[FAQ] Pieprzę mmorpg.org.pl

I tym jednym zdaniem zniżyłeś się do poziomu osób których starasz się tępić.  Tych ignorantów czy tam gimbusów którzy widzą tylko czubek swojego addblocka.

Po za tym:

Nie starasz się myśleć w sposób neutralny jak obie grupy mogą się czuć,  ty wylewasz swoje zale, glownie ukierunkowane na poparcie.  Starajac sie gnebic i wysmiewac caly przeciw.  I ty chlopie masz czelnosc probowac pomoc w jakikolwiek sposob ?  Wlasnie powiekszyles gownoburze jakies 3x.  Nic tylko pogratulować. 

Ależ ja nie staram się gnębić! Ja zadaję w tym akapicie pytania, która mają zmusić do refleksji. Pytam się potencjalną osobę czy coś od siebie dała. I trochę nie doprecyzowałem. Ja się tu odnoszę do "hejtera" a nie osoby, która jedynie krytykuje i czuje się niekomfortowo przez reklamy. Sam mam taki dyskomfort zarówno na moim portalu jak i na mmorpg.org.pl. Doskonale rozumiem sytuacje, w której miedzy reklamami trzeba szukać treści a nie na odwrót.

Neutralnie myślę, że jakoś myślę, ponieważ sam otwarcie mówię, ze nawet na swój własny portal bym nie wchodzi, zarówno z racji treści jak i reklam.

Pamiętaj również o tym, ze jakiekolwiek stanowisko czy negatywne czy pozytywne, a wyjaśnione logicznie i kulturalnie może POLEPSZYĆ jedynie sytuację, a nie ją pogorszyć. Jak mam być szczery - założyłem temat po to, aby powstała jakaś konkluzja między moim stanowiskiem a stanowiskiem przeciętnego użytkownika, nie hejtera, któremu ta sytuacja się nie podoba - takowa dyskusja gdyby była w 100 % na argumenty bez wyzwisk, to mogła by przynieść ciekawe wnioski dla administratorów - a te wnioski mógłby się przełożyć na zmiany dla użytkowników.

Chciałem oddać jakaś przysługę temu serwisowi, w jakimkolwiek wypadku moim celem nie miało tu wyżywanie się na kimś/obrażanie czy zaspokojenie potrzeby napisania czegokolwiek.

@Ameno współczuję Ci. Po prostu współczuję. Widocznie oprócz samego tytułu nic nie przeczytałeś, ani Twój poziom nie pozwolił wyczuć w nim sarkazmu/ironii - nawet jeśli poprzestałbyś na tytule.

Niestety powyższą wypowiedzią się pogrążyłeś i pokazałeś swoją ignorancję - nie przeczytałeś treści mojego początkowego postu i jeszcze się do tego przyznajesz, a mimo to mnie wyzywasz i o coś oskarżasz. Mózg rozjebany. Jak masz coś do mnie to zapraszam na priv - póki co zaśmiecasz wątek docinkami. A jeśli chcesz je kontynuować tutaj - to niestety nie spotkasz się z moją odpowiedzią.

Przeciez ten temat jest po to zeby pewien uzytkownik mogl chwalic sie,ze prowadzi strone WWW o tematyce gier. To naprawde wyczyn dzisiejszych czasach ogarnac hosting i serwer WWW. Pamietam jak uzytkownik chamsko chwalil sie jakas statysyka wzgledem mmorpg.org.pl wielbiac swoja strone pod niebiosa. W tym temacie jest to samo.

Nie wiem co to ma na celu, dla mnie od 8 lat nic nie zmienilo sie na MMORPG wzgledem reklam i zawsze jest tak samo. Nie wiem czy mam adblocka czy nie, dla mnie to szukanie dziury w calym.

Troche glupie to, ze dalem sie porwac w dyskusje i trace czas ale chyba potrzebuje dac upust swojemu ego, mowiac co poniektorym ze ich madre wypowiedzi nie we wszystkich oczach wygladaja tak samo. Widze tez, ze kolko wzajemnej adoracji ciagle funcjonuje.

Przeczyściłam trochę temat ze "zbędnych" komentarzy. Dyskutujcie na poziomie, bo posypią się warny.

Pięknie proszę o pokazane tych usuniętych komentarzy. Żeby nie było ze komentarze które żle mówią o tym pomyśle były "zbędne" a komentarze które "wyśmiewają/szydzą z Hejtterow/popierają " reklamy są na poziomie.

A teraz wracając do tematu.

Pamiętaj również o tym, ze jakiekolwiek stanowisko czy negatywne czy pozytywne, a wyjaśnione logicznie i kulturalnie może POLEPSZYĆ jedynie sytuację, a nie ją pogorszy

Czyli jeżeli osoby przeciw dojdą do stanu umysłu " Nie mam zamiaru wyłączać addblocka, dla zadnej strony gońcie się" A osoby Za " Dobrze zrobiliście rozumiem jak trudno prowadzc takie rzeczy"

To w jaki sposob ma tu powstac jakakolwiek normalna dyskusja na ten temat, obie strony maja ugruntowane zdanie na ten temat.

- takowa dyskusja gdyby była w 100 % na argumenty bez wyzwisk, to mogła by przynieść ciekawe wnioski dla administratorów - a te wnioski mógłby się przełożyć na zmiany dla użytkowników.

Statystyki pokażą, ludzie na forach to maly % ludzi czyajacych portale. Glowna grupa sa tutaj hejterzy z miejsc ktore widac na portalu, znaczy tam gdzie was nie lubia.

-------------------------------------------

P.S Chciałbym przeprosić wszystkie osoby urażone (szczerze i bez ironii), również te, którym niemiło odpowiedziałem - choć mam nadzieję, że pozostałem kulturalny, Moja rola w tym temacie się skończyła. Mam nadzieję, że do dyskusji dołączą osoby, które będą miały coś ciekawego do przekazania, a administracja mmorpg.org.pl wyciągnie z całej dyskusji wnioski. Serdecznie pozdrawiam wszystkich. Nawet osoby, które mnie wyzywały. Więcej uśmiechu w życiu  Ciao. 

 Lubię to

Ignorancja LvlL9000

Przepraszam ze śmie prowadzić amatorski portal i dzięki temu móc pokazać drugą stronę na trochę inny poziomie aniżeli "widza z internetu" lub "słyszałem od kolegi". Zdecydowanie lepiej jakbym pisał o tym nigdy tego nie robiąc i nie mając pojęcia :(. Następnym razem oddam samochód do mechanika, który nigdy nie widział auta na oczy \m/ (*.*) \m/

P.S Chciałbym przeprosić wszystkie osoby urażone (szczerze i bez ironii), również te, którym niemiło odpowiedziałem - choć mam nadzieję, że pozostałem kulturalny, Moja rola w tym temacie się skończyła. Mam nadzieję, że do dyskusji dołączą osoby, które będą miały coś ciekawego do przekazania, a administracja mmorpg.org.pl wyciągnie z całej dyskusji wnioski. Serdecznie pozdrawiam wszystkich. Nawet osoby, które mnie wyzywały. Więcej uśmiechu w życiu :) Ciao.

Przepraszam ze śmie prowadzić portal i dzięki temu móc pokazać drugą stronę na trochę inny poziomie aniżeli "widza z internetu" lub "słyszałem od kolegi". Zdecydowanie lepiej jakbym pisał o tym nigdy tego nie robiąc i nie mając pojęcia :(. Następnym razem oddam samochód do mechanika, który nigdy nie widział auta na oczy \m/ (*.*) \m/

Przestan sie pograzac. Pieprzysz glupoty jak w lato z radiem. Spoko troche mozna sie posmiac ale na dluzsza mete to jest irytujace. Napisz do TVN'u moze zrobia o Tobie odcinek "Nieprawdopobne, a jednak" pt. "Jak bronilem sprawiedliwosci na forum o grach" Hahaha!

Nie rozumiem was, ciągle tylko hejt, koleś z własnego doświadczenia napisał jak to wygląda od drugiej strony, odpowiedział na masę pytań które, powtarzają się w kółko, a was ciągle coś boli (@kenny i powiedz mi w którym zdaniu się chwali, że prowadzi stronę? pisze tylko jak to wygląda na podstawie strony którą prowadzi, nie widzę tu też linka, reklamy ani nic innego). Zachowujecie się jak banda 12 latków kłócących się o piłkę, mimo że większość z was zarzeka że 18 lat ma już dawno za sobą...

Dzięki za pokazanie jak to wygląda od zaplecza. :)

Musze też przyznać się ze sam używam adblocka, ale tylko na sprecyzowanych stronach gdzie reklamy są nie ludzkie (na pełny ekran powodujące ze musisz klikać po 20 razy żeby w ogóle przejść do jakiejś treści) tutaj na stronie mamy reklamę na gorze strony i po bokach (przynajmniej ja tyle mam :P) i jakoś super inwazyjne one dla mnie nie są, nie wchodzą na główny plan, nie zasłaniają treści, a tak jak opisał to Kasahara, im my mniej będziemy je blokować tym ich będzie mniej. Pamiętam początki tego portalu, i zawsze trzymał ten sam poziom, jest trochę stronniczy ale to też chyba napędza ludzi do odwiedzania jego. Dostajemy newsy dosyć szybko, duża ilość bo jednak nie jest to tylko jeden czy dwa newsy na dzień. Dostajemy prawie to wszystko co jest ważne i o czym piszą inne zagraniczne portale dodatkowo od pewnego czasu mamy swoje treści jak tematy z forów czy linki znajdowane przez naszych forumowiczów do darmowych gier/bet. :P

Nie wiem czy jest dostępna tutaj jakaś statystyka ale na pewno kilku ludziom dało by do myślenia ile ludzi was czytało rok po rozpoczęciu serwisu, a ile was czyta teraz. :)

Może nie jesteście super profesjonalni, może nie piszecie newsów tak, że można by je w ramki oprawiać, ale własnie tacy jesteście, odkąd pamiętam. Czyta się was luźno i przyjemnie, wszystko co ma być zawarte jest zawarte, czasem jak czytam polygamie i ich komentarze to w sumie hejty tutaj to pikuś przy tamtych xD

Z internetem jest podobnie jak z telewizją tam też płaci się abonament i też są reklamy wiec ludzie twierdzący - płacę za internet to nie powinno być reklam - Są w błędzie bo jednak za darmo to jest niewiele.

Sami na pewno płacicie więcej by mieć lepsze programy jak HBO czy Canal+ gdzie jest mniej reklam więcej nowości i lepszej treści. Tak samo jest i w internecie.

Dodatkowo wielki szacunek dla Guru, który redaguje ten portal cały czas, i robi to prawie sam bo jaki news nie czytam to jego autorem jest Guru. Niewiele stron może się poszczycić takim wytrwałym redaktorem, który pracuje prawie 24/7 i nie ważne jest dla niego czy to weekend czy święta, zawsze coś dostajemy.

I to chyba tyle ode mnie.

Trzymajcie się i rozwijajcie :)

@Kasahara Czytam te Twoje wypociny już któryś raz i czuję, że więcej tych bredni nie zniosę. Po pierwsze to właśnie wy spowodowaliście, że w tej branży a szczególnie w tematyce League of Legends jest tyle ludu z adblockiem. Zanim zacząłeś spamować filmami na stronie współczynnik adblocka nie był jakiś wysoki. Jasne, był wyższy niż za granicą, ale bez większych problemów wszystko można było opłacić i zostawało sporo kasy na inne pierdoły. To samo tyczy się innych serwisów podobnej treści, które wstawiły filmy do siebie.

Nie masz pojęcia o stronie technicznej, zielonego. Płacisz tyle hajsu a nadal borykasz się z problemami, zmieniłeś szatę graficzną na tę z generatora, bo nawet nie umiesz dojść do tego, dlaczego padała ci strona. Wydałeś mnóstwo kasy na layouty, tylko po to, by je za chwile zmienić. Doradzasz ludziom, wtapiając co miesiąc kupę niepotrzebnej kasy w swoją stronę. Doprowadziłeś swoje imię i imię H2P to kompletnej ruiny. Masz najwięcej hejtu w tej branży, banujesz na potęgę, kłamiąc na swoich fp, że zupełnie tego nie robisz. Obrażasz na każdym kroku każdego, kto śmie napisać prawdę o twojej działalności. Proszę, przestań. Bajki o kilku latach działalności włóż między bajki i naucz się liczyć (do innego twojego tematu). Przyjmuj dalej ludzi na staż i kreuj swoją stronę na olbrzymią, podczas gdy jest wielkościowo podobna do twojej konkurencji, która nie musi spamować na wszystkich fp, nie ma hejtu.

Co do adblocka, nie mam nic przeciwko blokowaniu go. Ktoś chce to wchodzi, nie to nie.

XDD 1 postowe hejty zawsze w cenie <3
Propsy za rozpisanie tego. Przyznam, że gdyby nie ta oczojebna reklama i trudność w adblockowaniu, nie wyłączyłbym go. Twardo i skutecznie. Po wyłączeniu nie widzę żadnej różnicy, reklamy mnie nie atakują, nic na mnie nie krzyczy. Śmieszy mnie też batalia "mam adblocka i nie wyłączę, bo (...), ale z portalu i tak będę korzystać". Męczennicy XD
Działajcie dalej, kiedyś pewnie skuszę się również na abonament - ilość kontentu jest tego warta

Gdy tylko zaczęła się ta cała akcja, przekonany co do słuszności zarabiania na siebie portalu, wyłączyłem Adblocka. I to co zobaczyłem nie dawało mi innego wyboru jak tylko włączyć go ponownie. Rozumiem reklamę kawy, sklepu rowerowego, sprzętu RTV, AGD, przetworników ciśnienia turbosprężarki... ale reklamy jakiejś słodziutkiej różowiótkiej gry z cycatymi, mangowymi postaciami zdzierżyć nie mogłem. Po obu stronach. No to się nie godzi...

Gdy tylko zaczęła się ta cała akcja, przekonany co do słuszności zarabiania na siebie portalu, wyłączyłem Adblocka. I to co zobaczyłem nie dawało mi innego wyboru jak tylko włączyć go ponownie. Rozumiem reklamę kawy, sklepu rowerowego, sprzętu RTV, AGD, przetworników ciśnienia turbosprężarki... ale reklamy jakiejś słodziutkiej różowiótkiej gry z cycatymi, mangowymi postaciami zdzierżyć nie mogłem. Po obu stronach. No to się nie godzi...

A czego ty się spodziewałeś na stronie o grach? Uświadom sobie że też są gry z cycatymi mangowymi postaciami...

@Kasahara wszystko fajnie zrobione. Szkoda, że pewni "moderatorzy" uczynili sobie z Ciebie obiekt obelg i pośmiewiska. Nie będę pokazywał palcem ale porażką jest, że starasz się coś wyjaśnić a tutejsza "zielona władza" gardzi takimi osobami. Szczyt bezczelności.

Ja tam nic do Kashary nie mam bo logicznie pisze, ale z tego co pamiętam w prawie każdym jego poście(ogólnie, nie ten temat) jaki napisał można się dowiedzieć, że prowadzi "swój portal" co jest nieco irytujące.

Gdy tylko zaczęła się ta cała akcja, przekonany co do słuszności zarabiania na siebie portalu, wyłączyłem Adblocka. I to co zobaczyłem nie dawało mi innego wyboru jak tylko włączyć go ponownie. Rozumiem reklamę kawy, sklepu rowerowego, sprzętu RTV, AGD, przetworników ciśnienia turbosprężarki... ale reklamy jakiejś słodziutkiej różowiótkiej gry z cycatymi, mangowymi postaciami zdzierżyć nie mogłem. Po obu stronach. No to się nie godzi...

Tyle razy było pisane, że administracja nie ma wpływu na wyświetlane reklamy generuje je google w zależności od tego czego wyszukujesz w necie.

A ja od zawsze mam włączonego abp, nie lubię oglądać reklam. Wolę mieć czysto na stronie, niż ma mnie coś rozpraszać. Po drugie niektóre reklamy przekierowują na inne strony, co może być irytujące, po co mam mieć X otwartych okienek. Po drugie ryzyko wirusa, nieznane strony mogą mieć słabą ochronę. Jak przeglądam strony w autobusie na komórce, nie chcę aby coś mi zjadało mój pakiet. Nie lubię być zmuszany do konkretnej sytuacji, nie odblokujesz abp, nie przeglądasz zawartości mojej strony.

Odpalasz TV - reklama 15 minut, jedziesz autobusem masz pełno bilbordów, odpalasz radio reklamy, czytasz gazetę reklamy, na skrzynkę pocztową przychodzą różnego rodzaju śmieci. Jeśli wokoło mam reklamy, po co mam je przeglądać jeszcze w internecie. Mam włączony czerwony przycisk, chociaż tutaj mam spokój.

A ja od zawsze mam włączonego abp, nie lubię oglądać reklam. Wolę mieć czysto na stronie, niż ma mnie coś rozpraszać. Po drugie niektóre reklamy przekierowują na inne strony, co może być irytujące, po co mam mieć X otwartych okienek. Po drugie ryzyko wirusa, nieznane strony mogą mieć słabą ochronę. Jak przeglądam strony w autobusie na komórce, nie chcę aby coś mi zjadało mój pakiet. Nie lubię być zmuszany do konkretnej sytuacji, nie odblokujesz abp, nie przeglądasz zawartości mojej strony.

Odpalasz TV - reklama 15 minut, jedziesz autobusem masz pełno bilbordów, odpalasz radio reklamy, czytasz gazetę reklamy, na skrzynkę pocztową przychodzą różnego rodzaju śmieci. Jeśli wokoło mam reklamy, po co mam je przeglądać jeszcze w internecie. Mam włączony czerwony przycisk, chociaż tutaj mam spokój.

To teraz masz możliwość i wspierać portal i nie mieć reklam za 12 zł miesięcznie.

Dobra inaczej taka sytuacja np mam wyłączonego addblocka wchodzę stronę ale nie klikam w żadną rekalmę czy dalej zarabiasz na takiej osobie.

Tak od siebie ,

nie jestem na tyle bogatym człowiekiem żeby donejtować stronkę ,aczkolwiek gdyby była możliwość "dobrowolnego" odpalenia sobie reklam , to chętnie bym dziennie parę reklam sobie odpalił w chwili robienia kawy. Chyba , że nie tak to działa.

tylko proszę coś w temacie a nie podpaski czy coś :)

Mam ad bloka i będę go mieć ,a czy strona padnie czy nie z racji na brak środków też mnie nie interesuje :D . A jeśli wszyscy jesteście takimi dobroczyńcami to możecie wpłacać po 10 zł miesięcznie jeśli chcecie utrzymać serwis (o ile wam na nim zależy) no chyba ,że wchodzicie tu popaczeć na obrazki . Jak dla mnie mogło by być tylko kalendarium bez zbędnych newsów,gameplayów żenujących ROFTL,Pixel Boxów,Muzyki z MMO itp. Było kiedyś tylko forum ludzie częściej coś ze sobą pisali i było żywo . Teraz tylko hejt bluzgi i pretensje do każdego o byle kupe . Tyle w temacie ucieleśnieni obrońcy pixeli .

Cześć!

Jak wiecie od X czasu na stronie jest blokada adblockowa i wprowadzono DOBROWOLNY abonament. Masa ludzi wpada w histerię, prawi gorzkie żale, prowadzi rebelię... Jako, że zajmuję się również prowadzeniem portalu chciałbym pokazać kilka rzeczy "od kuchni". Nie zamierzam nikomu narzucać zdania, każdy i tak w swoim zakresie podejmie decyzję - czy odejść do konkurencji, a może "oszukać system" czy po prostu to olać i oglądać/klikać reklamy.

Jakim prawem zamieszczają reklamy? Dlaczego nie robią tego z pasji?

  • Mimo, że portal jest za darmo to za darmo nie istnieje. Dodatkowo dlaczego zarobkowanie ma się wiązać z brakiem pasji? Czy jeśli IV ligowy piłkarz trafi do Realu Madryt to nagle przekreślone jest 10 lat jego grania za darmochę? Czy traci pasję? Nie gwałćcie logiki.

No dobra, ale to i tak tyle hajsu, że zapewne tarzają się w wannie pełnej hajsu! Chciwość!

  • Oczywiście. Z reklam idzie wykręcić w miarę sensowną kasę. Pamiętaj jednak, że portal to o wiele większe koszty aniżeli działalność przykładowo YTubera. Przybliżę Ci kilka z nich:
  • Serwer z pewnością nie tańszy aniżeli 400 PLN/msc - 4800 PLN rocznie
  • Silnik forum - podejrzewam, ze około 500 PLN rok w zależności od wybranego abonamentu
  • ZUS (bardzo wątpię, że przez tyle lat ktoś by ryzykował robienie tego nielegalnie) - 1200 PLN/msc - 14 400 PLN rocznie
  • Jakiekolwiek wypłaty dla ekipy - przyjmijmy nawet głupie 1000 PLN/msc - 12 000 PLN rocznie
  • Jakiekolwiek kampanie reklamowe (np via FB) 500 PLN/msc - 6000 PLN rocznie
  • Oprócz tego są naprawy techniczne, modernizacje serwisu, często to jednorazowe wydatki po kilka tysięcy, ale to już pominę. Innych kosztów nie znam - wypisałem tylko "pewniaki". Tak czy siak samych wydatków wychodzi lekką ręką z 35 000 PLN na rok. Pytanie teraz, za ile złotych miesięcznie chcielibyście pracować ponad 8 godzin dziennie i odpowiadać swoją pracą za WSZYSTKO - na etacie jak coś spieprzycie mogą Was najwyżej zwolnić. W przypadku własnej działalności każda zła decyzja odbija się na finansach, a źle wypełnione dokumenty urzędowe to poważne kary; na dodatek Twoja pracę krytykuje nie szef/kierownik, a tysiące osób dziennie. Powiedzmy, że niech to będzie 3000 PLN? Trochę mało, ale brzmi sprawiedliwie - prawda? Czyli portal musi zarobić 70 000 PLN w roku, aby pod odjęciu kosztów być mieć te 3000 PLN miesiąc (pamiętajcie, że w ramach podatku dochodowego jeszcze 19 % z tego co zostanie zostanie zabrane przez urząd skarbowy.

Dlaczego te reklamy są tak natarczywe?

  • 99 % witryn w tym i ta należy do programu Google AdSense lub DoubleClick. Wydawca ma praktycznie zerowy wpływ na emisję reklam, nawet jeśli poprosi o zbanowanie danej jednostki reklamowej - to prośba nie musi być rozpatrzona, a jeśli jest to i tak w to miejsce będzie dana inna - sam w swoim systemie mam +300 reklam zbanownych a mimo to codziennie dochodzą nowe dźwiękowe. Niestety raz na 25/50/100 odświeżeń włączy Ci się jakieś grające gówno. Jest to nie do przeskoczenia. Nie przesadzajcie, takowe reklamy nie są emitowane za każdym razem. Według statystyk google ich częstotliwość nie przekracza 3 %. Zresztą chyba nie widzieliście jeszcze natarczywych reklam... wejzdzcie na pierwszy większy portal np. Onet, gdzie 90 % active view często to reklama, a full screen pop-upy/skiny wyskakują na twarz

Dlaczego jest ich tak dużo?

  • Tu wiele osób zje mnie żywcem - ale powiem Wam dlaczego. Przez AdBlocka. Z racji tego, ze duży % osób go ma, to są pokrzywdzone osoby, które go nie mają. W 2014 roku na swoim portalu miałem niecałe 1 mln wejść/miesiąc i potrafiłem zarobić więcej aniżeli obecnie z 3 mln... właśnie z tego powodu. Posiadałem wówczas jedynie 3 jednostki reklamowe, jednak % AdBlocka był mały. Nie zmieniałem nic w swojej polityce reklam a content strony był z dnia na dzień coraz lepszy. Z miesiąca na miesiąc coraz więcej ludzi, a coraz mniej kasy - trochę załamujące, prawda? Postanowiłem napisać komunikaty "proszę wyłącz AdBlocka, reklamy to jedyne źródło utrzymania portalu". Był on ponad rok. % AdBlocka nie spadł o nawet 1 %. Co zrobiłem - zwiększyłem liczbę reklam... Wiem, ze wielu wojowników internetów powie, że jest na odwrót - że to AdBlock jest odpowiedzią na irytujące reklamy. Ja radzę tylko zwrócić uwagę od kiedy natarczywość reklam nastała i zwiększyła się ich ilość. Odpowiem Wam, że z pewnością taka tendencja nastąpiła dopiero dość niedawno - właśnie z doświadczeń wydawców i takiego, które opisałem powyżej z własnego przykładu

Przecież serwisy zagraniczne mają mniej reklam, tylko tutaj jest polska cebula, to jakiś bullshit co wypisujesz! Herezje

  • Po pierwsze za granicą procent AdBlocka jest o wiele mniejszy, ale o dziwo to nie główny faktor tego efektu. Główną przyczyną są stawki reklamowe. W Polsce z emisji 1000 reklam (po przeliczeniu na kliknięcia, za które otrzymuje się zyski) średni się wyciąga od 60 gr do 1,2 PLN. Dzieje się tak, ponieważ Polska jest w 3cim koszyku reklamowym, łącznie z krajami bałkańskimi i biedną częścią afryki i stawki są zatrważające. Dla porównania w krajach zachodnich czy Ameryce ta stawka wacha się 3 do 12 dolarów/euro. Uwierzcie, że x10 mniejsze portale z Niemiec bez problemu stać, aby kupować sobie stoisko na 3-4 targach rocznie po kilka tysięcy euro

I tak mam to w d*pie, obejdę blokadę!

  • Oczywiście, że obejdziesz; to żaden problem. Wątpię, że Admin jest tak szalony, aby myśleć, ze taka blokada powstrzyma świadomego AdBlockera z wyboru. Akcja jest wycelowana zapewne z osoby mające odpalonego AdBlocka z automatu na wszystkim od dawna. Dla osób, które codziennie odwiedzają ten portal, bawią się na nim, pobierają informacje. Niestety z doświadczenia wiem, ze tylko taka metoda jest skuteczna, każdy zlewa po prostu "prośby". Nie musisz się chwalić, że obchodzisz blokadę - to nic niezwykłego, nikt nie będzie bił Ci braw. Ciekawy jestem czy tak samo chwaliłeś się mamie, ze ukradłeś jabłka od sąsiadki z drzewa! Można wymagać, trzeba krytykować - ale na litość boską, jeśli masz odpalonego AdBlocka i nie wsparłeś portalu nawet pieprzoną łapką w górę przez X lat, to nijako trochę żenujące w tym momencie jest twoje narzekanie na jakość serwisu.

Taka blokada jest nielegalna według prawa unijnego!

  • Takie głupoty się wypisuje, jeśli czyta się tylko tytuły zamiast całej ustawy. Oczywiście, że jest legalna, jeśli użytkownik jest informowany o takowej blokadzie. Podobna regulacja dotyczy cookies - mogą one być na stronie pod warunkiem, że użytkownik zostanie o nich poinformowany

Abonament? Czy Was pogrzało na głowę?

  • Przecież jest on dobrowolny. Jeśli ktoś zbiera dotacje (YT/Twitch) to jakoś nikt o to lamentu nie robi. Nie jesteś do tego zmuszony

Ale przecież tutaj content jest gówniany, a Guru to król gównixów

  • Każdy narzeka na newsy. Pytanie ilu z Was kiedykolwiek przez X lat czytania portalu zrobiło cokolwiek, aby poprawić jego kondycję. Ilu z Was napisało prywatnie do Admina/Redaktora/Moderatora swoje sugestie? Ilu z Was napisało w privie komuś o literówce? Ilu z Was dało durną łapkę w górę na Fanpage FB, aby news miał większy zasięg? Ilu z Was zrobiło cokolwiek innego, aniżeli drwienie? Każdy wymaga, wymaga, wymaga, a w zamian ciężko coś otrzymać co sprawiłoby, ze to miejsce by było można popchnąć do przodu

Jezu, co za problem napisać newsa, przecież to 3-4 zdania!

  • Problem w tym, że "napisanie newsa" nie składa się tylko z napisania newsa. Szukanie informacji jest dość karkołomne. Najpierw musisz przeczytać WSZYSTKIE newsy z zagranicznych portali/reddita/newsletterów, bo przecież musisz zrobić selekcję. Zajmuje to niezwykle dużo czasu. Następnie musisz na podstawie informacji napisać newsa, uwierzcie, że streszczenie 2xA4 artykułu do przystępnej formy może być czasem bardziej czasochłonne aniżeli przetłumaczenie całego tekstu. Następnie SEO, miniatura, formatowanie tekstu. Uwierzcie, że czasem 5 newsów po 3-4 zdania to nie 1 godzina lecz kilka robocizny

Pieprzę Was! Idę do konkurencji!

  • Nie ma problemu. WAIT! Przecież nie ma konkurencji. A dlaczego jej nie ma? Nie zastanowiłeś się nad tym? Opowiem Ci dlaczego. Żaden normalny człowiek, ani grupa ludzi nie jest w stanie przez długi okres czasu robić czegoś regularnie, co nie przynosi im jakichkolwiek profitów. Można prowadzić bloga, w którym napisze się 3-4 teksty tygodniowo - okej. Jednak NIE można prowadzić portalu, na którym trzeba kilka newsów dziennie i poświęcać na to kilka godzin KAŻDEGO DNIA, 365 dni w roku. Aby Wam uzmysłowić. Np ktoś z Was lubi grać z piłkę lub na gitarze prawda? za***iście jest potrenować 2-3 razy w tygodniu a weekend zagrać koncert/mecz. Da się tak spokojnie przez kilka lat, na samej pasji. Ale wyobraźcie sobie sytuacje, w której macie grać koncertów/meczów 3-4 tygodniowo, inwestować w sprzęt, a dodatkowo w każdy dzień bez koncertu/meczu trenować kilka godzin dziennie. Nie da się tego robić za darmo, szczególnie jak ma się uczelnię/pracę/rodzinę dorosłe odpowiedzialne życie. Na wojnie trzeba 3 rzeczy: kasy, kasy i jeszcze raz kasy. Bez niej niestety nie da się pozyskać dobrych redaktorów na dłużej, utrzymać jakości strony jeśli chodzi o teksty czy funkcjonalność.

Chyba tyle co mi wpadło do głowy, może niektórym coś się przejaśni. Pozdrawiam. I sorry za błędy - niestety mam dziś mało czasu, jednak mam nadzieję, ze lektura jest zjadliwa. Oczywiście mmorpg.org.pl może być kijowym portalem - nie zaprzeczam temu, jednak część osób ma wymagania jakby to był profesjonalny portal z dziesiątkami pracowników na etat oraz kilku milionowym budżetem. Żaden admin takiego amatorskiego miejsca, nie ma NIGDY na celu robienia na złość użytkownikom i robi wszystko co najlepsze tym co dysponuje.