Ffxiv

tak btw. Na Feniksie też Polacy grają. Na teraz mamy stronkę która jest w budowie

http://husaria.boo.pl/news.php

Jakoś nie mam parcia na granie z polakami. Mam bardzo dobrą int FC.

Zresztą, jestem w grze codziennie i nie zauważyłem nikogo od nich/postu rekrutacyjnego/nic.

Aha, no offense, ale zrobienie T5 do trudnych rzeczy już nie należy ;]

Takie pytanko mam jak wbije Klucz do FFXIV to mi przepadna dni z triala czy się zsumuje?

Lepiej grajcie na Cerberus, tam spotkacie takie osobistości jak ja.

Raczej się zsumują, ale nie dam sobie uciąć ręki.

Przepadają. Liczy ci tylko te 30 dni co dostajesz wraz z grą.

O Boże, Bezedura gra na Cerbie, czas zmienić serwer. XD Potwierdzam słowa Ecqu, dni triala nie wliczają się do normalnej rozgrywki po kupnie pre-paida.

Witam , polecacie jakąś postać jako DPS ? Oraz czy na Moogle zostanę przyjęty do polskiej gildii bez problemów ?

@Daryk1995

W grze w sumie jest balans, który twórcy starają się utrzymywać, tak więc pooglądaj filmiki na YT, poczytaj o klasach i wybierz tą, która podoba Ci się najbardziej, dla przykładu:

Monk - Najsilniejszy single target DPS,

Ninja - W sumie dogania DPSem Monka + dużo DOT*,

Bard - (Do wyjścia dodatku) Jedyny physical-ranged DPS,

Dragoon - Meele z dużą ilością AOE,

Black Mage - Najmocniejsze AOE, szybko czyści dungeony,

Summoner - magical-ranged DPS, różni się od Black Mage'a sporo mniejszym DPSem, ale dużą ilością DOT* oraz skilli wspomagających (+ oczywiście summony z różnymi działaniami).

Gdzie jak gdzie, ale na Moogle raczej nie będziesz miał żadnych problemów, z dołączeniem do polskiej gildii.

*DOT - Damage Over Time (krwawienia, zatrucia, itp.).

(Sam od siebie mogę polecić Ninje i Monka, są to bardzo ciekawe klasy wymagające dużo poruszania się, oraz ogarnięcia, żeby móc z nich wyciągnąć te 100% DPSu, ale wciąż utrzymuję zdanie, żebyś nie sugerował się innymi tylko grał tym, co Ci się podoba).

@Derpblade

Dzięki za odpowiedź , o coś takiego właśnie mi chodziło :)

Chciałbym się jeszcze spytać odnoście gry , po skończeniu triala ( do 20 lvla można tylko tak ? ) trzeba kupić grę i dołączone do niej 30 dni jak dobrze pamiętam czy od razu kluczyk na 60 dni ewentualnie można ?

Trzeba kupić grę + dołączone 30 dni, nie można dodawać pre-paid'a do konta trialowego.

Jeszcze raz dzięki :)

Początkującym nie polecam zaczynać od barda, albo dragoona.

Bard ma sporo aoe (3), DoTy (2),ale w porównaniu z innymi klasami ciężko nim osiągnąć wysoki dps. Dodatkowo obniża on siłę swojego ataku podczas śpiewania. Ma jednak możliwość "związania" celu w miejscu i uciszenia go, co na coilach często jest wręcz wymagane. Nie mówię, że jest on zbędny, przeciwnie to dps/support i white mage oraz warrior będą zachwyceni mając go przy sobie. Trudność wynika z konieczności zbudowania sobie odpowiedniego setu - czasami lepszym wyborem jest craftowany gear z załączoną materią, niż ten oferowany przez NPC za wyfarmioną walutę. A i bywa koszmarem tanków na początkowych instancjach ^^"

Za to derpgoon... o przepraszam, dragoon to taki "rudy" wśród dpsów. Tak jak bard ma fajne aoe (ta dwójka razem koksi speedruny), ale praktycznie nie ma możliwości "buffowania się" jeśli porównać go z innymi klasami. Niby ma "cięższy" pancerz, niby ma własny skill na zwiększenie obrony i może korzystać ze skilli warriora, ale w sytuacji podbramkowej nie zastąpi tanka, jak to czasami bywa w innych grach. Trochę zmieniono w jego mechanice, ale to wciąż za mało i ludzie wypatrują patcha, który podniesie jego możliwości. Ogólnie rzecz biorąc derpgoon zawsze pada pierwszy ;D Ale to jak z bardem - znajdziesz jednostkę, która wykosi wszystko na swej drodze i stu ludzi, którzy co najwyżej "smyrają" przeciwnika. Spotkałam i takich, i takich.

Jeśli mogę coś doradzić - czytaj uważnie opisy skilli. Dragoon i monk zadają większe obrażenia stojąc w konkretnym miejscu względem przeciwnika.

Na moogle jest kilka polskich gildii, znajlmego ostatnio przyjęli do Mirai a też dopiero zaczął grę.

Zacznę chyba grać Black Mage jak tylko uda mi się jakoś stworzyć postać :) a co do klas to najpierw muszę wbić 30 lvl pierwszą klasą a potem stworzyć jakby nową i na nią 15 żeby stworzyć ten job czy jak to się fachowo nazywa ?

Polecam Ci zacząć grać tą postacią, którą potrzebujesz 15 lvl (W przypadku BLM jest to Archer). Zacznij grę jako Archer, wbij 15 (Wtedy też story questy udostępnią Ci podróże między miastami), zmień się wtedy w Thaumaturge i graj sobie ciągiem jako Black Mage po 30. Nie "tworzysz" klas, po 10 lvlu odblokuje Ci się możliwość zmieniania klas, będziesz musiał iść do gildii danej klasy, żeby pozwolili Ci zostać jednym z nich, a następnie wystarczy zmienić broń, na broń danej klasy (Nosisz staffa - jesteś BLM, nosisz łuk - jesteś BRD)

A jak wbije 15 pgl i 30 rogue to co wtedy żeby zostac ninja?

Widzę, że trochę ludzie są słabo w temacie jak wyglądają teraz klasy na coilach i opisują np. Dragoona jako klasę z AoE (co mnie troche rozbawiło bo jest moim mainem od prawie roku).... więc powiem jak wyglądają klasy w end game:

Monk - Najsilniejszy własny DPS + zmniejszenie dmg magicznych od bossów co wspomaga healerów

Ninja - Najniższy dmg własny ze wszystkich melee, ale ma duże utility dla innych dpsów (na 10 sekund obniża obronę przeciwnika o 10% i może rzucać debuffa co minutę + daje innym regeneracje TP)

Bard - Najniższy dps, lecz ma dość sporą mobilność i często wykorzystuje się go do wykonywania mechanik dodatkowy najlepszy support (Aoe TP/mana regen oraz song na zmniejszenie resista na bossów, czyli buffuje dpsa summonerowi i black magowi)

Dragoon - Własny dps lekko mniejszy niż u monka lecz z dobrym bardem w teamie, jest to postać która wnosi najwięcej dps'a,

Black Mage - Potrafi bić ogromny dps z bardem w teamie lecz trzeba umieć perfekcyjnie znać walkę, żeby najmniej chodzić,

Summoner - Aktualnie uważa się, że dostał zbyt mocnego nerfa, ale wg mnie w dobrze skomponowanym teamie robi swoje. Dodam, że SMN może być zbuffowany w dodatku, bo zmiana działania statystki Spell Speed jaka nas czeka w 3.0, będzie pozytywnie działać na DoT'y na których bazuje.

Większość kompozycji DPSów na coilach jak zauważyłem zawiera combo:

DRG, BRD, NIN, BLM

MNK, BRD, NIN, BLM

MNK, BRD, SMN, BLM

Takie parę słów jeżeli chodzi o end gamowe raidy.

@Forvsol1

Chyba masz do czynienia z samymi noob dragoonami, co grają nim tylko dla wyglądu zbroi. Też nie rozumiem czemu mieli by buffować dragoona, jak ta postać dobrze grana może wnieść ponad 600 dpsa do teamu, a w sytuacjach gdzie trzeba szybko zabić jakiegoś add'a spisuje się najlepiej ze wszystkich.

@Nakill19

Po prostu kontynuujesz robienie job-questów, które dostajesz w swojej gildii co 5 lvli, one Cię przeprowadzą przez zmianę klasy w joba (Pod warunkiem, że masz drugą wymaganą klasę na 15 lvlu, inaczej quest-chain zakończy się na 30lvl).

Widzę że dużo chętnych/newbie więc dla wszystkich nowych/starych graczy którzy szukają FC na Moogle, zapraszam po inva do największej FC międzynarodowej na serwerze. Wszedłem po buffy do guildii, poznałem ludzi - zostałem na dłużej. Świetni ludzie, zawsze pomogą jakimś info/craftem . Na prawdę polecam. Więcej o FC w grze pod nickiem Meemmento Mori, ewentualnie FC nazywa się The Dark Mortals (TDM). Zapraszam :) Ewentualnie mogę zagwarantować miejsca na TS, wiadomo lepiej się gada z kimś w swoim języku.

A jak się sprawdza Warrior jako tank jeśli ktoś kto nim gra mógłby się wypowiedzieć o tankowaniu raidów i instancji.