Final Fantasy kolejność

Zwracam się do znawców finala chodzi mi o to ,żę gry faktycznie są ponumerowane - ale jeśli miałbym mieć grać całe serie od poczatku licząc nowe wersje remasterowane na inne platformy to jak powinnienem zacząć - przykład jest final fantasy 1 na jakaś stara konsole czy coś - ale jest już remasterowana wersja na telefony która kupiłem z windows phone market.

potrzebuje taka listę , co grać w kolejności na jaką platformę bo snesa wyciągnełem z piwnicy ale jak są odpowiedniki remasterowane na pc albo mobile - to nie będę musiał kupować kartidży do snesa. Czyli potrzebuje liste uwzględniająca kolejność final fantasów - ale jeśli istnieje jakaś wersja zremasterowana to prosił bym napisać czy jest zremasterowana na jaką platforme i tak ze wszystkimi grami na która konsole jest dana część - pomogłoby mi to dobrać cały zestaw najniższym kosztem.

chodzi mi o liste np

1. Final Fantasy 1 (mobile mam gram czyli w starsza wersje już nie będę bo to to samo)

2. Final Fantasy 2 (jaka konsola ?)

2 Final Fantasy 3 (Na jaką konsole bo widziałem wersje mobilna ?)

3.

Nie jestem pewien,ale chyba żadna część ff nie ma nic wspólnego z innymi(chyba że np FF10 i 10x2).

Jedyna gra, którą powinieneś tknąć przed kolejnymi to tak jak napisał Hyberius FFX i FFX-2. Inne części nie mają ze sobą nic wspólnego (Oprócz tytułu, moogli, chocobo... nazw broni... xd). Możesz śmiało grać w te, które podobają Ci się najbardziej.

Osobiście jako wieloletni fan FF polecam Ci od siebie:

-FF 4,5,6 (Moim zdaniem piątka jest najlepsza, bo ja nie stawiam na fabułę, a na rozgrywkę RPG, pod względem fabuły, najlepsza byłaby szóstka). Dlaczego razem? Bo nie licząc pierwszych trzech, które mogą być już trochę za stare dla nowego gracza i mogą nie przyciągnąć go na dłużej, to właśnie te części są "podstawą" final fantasy, pikselowa grafika, turowy system walki i potwory atakujące niczym pokemony z krzaków.

-FF 7 Arcydzieło, gdzie byś nie poczytał to spotkasz szereg opinii podobnych do mojej. Moim zdaniem najlepsza część z wszystkich Finali, a na pewno przez wszystkich zaliczana przynajmniej do najlepszych.

-FF X Wprowadza sporo innowacji, między innymi pierwszy wśród Finali voice acting, całkiem dobra gra.

-FF XIV Najlepsze MMORPG dostępne na rynku Europejskim ;D

Absolutnie odradzam FF XII, nie chce mi się nawet rozpisywać dlaczego, po prostu mi zaufaj, wystarczy poczytać.

Co ty chcesz od ff 12 mi się bardzo podobało i osobiście polecam.

a jak nie ma nic wspolnego z żadna to po prostu będę grał jak lecą za kolejką , tylko czy żeby zagrać we wszystko starczy mi telefon , snes i pc czy któreś z tych wersji są na inne konsole bo np nds lub 3ds nie miałbym zamiaru kupować

Do IX pograsz na telefonie. FF I, II ,III, IV, V, VI snes albo android, FF VII, FF VIII, FF IX (PSX) są emulatory Playstation 1. FF X, XI, XII (PS2) FF XIII (PS3) FF XIV (PS4, PC), FFXV (PS4)

Moje top:

- FF VII

- FF XIV jako gra i jako mmorpg

- FF IX

- FF Tactic

- FF XII

- FF VIII

O właśnie zapomniałem o emulatorach na pc , no fajnie ;) to wystarczy mi to co mam będę musiał też z ciekawości za tego mmorpg z final fantasy się zabrać.

W FF Xlll też zagrasz na PC, na steam wypuszczono wersję pod PC

Co do FF X - FF Xll są już w 100% działające emulatory na PS2, tylko trzeba poszukać BIOS'ow do emulatora.

FF Xl jest to MMO, które możesz pominąć.

Osobiście polecam zacząć od FF Vll/ Vlll/ lX, 7 i 8 uważane sa za najlepsze części, a 9 dla samej fabuły. Do tego nie ma w nich tyle żmudnego grindu ile w pierwszych trzech częściach i fabuła (według mojej opinii) jest o wiele lepsza.



Ogólnie oprócz tych numerowanych Fajnali, to polecam Final Fantasy Tactics Advance na GBA (Wystarczy emulator). Jeżeli lubisz gry strategiczno-turowo-rpg'owe, to gra jest idealna. Sam spędziłem z nią wiele dziesiątek, jak nie setek godzin, wciąż często do niej wracam. :D Genialny system job'ów, wymiany między nimi skilli, pasywów, nauka umiejętności dzięki masterowaniu broni, dobieranie nowych członków gildii i rozwijanie ich w różnych kierunkach.

Wracając do numerowych, tak jak powiedziałeś, możesz sobie zacząć od początku, chociaż jedynkę na Twoim miejscu bym odpuścił, ona raczej nie wciagnie gracza z tych czasów, bo nie ma w niej nic, oprócz drogi prosto przed siebie i ubijania hord potworów jedynie dla doświadczenia. Oczywiście jak chcesz, to graj śmiało, ale podkreślam, że nic nie stracisz omijając tą część :D Fabuły praktycznie nie ma.

Jeżeli na prawdę masz zamiar ogrywać wszystkie części, to życzę Ci powodzenia i wytrwałości, w niektóre części można grać nawet do setek godzin, życia Ci nie starczy na to wszystko. xD

Emulator PSX masz też na Androida, testowałem i działa bardzo dobrze, a co do FF XIV to jest abonament miesięczny, możesz wypróbować jest jakiś darmowy trail.

Zwracam się do znawców finala chodzi mi o to ,żę gry faktycznie są ponumerowane - ale jeśli miałbym mieć grać całe serie od poczatku licząc nowe wersje remasterowane na inne platformy to jak powinnienem zacząć - przykład jest final fantasy 1 na jakaś stara konsole czy coś - ale jest już remasterowana wersja na telefony która kupiłem z windows phone market.

potrzebuje taka listę , co grać w kolejności na jaką platformę bo snesa wyciągnełem z piwnicy ale jak są odpowiedniki remasterowane na pc albo mobile - to nie będę musiał kupować kartidży do snesa. Czyli potrzebuje liste uwzględniająca kolejność final fantasów - ale jeśli istnieje jakaś wersja zremasterowana to prosił bym napisać czy jest zremasterowana na jaką platforme i tak ze wszystkimi grami na która konsole jest dana część - pomogłoby mi to dobrać cały zestaw najniższym kosztem.

chodzi mi o liste np

1. Final Fantasy 1 (mobile mam gram czyli w starsza wersje już nie będę bo to to samo)

2. Final Fantasy 2 (jaka konsola ?)

2 Final Fantasy 3 (Na jaką konsole bo widziałem wersje mobilna ?)

3.