FINAL FANTASY XIV czy warto?

Przeskakiwałem wszystkimi dostępnymi MMORPG i na końcu “osiedliłem” się na FF14. Polecałbym poczekać na nadchodzący patch 5.3. Zgodnie z tym co było od jakiegoś czasu mówione LIVE Letter oraz co widnieje w patch note, questy z podstawki ( ARR) będą bardziej skompresowane. W tej chwili gra zaczyna być grywalna dopiero pod koniec podstawki, questy do tego punktu są przeważnie typu fetch. Wielu nowych graczy odbija się od tego początku, zajmuje on dość sporo czasu, a robienie wątku głównego jest wymagane aby wszystko odblokować. Tak jak dopiero wspomniałem, patch 5.3 ma to skompresować w taki sposób, żeby przejść przez to gładko i szybko oraz żeby zapoznać się ze światem.
Nie wiadomo jeszcze dokładnie czy będzie to od razu przy release 5.3, czy dojdzie troszkę później. Mają o tym powiedzieć w drugiej części LIVE Letter, czyli dość niedługo.
Co do opłat, osobiście używam wersji Steam. Można płacić portfelem Steam, albo dodać sobie w MogStation specjalną walutę Crysta ( wybierasz sobie dokładną ilość i przelicza na kwotę do zapłaty kartą/paypal/PSC) i użyć tego sposobu płatności.
Patch ma wejść 11-stego Sierpnia.

1lajk

@Vesp3r9 na początek polecam zrobić Tanka lub Heala bo najszybciej się leveluje, szukanie dungów na DPS trwa czasami po 40 minut na dunga a Tank i Heal maja max po kilka minut a jeżeli chodzi o sama fabule w tej grze to ludzie przykładają dużą wagę do tego ale mimo wszystko polecam skipować :slight_smile: Tanki i Heale same w sobie tez robią dobrego depsa wiec tu też nie problem z wybijaniem hord mobów które spotkasz. Z pierwszych Tankow masz Maraudera-Warriora, Gladiatora-Paladina a z Heali Arcanist(DPS)-Scholar/Summoner(DPS) i Conjurer-White Mage.

A ja gorąco nie zachęcam do omijania cutscenek jeśli choć trochę historia kogoś interesuje.
Podstawka jest niemiłosiernie rozciągnięta, to fakt, ale warto dać jej szansę bo wprowadza w to co dzieje się w np. w obecnym dodatku.

Zgadza się.
10.99 to najniższa cena nawet jeśli uwzględnimy największy pakiet, czyli 6 miesięcy.

|30 days (12.99 €)|
|||90 days (38.97 € 35.97 € SAVE 3.00 €!)|
|||180 days (77.94 € 65.94 € SAVE 12.00 €!) ------- 65.94/6=10.99

Oczywiście można szukać na różnych stronach kodów na 60 dni, a nuż trafi się jakaś promocja.

cutscenki można obejrzeć w wynajętym pokoju wiec to tez nie problem

Ja ostatnio wyłapałem na allegro karty zdrapki 60 dni za 70 zł :wink: i cóż 120 dni dodane ;d

Problem taki, że dość często te dłuższe pokazują dość istotne elementy fabuły / zwroty akcji i jak się je pominie to kolejne questy bez nich mogą nie mieć dla nas za bardzo sensu ;d oczywiście jeśli kogoś nie interesuje fabuła a chce tylko przez nią przejść to nie ma po co ich oglądać ;p

Pogram w FFXIV i zobaczymy jak sie rozkręci po 30 :smiley: póki co jeden skill do DPS więc nuda ale dam szanse

a wybrałeś DPS / Heal / Tank? Skile możesz sprawdzić jakie dostaniesz i kiedy wybierając P i skile masz pod Actions oraz Role, dodatkowo od 30 lev masz możliwość wyboru profesji zaawansowanej swojej klasy (praktycznie każda klasa ma jedną np Archer zostaje bardem i wtedy w zakładce Actions pojawi się dodatkowa kategoria Job.
od razu Ci napiszę, że heal ma do 50 lev 2 skile do walki (debuff zadający dmg w czasie + 1 skill do bicia) a więc expienie nim na mobach / robienie questów to jest lekka katorga ;p

Wybrałem rouga bo od początku wiedziałem że docelowo będę grał ninja :smiley:

FF szybko sie rozkreca ja Lancerem juz przy 30 poziomie mialem fajne kombo 3 skilowe ktore robilo miazge z mobkow :stuck_out_tongue:

A poleci ktoś Polska gildie ? na CHAOS Spriggan

polskiej nie polecę ale zapraszam do Gray Wardens

7th heaven na sprigganie, osobiscie w niej nie jestem, bo gram na innym serverze, ale mam kontakt z ta gildia i moge polecic

A właśnie próbuje narzeczonej założyć konto trial ale cały czas jest bład mieliście tak?
Dodam że próbuje już z 3 maili xD

A technical issue has occurred.
Try accessing the site again. If the issue still has not been resolved, please contact the Square Enix Support Centre.

A masz jakis kontakt do nich?

Ja robiłem 5 podejść do tej gry, i powiem szczerze, że sie nieopłaca. Mnie tam irytują te dialogi, w części masz głos a w wiekszosci to tylko ruszają ustami a reszte czytasz. Kto robi takie coś? Dla mnie to niedokończony produkt. Ta gra jest cała jakaś taka nijaka.

cóż prawie każdy producent MMO gdzie 99% questów to ściana tekstu z przyciskiem akceptuj ;d
głos masz w najważniejszych questach w main story i przerywnikach filmowych, z początku jest ich mniej ale później prawie każdy znaczący quest ma voice dodany. Osobiście wole jako osoba którą fabuła wciągnęła czytać dialogi w oknach między postaciami niż ściany tekstu z przyciskiem akceptuj ;p

Zacząłbym od faktu, że dopiero w dodatkach głosy pojawiły się o wiele częściej. Ponadto, w questach nie ma głosów, inaczej gra ważyłaby przynajmniej dwa razy więcej. Nie pamiętam jak było w Heavensward, ale w Stormblood oraz na pewno w Shadowbringers każda cutscenka ma głosy.
Przypominam, że FF14 jest usprawnione z każdym następnym dodatkiem - co również widać w ocenach :no_mouth:

Jak też skończyłem z BDO i zacząłem wczoraj w ESO grać. Kurde jakbym wiedział, że ta gierka jest taka zajebista to dawno bym ją kupił. Wczoraj na samej fabule spedziłem kilka godzin, tu jakiś boss randomowy na mapie z ludźmi, jakiś rift, zbieractwo, crafting, no w cholere rzeczy. System walki też dobrze zrobiony, chociaż mam dopiero 4 skille, trzeba manę i staminę kontrolować. Polecam naprawdę.