FF XiV - pytania

Siemka, mam pytanie.
FF XiV to ponoć super gra, ale oprócz PVE jest tam co robić? jakieś zbieractwo? duele z graczami?
I w razie czego gdybym chciał kupić podstawkę + wszystkie dodatki tak w rozsądnej cenie to gdzie najlepiej i za ile?
tyle tych dodatków że nie mam pojęcia które co i do czego.
Pozdrawiam.

Z tego co się orientuje, dodatki są 3? Kup sobie na steam za 40zł starter, jeśli gra Ci się spodoba to dokupisz resztę. (Czyli z tego co się orientuje najnowszy dodatek? Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.)
Poczytaj ten temat, dowiesz się wszystkiego. FFXIV vs WoW - Czy Warto?

Gra stawia bardzo na PVE i ogólne zżycie między graczami, masz dungeony, rajdy, masz daily questy, masz cały storyline który jest bardzo dobry i konieczny aby zagrać w kolejne dodatki (jak nie przejdziesz historii z podstawki to nie masz dostępu do dodatku itd). Masz bardzo rozbudowany crafting, zbieractwo, zbieranie strojów dla postaci, system domków, petów, ogółem jeśli chodzi o to co może chcieć gracz PVE to jest chyba wszystko :stuck_out_tongue: gorzej jeśli lubisz bardzo pvp bo tu jest maksymalnie średnio i nie jest to gra skierowana dla fanów tego typy rozgrywki.
Masz podstawkę + 3 dodatki, jak nie wiesz w ogóle czy Cię gra wciągnie to masz nieograniczony czasowo trial który pozwala na grę do 35 lev (na 1 postaci możesz wbić wszystkie klasy postaci do tego lev) jak Ci się gra spodoba to najlepiej polować na wersję ffxiv complete edition która dorwana na promocji (chyba ostatnio była albo jeszcze jest) da Ci wszystkie dodatki + miesiąc gry. Kupowanie ich osobno oczywiście wychodzi drożej. Pamiętaj też, że gra wymaga abonamentu.