wazne jakie to ładuje każdą state i ma healing bonud :smiley: a sporo skili leczy więc jest mega przydatne :smiley:

Polecam mag dk lub mag templar. Wbijasz w typa i go resetujesz w parę sekund