EVE Online - Katastrofa w C-LTXS

https://www.youtube.com/watch?v=hWtdne2PWBA

Wczoraj o godzinie 16:00 czasu lokalnego ( 18:00 czasu polskiego ) w systemie C-LTXS znajdującym się w regionie Wicked Creek na terytorium chińskiego sojuszu Fraternity. doszło do starcia pomiędzy siłami Legion of xXDEATHXx i Fraternity. wspieranymi przez Triumvirate. . Celem ataku było dokonanie zasadzki na konwój ciężkich okrętów wojennych legionistów, który przemieszczał się do nowego punktu zgrupowania floty. Początkowo walki odbywały się na mniejszą skale, lecz gdy Legion zorientował się, że konfrontacja niebezpiecznie przeciąga się i stwarza ryzyko przybycia posiłków przeciwnika postanowił wezwać na pomoc sojuszników z Test Alliance Please Ignore. Mniej więcej po godzinie starcie przekształciło się w ogromną bitwę, którą Legioniści wraz z TEST’ami zaczęli przegrywać pod naporem przeciwnika oraz innych koalicji, które wprosiły się do walki.

Starcie trwało ponad 6 godzin. Wzięło w nim udział ok. 3200 graczy, Zniszczeniu uległo 5400 okrętów o wartości 4 284 430 000 000 ISK (ok. 50 000 $) w tym 11 tytanów, 24 super lotniskowców, 318 Dreadnought’ów, 85 lotniskowców i 98 ciężkich okrętów wsparcia.

Jest to ogromny cios szczególnie dla Legion of xXDEATHXx, którzy ponieśli najcięższe straty i w ostatnim czasie ustępują przeciwnikowi na froncie. Może to poważnie wpłynąć na balans sił w zachodniej części galaktyki na korzyść Fraternity. oraz Triumvirate., którzy korzystają z zamętu powstałego po osłabieniu koalicji DRF, która kontrolowała całe zachodnie New Eden.

Z ekonomicznego punktu widzenia tak poważne zniszczenia doprowadziły do wykupienia sporej ilości minerałów i okrętów wojennych oraz wzrost ich cen. Zyskają na tym głównie górnicy z Imperium, którzy są odpowiedzialni za 70% całego wydobycia w grze.

Z technicznego punktu widzenia znowu zawiodły serwery, które nie były przygotowane na tak wielki konflikt (CCP Games w ramach przygotowań wymaga nawet kilkudziesięcio godzinnego uprzedzenia o bitwie). Nie obyło się bez lagów i masowych rozłączeń z serwerem.

Jeżeli zainteresowało cię EVE Online zagraj juz dziś na nowym modelu F2P. Link do rejestracji konta.

EVE Online świętuje swoje 15-ste urodziny!

aha