Eso info

Chciał bym wypytać o kilka informacji odnośnie eso:

  1. Widziałem na streamach że ludzie używają addonów skąd je pobrać, niby jest możliwość z aplikacji twitch ale tam sa stare addony (out of data).
  2. Stworzyłem sobie high elfa templara i moja gra rozpoczęła się w krainie gdzie są smoki a pamiętam że powinno być to gdzie indziej, mogli byście mi opisać w których krainach po kolei questować?
  3. Słyszałem że w eso dużą role spełniają gildie czyli jaką?
  4. Czy w grze crafting jest opłacalny czy tylko zdobywanie eq z raidow, dung i jakis triali ?
  5. Czy levelowanie jest długie i czy można je przyśpieszyć?

Wiem że istnieje tysiąc takich postów ale wole mieć wszystko czarno na białym a nie szukać!!

  1. https://www.esoui.com/addons.php
  2. obojętne, w ESO jest skalowanie lvli więc questy możesz robić gdzie chcesz.
  3. można handlować
  4. opłacalny
  5. przede wszystkim przyjemne, warto robić wszystkie questy
2lajki
  1. Kolega Grego wstawił link i właśnie z tej strony radzę korzystać. Czasem po aktualizacjach jest trochę zabawy z “odświeżaniem” addonów, ale na stronie wypisane jest czarno na białym co i jak instalować.
  2. Kraina nie ma znaczenia. Jedne podpasują Ci bardziej klimatem, w innych spotkasz więcej graczy, a do jeszcze innych wejdziesz na chwilę, a zostaniesz aż nie skompletujesz/ukończysz wszystkiego. Przygodę zacząłeś w Elsweyr i osobiście radzę Ci tam pozostać. Ukończ wszystkie wyzwania i questy, odwiedź wszystkie miejsca itd. Elsweyr ma ciekawą linię fabularną, klimat, smoki na które możesz polować i generalnie tam grało mi się najprzyjemniej.
  3. Sam nie grywam w gildiach, ale handel to niewątpliwy plus. Zawsze to też łatwiej znaleźć zgraną ekipę na pvp czy podziemia. Biorąc pod uwagę, że możesz należeć do pięciu gildii naraz, a każda z nich może skupiać się na innych aspektach gry, warto to rozważyć.
  4. Jeżeli naprawdę skupisz się na craftingu to jest opłacalny i satysfakcjonujący. Nie dość, że jesteś w stanie stworzyć przedmioty które nie odbiegają od tego co znajdziesz, to jeszcze możesz zarobić craftując dla innych. No i mi crafting sprawia po prostu masę radochy.
  5. Samo dobicie do 50lvl jest szybkie. Ukończysz linię fabularną w jednej-dwóch krainach i gotowe. Za to wbijanie później poziomów CP to już więcej zabawy, ale nie nuży. Warto korzystać ze scrolli zwiększających zdobywanie doświadczenia, zwłaszcza że raczej nie będziesz narzekał na ich brak. Pamiętaj też by starać się chociaż raz dziennie ukończyć podziemia oraz meczyk pvp. Raz dziennie daje to sporo doświadczenia w ramach bonusu, a łącząc to ze scrollami, poziomy będą wbijały się jeszcze szybciej.

I taka mała uwaga na koniec. Odkrywaj, zwiedzaj, czytaj i po prostu baw się tym światem. Grywam praktycznie od premiery i o ile droga ESO była mocno wyboista (by nie powiedzieć, że początek był praktycznie niegrywalny), tak teraz z czystym sumieniem mogę napisać, że jest to moje ulubione MMO.
Powodzenia!

2lajki

1 tu ci nie pomogę bo tylko latam z TTC na obecna chwile + addony techniczne (biblioteki umożliwiające używanie addonów)
2 Nie chodzi ci przypadkiem o więzienie w coldharbour (kiedyś zaczynało się tam bezwarunkowo, teraz można skipować i zrobić go później)
3 Jak wspomniano, handel raz, dwa że szybciej party znajdziesz- koksów z gildii, podrzucą jakieś info, możesz się teleportować do członków gildii (taxi) [ nie jestem pewien jak z osobami poza gildii to działa], niby jest guildhall, ale szczerze wielkich korzyści z tego nie ma (punkty craftów masz sporo na mapach a manekiny do trenowania to raczej na endgame), no i ogolnie można sobie pogadać, niektóre gildie konkursy robią itp. itd. (coś się znajdzie jeszcze)
4 Zależy jaki set chcesz, cześć do zdobycia, część z dedykowanych stacji crafterskich, no i oczywiście większą elastyczność masz, nie musisz żebrać jak chcesz sobie coś wykrafcic (drzewko kucharskie wpływa na używanie potów, więc ewentualnie opłaca się go zrobić ) ( tyle ogarnąłem na razie)
5 podstawowe 1-50 lvl relatywnie szybko ok 3 może 4 mapa i będzie maks., później gorzej, 810 punktów czempiońskich, które w sumie gdzieś tam po drodze sie zdobywa (coś jak drzewka w skykrim)

1lajk

Do addonow polecam Miniona https://minion.mmoui.com/ prosty w obsludze.

  1. Widziałem na streamach że ludzie używają addonów skąd je pobrać, niby jest możliwość z aplikacji twitch ale tam sa stare addony (out of data).

esoui może i jest stronką z addonami, ale o wiele wygodniej używa się miniona (trzeba mu tylko wskazać miejsce gdzie jest folerd na Addony z eso) bo działa to na zasadzie “klik i jest”

  1. Stworzyłem sobie high elfa templara i moja gra rozpoczęła się w krainie gdzie są smoki a pamiętam że powinno być to gdzie indziej, mogli byście mi opisać w których krainach po kolei questować?

O, kolega zaczyna od Elsweyr :slight_smile: Spokojnie, zrób sobie wątek Elsweyr a potem dowolny, oryginalny fabularny zaczniesz gdy spotkasz zakapturzoną postać w jednym z nie DLC’kowych miast.

  1. Słyszałem że w eso dużą role spełniają gildie czyli jaką?

Pomoc? Po prostu. Craft, handel, wojny w Cyrodill, domy gildyjne w których są stacje crafterskie, mundusy… czyli wszystko pod ręką, bez biegania i szukania.

  1. Czy w grze crafting jest opłacalny czy tylko zdobywanie eq z raidow, dung i jakis triali ?

Jest, zwłaszcza jeśli chodzi o alchemię i jedzenie. Warto jednak wpierw wymaksować te profesje. Przykładowo na maksymalnie rozwiniętym gotowaniu z takiej samej ilości materiałów robisz dania x4 a nie x1. Jeśli składnikiem dania jest wartościowy składnik to… lepiej mieć 4 dania z niego niż 1 :slight_smile:

  1. Czy levelowanie jest długie i czy można je przyśpieszyć?

Zależy od sposobu w jaki grasz. Możesz ogarnąć jakiś build, poprosić kogoś o wycrafcenie setu z bonusami na “Training”, do tego możesz dorzucić zwoje na exp (Które i tak się dostaje w ramach wbijania któregoś tam poziomu). Są osoby które potrafią i w 1 dzień wbić 50, ale nie wiem czy warto, zwłaszcza jeśli jest się nowym.
Potem jest dobicie do CP160 które jest takim soft end-game, bo możesz nosić najlepszy lvl setów, do 810 CP wbijasz już żeby móc jeszcze bardziej wzmocnić postać.

@parolpl
“(drzewko kucharskie wpływa na używanie potów, więc ewentualnie opłaca się go zrobić )”

No nie do końca. Wpływa na ilość wytwarzanego jedzenia/napojów oraz czas ich trwania. Poty są z Alchemii i tam się je rozwija.

  1. Addon jeśli grasz na PC to polecam zainstalować Minion fajny program który umożliwi ci granie w Eso z Addonami jakimi chcesz :wink:
    2.Jeśli szukasz build do postaci to polecam stronkę AlcastHQ
  2. Gildia pomaga ci z Item ,walką z bossami i handlowaniem , czasami polskie gildie mają swój event tak zwany RolePlay
    4.tak jest opłacalny radzę ci się nauczyć odrazu na początku .
    5.lvl nie jest długie a przyjemne można je przyśpieszyć dzięki kupowaniu zwoju na doświadczenie .
    Ludzie w Eso są naprawde pomocni ja kilka razy dostałem za darmo różne przedmioty które są wart dużo pieniędzy.

Ale gdybyś chciał zagrać w Eso tak jak inni zaczynali kiedyś od podstawki to też jest taka możliwość :slight_smile: ja sam zacząłem grać od elswayer później kupiłem greymor kilka razy nie wiem czemu straciłem postać ale później wszystko dobrze się złożyło okazało się że grałem na serverze amerykańskim nie europejskim. A teraz gram na europejskim i dobrze się bawię.

Jedzonko i poty są ważnymi składnikami buildów. Mocno podbijają staty. Resztę można robić według upodobań. Polecam też od razu obadać blackmithing/woodworking/clothing. Rozwalamy w nim drop i pierwsze levele zawsze wolałam wbić na zwyczajnym złomie, żeby potem nie płakać, że trzeba zniszczyć fajny item z wyższego lv. Po za tym przy pierwszym kontakcie te crafty są nieintuicyjne i warto zobaczyć jak działają na tanim szmelcu.

Przyjemny jest enchanting, ale ten polecam rozwijać trochę później i zbierać na razie glify - niektóre dropią rzadko i szkoda się ich pozbywać na początku gry.