FFXIV- kilka krótkich pytań

Raiding: Odin/Ragnarok

UK/Eng: Cerberus (hardcore)/Phoenix (midcore/casual)

French: Moogle

German: Shiva

Low pop: Zodiark/Lich

wyciągnięte z reddita i z tego co gadam na pf z ludzimi z innych serwerów by się zgadziało

@Yaki

Potwierdzam pierwsze 3 linijki, mam znajomych, którzy skakali po tych serwerach i wszystko się zgadza. O Shivie, Zodiarku i Lichu nie mam pojęcia

o deep gdzie ty się podziewasz jak cie final nie widzi :D ?

Powiem szczerze że nigdy nie miałem parcia na polskie serwery albo serwery gdzie głównie siedzi polskie community. Zawsze brałem serwery jakie były aktualnie pod ręką a widziałem że na Moogle i Phoenix nie można stworzyć postaci to zrobiłem na Zodiarku i ciesze się bo znalazłem fajną ekipę do gry :). Z tego co czytałem to findery biorą ludzi z każdego serwera to może się spotkamy.

Pozdrowienia dla Blath :)

Powiem szczerze że nigdy nie miałem parcia na polskie serwery albo serwery gdzie głównie siedzi polskie community. Zawsze brałem serwery jakie były aktualnie pod ręką a widziałem że na Moogle i Phoenix nie można stworzyć postaci to zrobiłem na Zodiarku i ciesze się bo znalazłem fajną ekipę do gry :). Z tego co czytałem to findery biorą ludzi z każdego serwera to może się spotkamy.

 

Pozdrowienia dla Blath 

tutaj nie chodzi o parcie tylko jak grasz jak chcesz robic cos jak ex triale czy raidy do bez ekipy ciężko choćby nawet mieć te 4 osoby do pójdą z dobrym gearem z tobą

tutaj nie chodzi o parcie tylko jak grasz jak chcesz robic cos jak ex triale czy raidy do bez ekipy ciężko choćby nawet mieć te 4 osoby do pójdą z dobrym gearem z tobą

Hmm... nie wiem czy wyraziłem się jasno ale ja znalazłem ekipę :D. To czy są skłonni do robienia rajdów to inna sprawa poza tym ja sam nie wiem czy będę chciał je robić :). Nawet gdybym chciał to minie jeszcze sporo czasu do max poziomu i zdobycia jakiegoś sprzętu. Poza tym nie ma w żadnej grze mmo serwera gdzie nie ma co najmniej 200 osób z max poziomem i top gearem więc to tylko kwestia podejścia i poznania ludzi. Nie ma nic trudnego nawet w poznaniu kilku-kilkunastu noobków jak ja i razem się bawić w grze by po jakimś czasie osiągnąć odpowiedni poziom i sprzęt do robienia raidów i tych ex triali :).

Low pop: Zodiark/Lich

wyciągnięte  z reddita i z tego co gadam na pf z ludzimi z innych serwerów by się zgadziało

Niby takie informacje masz ale ja po dwóch dniach zobaczyłem mniej więcej 70 nowych postaci w Gridani.

Żeby nie było że odpowiadam jakąś agresją bo często trudno wyczytać intencje w napisanym poście. To tylko moje przemyślenia poparte wieloletnim doświadczeniem jako gracza mmo oraz tym co widziałem przez ostatnie dwa dni w grze :)

Peace :*

co do low pop to sami gracze zodiarka i licha mówią na raidach więc coś w tym jest

od wejścia cross serwer pf dużo info jest jak wyglądają serwery

Yaki, ale u nas w gildii ludzie normalnie robią raidy i triale, i nigdy nie ma problemów z tym, żeby razem gdzieś pójść, wręcz przeciwnie. Czasami mieszamy się też ze znajomymi z innych gildii. Jeszcze nie spotkałam się z sytuacją, w której ktoś miałby problem z zebraniem ludzi do party. To nie jest tak, że na Zodiarku gra pięć osób na krzyż.

Nikt nie mówi że 5 osób gra ale widać też to jak zobaczycie zodiack jest otwarty dla zakładania konta 80% czasu gdzie inne serwery 20% to też pokazuje populacje ale ja mówiłem i trailach jak zurvan czy raidach a9s a10s a11s czy a12s

Ale tutaj niema co gadać każdy gra gdzie chce ja ci odpisałem jak wygląda rozpiska jak każdy serwer wygląda

Ale to nic dziwnego, że jest częściej otwarty, skoro ma mniejszą populację. To chyba logiczne.

Ja wybrałam ten serwer, ponieważ grały na nim osoby, które zachęciły mnie do wspólnej zabawy. I ani przez chwilę tej decyzji nie żałowałam, bo posiadanie tak zgranej, lubiącej się i nastawionej na budowanie opowieści ekipy to skarb. Ktoś, kto szuka tego samego, dobrze będzie się wśród nas czuł i takim osobom polecam Zodiark z czystym sumieniem. Jeśli natomiast komuś zależy na dużej polskiej gildii nastawionej na hardcore, to z równie czystym sumieniem mu Zodiark odradzam, a polecam Moogle czy Phoenix.

Przyznam szczerze, że wkurzają mnie trochę wypowiedzi typu: "O nie, grasz na Zodiarku. Ja gram na Moogle, więc koniecznie przenieś się na Moogle, bo Zodiark jest do kitu".

Już się wylogowałem i miałem iść spać ale jeszcze zobaczyłem co napisała Blath i mogę się z tym w stu procentach zgodzić :). Poza tym byłem w wielu gildiach w wielu mmo i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że preferuję styl gry jaki jest opisane w pierwszej części Jej postu dlatego zostaję na Zodiarku :). Napisałem tylko w razie czego jakby nie było jasne w pierwszych postach moich :D.

A to tutaj tak tylko zostawię dla chcących się zrelaksować :)

https:// www.youtube.com/watch?v=Rk41eR3Dk5c&list=RDRk41eR3Dk5c

Oczywiście bez spacji :)

Nie wiem co wy chcecie na siłę sobie udowodnić ale standardowo z ogólnej populacji zeszliście na temat poczucia spełnienia w swojej gildii co ma się nijak do wszystkiego :P grajcie sobie gdzie chcecie i z kim chcecie. Blath mogłaby dostać nobla w dziedzinie lania wody a krido rośnie na nowego "rycerza zodiarku" (hue hue żarcik) ale to nadal nikogo.

Sytuacja populacji na serwerach została przedstawiona (uwaga, łamiąca wiadomość: na każdym są "ekipy", z którymi można posiedzieć na ławce; szalone nie?) koniec tematu. Yuri, Yari czy jak on tam miał (serio wolę na swoim pożal się boże "smartfonie" napisać dodatkowe dwa zdania niż scrollować z ryzykiem zniknięcia klawiatury, zawiechy i kto wie co jeszcze) wkleił coś z reddita, wystarczy.

Na koniec pytanie, w tym nowym dodatku ten czerwony magik to będzie nowa klasa czy awans jakiegoś innego maga czy jak to tam wymyślili?

@Naadir Red Mage ma być nowym jobem, podobnie jak np. Dark Knight dla HW. Stormblood ma podobno odejść zupełnie od klas na rzecz jobów. A, i gdzieś czytałam, że grę nim zaczynamy na 60lvlu. Podejrzewam, że nie będziesz potrzebował mieć żadnego DoM do odblokowania go, jedynie postać ze skończonym main scenario, jeśli analogicznie do HW jego gildię postawią w lokacji dla leveli 60+.

Redmage odblokujesz na mapkach podstawki było to podane na grafikach które dałem w aktualnościach jak prezentowali kolekcjonerkę i preordery

Dark Knight jest tankiem/dpsem czy hybrydą ?

Polecam zignorować Yakiego oraz jego ekipę. Stawia inne serwery w złym świetle żeby tylko ludzie dołączali do niego. No ale przecież lepiej jest rzucać jakimiś przypadkowymi informacjami z reddita, zamiast samemu zrobić research.

Dark Knight jest tankiem/dpsem czy hybrydą ?

Tank ale jak to z tankami masz skilla który daje mu więcej dps

Polecam zignorować Yakiego oraz jego ekipę. Stawia inne serwery w złym świetle żeby tylko ludzie dołączali do niego. No ale przecież lepiej jest rzucać jakimiś przypadkowymi informacjami z reddita, zamiast samemu zrobić research. 

Nie wiem o co ci chodzi było zadane pytanie podałem informacje to są informacje podane przez samych graczy

Naadir, masz rację, że na każdym serwerze można znaleźć fajną ekipę do gry, podobnie jak na żadnym można jej nie znaleźć, jeśli się nie wie, jak szukać. Ja mówię stricte o relacjach panujących na forum: panowie zachęcają do grania u siebie, bo chodzą na raidy, siedzą na TS i generalnie wyciskają soki z contentu gry, chodząc w grupie, a ja zapraszam do siebie, bo my uprawiamy RP (i to pisane!), robimy questy oddzielnie (ale pomagamy w levelowaniu młodszym, jeśli tego chcą) i generalnie jesteśmy ekipą, która potrafi dwie godziny przesiedzieć z postaciami w karczmie. Dwa zupełnie różne style gry dla dwóch zupełnie różnych rodzajów graczy. Dlatego jeśli ktoś wszedł do gry i zdecydował się na zabawę z nami (jak kolega wyżej), to nie widzę sensu w namawianiu go, żeby koniecznie zmieniał serwer, bo gdzieś indziej jest większa gildia. To tak dla wyjaśnienia.

I żeby nie robić offtopu, zapytam też o coś od siebie: czy znacie może najlepsze połączenia combosów dla grania ninją? Jak najefektywniej wykorzystywać potencjał tej klasy?

Polecam zignorować Yakiego oraz jego ekipę. Stawia inne serwery w złym świetle żeby tylko ludzie dołączali do niego. No ale przecież lepiej jest rzucać jakimiś przypadkowymi informacjami z reddita, zamiast samemu zrobić research. 

A najlepiej to w ogóle rzucić bezpodstawną krytyką na poziomie obrażonego pięciolatka, któremu nie chce się posprzątać klocków. Ale dobrze, że są na forum ludzie tacy jak ty i przedstawiają wyniki swoich dogłębnych badań na temat wszystkiego. Twój post był tak wybitny, że pod twoimi oknami stoi już komisja wręczająca nagrodę best gimb 2017.

@Blath nie tłumacz się bo przecież:

A) ja to wszystko wiem

B) ty wiesz że ja wiem (lol emotikon, forum takie dobre)

C) lubię cię wkurzać i zmusiłem cię do napisania tego samego czwarty raz :P

Kurde nie wiem jak to jest z ninja więc trochę offtop, dostanę uwagę... Who cares... Nudzi mi się w pracy help

I żeby nie robić offtopu, zapytam też o coś od siebie: czy znacie może najlepsze połączenia combosów dla grania ninją? Jak najefektywniej wykorzystywać potencjał tej klasy?

Opener:

(Pre)Huton > Suiton > Spinning Edge > Kassatsu > Internal Release & Blood for Blood > Gust Slash > Dancing Edge > Jugulate > Spinning Edge > Trick Attack > Shadow Fang > Raiton/Fuma > Mutilate > Dream Within A Dream > Spinning Edge > Mug > Gust Slash > Duality > Aeolian Edge

Miejsce Trick Attack jest względne, jeżeli boisz się, że Suiton zejdzie to wsadzasz go wcześniej.

Jeżeli nie wyrabiasz z dwoma skillami off-CD między GCD, to przesuń Internal Release po Gust Slash.

Rotacja:

Staraj się trzymać wszystko off-CD i upkeep debuffów 100%. Z ważniejszych:

Armor Crush jeżeli Huton < 40s

Dancing Edge jeżeli < 7s

Suiton zawsze kiedy Trick Attack jest off-CD.

Jeżeli masz BRD, Raiton podczas Foe Requiem. Inaczej Fuma.