FF XIV Jaki Server wybrać

Witam czy istnieje na ten moment aktywna Polska gildia w FF XIV ? Jeśli tak to na Jakim Serverze gra, chciał bym wrócić do gry tym razem na dłużej niż zazwyczaj ale niestety samotna gra raczej szybko się znudzi chciał bym dołączyć do jakiejś ojczystej gildii jeśli w ogóle takowa teraz istnieje

Na mooglu masz 3 gildie:

  • SeeD - z tego co wiem, martwa gildia z max 6 osobami online
  • MIRAI - niby ktos gra, ale lider gildii siedzi na discordie i napierdala jak w FFie wszystko jest spierdolone, bardzo specyficzni ludzie, ale są tam też normalne osoby,
  • Sky Sanktuary - z tego co wiem, to bardzo casualowa gildia ktora dopiero sie rozwija.

Nie wiem jak wygląda sytuacja na innych serverach, jak chciałbyś raidować z polakami w jednym FC to radzę wybrać inny server niż moogle, bo z tego co mi wiadomo, to najwięcej osób raidujących jest z SeeD, a oni maja slaby online. Jak szukasz casualowej gry, poleciłbym Sky Sanktuary, a jak lubisz słuchać jak Grażyny robiły kotlety na obiad to polece MIRAI.

poczekam jeszcze na info co do innych serverow bo na Omedze mam postac na 47 lvl i chetnie bym do niej wrocil tak na prawdę :slight_smile:

1lajk

Na Zodiarku działa również Krucjata Moogli więc to już od Ciebie zależy co wybierzesz. W dziale FF Krucjata posiada temat rekrutacyjny z podanymi kontaktami.
Na Omedze działało mieszane FC ale nie mam pojecia czy ono jeszcze istnieje.

@Creepa
Nie wiem skąd masz takie info i nie będę wchodził w szczegóły. Tylko proszę Cię jeżeli nie wiesz jaka jest sytuacja w gildii Mirai to nie wprowadzaj ludzi w błąd.

@Shiroe94
Ja dołączyłem do Mirai jakieś dwa miesiące temu i nie zauważyłem żeby ludzie byli “specyficzni” Chociaż to szerokie pojęcie według mnie są normalni jak wszyscy inni. Ale widzę, że z jakiegoś powodu cię pupa piecze.

Myślałem, że Discord czy TS jest od tego żeby rozmawiać o wszystkim nie tylko o grze w ten sposób nawiązuje się znajomości. Wydaję mi się, że nawet gdyby chcieć to nie da się cały czas rozmawiać tylko o grze, ale chyba jestem w błędzie iks de.

A co do rajdów i aktywności to Mirai na serwerze Moogle to najbardziej aktywna Polska gildia. Mamy około 30 aktywnych osób, praktycznie codziennie dołączają nowe osoby. Gildia jest co tydzień w Top 5 gildii na serwerze na ponad 500 gildii w rankingu. Co do rajdowania to (sam osobiście jeszcze nie rajduję) z tego co zauważyłem po aktywności na Discordzie to pod tym względem gildia jest również jak najbardziej aktywna z tego co wiem to ludzie z innych gildii (w tym Seed) przychodzą z nami rajdować.

1lajk

Sam osobiście rozpocząłem przygodę z FF XIV tydzień temu. Został mi polecony realm Moogle no i oczywiście gildia MIRAI. Przez ten może i krótki czas, nie zauważyłem wad grupy, lub czegoś co mi nie odpowiada. Ludzie są skorzy do pomocy, przyjazna atmosfera, czego chcieć więcej :slight_smile:

1lajk

Musiał bym postać chyba przenieść na Moogla hmm poczekam jeszcze na info co sie dzieje na tej Omedze bo nie wiem czy mi kaski starczy a od nowa robic kurcze ;p

masz kontakt do gildii ? :smiley: jakis TS cos ? :slight_smile: chetnie wbije zobaczyc jak dziala moze dołączę właśnie pobieram grę ;p

Jasne łap https://discord.gg/bWjvmam

Jak kolega wyżej

1lajk

To się właśnie dzieje gdy ktoś polega na plotkach - potem zaczyna się oczernianie innych gildii bo “kumpel mi tak powiedział”.
@Shiroe94
Tak - MIRAI jest aktywne i ciągle coś robią - raidy, dungi lub wykonują inną twórczość.
Tylko w nocy cudów się nie spodziewaj, większość z nich śpi, jak cywilizowani ludzie :slight_smile:

No nie wiem często jestem nawet o 4 rano i jeszcze potrafi siedzieć z 5-6 osób xD

Tak się dzieje, jak się dołącza do gildii i się słucha tego całego Kielusia i jego gadanie, że w finalu nie ma contentu i wszystko z nim jest złe. Wygłaszając takie tezy bez chęci oddania władzy komuś kto gra aktywnie w tę grę i nie pieprzy głupot pogrąża tę gildię. Osobiście siedząc w MIRAI odechciało mi się grać w FFXIV i nigdy nie polecę tej gildii nikomu.