Event "Say GOODBYE to Aion 5.8"

05.09.2018 startuję nowy Event! Podczas którego UWAGA! będzie można zgarnąć itemki już na nowy Patch także warto już zacząć grać, tym osobom które chciały wrócić na 6.2 bądź zacząć grać polecam brać udział w Event’cie.
Co za tym idzie bardzo prawdopodobne, że dostaniemy nowy Patch nawet trochę wcześniej niż zapowiadano. Osobiście obstawiam, że może to być już 26 wrzesień.

Info o Event’cie wyciekło “przedwcześnie” i zostało szybko usunięte, Ale oczywiście mamy “Screeny”

Wszystko spoko, gdyby ten system ulepszanie nie był taki skopany…

To trochę offtop od tego jest “dyskusja ogólna” ale co dokładnie masz na myśli?

pograłbym, ale nie stać mnie na GP a bez tego chyba nawet nie ma sensu wchodzić

Koszt GP na allegro to okolice 18zł, ale można bez problemu zarobić na niego w grze.

1lajk

Podobno ulepszanie itemow będzie troche skopane, bo beda losowe staty i bedzie mozna je zmieniac za real kase albo kinahy (pewnie bedzie trzeba tego duzo) bedzie sie zmieniac wybrana statystyke tak dlugo az w koncu bedzie sie miało to czego chcesz, może byc tak że nigdy nie trafisz na to co się bedzie chciało dostać :>

A może być też tak, że za pierwszym razem trafisz to co chcesz :slight_smile: ludzie zawsze znajdą problem jeżeli go szukają. Nikt Ci nie karzę grać jeżeli Ci się nie podoba ^^

Niby tak, ale wiesz jak to jest, grać gram, dzisiaj wysłałem do Ciebie zaproszenie na legionie :slight_smile: chce właśnie wypróbować nowego patcha, tylko mam problem z discordem :> jak włączam po instalacji to mam czarny ekran i nie znalazłem odpowiedzi na wujku google co może być nie tak :confused:

https://www.google.pl/search?q=discord+black+screen&oq=discord+black&aqs=chrome.1.69i57j0l5.3935j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Widziałem, że byłeś właśnie na Discordzie :slight_smile:

a może być tak, że i za pięćdziesiątym razem nic nie trafisz, co za głupie gadanie. Jeżeli takie rolowanie statów się znajdzie, to witamy w p2w.

Skoro można to robić za hajs w grze to nie widzę p2w żadnego, ale nie wiem, bo jeszcze tego nie sprawdzałem. Także się nie wypowiem…

Tu Ci odpiszę odnośnie 6.2 ;p grałem na testowym, wbiłem spokojnie 80lvl, zapoznałem się z nowymi skilami i czytam opinie na forum… No i mam mieszane uczucia, więc tak:

  • nowa mapa, jej wygląd, garniaki, siege itp
  • szybszy lvl up, nawet przyjemnie się wbijało lvl
  • zmiany w skilach (chociaż na sinie nie wszystko mi się podoba^^)
  • ogólne zmiany w grze

Na minus głównie dwie rzecz

  • transformacje, ciężko mi się grało bez atak speed, a na końcu dostałem ze zwojów “taką se”, no ale nie podoba mi się, że są tak łatwo dostępne w IS a tak nie dostępne na początku gry
  • ulepszanie eq rozdzielę na 2 części na plus że mamy to samo eq i je ulepszamy, na minus to jak słabo ulepszało mi eq na test serwerze.

Szkoda, że tego test serwera nie zrobili do testów tylko aby pokazać jak to wygląda, mogli by zebrać opinie graczy i pozmieniać wszystko co większości się nie podoba i na live serwer wrzucić np 2 tyg później.

Ogólnie spróbuje (chyba na nowym serwerze jak wystartuje (narzeczona woli nowy^^)), jak wyjdzie to zobaczę podczas grania:D ale na pewno zmieniam moje granie :smiley: nie cisnę rangi, nie cisnę czasowo, po prostu pogram dla zabawy jak będę miał ochotę :smiley:

Nie podoba mi się jeszcze jak GF przekupił (moim zdaniem) stremerów i tych co wrzucają filmy :smiley: dostali więcej na bętę, maskotki do rączek itp, dziwnie to wygląda.

Nie no dobra reklama dla gry tym bardziej, że wrócili tacy gracze / youtuberzy jak Squall czy Livo.

Co do transformacji zobaczymy może będą w Hero Task’ach, albo jako jakiś rzadki drop gdzieś w którejś z nowych instancji?

Zrobili do testów ogólnie była “klauzula” że wszystko może być tematem do zmian. Wczoraj rozesłali survey / ankietę z pytaniami itd. Także jeszcze mogą pozmieniać. :wink:

Pytanie czy to co mówili w swoich filmach itd to rzeczywiście ich zdanie czy dostali coś więcej niż koszulki i maskotki :slight_smile: pamiętam jak ja starałem się o maskotki do konkursu ile z tym było problemu… A tu GF sam odezwał się do nich. Rozumiem Lyah i Sywo oni coś tam wrzucali ciągle o Aionie, ale takie nagle obudzenie reszty i reklamowanie 6.0 w takich superlatywach jest dla mnie podejrzane :slight_smile:

wiesz GF pyta ludzi na forum jak podoba im się event, 100% opinii jest negatywnych, a event pojawia się 2 miesiące później w niezmienionej formie. Jak kiedyś po 5.3/4 zmienili coś z luną to “rozmyślali” nad tym chyba 6 tyg (zanim wprowadzili minęło więcej czasu), wierzysz że tutaj będzie inaczej w sumie to 3 dni przed patchem? GF się nie zmieni w swoim podejściu do czasu aż słupki się zgadzają :slight_smile:

Trzeba być optymistą i dać trochę wiary i zaufania :slight_smile:

I jak? Coś nowego poza tym że wykradli loginy, meila itp od GF? :slight_smile:

Też pograłam trochę na PTS, żeby sprawdzić patch, ale szczerze, to nie byłam zadowolona. Raczej utwierdziło mnie w przekonaniu, że nie mam już po co grać w Aiona. Z ograniczenia handlowania między graczami wyniknie, tylko to, że na mniej można zarobić w grze, a za to trzeba więcej wydawać kasy w item shopie. Te przemiany ani trochę mi się nie podobają. Mieliśmy tanie scrolle i cuksy, a zamiast tego dostajemy przemiany z naciskiem na p2w. Darmowy gracz kupi sobie jedną umową na tydzień i to za 12kk, gdzie na początku patcha to będą duże pieniądze, a ktoś kto wydaje realną kasę będzię kupować na potęgę w aion shopie, dopóki nie dostanie tych najlepszych. Ja dostałam jedną ancient na 30 kontraktów :expressionless:
Poza tym jestem miłośniczką Katalamów i nie podoba mi się, że z każdym dużym patchem mamy mniej mapy. Teraz będzie jedna wspólna mapa, a kiedyś mieliśmy kilka (north i south katalam, ug, tiama, sarpan, cała reshanta), a jakoś nikt uważał, że było pusto i nudno. Mam wrażenie, że Aion coraz bardziej przypomina jakąś mobilną grę niż porządny mmorpg. Parę map na krzyż, coraz większa casualizacja, i zamiast coś się zmienić na lepsze to wciąż endgame będzie się ograniczać do paru instancji i zergowania po mapie, a żeby coś zrobić solo, to można sobie pomarzyć.

@Emanee u mnie z czasem jak coraz więcej interesuję się patchem i czytam fora gf to ciężko mi się przekonać aby wrócić, chyba jednak nie zacznę od startu jak planowałem a poczekam i zobaczę jak sprawy się rozwiną, nie chcę być dla gf tylko “statystyką” dla czasu online i aktywności. Przemian jest tak dużo, że aż boli to ile czasu poświęcę (lub ktoś zł) aby dostać upragnioną (nie najlepszą).

Jak czytałem zapowiedzi 6.0, potem 6.2 to byłem tak podjarany, a teraz rozbity, z jednej strony gra która kocham i wspaniale się bawiłem przy niej, a z drugiej nieuniknione p2w i polityka gf.