FFXIV - server ? A moze inne mmo? :)

Siemka,
Jaki server EU do FF ? Chodzi glownie o online :slight_smile:
Slyszalem ze Ragnarok ma najwiekszy online ? Jesli tak to ktos tam gra/chetny razem pograc ? :smiley:
A moze ktos poleci jakas inna gierke ? FF wydaje sie fajny ale jednak pvp>pve :slight_smile:
Wiekszosc “zycia” spedzilem przy Lineage 2 i Aion (i tego typu mmo by bylo najlepsze). Patrzylem na Archage ale chyba do mnie nie przemawia, BDO wyglada spoko ale fajnie jakby mozna bylo pobiegac tez z party i polegac czasem an healerze tez ;p
Pozdr :slight_smile:

Odpowiedź brzmi World of Warcraft :blush: Niczego więcej nie potrzebujesz uwierz mi. Możesz przetestować każdą klasę postaci na 110 lvl. Od 25 znowu startuje system RAF także można coś wymyślić. Płacisz i masz z glowy, żadnego p2w nic podobnego a rzeczy do robienia jest tyle, że padniesz jak Ci przyjdzie to wszystko ogarnąć no i przede wszystkim PvP zarówno Open jak i BG, Arenki, Siege, Turnieje wszystko. Jakby co to pytaj śmiało :wink:

1lajk

Zazwyczaj Polacy wybierają Moogle, ale jeśli mam być szczery, ja zacząłem tam, a znajomi na jednym z serwerów z przyśpieszonym expem, Spriggan. I szczerze, żałuję że sam się nie przeniosłem, bo oszczędziłoby mi to wiele czasu spędzonego na lvlowaniu innych profesji. PVP jest w tej grze stosunkowo słabe, ale gra na serio nadrabia PVE. Instancje są pomysłowe, wspaniałe, i w przeciwieństwie do wowa, klasy są ciekawe i kolejne dodatki je urozmaicają zamiast upraszczać rotacje. Sam gram w wowa, ale z całego serca dla designu klas polecam FFXIV. ALE. Jest to gra stosunkowo linearna, lecisz po sznurku za głównym questem, który w podstawce jest niemożliwie słaby i nudny. Jeśli chcesz się dobrze bawić przy fabule, rozkręca się od dodatku Heavensward i wtedy jest już na serio okej. Najważniejsze to nie zniechęcać się strasznie prostym contentem z podstawki.

Twórcy mają w planach stworzenie megaserwerów, więc wybór serwera może mieć mniejsze znaczenie niż się wydaje.

1lajk

Osobiście gram na serwerze Zodiark, ludzi sporo, zawsze jest z kim pogadać. FF ma to do siebie że robiąc dungeony zbiera ludzi także z innych serwerów więc to też większego znaczenia nie ma. Jakbyś się zdecydował na FF to możesz do mnie napisać, zawsze jakoś mógłbym spróbować pomóc. PvP jest tutaj raczej słabe ale w najnowszym update ma być ono ulepszone.

Powiem tak: uwielbiam FF14, staram się polecić tę grę komu się da. Jednak na pewno nie jest to gra Pvp. Więc jeśli szukasz gry z fabułą i balansem pve i pvp, to wybrałbym jednak WoWa. Jeśli jednak nie przeszkadza Ci MMO z nastawieniem w 95% na PvE, z mocnym nastawieniem na historię i fabułę, to mega polecam spróbowania Ff14, serwer polecam Spriggan z prostej przyczyny - jest to nowy serwer, więc do 70 lvla jest podwojny exp, a po wbiciu 30 lvla na nim dostaniesz milion waluty, co jest sporą ilością na start i 15 dni gry za darmo. Co więcej, ważne jest tylko gdzie stworzysz postać, bo tak naprawdę w każdej chwili możesz wejść na każdy inny serwer i tam grać.

Jeśli szukasz PvP to zdecydowanie nie w FFXIV. Tutaj prędzej poleciłbym WoW, GW2, BDO (jeśli nie boisz się grindu).
Co do serwerów w FFXIV odradzam Moogle. Ludzie się jakoś dziwnie kiedyś ustawili i nadal ta fama krąży po internecie - obecnie to nie jest największy serwer Polaków. Przebił go Spriggan (i ostatni dodatek). Ponadto Moogle to pełno bagietek i puste miasta oraz martwy czat. Najbardziej polecam jednak stronę Light.

P.S. wspomniane powyżej 1kk waluty oraz 15 dni darmowej gry dostaniesz, gdy masz przed 30 poziomem postaci wykupioną grę, czyli nie liczy się trial (gdzie możesz dobić do 35 poziomu).

Mogę Ci szczerze polecić serwer Spriggan, sam zacząłem przygodę z FF 1.5 miesiąca temu, na początku wszystko wydaje się mozolne i wolne, ale po 50-60 poziomie gra się mega rozkręca. Kontent PVE który dostajemy jest niesamowity…
Jeśli jest jakieś Polskie FC na Sprigganie to prosiłbym o nazwę bo powiem szczerze, przez 1.5 miesiąca spotkałem tylko jedną osobę która reklamowała Polską gildię. Chętnie dołączę :slight_smile:

Ja natomiast zapraszam wszystkich na Phoenixa, mamy prężnie działający polski FC zarówno dla nowych ludzi jak i starych wyjadaczy są osoby które dopiero levelują jak i takie które robią end game content w obecnie 2 statickach.
Dodatkowo cała masa Finalowych entuzjastów co chętnie wszystko wytłumaczą czy to na piśmie czy na discordzie xD
FC: Mooglowy Przytulek

Dziwne że ludzie uważają Spriggan za największy polski serwer a nawet nie ma tam polskiego FC jak,np na Phoenixie :smiley:

No widzisz najpierw wypada zasieganc informacji i dowiedziec sie a nie pisac glupoty :slight_smile: Jest jedno duze fc (nawet wielkosci “waszego” przytulka )+ 2 male . Rozumie ze chcesz promowac “swoja” gildie ale rob to dobrze :slight_smile:

FF14 jest spoko gierą i jak wyżej wspomniano klasy są bardzo ciekawe. Ale jeżeli chcesz robić endgame content to musisz najpierw skończyć misje fabularne. A jeżeli nie masz 4-6h czasu dziennie to przygotuj się że grając regularnie, endgame content zobaczysz dopiero po jakiś 2-3 miesiącach. Co do serwera to jeszcze trochę polaków gra na Mooglu, ale zdecydowanie więcej tam francuzów.

Duzzzzo odpowiedzi :smiley: dzieki
Mnie nie zalezy na graniu z Polakami ;p (wiekszosc uwaza ze Polacy sa “toksyczni” i wyzywaja bo ktos ich zabil :smiley: i nie ukrywam, ze bardzo czesto tak jest ;p)
Zrobilem postac na Ragnaroku ? Jak cos to zapraszam ^^ Na razie ide w strone summonera, choc pozniej pewnie jakis healerem z racji tego ze to PVE, zeby bylo co robic ^^
No nic pogram tu poki jest free trial, a do pvp mam jakis h rate server Lineage (choc i tak glownie Oli gram-jak ktos wie o czym mowa)
a swoja droga - nie ma jakis itemow za darmo na start ?;p jakies zwierzaka czy cos? haha.
Pozdr :smiley:

Dostaniesz mounta po wybraniu Grand Company i wbiciu 20 poziomu. Rób story questy i powoli będziesz zbierał.

Polecam grę na Sprigganie. Mamy tam boost 100% do EXP na klasach i profesjach. Testowanie klas na tym serwerze będzie o wiele mniej bolesne biorąc pod uwagę fakt jak szybko wbija się dzięki temu poziomy. Dodatkowo community jest spoko ale to chyba można powiedzieć o community FF jako całości. :stuck_out_tongue:

Nie ma juz boosta dla nowo zalozonych postaci. Maja go lduzie ktorzy zalozyli postac przed wygasnieciem statusu “prefered” ( tydzien czy dwa temu ).

1lajk

Na Sprigganie istnieje Polskie FC i nazywa się 7th Heaven, to chyba aktualnie największe “nasze” FC na tym serwerze, które zostało utworzone praktycznie na starcie serwera :wink:

ok czyli podsumowujac : na jakim serverze ejst najwiecej ludzi ?
I nie chodzi mi tylko o PL ;p mozna rozmawiac po angielsku ^^

Wszystkie europejskie są rozłożone mniej więcej po równo. Dzięki systemowi World Visit możesz odwiedzać każdy serwer w obrębie data center Chaos lub Light, w zależności które wybierzesz. W Chaosie spotkasz więcej francuzów, bo serwer Moogle to nieoficjalny francuski serwer. Tam są też bardziej hardkorowi rajderzy. Na Light jest trochę więcej Niemców, Shiva to nieoficjalny niemiecki serwer. Po angielsku nie ma problemu się dogadać. Jeżeli wszystko Ci jedno, to wybierz serwer, który chcesz, ludzie organizują się w większości i tak na poziomie datacenter przez party finder zamiast szukać ludzi na własnych serwerach, chyba, że jesteś w FC.