EU4, CK2? Strategia o średniowieczu

Marzy mi się rozbudowana strategia o średniowieczu gdzie można rozwijać swoje państwo, jest rozbudowany handel, dyplomacja, podbije itp.

Myślałem więc o EU4 ale jest jeden problem. EU4 to chyba bardziej gra w czasach nowożytności/renesans niż średniowieczne. Najwcześniej można zacząć rozgrywkę w 1444 więc trochę słabo. Chciałbym coś typowo w średniowieczu. No i tutaj pasowałoby CK2 bo tam są takie lata. Ale z tego co czytałem w CK2 wojny, ekspansja i dyplomacja są mało istotne, bardziej jako dodatek. Głównie tam się zajmujemy tymi rodzinami, jakimiś intrygami itd. także też kiepsko ;/

Macie jakiś pomysł? Może da się to jakoś ustawić w EU4 albo są jakieś mody? Bo inne gry to raczej nie będą nawet w połowie tak rozbudowane zgaduję.

Chyba wszystkie Total Wary tutaj by pasowały, a najbardziej Total War Rome 2 :slight_smile:
Jeśli możesz rozwinąć skrót CK2 bo za chusteczkę nie mogę się domyśleć o co chodzi :smiley:

CK2 czyli Crusader Kings II też od paradoxu jak EU4. W total wary grałem, ulubionym jest medieval 2 na modach, ale dyplomacja/handel w tej grze to jest tak od biedy aby było niestety. Mało rozbudowane to jest oprócz bitew. Rome2 to niestety nie średniowiecze, sam czekam na moda medieval kingdoms do attyli ale cholera wie kiedy to wyjdzie.